Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Be My Eyes допоможе Microsoft покращити штучний інтелект для людей з вадами зору 
 
Мобільний додаток Be My Eyes, який дозволяє сліпим та слабозорим людям підключатися до відеозв’язку з волонтерами, тепер сприятиме розвитку штучного інтелекту від Microsoft. Компанія надаватиме анонімні відеодані для вдосконалення моделей штучного інтелекту, орієнтованих на доступність, пише Engadget.  
  
Партнерство передбачає надання Microsoft унікальних відеоданих, що містять інформацію про предмети, освітлення та кадрування, які реалістично відображають досвід життя людей з вадами зору. Мета цього співробітництва — зробити штучний інтелект більш інклюзивним та доступним для користувачів з обмеженими можливостями. 
  
Компанії запевнили, що вся особиста інформація видалена з метаданих. Передані дані використовуватимуться виключно для навчання моделей штучного інтелекту Microsoft, без жодного застосування в рекламних цілях чи для інших комерційних завдань. 
  
Це перший випадок, коли Be My Eyes бере участь у подібному проєкті з надання даних, однак співпраця з Microsoft не є новою. Раніше додаток інтегрував свій інструмент Be My AI у службу підтримки Disability Answer Desk. Цей продукт на основі GPT-4 допомагає людям з вадами зору орієнтуватися в середовищах Office, Windows та Xbox. 
  
Також у жовтні Be My Eyes уклав угоду з мережею готелів Hilton. У межах цієї співпраці спеціально підготовлений персонал допомагатиме гостям з вадами зору виконувати такі завдання, як регулювання термостата, приготування кави та керування шторами. Партнерство 2023 року з Hilton вже сприяло навчанню моделі Be My AI.
OpenAI запустила програму ChatGPT для користувачів Windows 
 
OpenAI розгортає програму з ChatGPT для користувачів операційної системи Windows, але поки що в тестовому форматі, адже це рання версія. Про це повідомляє AIN.UA.  
  
Тобто тепер користувачі Windows можуть зайти в ШІ-чат не тільки з браузера, а і безпосередньо з цієї програми на робочому столі, що полегшує доступ. Викликати чат можна за допомогою комбінації клавіш Alt + Пробіл. 
  
Наразі протестувати ранню версію можуть користувачі ChatGPT Plus, Enterprise, Team та Edu. Програма ChatGPT може працювати на більшості комп’ютерів із Windows 10, але наразі має обмеження порівняно з іншими клієнтами: поки що не підтримується голос, а деякі інтеграції з магазином GPT від OpenAI не працюють. 
  
Як і у випадку з ChatGPT для macOS, програма для Windows дозволяє згортати чат у невелике вікно поряд з іншими під час роботи. У нього можна завантажувати файли та фотографії, підбивати підсумки документів і створювати зображення за допомогою генератора зображень DALL-E 3 від OpenAI.
Google прибирає позначку “експериментальний” з ШІ NotebookLM та додає нові функції 
 
Google додав нові функції до свого програмного забезпечення NotebookLM, які суттєво впливають на використання аудіооглядів. Платформа раніше створювала аудіоогляди письмового контенту за допомогою штучного інтелекту, але тепер вона розширила свої можливості й на відео з YouTube. Про це пише Channel Tech.  
  
Тепер користувачі можуть налаштовувати генерацію “Глибоких оглядів” за допомогою введення конкретних інструкцій. Наприклад, можна вказати програмі сфокусуватися на певній темі або адаптувати рівень експертизи для різних аудиторій. Компанія пояснює це як “швидку нотатку для ведучих, яку вони отримують перед виходом в ефір”
  
Google також представив нову функцію – фонове прослуховування. Це дозволяє користувачам слухати аудіоогляди, виконуючи інші завдання у NotebookLM. При цьому можна задавати запити до джерел, отримувати цитати та досліджувати релевантні матеріали без необхідності переривати аудіо. 
  
Компанія видалила позначку “експериментальний” з NotebookLM, що свідчить про успішне завершення тестування програмного забезпечення. Платформа стала доступною для загального користування ще у грудні минулого року. 
 
Google анонсував розширення платформи для комерційного використання – NotebookLM Business. Ця версія матиме “покращені функції для бізнесу, університетів та організацій”. Компанії вже можуть подавати заявки на ранній доступ до пілотної програми.
Пентагон хоче використовувати ШІ для створення віртуальних інтернет-користувачів 
 
Об'єднане командування спеціальних операцій (JSOC) – таємна контртерористична група при Міністерстві оборони США — опублікувала документ зі своїми побажаннями та запитами до розробників штучного інтелекту. У ньому розкривають зацікавленість відомства у використанні генеративного ШІ, повідомляє 24 канал з посиланням на The Intercept, а також надають список конкретних потреб. Одним із варіантів застосування технології вказали створення фальшивих інтернет-користувачів.  
  
У документі JSOC пояснює, що шукає "технології, які можуть створювати переконливі онлайн-персони для використання на платформах соціальних медіа, в соціальних мережах та іншому онлайн-контенті". Це повинно включати зображення обличчя і фону, відео з обличчям і фоном, а також звук (імовірно, генерування голосу). 
  
Такі віртуальні "агенти" будуть використовувати свої можливості для "збору інформації з публічних онлайн-форумів". Іншими словами, JSOC хоче надати своїм командам спеціального призначення технологію для створення складних, виготовлених на замовлення фейків зі штучним інтелектом, здатних переконати користувачів соціальних мереж у тому, що вони є справжніми. І все це заради кращої розвідки. 
  
З одного боку, не можна сказати, що спецслужби вже не ховаються на форумах і в соціальних мережах. Але тепер ця присутність вийде на новий рівень – автоматизований, швидший, розумніший, уважніший, здатний робити кращі висновки та шукати більше взаємозв'язків. Така увага до штучного інтелекту є помітним зрушенням до розвідувальних операцій у мережі. 
  
Неясно, чи будуть такі ШІ-агенти здатні до спілкування з реальними людьми, наприклад, вести листування в особистих повідомленнях. Але цілком може виявитись, що десь на умовному Reddit хтось буде спілкуватися саме з віртуальним персонажем Пентагону, а не з живою людиною.
ШІ допомагатиме лікарям виявляти зламані кістки на рентгенівських знімках 
 
Національний інститут охорони здоров’я та якості медичної допомоги (NICE) в Англії заявив, що штучний інтелект (ШІ) має потенціал зменшити кількість пропущених переломів під час аналізу рентгенівських знімків. За результатами досліджень, технологія виявилася безпечною для використання і може пришвидшити діагностику, зменшити навантаження на лікарів та скоротити кількість повторних візитів. Про це повідомляє Channel Tech.  
  
Чотири інструменти на базі ШІ планують рекомендувати для використання в екстреній медичній допомозі в Англії, одночасно продовжуючи збір даних щодо ефективності технології. Утім, ШІ працюватиме не самостійно — кожен знімок переглядатиме медичний фахівець. 
   
Згідно з даними NICE, від 3 до 10% випадків переломів залишаються непоміченими в екстрених відділеннях лікарень, що є найпоширенішою помилкою в діагностиці. Це обумовлено браком кваліфікованих фахівців та великим обсягом роботи: рівень вакансій серед радіологів становить 12,5%, а серед рентгенологів — 15%. 
  
Залучення ШІ до процесу діагностики може стати розв’язанням цієї проблеми. Директор з питань медичних технологій у NICE Марк Чепмен відзначив, що технологія полегшить роботу медичних працівників: “Ці технології безпечні у використанні та здатні виявляти переломи, які люди можуть пропустити через навантаження та стрес”
  
Хоча ШІ сприятиме більш точному аналізу рентгенівських знімків, він не замінить медичних фахівців. Рішення про діагноз завжди буде прийматися під наглядом радіолога, що, за словами NICE, знижує ймовірність неправильної діагностики або непотрібних направлень до спеціалізованих клінік.
Google готується представити Project Jarvis для автоматизації вебзавдань 
 
Google може вже у грудні презентувати свою версію концепції великої моделі дій під кодовою назвою “Project Jarvis”. Нова розробка здатна виконувати завдання на кшталт збору інформації, купівлі товарів чи бронювання квитків, використовуючи веббраузер. Про це стало відомо з розмов із трьома джерелами, які мають безпосереднє знання про проєкт, пише The Information.
  
Згідно з інформацією, Jarvis працюватиме на основі майбутньої версії штучного інтелекту Google Gemini та використовуватиметься виключно з веббраузером Chrome. Інструмент призначений для того, щоб допомогти користувачам автоматизувати щоденні завдання в Інтернеті, виконуючи дії на вебсторінках — від інтерпретації знімків екрана до кліків і введення тексту. Наразі між діями Jarvis проходить кілька секунд. 
  
Не тільки Google активно розвиває інструменти автоматизації. Microsoft працює над проєктом Copilot Vision, який дозволить обговорювати вебсторінки, що переглядаються, а Apple Intelligence може незабаром виконувати дії в різних додатках. Anthropic вже презентував бета-версію Claude, яка може керувати комп’ютером, хоча інструмент ще далекий від досконалості. Також OpenAI активно розробляє аналогічний інструмент.
🚀 Готові зануритися у світ Web3?

Відвідайте захоплюючий воркшоп DevTalk для розробників та ентузіастів blockchain! На воркшопі розберуть останні тренди Web3 та дослідять можливості Internet Computer Protocol (ICP).

🎯 Що на вас чекає:
- Hands-on досвід розробки dApps на ICP
- Практичні кейси та живе спілкування
- Нетворкінг з однодумцями
- Смачна піца та крутий мерч! 🍕

💡 Ідеально підійде для:
- Розробників, які хочуть опанувати нові інструменти
- Ентузіастів, яким цікаве майбутнє Web3
- Всіх, хто шукає натхнення для власних проєктів

Коли? - 30 жовтня о 18.00
💸 Вартість? - безкоштовно

🤝 Приходьте ділитися досвідом, знаходити нові ідеї та корисні знайомства!

👉 Join here

Twitter | Linkedin | ICP chat

#безкоштовно
Apple Intelligence стає доступним для всіх в iOS 18.1, iPadOS 18.1 та macOS Sequoia 15.1 
 
Apple нарешті виводить Apple Intelligence на широкий загал разом із випуском оновлень iOS 18.1, iPadOS 18.1 та macOS Sequoia 15.1. Хоча ці оновлення зазвичай містять незначні нові функції та виправлення помилок, впровадження штучного інтелекту стало головною подією. Apple Intelligence вперше стане доступним для користувачів і надасть нові інструменти для підвищення продуктивності, пише Channel Tech.  
 
Нова функція Apple Intelligence пропонує кілька інструментів для роботи з текстом: перевірку написаного, переписування та створення резюме текстів. Також з’явилися живі транскрипції для телефонних дзвінків і аудіозаписів у додатку “Нотатки”, з можливістю автоматичного створення резюме.  
 
Удосконалений додаток “Фотографії” тепер може організовувати зображення і відео на основі важливих подій, як-от поїздок або свят. Користувачі також мають змогу створювати власні спогади в додатку. 
  
З’явились ознаки майбутніх змін Siri – тепер користувачі можуть не лише говорити з асистентом, але й друкувати свої запити. Siri здатна розуміти, якщо запит був вимовлений із затримкою або перервами. Інтерфейс теж змінився: при активації з’являється світле обрамлення екрана. 
 
На цей момент, Apple Intelligence підтримується на моделях iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max та серії iPhone 16. M-серії iPad та Mac, а також iPad mini з процесором A17 Pro теж отримали підтримку нових функцій.

Важливо зазначити, що наразі доступ до штучного інтелекту обмежений користувачами, які обрали US English як мову пристрою та Siri, а також використовують американський обліковий запис Apple. 

В ЄС перші функції Apple Intelligence з’являться на iPhone та iPad у квітні 2025 року. Тим часом на macOS вони вже доступні.
Meta запустила ШІ-інструмент NotebookLllama, який створює подкасти 
 
Meta випустила новий інструмент штучного інтелекту з відкритим кодом — NotebookLlama, який може створювати подкасти на основі PDF-файлів, ніби дві людини вільно спілкуються на задану тему. Детальну інструкцію опублікували на GitHub, повідомляє AIN.UA.  
  
Для перетворення тексту на подкаст NotebookLlama використовує три різні моделі Llama 3.1, випущені в липні цьогоріч. Отже, як це працює:  
- Meta пропонує використовувати маленьку модель 1B, щоб обробити PDF і зберегти його в текст; 
- Далі потужніша 70B напише сценарій та репліки майбутнього подкасту. 
- На третьому етапі модель 8B додасть реплікам жартів і драматизму; 
- Потім Parler і Suno перетворять цей текст на аудіо. 
 
У примітках Meta каже, що не обов’язково на другому етапі використовувати саме 70B (для її запуску потрібен графічний процесор з агрегованою пам’яттю близько 140 ГБ). Натомість можна спробувати замінити її на меншу 8B. 
  
Загалом розробники кажуть, що запропоновані моделі — це лише рекомендації, і можна експерементувати з іншими на кожному кроці, але тоді результати відрізнятимуться.
Найбільша українська спільнота розробників DOU шукає Technical Community Manager (на full-time, remote) для розвитку профільних ІТ-спільнот на DOU.

📍Про DOU
Найбільша українська tech-спільнота з активною аудиторією та простором для ідей та експериментів.

📍Що треба робити
▫️Працювати з людьми — спільнотою DOU. Знаходити спільну мову з девопсами, тестувальниками, розробниками та іншими технічними спеціалістами і заохочувати їх створювати контент на DOU.
▫️Моніторити технологічний інформаційний простір, виділяти цікаве та запаковувати це для DOU (див. наступний пункт).
▫️Робити технічні новини, обговорення проблем, тематичні флудилки і т. д., тобто створювати власний контент (тексти, візуали, прямі етери тощо) та поширювати на спільноту (постинг в соцмережі, створення розсилок та інше).
▫️Модерувати форум та коментарі DOU.
▫️Вигадувати та тестувати нові формати, методи залучення активу спільноти, програму лояльності тощо.
▫️Важливо бути в курсі технічних новин, розуміти хто є хто в українському ІТ (до кого піти за оглядом релізу Java, а до кого — за відгуком про роботу з Copilot) та вміти працювати оперативно, багато і чітко.

📍Що очікується від кандидата
▫️Технічний досвід (ІТ-освіта, досвід роботи в ІТ, pet-project тощо).
▫️Готовність багато спілкуватись з людьми.
▫️Вміння працювати з інформацією: писати тексти, готувати візуал, просувати контент — буде великою перевагою.
▫️Зацікавленість у розвитку українського ІТ та технологій.
▫️Відповідальність, ініціативність, самоорганізація.
▫️Готовність працювати повний робочий день і бути на зв’язку. Це фултайм і поєднувати його з іншими проєктами не вдасться.

📍Що пропонується
▫️Офіційне працевлаштування із соцпакетом.
▫️Перегляди зарплати раз на рік і систему премій.
▫️24-денна відпустка.
▫️Доступ до всіх подій, які влаштовує DOU.
▫️Можливості реалізувати себе, спілкуватися з топовими компаніями та спеціалістами, брати участь у просуванні зборів, вигадувати нові формати матеріалів, бути частиною потужної спільноти й рухати IT-індустрію.

📍Як відгукнутися на вакансію
Заповніть форму: https://dou.ua/goto/XBSq
Також вакансія передбачає виконання тестового завдання.

З додатковими питаннями — пишіть на maria@dou.ua
GitHub Copilot отримує підтримку ШІ-моделей Anthropic, Google та OpenAI 
 
GitHub впроваджує багатомодельний режим для своєї інструментальної програми Copilot, що допоможе розробникам обирати моделі від таких провідних компаній, як Anthropic, Google та OpenAI. Як повідомляє Channel Tech, про це оголосили на конференції GitHub Universe, де також анонсували новий інструмент Spark для створення вебдодатків за допомогою штучного інтелекту.  
  
GitHub Copilot у браузері та VS Code вже незабаром дозволить розробникам обирати модель Claude 3.5 від Anthropic, а також Gemini 1.5 Pro. Крім того, OpenAI додасть моделі GPT-4o, o1-preview та o1-mini. Користувачі зможуть перемикатися між моделями під час роботи з Copilot Chat, підбираючи оптимальне рішення для кожної задачі. Генеральний директор GitHub Томас Догмке зазначив, що розробники цінують можливість вибору, адже “жодна модель не здатна охопити всі можливі сценарії.” 
  
Одночасно з оновленнями для Copilot, GitHub представив новий інструмент Spark, який дозволить створювати вебдодатки, використовуючи лише природну мову. Spark пропонує живе прев’ю результату і дозволяє користувачам змінювати код у реальному часі, порівнюючи різні версії додатка. Новачки можуть користуватися Spark, не пишучи жодного рядка коду, а досвідчені розробники — редагувати код вручну для більшої гнучкості. Створені у Spark додатки можна запускати на будь-якому пристрої та ділитися ними з іншими користувачами. 
  
На думку Догмке, Spark дозволить розширити доступ до розробки додатків для широкої аудиторії, допомагаючи GitHub досягти мети у 1 мільярд розробників. “Занадто довго величезна частина населення була відокремлена від розробки софту. Spark має на меті подолати цей бар’єр,” — сказав він.
OpenAI запустила свій пошуковик ChatGPT Search 
 
Компанія OpenAI представила свою пошукову систему ChatGPT Search, яка працює безпосередньо в чат-боті. Це рішення дозволить користувачам отримувати інформацію прямо під час діалогу з ШІ, не покидаючи межі платформи, повідомляє AIN.UA
  
Пошуковик зʼявився в полі для запитів. ChatGPT сам вирішить активувати режим або ж можна вибрати вручну, натиснувши значок Search. Відповіді міститимуть посилання на першоджерела. Натиснувши кнопку Sources під відповіддю, відкриватиметься бічна панель зі списком посилань. 
 
ChatGPT Search буде використовувати сторонні пошукові системи та контент від партнерів. Модель базується на технології GPT-4o. OpenAI стверджує, що користувачі можуть “шукати більш природним та інтуїтивним способом” і ставити додаткові питання “так само, як під час розмови”
  
Нова функція пошуку доступна на всіх платформах ChatGPT: iOS, Android і настільних програмах для macOS і Windows. Однак вона поки доступна лише для користувачів ChatGPT Plus і Team. Для корпоративних та освітніх клієнтів вона стане доступною протягом наступних тижнів, а для безплатних користувачів — наступних місяців. 
  
Цей крок ставить OpenAI в пряму конкуренцію з гігантами Google та Microsoft, а також з новими гравцями на ринку, такими як Perplexity, яку підтримують Джефф Безос та Nvidia.
Anthropic випустила додаток Claude для Mac та Windows 
 
Anthropic представила десктопний додаток свого чат-бота Claude, доступний для завантаження на Mac та Windows. Тепер користувачі можуть завантажити його безплатно з офіційного сайту та скористатися усіма функціями, що раніше були доступні лише у вебверсії. Про це повідомляє Channel Tech.  
  
Версія Claude для комп’ютерів зберегла основні функції, що доступні у вебверсії. Користувачі можуть ставити запитання, переглядати історію своїх чатів та закріплювати важливі розмови для зручного доступу. Це дозволяє підтримувати контекст бесіди та швидко повертатись до потрібних даних. 
 
Нещодавно Anthropic оголосила, що працює над покращенням функціональності Claude, навчаючи його взаємодії з комп’ютером: управління курсором, натискання кнопок і введення тексту. Хоча ці можливості ще не доступні у десктопному додатку, розвиток цієї функції вже обговорюється.  
 
Claude приєднується до ряду інших чат-ботів, які вже мають десктопні версії. ChatGPT від OpenAI та Perplexity також представлені у вигляді додатків, а Microsoft Copilot інтегрований у Windows 11. Anthropic прагне скласти серйозну конкуренцію завдяки функціональності та легкому доступу до Claude на різних платформах.
🌐 Відвідайте MeetUp - How to build your community?

🗓 6 листопада
18:00

⚙️ Разом розберете:

- Секрети залучення та активності для вашої спільноти.
- Інсайти щодо побудови децентралізованих проєктів і використання соцмереж та технологій.
- Поради від експертів Web3, які вже створили успішні ком’юніті.

👋 Не важливо, чи ти вже десь комьюніті-лід, чи тільки мрієш про це – приходь!

Twitter | Linkedin | ICP chat
Штучний інтелект від Meta буде перевіряти вік дописувачів по фото 
 
Meta впроваджує новий інструмент штучного інтелекту, щоб виявляти неповнолітніх користувачів, які можуть приховувати свій справжній вік, і автоматично переводити їх в акаунти з підвищеним захистом конфіденційності в Instagram. Про це повідомляє Speka.  
  
Meta, яка вже стикалася зі звинуваченнями від батьків і законодавців у США щодо недостатнього захисту підлітків, а також з судовими позовами від генеральних прокурорів різних штатів, представила ШІ-інструмент, який розділяє користувачів на дві вікові групи: старші або молодші за 18 років. Інструмент використовує дані з профілів, наприклад, дати народження в повідомленнях, списки підписників і вподобання користувачів, щоб спрогнозувати їхній вік.  
  
Нові обмеження, які Meta розгортає поетапно, передбачають, що користувачі до 18 років отримуватимуть обмежений доступ до певного контенту, що зменшує ризик взаємодії з потенційно шкідливими матеріалами. Наприклад, підліткові акаунти обмежують коло користувачів, від яких можна отримувати повідомлення, і забороняють перегляд певного вмісту. 
 
Технологія також запобігає створенню додаткових облікових записів із різним віком, прив'язаних до однієї електронної адреси. У разі, якщо підліток намагається змінити свій вік на дорослий, система вимагатиме підтвердження у вигляді офіційного документа чи відеоселфі, яке аналізується за допомогою стороннього сервісу Yoti. Однак для підлітків молодше 16 років, налаштування конфіденційності залишаються за замовчуванням обмежувальними, і для їх зміни потрібна згода батьків. 
  
Meta вже тривалий час перебуває під критикою через питання конфіденційності та захисту психічного здоров'я підлітків на своїх платформах. Компанія прагне створити безпечніше цифрове середовище, сподіваючись, що нові обмеження допоможуть захистити молодих користувачів від негативного впливу соціальних мереж.
OpenAI зосередиться на вдосконаленні GPT-o1 замість випуску GPT-5 цього року 
 
Під час сеансу питань і відповідей, який відбувся минулого тижня, генеральний директор OpenAI, Сем Альтман, розповів, що компанія не випускатиме GPT-5 у поточному році. Замість цього вона зосередиться на вдосконаленні мовної моделі GPT-o1, повідомляє 24 Канал
  
Модель, яку раніше називали "Project Strawberry", відрізняється від інших моделей більш методологічним і повільним підходом. Це допоможе працювати із завданнями у сфері математики, природничих наук та інших сфер, які вимагають більшої точності та логічних міркувань. 
  
У своїй відповіді Альтман посилається на складність моделей, яка унеможливлює одночасну роботу над різними поколіннями й типами: 
  
“Усі ці моделі стали досить складними. Ми не можемо розробляти стільки речей паралельно, скільки хотіли б. Ми також стикаємося з багатьма обмеженнями та важкими рішеннями про те, як ми розподіляємо наші комп'ютери”, – каже директор. 
  
Альтман також поділився своїм баченням того, як зробити ШІ достатньо вправним, щоб він міг повноцінно виконувати роль вашого "агента", виконуючи завдання автономно від імені користувачів. Якщо компанії вдасться досягти цього, це може ознаменувати ще один гігантський прорив, враховуючи можливості ШІ вийти за рамки простого надання інформації й виконувати завдання з мінімальною участю людини. 
  
Нарешті, стало відомо й про те, що в майбутньому OpenAI хоче відкрити контент для дорослих, який маркуватиметься як "Не безпечний для роботи". Користувачі зможуть взаємодіяти зі штучним інтелектом без обмежень на "дорослі" розмови та, ймовірно, генерування відповідного контенту. Однак, з огляду на проблеми, які може спричинити така реалізація, це все ще залишається питанням віддаленого майбутнього.
Не можна гарантувати, що штучний інтелект не захопить світ

Проте можна зробити так, щоб він працював на вас та ваш продукт, перш ніж мріяти про світове панування.

🤖 Вдоскональте свої знання та опануйте нові інструменти на курсі «Побудова моделей Generative AI» від robot_dreams

За 18 занять ви навчитеся:
🦾 розробляти та впроваджувати моделі генеративного ШІ в реальних проєктах
🦾 розуміти вразливості та стратегії захисту генеративного штучного інтелекту
🦾 навчитеся створювати та налаштовувати різні генеративні моделі (GAN, VAE і LLM)
🦾 використовувати різні методи й метрики для оцінювання якості згенерованих даних
🦾 впроваджувати моделі GenAI в готові продукти

Наприкінці курсу розробите фінальний проєкт — власну модель генеративного ШІ, що створюватиме контент на основі заданих даних

Лектори:
Володимир Поворозник — Senior ML Engineer в UniData Lab, PhD в галузі Computer Science
Юрій Хома — Co-founder&CEO UniData Lab, PhD у галузі ШІ

Старт: 19 листопада

Деталі, програма та реєстрація ⬅️
Навіть Блокнот на Windows тепер має функції ШІ 
 
Microsoft продовжує вдосконалювати Блокнот, свій стандартний текстовий редактор, вперше представлений у 1983 році. Тепер користувачі Windows зможуть скористатися новою функцією на базі штучного інтелекту під назвою “Переписування” (Rewrite), яка дозволяє змінювати тон, перефразовувати речення та редагувати довжину тексту. Функція наразі доступна у попередній версії для Windows Insiders, повідомляє Channel Tech.  
  
Користувачі, які мають ранній доступ до цієї функції, можуть виділити текст у Блокноті, натиснути праву кнопку миші та вибрати “Переписати”. З’явиться діалогове вікно з варіантами редагування: можна змінити тон тексту, зробити його довшим або коротшим. Користувачеві буде запропоновано три варіанти переробленого тексту, з яких можна вибрати найбільш вдалий. 
 
Щоб скористатися функцією, потрібно увійти в акаунт Microsoft, оскільки “Переписування” базується на хмарному сервісі, що вимагає автентифікації. Попередній запуск функції на Windows 11 відбудеться у США, Франції, Великій Британії, Канаді, Італії та Німеччині. У липні Microsoft також додала в Блокнот перевірку орфографії та автокорекцію, що полегшує роботу з текстом. 
  
Разом із функцією “Переписування” для Блокноту, Microsoft також дозволяє тестувати нові ШІ-інструменти редагування зображень у Paint. Функція “Генеративне заповнення” (Generative Fill) дає змогу додавати до зображення елементи на основі підказок, тоді як “Генеративне стирання” (Generative Erase) може видаляти частини зображення та автоматично заповнювати порожній простір. 
 
Функція “Генеративне заповнення” спочатку буде доступна для тестувальників з Copilot Plus, а “Генеративне стирання” – для всіх учасників Windows Insider на Windows 11. Це нововведення дозволить користувачам Paint ще більше контролювати процес редагування, додаючи креативні можливості у звичний інструмент.
ШІ від Google допоміг уникнути загрози для мільйонів користувачів 
 
ШІ Big Sleep від Google допоміг вчасно виявити вразливість в програмному забезпеченні SQLite —таким чином вдалося захистити мільйони користувачів від загрози. Про це повідомляє Vector.  
  
Big Sleep — це ШІ-система, розроблена компаніями Google Project Zero і DeepMind. Вразливість дозволяла хакерам отримати доступ до пам’яті програми. Однак, команда розробників SQLite виправила проблему в той самий день, коли її виявили, тож користувачі не постраждали. 
  
За словами дослідників, нова технологія дозволяє виявляти вразливості, які залишаються непоміченими за допомогою традиційних методів, — це дає змогу захистити програмне забезпечення до його релізу.
Французький ШІ-стартап Mistral AI запускає API для модерації контенту 
 
Французький ШІ-стартап Mistral AI запускає API модерації контенту для користувачів. Компанія використовує його для модерування у своєму Le Chat. Клієнти стартапу зможуть адаптувати його для своїх програм і стандартів безпеки, повідомляє AIN.UA.  
  
Модель є багатомовною і, зокрема, навчена працювати з арабською, китайською, англійською, французькою, німецькою, італійською, японською, корейською, португальською, російською, іспанською, французькою та англійською мовами. 
  
API можна використовувати як для необробленого тексту, так і для розмовного контенту. Він працює на основі точно налаштованої моделі Ministral 8B і навчений класифікувати вхідні дані за дев’ятьма категоріями. 
  
"За останні кілька місяців ми спостерігаємо зростаючий ентузіазм в індустрії та дослідницькому співтоваристві щодо нових систем модерації на основі LLM, які можуть допомогти зробити модерацію більш масштабованою та надійною в різних додатках", — кажуть у Mistral.
2024/11/12 09:16:25
Back to Top
HTML Embed Code: