Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Башта Юнга у Боллінгені

Протягом життя Юнг часто довго жив у Боллінгені, по кілька місяців на рік, там він працював над багатьма своїми дослідженнями, займався малюванням та скульптурою.
Нині це володіння належить нащадкам Юнга та закрите для доступу відвідувачів.

Юнг казав:
«У Боллінгені я живу природним для себе життям… Я відмовився від електрики, сам топлю піч і плиту, а вечорами запалю старовинні лампи. Я не маю водопроводу, я беру воду з колодязя. Я рубаю дрова та готую їжу. У цих простих речах полягає та простота, яка так нелегко дається людині».

@CarlJungWriting
Інтуїція є особливий вид сприйняття, яке не обмежується органами почуттів, а проходить через всю сферу несвідомого. Але тут я змушений зупинитися і сказати: "Як діє ця функція, я не знаю". Я не знаю, що відбувається, коли людина знає те, що вона точно знати не може. Я не знаю, як це у нього виходить, але виходить непогано, і він може діяти. Так, "віщі" сни, феномен телепатії та інші подібні речі - це прояв інтуїції. Я спостерігав їх і переконаний, що вони існують. Ви можете спостерігати їх у первісних племен. Ви можете їх спостерігати, якщо уважні до процесів, які працюють через підсвідомість, оскільки чуттєве сприйняття настільки слабке, що наша свідомість не може отримати їх.

Німці називають це Einfall, що означає річ, яка прийшла вам на думку з «нізвідки». Це схоже на одкровення. Справді, інтуїція – природна, природна функція, цілком нормальне та необхідне явище для компенсації того, що ви не можете відчути, відчути чи осмислити через брак реальності. Чи бачите, минуле вже не реальне, а майбутнє не так реальне, як ми думаємо. Тому ми повинні дякувати небесам за таку функцію, яка проливає деяке світло на навколишні речі. Лікарі, часто стикаючись із незнайомими ситуаціями, теж потребують розвиненої інтуїції. Безліч вірних діагнозів ставиться завдяки цій таємничій функції.

Карл Юнг
@CarlJungWriting
Невроз вказує на те, що людині необхідно стати цілісною особистістю, а це включає усвідомлення відповідальності за всю свою особистість, за всі свої як добрі, так і погані сторони, за всі свої не лише вищі, а й нижчі функції.

Карл Густав Юнг
@CarlJungWriting
Світ спитає тебе: «Хто ти» і якщо ти не знаєш, то світ скаже тобі.

Карл Густав Юнг
(Підписуйтесь на канал відомого психолога і засновника юнгіанської психології Карла Юнга: @CarlJungWriting)
Я завжди захищаю дітей, які залишають своїх батьків так швидко, як тільки можливо, після досягнення зрілості.
Батьки повинні усвідомити, що вони дерева, плоди з яких опадають восени.

Діти не належать батькам, вони лише походять від них.
Насправді вони походять від тисячолітнього стебла, чи скоріше багатьох стебел, і часто так само схожі на своїх батьків, як яблуня на ялинку.

Крім людського обов'язку доглядати за старіючими батьками та підтримувати з ними дружні стосунки не повинно бути жодної іншої залежності, тому що юне покоління має починати життя наново і може обтяжувати себе минулим лише у разі великої потреби.

Карл Густав Юнг
@CarlJungWriting
Будинок Карла Юнга у Кюснахті

Зараз будинок є музеєм Карла Густава Юнга

@CarlJungWriting
Сарказм – це спосіб, завдяки якому ми приховуємо свої зачеплені почуття від себе.

Карл Юнг, з щоденника.
1951 рік, 16 листопада
76 років

@CarlJungWriting
Людина, яка не виконує свого життєвого завдання, обов'язково блокована.

З щоденника Карла Юнга
1932 рік, 19 листопада
57 років
@CarlJungWriting
Якщо людина хоче щось зрозуміти, бажано не мати думок та вчитися ретельно зважувати факти.

Карл Юнг, З щоденника, 1943 рік, 6 січня
67 років

@CarlJungWriting
Учитель говорить один раз:
Ви не можете позбавити людей від їхньої долі, так само як у медицині ви не можете вилікувати пацієнта, якщо природа призначила йому померти.
Часом це взагалі питання, чи дозволено вам рятувати людину від того, що їй судилося винести в ім'я свого подальшого розвитку. Ви не можете вберегти деяких людей від скоєння жахливих дурниць, бо вони в них у крові.
Якщо зупиняти їх буду я, у цьому не буде жодної їхньої заслуги.
В ім'я власної гідності, заради психологічного розвитку слід приймати себе такими, якими ми є, і всерйоз проживати ввірене нам життя. Нам необхідні і наші гріхи, і наші помилки, і наші помилки, і наші хибні уявлення, інакше ми будемо позбавлені найсильніших причин, що спонукають нас до розвитку.
Я не намагаюся повернути людину, яка почула щось таке, що могло змінити її душу, але пішла, не звернувши на це уваги. Ви можете звинуватити мене у варварстві, але це мене вже не турбує. Я на боці природи.
Старовинна китайська Книга Мудрості говорить: «Учитель говорить один раз». Він не стане ганятися за вами, це негідно. Ті, кому дано почути, зрозуміють, ті ж, кому не дано зрозуміти, не почують. (...)
Маючи справу з пацієнтом, слід бути дуже обережним, щоб не підірвати його самостійність силою свого особистісного чи наукового авторитету, адже все життя людині доводиться битися наодинці, і вона мусить повірити у свою, можливо, дуже нетривку броню та у свою, можливо, дуже недосконалу мету.
Коли я кажу: ««Це нікуди не годиться, має бути набагато краще», - я позбавляю його мужності. Він оре своє поле, мабуть, не найкращим плугом, мій був би, напевно, кращим, але для нього-то що з того? Мій плуг - це мій плуг, я не можу дати його комусь у борг; кожен змушений користуватися своїми, нехай ненадійними, знаряддями і виходити зі своїх, вроджених здібностей, якими б вони не були.

Тавістокські лекції
Карл Густав Юнг
@CarlJungWriting
2025/02/25 21:39:25
Back to Top
HTML Embed Code: