Telegram Web
З першого року повномасштабної війни площа потенційно замінованих земель України зменшилась із 174 тис. до близько 139 тис. кв км. Це є результатом нетехнічного обстеження територій та їх розмінування Силами оборони й операторами протимінної діяльності.

Про це йшлося під час наради щодо стану виконання заходів із розмінування у 2024 році. Заслухали Першу віцепрем’єр-міністерку – Міністерку економіки України, Міністра внутрішніх справ, Міністра аграрної політики, першого заступника Міністра оборони, представників Центру гуманітарного розмінування, ДСНС, Головного управління протимінної діяльності Міністерства оборони, представників МЗС.

Підсумували результати 2024 року та окреслили коло завдань на цей рік.

У 2024 році підрозділи ДСНС та Національної поліції очистили майже 695 кв. км території та знищили більше 133 тис. мін і снарядів. Загалом від початку повномасштабної війни силами рятувальників та правоохоронців розміновано близько 2,1 тис. кв. км українських земель.

Сьогодні на українському ринку працюють 73 оператори протимінної діяльності. Запущений механізм компенсації 100% вартості послуги з розмінування для аграріїв. Вже підписано більше 50-ти угод для сільгоспземель у чотирьох регіонах.

Україна має понад 200 розмінувальних машин, зокрема українського виробництва. Плануємо збільшувати їх число, а також посилювати ремонтну базу.

Серед планів на 2025 рік:
провести роботи із технічного обстеження територій на площі в 31 тис. кв. км;
впровадити нові інноваційні технології, зокрема з використанням безпілотників та роботизованих комплексів;
створити Реєстр територій забруднених або ймовірно забруднених;
продовжити розбудову навчального центру для саперів, що створюється за підтримки Японії;
створити міжвідомчу тренувальну базу, де працюватимуть з мінно-пошуковими собаками та собаками-детекторами.

Дав завдання Першій віцепрем’єр-міністерці – Міністерці економіки посилити координацію між усіма міністерствами та відомствами, що залучені до розмінування, для виконання поставлених завдань.

Для нас принципово розмінувати державу за роки, а не за десятиліття. Завдяки залученню сучасних технологій це цілком можливо.

Загалом до 2033 року відповідно до Національної стратегії протимінної діяльності ставимо мету повернути у використання 80% територій, які зазнали безпосереднього впливу війни.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Понад десять мирних людей загинули в Запоріжжі внаслідок російської атаки авіабомбами. Ще близько двадцяти людей поранені. Мої щирі співчуття рідним.

Зараз триває пошуково-рятувальна операція, надається допомога пораненим.

росія обов'язково заплатить за злочини й біль, які принесла на нашу землю. Потрібен сильніший тиск на агресора та ще більша підтримка України.
🇺🇦🇫🇮 Санкційний тиск проти росії дає результат, і ми маємо зосередитися на подальшому посиленні обмежень. Про це говорили на зустрічі з чинною головою ОБСЄ, Міністеркою закордонних справ Фінляндії Еліною Валтонен.

Особливу увагу приділили координації зусиль для боротьби з тіньовим флотом росії. Фінляндія чудово розуміє загрози, які він становить для безпеки Європи. Маємо бути єдиними у протидії спільним викликам. Порушив також питання запровадження санкцій проти ядерної галузі рф.

Подякував Фінляндії за організацію конференції, присвяченої восьмому пункту Української Формули миру «Екологічна безпека». А також за ініціювання створення Коаліції цивільного захисту. Для нас надзвичайно важливий досвід Фінляндії в розбудові укриттів. Продовжуємо активну роботу для залучення країн до коаліції, аби створити безпечні умови для наших громадян по всій країні.

Цінуємо допомогу, яку фінський уряд і народ надають Україні від початку повномасштабного вторгнення. Розраховуємо, що президентство Фінляндії в ОБСЄ сприятиме встановленню справедливого миру та посиленню безпеки в Європі.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Зараз у Запоріжжі триває рятувальна операція. Був удар російських бомб по місту, просто по цивільних людях. На жаль, 13 людей убиті. Мої співчуття рідним та близьким. Поранені 32 людини. Усім надається допомога. 

Це був удар просто по місту, по звичайним людям. Абсолютно свідомий удар російської армії. Це знову демонструє, що насправді потрібно Росії. Вони хочуть тільки війни і тільки жертв. 

Саме тому жодного дня не можна втрачати – треба тиснути на Москву, треба примушувати Росію до миру, треба робити й надалі все необхідне, щоб захистити життя і зупинити смерті. І критично при цьому зберегти єдність усіх наших партнерів: Америки і Європи, усіх партнерів у світі, які допомагають.
До державного бюджету України надійшло 3 млрд євро від ЄС у межах ініціативи ERA.

Це перший транш коштів від Євросоюзу, які забезпечені доходами від російських заморожених активів.

Україна спрямує цей ресурс на пріоритетні бюджетні видатки.

Загалом ініціатива країн G7 ERA передбачає спрямування Україні 50 млрд доларів, з яких 20 млрд доларів надасть Європейський Союз.

Таким чином втілюємо в життя принцип «росія заплатить» і посилюємо фінансову стійкість України у 2025 році.

Дякую партнерам за незмінну підтримку та солідарність.
Сьогодні перед нашою державою стоїть багато викликів. Про досягнення минулого року та плани роботи Уряду на 2025 рік детально розповів парламентарям з трибуни Верховної Ради під час «Години запитань до Уряду».

📌 Фінансова стійкість України
Ми успішно закрили 2024 рік. Повністю профінансували всі видатки. До загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 3 трлн 121 млрд грн податків, зборів та інших платежів.

У 2024 році нашому Уряду вдалося залучити 41,7 млрд доларів зовнішнього фінансування. Всього з початку війни залучено від партнерів 115,2 млрд доларів. Найбільше підтримки надали: ЄС, США, Японія, МВФ, Канада, Світовий банк.

Завдяки тому, що Україна виконувала всі взяті на себе зобов'язання щодо реформ, ми отримали всю заплановану підтримку від партнерів.

Маємо чітке розуміння та визначений план того, як пройти цей рік з точки зору фінансування дефіциту бюджету та забезпечення всіх пріоритетних видатків.
Україна успішно продовжує програму з ЄС Ukraine Facility. Очікуємо цього року 12 млрд євро.

Продовжуємо програму з МВФ у межах Механізму розширеного фінансування. Цьогоріч очікуємо 4 транші на загальну суму більше 2,5 млрд доларів.

Однією з найбільших фінансових і політичних перемог минулого року стало те, що ми переконали партнерів запустити механізм використання заморожених російських активів на користь України.

Україна отримає 50 млрд доларів, забезпечених прибутками від заморожених російських активів. США вже переказали перший мільярд. Є домовленості з ЄС, Великою Британією, Канадою та Японією. Працюємо над ритмічністю фінансування.

Водночас Уряд залишає одним із ключових завдань на цей рік подальшу розробку механізму, за яким всі заморожені російські активи будуть направлені на стійкість та відновлення України.
📌 Посилення обороноздатності

Видатки на озброєння та військову техніку цього року зростуть до рекордних 739 млрд грн. Лише на розвиток спроможностей ОПК Уряд спрямує майже 55 млрд грн. Плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих спроможностей до 30 млрд доларів.

Серед пріоритетних напрямів на цей рік:
➡️ запустити довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років у межах проєкту “Зброя перемоги”
➡️ розширити фінансування програм нашої далекобійності.
➡️ розвивати “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікуємо залучити щонайменше 1 млрд доларів фінансування.
➡️ збільшувати локалізацію та залучати міжнародні оборонні концерни до виготовлення зброї в Україні.
➡️ посилювати інноваційний компонент та підтримувати приватних виробників грантами для оборонних розробок.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📌 Енергетична стійкість

Попри 13 великих атак проти нашої енергосистеми минулого року, вона зараз працює стабільно і цілісно.

Важливий ефект дало збільшення можливості імпорту електроенергії з ЄС до 2,1 ГВт. На цей рік у нас заплановані важливі заходи із подальшого розширення фізичної спроможності імпорту електроенергії.

Два ключових завдання на цей рік — це відновлення та захист енергооб'єктів. У Фонді підтримки енергетики було акумульовано вже більше 1 млрд доларів, і ці кошти підуть на ці цілі.

Одночасно продовжимо розвиток розподіленої генерації. У 2024 році на довгострокових спецаукціонах було придбано допоміжні послуги об’єктів генерації загальною потужністю близько 600 МВт. Майже 500 МВт із них – це послуги нових об’єктів генерації, які мають з’явитися до жовтня цього року.

Також продовжуємо програму підтримки малого та середнього бізнесу, приватних домогосподарств та ОСББ щодо підвищення їх енергетичної автономності. Це безвідсоткові кредити, програма ГрінДІМ, програма «5-7-9», програми Фонду декарбонізації.

У державному бюджеті на 2025 рік також передбачено фінансування 13-ти інвестиційних проєктів у сфері енергетики на суму 54 млрд грн.

Важливим елементом стійкості енергетики залишається функціонування української ГТС, яка тепер працює в умовах нульового транзиту. Ми не планували і не плануємо підписувати жодних контрактів на продовження транзиту російського газу.

Одним із пріоритетних завдань на цей рік буде подальше збільшення видобутку газу, а також інвестиції в перспективні українські родовища. Валовий видобуток газу у 2024 року збільшився на 2,2% у порівнянні з 2023 роком — до більш ніж 19 млрд кубічних метрів.

Перед Міністерством енергетики та «Нафтогазом» поставлене завдання приділити особливу увагу розвитку концепції «Україна — газовий сейф Європи».
📌 Відновлення економіки

У 2024 році Президент Володимир Зеленський ініціював комплексну політику “Зроблено в Україні” на підтримку вітчизняних товаровиробників. За рік це дало свої позитивні результати:
➡️ грантова програма єРобота. Держава інвестувала в розвиток малого й середнього бізнесу 11 млрд грн, що згенерувало 60 тисяч нових робочих місць. Цьогоріч на фінансування грантів в бюджеті передбачено 1,4 млрд грн.
➡️ Доступні кредити 5-7-9. Програма пролонгована на 2025 рік, у держбюджеті закладено 18 млрд грн.
➡️ Національний кешбек. До програми доєдналося 1,6 тисяч українських виробників, 8 млн громадян, з яких 4,5 млн є активними користувачами. Формуємо культуру підтримки українського виробника, звичку купувати українське та цінувати українську якість.
➡️ іпотечна програма єОселя. Торік нею скористалося 8,5 тис. українських родин, зокрема військовослужбовці. На реалізацію програми у 2025 році виділено додаткові 20 млрд грн.
➡️ індустріальні парки. Зареєстровано вже сто таких майданчиків. Держава виділила 1,1 млрд гривень на розбудову їх комунікацій, що дозволить швидше залучити інвестиції. За розрахунками профільного міністерства, кожна вкладена гривня згенерує до 6 грн приватних інвестицій.

Також активно розвиваємо механізми компенсації за купівлю української техніки, зокрема сільськогосподарської та енергообладнання.

Продовжуємо програму “Шкільний автобус”. У 2025 році спрямовуємо на купівлю шкільних автобусів українського виробництва 1,6 млрд грн.

Підтримуємо аграріїв грантами, доступними кредитами та субсидіями. У пріоритеті на 2025 рік для аграрної сфери:
розмінування сільськогосподарських земель та повернення їх в обробку;
подальший розвиток аграрної переробки;
підтримка малого та середнього фермерства;
акцент на прифронтових територіях, де аграрії потребують додаткової допомоги.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📌 Відбудова

У 2024 році зосередились на ключових пріоритетах: енергетика, школи, лікарні, житло, гуманітарне розмінування.

Відновили 155 шкіл, 124 медичних заклади, реалізували 640 інфраструктурних проєктів, зменшили площу потенційно замінованих земель із 174 тисяч до близько 139 тисяч квадратних кілометрів.

У межах програми єВідновлення за 2024 рік понад 46 тисяч родин отримали 4,7 млрд грн на відшкодування за пошкоджене та зруйноване житло.

Видали житлових сертифікатів на 4,4 млрд грн ще для 2,8 тисячі родин.
Уряд додатково перерозподілив 15 млрд грн на компенсації за пошкоджене та знищене житло для ВПО.

На 2025 рік на програму єВідновлення передбачено 4 млрд грн. Будемо збільшувати її фінансування за рахунок коштів від використання російських заморожених активів.

Держава сформувала Єдиний портфель публічних інвестицій, який об’єднує 787 проєктів. На 2025 рік передбачили фінансування програми з різних джерел у розмірі понад 224 млрд грн.

Фінансування буде здійснюватися в межах нової системи Public Investment Management (PIM). Її мета — ефективно використовувати не лише бюджетні кошти, а спрямувати ресурс наших партнерів на пріоритетні проєкти, що відповідають стратегічним цілям країни в умовах повномасштабної війни.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Цьогоріч сили оборони будуть профінансовані на понад 2,2 трлн грн, що становить більше 26% ВВП країни.

Особливий акцент робимо на зростанні потужностей українського ОПК. Більше дронів, ракет, снарядів, артилерії, броньованої техніки.

Великі надії покладаємо на масштабування так званої “данської моделі” — замовлення партнерами озброєння в українських оборонних підприємств для потреб України.
📊 Цього року місцеві бюджети отримають майже 520 млрд грн від податків, 25,5 млрд грн від базової дотації, 40,6 млрд грн від додаткових дотацій, 151 млрд грн від субвенцій.

Очікуємо на ефективне використання цих ресурсів на користь українців.

Держава дієво допомагає місцевій владі виконувати свої функції дотаціями та субвенціями. Таким чином громади мають достатній ресурс для того, щоб підтримувати в належному стані інфраструктуру і допомагати людям.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💶 Соціальні виплати минулого року профінансовані вчасно і в повному обсязі: понад 730 млрд грн пенсій та майже 180 млрд грн соціальних допомог.

🎓 В освіті спрямували 7,5 млрд грн на шкільні укриття, 2 млрд грн — на харчування учнів початкових класів, 1,5 млрд грн — на реформу НУШ, 549 млн грн — на оновлення майстерень профтехів.

💊 У галузі медицини за програмою медичних гарантій виплатили 155,6 млрд грн. Зокрема майже 5 млрд грн на реабілітацію, 5,2 млрд грн — на програму доступні ліки, понад 749 млн — на програму зубопротезування та зуболікування військових і ветеранів.
Цьогоріч медичні гарантії розширені, а їх фінансування складе понад 175,5 млрд грн.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Щойно провів Ставку. Головне – наші операції з дронами та закупівлі на цей рік, закупівлі всього, що необхідно Силам оборони.

Сьогодні доповідали щодо контрактів – тих, які вже виконуються, тих, які заплановані. Це спільне завдання виробників зброї, наших урядовців та всіх, хто залучений, – зробити цей рік рекордним щодо дронів усіх видів, а також суттєво наростити виробництво українських ракет, артилерії, усієї необхідної техніки.

Я доручив збільшити кількість замовлень дронів. Це вже виконується. Наші арсенали – це одна з гарантій незалежності, як і влучність наших воїнів.

І я дякую всім підрозділам, які завдають ударів по території Росії: по військових обʼєктах, по військовій логістиці окупанта. Все більше має бути таких важливих результатів.
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Доповідь Головкома Сирського: детально, наші дії на фронті. Я хочу відзначити всіх наших воїнів, які дійсно стійко утримують позиції, знищують окупанта, особливо – воїнів із 68-ї окремої єгерської бригади та 25-ї окремої повітрянодесантної за бої на Покровському напрямку: найбільш жорсткий напрямок зараз. А також я дякую хлопцям із 82-ї та 95-ї десантно-штурмових бригад за дії на Курщині.
📊 Сьогодні Уряд спрямував з резервного фонду держбюджету додаткові 5 млрд грн на реалізацію програми «Зимова єПідтримка».

Таким чином усі подані українцями заявки на допомогу будуть виконані, люди отримають кошти і зможуть їх витратити на комунальні, медичні, освітні та інші послуги.

Вдосконалили механізм виплати коштів для людей старше 60-ти років, людей з інвалідністю І і ІІ груп, які отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу через банківські установи, та для недієздатних осіб за заявкою опікуна. Ці громадяни отримають свою тисячу гривень через Укрпошту.

Врегулювали алгоритм обміну інформацією між установами, що реалізують програму «Зимова єПідтримка». Це сприятиме узагальненню даних та інформуванню українців.

Разом успішно пройдемо третю зиму повномасштабної війни, вистоїмо і переможемо.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/14 09:32:59
Back to Top
HTML Embed Code: