Telegram Web
Мобілізація ресурсів, відновлення України та впровадження реформ — ключові завдання в межах Української платформи донорів. Про це зазначив під час 11-го засідання Керівного комітету.

📌 У частині мобілізації ресурсів акцентував на двох питаннях:
➡️ зовнішня бюджетна підтримка на 2025 рік у розмірі 38,4 млрд доларів
➡️ надання Україні 50 млрд від використання заморожених російських активів. Надзвичайно важливо, щоб ці кошти почали надходити вже до кінця цього року.
📌 Пріоритети Уряду у відновленні лишаються незмінні: енергетика, відбудова житла та критичної інфраструктури, гуманітарне розмінування та підтримка приватного сектора. Напередодні важкої зими маємо низку нагальних потреб та термінових завдань: забезпечення питною водою населення південних регіонів України, відновлення житла, забезпечення енерго- й теплопостачання, будівництво 2-го та 3-го рівня захисту об'єктів критичної інфраструктури.
📌 Україна продовжує реалізацію реформ та виконує всі взяті на себе зобов’язання. Водночас надзвичайно важливо, щоб усі реформи, умови та рекомендації партнерів були підпорядковані європейській інтеграції України, цілям макроекономічної стабільності та економічного розвитку.

Дякую всім країнам та організаціям, які долучилися до роботи Платформи. На сьогодні вона налічує 23 країни у статусі постійних і тимчасових членів і спостерігачів, та 7 міжнародних фінансових організацій.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Провів онлайн-зустріч із керівним директором Світового банку Анною Б’єрде.

Підкреслив необхідність напрацювати оновлену оцінку збитків RDNA для актуалізації потреб України на відновлення. Маємо низку пріоритетних завдань, зокрема забезпечення питною водою населення на Півдні України, відновлення житла, підготовка до опалювального сезону.

Обговорили також проєкти підтримки державного бюджету.
Окремо торкнулися теми втілення реформ. Цінуємо допомогу Світового банку в цьому напрямку. Зокрема, підписаний меморандум щодо реформування ринку житла. Налаштовані на його подальшу реалізацію.

Подякував пані Б’єрде за її особисту вагому підтримку, яку вона надає Україні. Світовий банк був і залишається надійним партнером для нашої держави
🇯🇵 Сьогодні підписали меморандум про співпрацю з Японською організацією зовнішньої торгівлі JETRO.

Японські інвестори зможуть зміцнювати свої ділові відносини з українськими компаніями та обирати найперспективніші проєкти для своїх вкладень. Впроваджувати нові підходи й технології, які сприятимуть розвитку нашої економіки. Очікуємо, що ця співпраця принесе багато плідних результатів.

Ці домовленості ми закріпили за підсумками зустрічі з головою Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO) Норіхіко Ішігурою, представниками Міністерства економіки, торгівлі й промисловості Японії та японськими компаніями.

Обговорили пріоритети у відновленні. Серед них енергетика. Подякував Японії за допомогу з обладнанням. Розповів про розбудову децентралізованої генерації та розвиток відновлювальних джерел енергії. Запросив японські компанії до участі в цих проєктах.
Гуманітарне розмінування — ще один важливий напрямок співпраці, і Японія тут серед лідерів у допомозі. Подякував за передане обладнання та машини для гуманітарного розмінування, а також фінансування проєкту з навчання саперів ДСНС.

Представники великих японських компаній запевнили, що готові брати участь у відновленні та тісно співпрацювати з українським бізнесом.

Щиро вдячні народу та Уряду Японії за політичну, фінансову та гуманітарну допомогу.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Разом із головою Японської організації зовнішньої торгівлі Норіхіко Ішігурою, представниками японських та українських компаній відкрили представництво JETRO у Києві.

Це створює нові можливості для японського бізнесу в Україні. Особливо перспективною ми бачимо співпрацю в енергетиці, відбудові інфраструктури, сільському господарстві, машинобудуванні, IT.

Саме приватний сектор буде драйвером відбудови нашої країни та подальшого зростання економіки. Відновлення України — це про масштабну модернізацію. Японія має такий досвід.

Ставка на людський капітал, інновації, акцент на експортноорієнтованій економіці, пріоритет виробництва з високою часткою доданої вартості. Усе це розраховуємо втілити з допомогою наших японських партнерів.

Дякую народу та уряду Японії за все, що зроблено для України. Впевнений, що скоро відкриємо нові горизонти взаємовигідного партнерства.
Держава інвестує кошти в підтримку українських виробників. Вісім місяців тому за ініціативи Президента Володимира Зеленського започаткували комплексну політику «Зроблено в Україні». Це набір інструментів, які розширюють можливості бізнесу.

➡️ Доступ до пільгового кредитування. Від початку дії програми «5-7-9» видано близько 335 млрд кредитних коштів.
➡️ Стимули для підприємців і місцевої влади купувати вітчизняні товари та послуги. За придбану українську сільгосптехніку аграріям загалом нараховано понад 250 млн грн. Держава також компенсує 15% від придбаної української техніки та енергообладнання: автобуси, автоцистерни, фургони, сонячні панелі, системи накопичення електроенергії, вітрові, когенераційні установки та багато іншого.
➡️ Гранти за програмою єРобота. 4,8 млрд грн вже виділено в межах «Власної справи». За рахунок цього буде створено понад 38 тис. робочих місць. Понад 5 млрд грн держава інвестувала в напрямок грантів для переробних підприємств. Більш ніж 1 млрд грн грантових коштів отримали сільгоспвиробники на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та на облаштування тепличних господарств.
➡️ Стимулювання попиту серед споживачів у різних сегментах економіки. Це, зокрема, програми єОселя та єВідновлення для розвитку будівельної сфери. Це «Національний кешбек» для збільшення попиту на українські товари тощо.
➡️ Підтримка несировинного експорту. Експортно-кредитне агентство пропонує страхування інвестиційних кредитів та прямих інвестицій від воєнних і політичних ризиків. Кожна страхова гривня згенерує до 13 грн експортної виручки.
➡️ Розвиток індустріальних парків. Таких майданчиків станом на сьогодні вже 95. Ми компенсуємо до 50% вартості робіт з облаштування території, будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, приєднання до електромереж.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Постійні представники держав-членів Європейського Союзу погодили надання Україні спеціальної фінансової допомоги на 35 млрд євро за рахунок використання заморожених російських активів.

Це велика перемога України, над якою ми працювали більше 2 років. Я вдячний нашим європейським партнерам за це справедливе та сміливе рішення. Ми очікуємо, що Рада ЄС затвердить його вже найближчим часом.

Кошти мають бути доступні для України вже наприкінці цього року, що дозволить нашому Уряду повною мірою профінансувати пріоритетні видатки вже спочатку 2025 фінансового року.
2024/10/17 09:23:06
Back to Top
HTML Embed Code: