Telegram Web
Чоловік з однією ногою відомий своїми костюмами на Геловін.

І щороку він дивує більше, ніж у попередній

Джош Сандквіст – спортсмен, жартівник і людина, яка підіймає дух інших своїми текстами. Проте, крім усього цього його знають як хлопця, який на кожен Геловін придумує собі образи, що запам'ятовуються. У них хлопець обіграє свою особливість – у 9 років йому ампутували ногу, але це не зупинило його, і за 6 років він почав кататися на лижах, а потім навіть потрапив на Зимові паралімпійські ігри 2006 року.

Ну а у своїх вбраннях на Геловін він обіграє відсутність у нього однієї ноги, створюючи незабутні та класні костюми.

І щороку на новий "одноногий" костюм Джоша чекають понад 200 тисяч його підписників.
33🎃10👍7🦄1
Чим небезпечний перелом шийки стегна?

Ця травма може призвести до розриву кровоносних судин, які живлять головку стегнової кістки, що входить у кульшовий суглоб.

Якщо кровопостачання припиняється, кісткова тканина швидко гине. Це означає, що кульшовий суглоб в цілому руйнується.

Але навіть якщо суглоб вдається врятувати, перелом шийки стегна часто призводить до інших проблем.
Такі травми болючі і довго заживають. Це обмежує рухливість. Часто люди, навіть після лікування, не хочуть вставати з ліжка або рухати ураженою ногою, бо бояться нового нападу болю.

Через сидячий спосіб життя або постільний режим можуть розвинутися такі ускладнення
- інфекції сечовивідних шляхів
- пролежні
- підвищений ризик утворення тромбів у судинах нижніх кінцівок або легень
- застійна пневмонія;
- втрата м'язової маси, що робить людину ще слабшою, а її шанси колись стати на ноги дедалі примарнішими.
😢18153
👆Ось як згинається хребет гімнастки під час виконання вправ.

Хребет — основна частина осьового скелета людини. Складається з 33-34 хребців, послідовно з'єднаних один з одним у вертикальному положенні.
🤯23😱10👀1032
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Esper Bionics – від розумних протезів до магічного керування дронами

Нова система управління протезом MARS використовує спеціальні сенсори та штучний інтелект для розпізнавання рухів м’язів. Завдяки такому рішенню протез буквально може розуміти наміри користувача.

Цей підхід робить керування протезом більш природним, а в майбутньому відкриває нові можливості для управління технологіями, наприклад дронами.

Користувач зможе керувати дроном, змінюючи положення протеза в просторі й напружуючи різні м’язи.

Принцип його роботи схожий на компʼютерну мишку: рухом руки контролюється напрямок і кут нахилу дрона, а м’язовими напруженнями – функції, як-от натискання кнопок.
28🆒6❤‍🔥3👍1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Мізофонія

Мізофонія (або селективна звукова чутливість) – це екстремальна чутливість до певних звуків (жування, ковтання, клацання ручкою, шкрябання іншими людьми), яка полягає у виникненні у людини вкрай сильної негативної реакції, аж до агресивної вербальної або фізичної поведінки.

Мізофонія це буквально «відраза до звуків».

Варто відмітити, що мізофонія це не просто несприйняття неприємних або гучних звуків. Навіть невеликі тихі звуки можуть бути нестерпними та викликати реакцію агресії або бажання уникнути ситуації та «втекти».

Деякі звукові тригери можуть викликати такий сильний дистрес, що людина уникатиме ситуацій, коли вона може почути ці звуки. Наприклад, якщо хтось має підвищену чутливість до звуків жування, то ця особа буде надавати перевагу їсти наодинці або уникати громадських місць таких як кафе чи ресторан.
Крім того, чим краще ви знайомі з людиною, тим більша ймовірність, що вас дратують її звуки.

Основним симптомом мізофонії є сильна негативна реакція людини в момент, коли вона чує звуки-тригери.
Це може призвести до:
▪️ Відчуття досади, роздратування або огиди;
▪️ Відчуття люті, злості або агресії (як словесної, так і фізичної);
▪️ Затуляння вух долонями;
▪️ Нервового або тривожного стану у ситуаціях, коли людина може передбачити що почує неприємні тригерні звуки;
▪️ Бажання втекти чи сховатися від звуків;
▪️ Крику, плачу;
▪️ Відчуття тривоги або паніки, відчуття «потрапляння у пастку» або втрати контролю;
▪️ Скутості або тиску у всьому тілі або грудях;
▪️ Підвищеного артеріального тиску, тахікардії та підвищення температури тіла.

Особа, яка страждає на мізофонію починає уникати ситуацій, коли вона може почути тривожні звуки, в тому числі своїх друзів і родини, або починає часто пропускати роботу та навчання.
При чому людина яка страждає на мізофонію може сама відтворити той самий звук, але при цьому як правило, вона не має жодної негативної реакції.

Мізофонія починається в ранньому підлітковому або в підлітковому віці та може суттєво порушувати повсякденне життя людини.
12👍97💯6😱3👀3
🦷 Банк зубів у Норвегії

MoBaTann, або біобанк зубів, розташований в Норвегії.

Норвезькі вчені планують зібрати до 100 000 дитячих молочних зубів шляхом пожертвування. Всі ці зуби стануть об'єктом досліджень, що вивчають взаємозв'язок між забрудненнями навколишнього середовища і різними захворюваннями.

За хімічним складом зубів можна оцінити екологічну обстановку в різних районах світу. Як виявилося, за ним можна досить точно визначити, які саме речовини в навколишньому середовищі завдають організму найбільшої шкоди.
👍3911🤯6
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Компактний спірометр BreaThru

Пристрій дозволяє перевіряти стан легенів в режимі реального часу.
Екран відображає динамічну колірну шкалу та високоточні дані, що дозволяє дізнатися про стан здоров’я на основі дихання: об’єм легенів, потенційні хронічні захворювання, захворювання серця та відстежувати одужання після захворюваннь легенів.

Компактний розмір дозволяє легко проводити самотестування будь-де та будь-коли. А додаток для смартфона BreaThru зберігає дані для тривалого моніторингу. У цьому гаджеті використовується датчик міжнародного бренду BOSCH для вимірювання числової витрати газу (л/хв) і тиску газу (P).

BreaThru має стильний і компактний дизайн, що дозволяє легко брати цей портативний спірометр із собою. Пристрій заряджається всього за одну годину і має неймовірно довгий час автономної роботи до 5 місяців без підзарядки.
13👍10👏1
Американки масово скуповують пігулки для аборту після перемоги Трампа на виборах

Організації та компанії у США, що займаються репродуктивним здоров’ям, заявили, що попит на пігулки для переривання вагітності, на внутрішньоматкові спіралі та вазектомію зріс уже наступного дня після фактичної перемоги Трампа на виборах.

Про це повідомляє The Washington Post.

Перед очікуваною інавгурацією обраного президента Дональда Трампа, який може серйозно обмежити доступ до репродуктивної допомоги, жінки шукають препарати для переривання вагітності у значно більших кількостях, ніж зазвичай.

Один із найбільших постачальників пігулок для аборту Aid Access повідомив, що отримав 10 тисяч запитів на отримання таких препаратів протягом 24 годин після того, як перемога Трампа стала очевидною. Це приблизно в 17 разів більше за 600 запитів, які організація зазвичай отримує на день.
😢40👀7🤣53👍3💊1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Чому у нас з'являються "мурахи" по шкірі?

По-науковому це явище називаєтьсяЦей піломоторний рефлекс, або пілоерекція (лат. Cutis anserina). А по-народному "гусяча шкіра".

Він виникає у випадках, коли людина мерзне, відчуває сильні емоції, захоплення чи сексуальне збудження.

Рефлекс виникає у результаті стимуляції сентизивних периферичних нервів, що виходять безпосередньо з спинного мозку, відбувається збудження вегетативних периферичних нервових закінчень, які відповідають за скорочення гладкої мускулатури волосяних фолікулів. Скорочуючись, м'язи фолікулів підіймають волоски.

При реакції на холод підняті волоски сприяють тому, що прогрітий тілом шар повітря затримується на поверхні шкіри, утримуючи тепло.

Піломоторний рефлекс притаманний не тільки людям, а й багатьом іншим ссавцям. Швидше за все, цей рефлекс є успадкованим від наших предків рудиментарним механізмом виживання.

Оскільки на людському тілі волосяний покрив є лише в окремих місцях, такий рефлекс не має практичного сенсу.
👍342👻2👾1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
👆На відео показано механізм дихання і роль у цьому процесі діафрагми

Коли діафрагма скорочується і опускається, грудна порожнина збільшується, знижуючи тиск усередині легенів. Для вирівнювання тиску до легень надходить повітря. Коли діафрагма розслабляється і знову піднімається, повітря виштовхується з легень завдяки їх еластичності і стінкам грудної клітки.
👍2843
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🚽 Чому на холоді хочеться до туалету?

Отже, для початку визначимося з функцією нирок: кожна нирка є компактним фільтром, завдання якого пропустити через себе кров, залишивши потрібне і позбавившись від зайвого. Кров, проходячи через нирки, очищається і з ниркових вен повертається у загальний кровотік. Все, що не пройшло через фільтр (сечовина, сечова кислота, креатинін, іони та інші кінцеві продукти метаболізму) виводиться із сечею.

На холоді наш організм намагається зберегти тепло і периферичні капіляри стискаються, отже більшість крові переходить до внутрішніх органів, це називається централізацією кровообігу. Це збільшує тиск у нирках та об'єм крові який вони повинні профільтрувати. Отже, збільшується і швидкість утворення сечі. Звідси й бажання піти до туалету.
👍526🐳3
2025/07/13 13:53:11
Back to Top
HTML Embed Code: