Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
756 - Telegram Web
Telegram Web
Jompy повідомив, що завершує свою діяльність.

Він закінчить свої треди, які хотів закінчити (бази зберігання Європи і України, а також деякі специфічні треди). У 2025 році, вже не буде тредів пов'язаних з цією тематикою.

І хоча це ще не прощання, ви можете подякувати йому за його діяльність у твіттері.
Російські Т-64 на 2456/103 базі зберігання, 2010-2020 роки.

Станом на травень 2024 року, жоден з танків не був реактивован.
Співвідношення втрат росіян у порівнянні з їх чисельністю у 2022 році.

Порівнюються втрати зафіксовані на Oryx станом на 19 вересня та чисельність станом на 2022 рік згідно з Military Balance.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Нові знімки 107-го Арсеналу ГРАУ

На знімках видно, що база досі догорає, а більшість складів були знищенні або пошкодженні.

За деякими повідомленнями 107-ий арсенал атакувало більше 100 дронів.

Кожен із складів міг зберігати близько 250 тонн снарядів/ракет, а загальна вага боєприпасів оцінюється у 30 тисяч тонн.
Възхищавайте се българи
Стан російської буксованої артилерії на базах зберігання А от і анонсований до цього аналіз баз зберігання з артилерією від CovertCabal. Нажаль чогось нового і особливого, чого ми разом з Віщуном, Ресургамом і Мортісом не розбирали (у нас навіть більше глобально…
Доповнення від HighMarsed по артилерії

Додаткова інформація до відео.

З початку вторгнення Росія вивезла з баз зберігання щонайменше 8300 одиниць буксируваної артилерії і мінометів.

Нова система ідентифікації.
- Великі (>10 м);
- середні (6-10 м);
- малі (<6 м);
- міномети.

Існують також деякі інші системи, які можуть зберігатися в дуже малій кількості (можливо, одноцифрові).

Здавалося б, вимірювання гармат має бути надійним, оскільки між ними часто існує велика різниця в розмірах, але часто якість зображення недостатньо хороша для того, щоб дійсно побачити ствол.
Оскільки деякі зображення вже трохи застаріли, є припущення, що загальна кількість гармат, які залишилися, швидше за все, не перевищує 6000 одиниць, HighMarsed вважає, що щонайменше 3000 гармат - це системи, які не використовуються російською армією на регулярній основі.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Структура російських артилерійських сил

Ben сьогодні опублікував декілька крутих тредів але цей мене заінтригував найбільше. У ньому він спробував розібрати, що ми "можемо" знати щодо структури російських артилерійських сил, які фігурують на фронті.

Дисклеймер - весь цей аналіз ґрунтується на інформації з відкритих джерел, роботі деяких твітерських аналітиків, публікацій Машовця (а до його публікацій можна по різному відноситися, але не про це), а також візуальних підтверджень.

Підрахунки ґрунтуються на треді користувача @Mattl8241 про логістичні потреби росіян, які показали, що російські сили у кінці 2023 - початку 2024 року були укомплектовані на ~60%. Більш детально ви можете переглянути у таблиці. Я не бачив щоб цей тред перекладали, тому напевно це буде одним із майбутніх перекладів.

Розрахунки структури збройних сил на основі публікацій Костянтина Машовця. Ці розрахунки показують очікувану чисельність для відомих підрозділів при 100% оснащенні станом на ~ середину 2024 року (фото 1).
Артилерійські системи на/поблизу лінії фронту візуально підтверджують ураження з дуже різною частотою. Очевидної кореляції між відстанню та кількістю влучень немає, тому основним фактором має бути кількість одиниць (фото 2).

На початку цього року RUSI оцінювала наявність артилерійських систем у росіян у 4,780 од., з яких 20% САУ, та 80% буксована артилерія (956/3,824).

Якщо рахувати кількість систем за даними Машовця, тоді має бути 5,422 системи, або якщо брати 60% від цих даних - то 3,253 од (співвідношення систем 651/2,602 за RUSI)

Виходячи з візуальних підтверджень уражень, можна з відносно високим рівнем впевненості сказати, що основну частину цієї кількості складають Д-30, за якими на деякій відстані слідують Д-20 і МТ-12.
З САУ лише 2С19 є в наявності в значних кількостях, з невеликою кількістю 2С5 і 2С9 разом.

Загалом ця робота приблизно демонструє кількість російських сил на фронті, принаймні з тих цифр, що я бачив (при врахуванні великих АЛЕ). Проте найбільше мене турбує, що основним джерелом при вирахуванні сил виступає саме Машовець. Але якщо враховувати, що таких підрахунків публікувалося мало, ця робота дозволяє зрозуміти приблизно залученість сил обох сторін.
2024/09/23 08:18:46
Back to Top
HTML Embed Code: