Telegram Web
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
📍Робоча поїздка на Чернігівщину з командою моєї Фундації. Тут реалізуються фактично всі напрями нашої роботи, адже прикордонний із росією регіон потребує максимальної підтримки.

🚑 Тож передали тамтешньому Центру екстреної медичної допомоги три швидких – це частина великої благодійної партії у 60 машин, які розподілимо по всій Україні. Також передали понад 600 гаджетів для онлайн-навчання школярам із 12 територіальних громад на Чернігівщині та відвідали укриття, яке Фундація облаштовує в одній зі шкіл. Наприкінці дня завітали до великої прийомної родини ВПО з Харківщини – привезли необхідну побутову техніку та гаджети дітям для навчання.

🤝 Дякую всім благодійникам, завдяки яким ця допомога стала можливою.

👉 Фокусуємося на найважливішому: медицині, освіті, підтримці великих прийомних сімей. Бо немає нічого важливішого для нас, ніж життя українців і його якість.
🇬🇧 Велика Британія – стратегічний союзник України. Підписана цього року Угода про сторічне партнерство між нашими країнами – історичний крок і більше ніж просто документ. Це символ непохитної дружби та спільного бачення майбутнього.

📍 Сьогодні вітаю в Києві Девіда Ламмі – міністра закордонних справ Великої Британії. Говоримо з ним про важливу зміну в нашій країні: реформу кращого догляду – просування сімейних форм виховання.

💻 17 січня пан Ламмі якраз запустив на своїй платформі нову глобальну ініціативу з реформування системи догляду за дітьми, спрямовану на гарантування кожній дитині безпечного й люблячого сімейного середовища та поступове припинення інституціоналізації дітей, тобто скасування інтернатної системи.

На жаль, в Україні досі наявний радянський спадок у вигляді великої мережі інтернатів і дитбудинків. У них мешкає понад 26 тисяч дітей. Але лише 19 % із них – сироти або діти, позбавлені батьківського піклування. Понад 80 % мають живих і не обмежених у правах батьків. Перепона до возз’єднання сімей – або небажання, або неспроможність дорослих ростити дитину (наприклад, відсутність інклюзивних послуг у громадах).

🫂 Координаційний центр реформи спільно з урядом і партнерами зосередився на підтриманні родин, щоб уникнути їхньої розлуки з дитиною. Друга ж мета – знайти дітям, які таки залишилися без тепла рідних, прийомні турботливі сім’ї. Звичайно, для цього треба всіляко допомагати тим, хто наважаться стати прийомними батьками – вихователями.

👉 Підтримання прийомних родин є пріоритетом і для Фундації Олени Зеленської. У межах проєкту «Адреса дитинства» ми звели вже 15 будинків для таких сімей, які втратили житло через війну. Надали гуманітарну допомогу кожній другій такій родині в країні (їх понад 500), організували літній відпочинок для більше ніж 3 тисяч дітей.

🤝 Вдячні міжнародним партнерам, і зокрема Британії, за розуміння цього виклику й допомогу в тому, щоб у кожної дитини була родина.
🧑‍🧑‍🧒‍🧒 Коли почалося російське вторгнення, велика прийомна родина Ірини та Івана Уманських мешкала в рідній Каховці. Крім чотирьох власних дітей у них був іще хлопчик під опікою.

Зрозуміли: заради безпеки дітей треба виїжджати. Тоді ж звернувся до них директор місцевого дитячого будинку з проханням узяти із собою ще двох сиріт, Софію та Алісу, щоб урятувати від ворога (як стало відомо пізніше, росія викрала з окупованих територій понад 20 тисяч маленьких українців).

Вже із сімома дітьми Уманські подолали 20 блокпостів у постійній тривозі, що дітей відберуть, що вони не зможуть їх захистити. Але прорвалися.

👉 Тим часом іще одна родина – Алли та Олександра Ярославцевих – так само, залишаючи звичне життя, мусила виїжджати з окупованої частини Запорізької області з вісьмома дітьми. Великою прийомною родиною вони стали ще у 2010 році. Мали зручний для всіх просторий будинок. І також його втратили. Зате зберегли сім’ю.

Це надзвичайні за силою духу люди. Впевнилася, коли познайомилася з ними особисто, бо обом сім’ям ми звели нові будинки в межах проєкту Фундації Олени Зеленської «Адреса дитинства» (загалом зробили це вже для 15 великих прийомних родин, які втратили житло через війну).

📍Сьогодні була рада познайомити ці чудові родини з Девідом Ламмі, міністром закордонних справ Великої Британії, який приїхав до Києва.

Обговорювали з ним розвиток сімейних форм виховання: що робимо, щоб таких родин, як Уманські та Ярославцеви, ставало більше і всі вони відчували найкращу підтримку не тільки від держави, а й від усього світу.
Тільки так назавжди подолаємо сирітство й дамо тепло кожній дитині.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇬🇧 Зустрілися з Девідом Ламмі, міністром закордонних справ Великої Британії.

Мали важливу розмову про те, як повністю замінити інтернатні форми виховання дітей сімейними. У продовження теми познайомила пана Ламмі з двома великими прийомними родинами, яким допомагає моя Фундація.

🤝 Вдячна за цю щиру зустріч, бо пан Ламмі й сам є батьком-усиновлювачем. Тож почути його особисту історію було не менш цінно, ніж почути, що уряд Великої Британії підтримує українську кампанію з розвитку сімейних форм виховання. Дякую за це!
2025/02/06 05:51:05
Back to Top
HTML Embed Code: