Telegram Web
🇺🇦🇻🇦 Унікальна подія: даємо старт одночасно 8 українським аудіогідам! Таке в межах мого проєкту з українізації провідних пам’яток світу, який охопив уже 93 об’єкти в 50 країнах, дійсно вперше і стається в особливому місці – у музеях Ватикану, в одній із найбільших мистецьких колекцій світу, яку збирали упродовж століть понтифіки.

📍До комплексу музеїв належить, зокрема, Сикстинська капела та Папські апартаменти, розписані фресками Мікеланджело та Рафаеля. І сам аудіогід ватиканських музеїв вийшов унікальним. Це 8 екскурсійних маршрутів і 19 годин аудіотексту. А озвучили його артисти, голос яких точно рідний для більшості українських відвідувачів. До озвучування долучився й Посол Андрій Юраш. Окрема подяка Посольству України у Ватикані за реалізацію цього проєкту.

🎧 Робота з озвучування теж була непроста: її переривали повітряні тривоги та знеструмлення в Києві. Між розповідями про вічні цінності, про художників і мистецтво артистам та звуковикам доводилося бігти в бомбосховища. Страшний контраст, у якому зараз живе Україна.

Але ми втілюємо та продовжуємо цей проєкт для наших співвітчизників, які опинилися за кордоном на непростому шляху, і для самої нашої мови, бо вона має право звучати й бути почутою.

🤝 Дякую всім, хто хоче почути й чує Україну. Дякую Ватикану, нашому посольству, яке довго над цим працювало, і всім причетним. Нехай мистецтво, історія, культура, духовність звучать.
187👍11😢3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦🇻🇦 Українська книжкова поличка та цілих 8 українських аудіогідів з’явились у Ватикані. Передала сьогодні книжки для тамтешньої бібліотеки, а також мала змогу оглянути музеї Ватикану – уже з новими гідами. Дякую всім, хто долучився до реалізації цього, поза сумнівом, надважливого проєкту. Адже українська мова тепер звучить у місці, що зберігає мистецькі скарби. Дякую за це!
227👍22😢4
Forwarded from Zelenskiy / Official
Четверта субота листопада. День пам’яті жертв голодоморів. У 1921, 1922 й 1923-му. У 1946-му й 1947-му. І в найстрашніші 1932 і 1933 роки, коли свідомо створений режимом голод забрав мільйони життів наших людей.

Наш обов’язок – пам’ятати, згадувати й говорити світу правду про жорстокий злочин, про геноцид, який був здійснений проти українців.

Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів.
244😢114👍8
💳 Стосунки з фінансами – це теж частина ментального добробуту. Адже фінансова тривога, яку особливо гостро відчувають українці під час війни, – загалом постійний стан нашого покоління. У цьому впевнений доктор соціології та ректор Київської школи економіки Тимофій Брік.

🎙 Про те, як формувалися «нездорові» стосунки з грішми у цілих поколінь українців, він пояснив у подкасті «Простими словами» від The Village Україна, що виходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Доктор Брік розповідає: попередні покоління українців зростали в системі планової економіки. Там по-іншому ставилися до грошей, бо не було конкуренції, та й купувати було нічого. Люди не змагалися за кар'єру, не інвестували, не ризикували втратити свій капітал. Тобто величезний пласт думок і тривог, який відчувають українці зараз, узагалі не торкався наших батьків та дідусів. А неприємний фінансовий досвід 1990-х і 2000-х тільки поглибив цю тривогу.

📱 Науковець пояснив, чому між новим айфоном та інвестиціями в освіту більшість обирає перше. І з чого потрібно почати шлях до фінансової грамотності та здорового ставлення до грошей.

Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/village/life/podcast/356847-prostimy-slovami-4-ep17

🎧 Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:
▫️ Apple Podcasts – https://bit.ly/4eAaQpK
▫️ SoundCloud – https://bit.ly/4hZ0zGn
▫️ Spotify – https://bit.ly/4fZPxij
▫️ YouTube Music – https://bit.ly/3AIs1rs
▫️ YouTube – https://bit.ly/3CznxUC

Дізнатися більше, як розвинути власну стійкість: https://howareu.com/
176👍26
Агресор обрав Україну як плацдарм для того, щоб демонструвати, що він може зробити із Заходом загалом.
Європі потрібно це тверезо розуміти й тому, зокрема, піклуватися про свою інформаційну безпеку вже зараз. Поки що бачу, що російська пропаганда, на жаль, працює чи не в кожній країні ЄС. І якщо розслабитись, можна пропустити той момент, коли ця пропаганда, дезінформація перетворюється вже на фізичну агресію.

На Україну напали також не одразу. Перед тим були роки агресивних розмов на російському пропагандистському телебаченні.
Тож радила б усім європейським країнам не нехтувати російськими пропагандистськими спічами. І не допускати їх у себе, бо це – ментальна отрута.

🇮🇹 Говорила про це на італійському телебаченні в інтерв’ю Бруно Веспі для програми «5 хвилин з Бруно» та Porta Porta.

Уже традиційно в мене запитали про те, чи не боюся «втоми світу» від російського нападу на Україну (часто думаю: якби за кожне таке запитання Україна отримувала ППО, ми були б уже повністю захищені).

👉 Відповіла рядками вірша Павла Тичини, що вже стали українською народною приказкою: «нам своє робить». Хоч би що відбувалось у світі – нам робити своє: боронити, відстоювати, захищати так само, як робимо це вже 1000+ днів української стійкості.

Сподіваючись при цьому, звісно, на здоровий глузд вільного світу й те, що наші спільні з ним цінності все-таки сильніші за свавілля.
243👍36😢5
📊 85 % опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті. 38 % жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. Про це свідчать результати дослідження Economist Intelligence Unit.

Постраждати від кібернасильства може будь-хто, однак жінки та діти в особливій зоні ризику. Лише один показник на підтвердження цієї тези: за результатами опитування дітей віком 6–17 років в Україні кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.

🗓 Саме тому цьогорічна кампанія «16 днів проти насильства», яка традиційно стартує 25 листопада в усьому світі, присвячена протидії кібернасильству.

Адже попри те, що відбувається онлайн, таке насильство має цілком реальні наслідки. Булінг, кіберпереслідування, кібердомагання, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди завдають глибоких психологічних ран. Шантаж та фішинг – матеріальної шкоди. А пережитий стрес негативно позначається на здоров’ї.

🔎 Щоб припинити кібернасильство, його насамперед треба вміти ідентифікувати. Тому протягом 16 днів кампанії на сторінці Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України розповідатимуть про види насильства в інтернеті, даватимуть рекомендації, як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, пропонуватимуть план дій на випадок зіткнення з проявом насильства, актуальні сервіси й контакти допомоги тощо.

Кампанію проводять за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики в межах «16 днів проти насильства».

#кібернасильство_знаємо_протидіємо
#16днів_проти_насильства
163👍34😢7
2025/07/14 04:37:10
Back to Top
HTML Embed Code: