Telegram Web
🗓 Сьогодні – День прав людини. День, у який 1948 року було ухвалено Декларацію прав людини.

Правильна дата, щоб підсумувати зроблене в «Партнерстві Біарриц», до якого Україна приєдналася у 2020 році.
Сьогодні відбулося засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ на тему: «Україна і Партнерство Біарриц. Досягнення і перспективи».

Серед учасників заходу – міністр закордонних справ Андрій Сибіга, а також представники органів державної влади, громадянського суспільства та міжнародних партнерів.

Разом проаналізували виконання п’яти зобов’язань, які взяла на себе Україна в Партнерстві:

1️⃣ Розвиток інклюзивного публічного простору.
83 % українців, згідно з опитуванням ЮНІСЕФ, вважають безбар’єрність новою цінністю. Дуже високий показник. Водночас половина респондентів каже, що відчуває перешкоди у працевлаштуванні, інфраструктурі, взаємодії. Міністерства доповіли, як це вирішують.

2️⃣ Забезпечення принципів гендерної рівності в освіті.
Війна продемонструвала, що чоловіки та жінки однаково мають знати, як діяти за екстремальних обставин. Тим часом підручники зі шкільної програми, як показало дослідження, досі містять стереотипи щодо статі.

3️⃣ Протидія домашньому та гендерно обумовленому насильству.
Цього року парламент ухвалив закон про проміжні репарації тим, хто зазнав насильства від російських загарбників. Це не про гроші. Це про повернення постраждалим – жінкам, чоловікам, дітям – відчуття справедливості й гідності. Дуже важливо, щоб репарації відбулися.

4️⃣ Зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.
Це не лише економічний, а й моральний обов’язок перед жінками, які змушені обирати більше чоловічих посад. За часи партнерства Україна знизила розрив із 25 % до 18,6 %, але час цьому показнику зменшуватися й далі.

5️⃣ Створення комфортніших умов для догляду за дітьми, зокрема для чоловіків.
Декрети для татусів в Україні запроваджені. Але національна система відпусток усе ще потребує доопрацювання. А в громадах потрібна не тільки праця, а й інфраструктура для родин.

Закликала українських урядовців діяти активніше. Бо це не просто «міжнародне зобов’язання». Це обов’язок перед українцями, щоб усім жилося легше, і бажано вже зараз.
168👍19
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 Сьогодні відбулося засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ України, де підсумовували зроблене за рік у «Партнерстві Біарриц».

На заході проаналізували інклюзивність нашої інфраструктури, чи дружня вона до жінок і сімей із дітьми. Обговорили пріоритети в освіті: як забезпечити тут гендерну рівність. Порушили непросту, однак украй важливу тему гендерно зумовленого насильства. Говорили про те, як Україні ще знизити розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками. Як зробити догляд за дитиною рівноцінним для обох батьків.

🤝 І це далеко не всі теми, кожну з них у деталях опрацьовують відповідні відомства. Рада, що зустрілися максимально широким колом для цієї розмови, адже, коли йдеться про рівні можливості, немає профільних чи непрофільних міністерств. Усі відповідальні за їх утілення.
207👍27😢7
Пані Валентина із Сіверськодонецька все життя працювала пекарем. У травні 2022-го, коли прилетів ворожий снаряд, вона теж пекла на кухні хліб. На жаль, Валентина втратила око, зазнала ушкоджень обличчя.

👨‍⚕️Це не лише тяжка фізична, а й моральна травма для будь-кого. І тому реконструкція, яку жінці провели у Львові, у центрі Superhumans, спільними зусиллями українських і французьких лікарів, така важлива.

Захисник «Азовсталі» Богдан побував у страшному російському полоні в Оленівці. Його катували, змушували стояти без відпочинку з 6-ї ранку до 10-ї вечора. Коли Богдан повернувся додому, страждав від нічних кошмарів.

🫂 У центрі UNBROKEN він пройшов комплексну терапію для відновлення ментального здоров’я – це результат співпраці українських медиків і центру Primо Levi в Парижі.

Тим часом чотирирічний Тимур буквально з народження жив у «Охматдиті», бо має синдром Аперта. Йому першому в Україні зробили унікальну операцію за участю відомого пластичного хірурга Романа Хонсарі.

Всі ми знаємо: під час війни не так багато світлих моментів. Але порятунок життів – це саме такі моменти.

🏥 Ті, що я перелічила, і ще сотні створила програма міжнародного медичного партнерства – прямої співпраці між українськими й закордонними шпиталями.

Ми започаткували її трохи більш як рік тому на Саміті перших леді та джентльменів, і вона вже об’єднала 21 країну: 36 українських і 43 іноземні медичні установи.

Ще ніхто у світі не запускав такої глобальної горизонтальної співпраці між клініками різних країн.

🤝 Сьогодні подякувала українським і закордонним лікарям у відеозверненні до конференції «Синергія заради здоров’я: об’єднуємо зусилля для глобальних змін», присвяченої розвитку медпартнерства.

Медичне партнерство дає нові можливості для порятунку не тільки наших людей. Минули часи, коли ми лише вчилися. Наші лікарі вже мають такий досвід, що можуть ним ділитися.

Коли ми кажемо, що світ повинен знати про боротьбу України за свободу, він має знати й про боротьбу наших медиків за життя кожної людини.
254👍37😢8
🇺🇦 Україна бореться не лише проти нападника, а й за кожну свою людину. За її збереження та розвиток. А значить – і за ментальний добробут також, за здатність прожити й пережити будь-який досвід і віднайти нові сили.

Протягом усього 2024 року над цим працювала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Тисячі людей різних професій опановували нові навички, як підтримувати ментальне здоров’я.

🧑‍⚕️ Сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Попри пов’язані з війною виклики 114 тисяч фахівців пройшли навчання з ментальної допомоги. І отримали вже маже 500 тисяч звернень (найчастіші скарги пацієнтів – відчуття тривоги, напруженості, проблеми зі сном).

👨‍🏫 Вчителі. 209 тисяч педагогів опанували спеціальні знання – як підтримувати школярів, розпізнати в них стрес та допомогти з ним упоратися.

🫂 Соціальні працівники. У 185 центрах життєстійкості у громадах такі фахівці вже знають, як допомогти людині не лише з роботою, документами чи іншими звичними питаннями, а й із важким психоемоційним станом.

👮‍♂️ Рятувальники, пожежники, поліцейські. 89 % працівників системи Міністерства внутрішніх справ пройшли підготовку з першої психологічної допомоги, щоб рятувати не тільки фізично, а й морально.

Сама ж Всеукраїнська програма отримала цього року важливі системні документи: План заходів на 2024–2026 роки та Цільову модель системи – дорожню карту для всіх, хто з нею працює.

І зазвучала на міжнародному рівні: на 77-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ухвалена резолюція з ментального здоров’я, яку ініціювали Україна та Нідерланди. А в найшанованішому медичному виданні планети – The Lancet Psychiatry – вийшли друком рекомендації для розвитку української системи охорони ментального здоров'я.

Та найголовніше у програмі ментального здоров’я, що кожен на своєму місці може стати її ефективним амбасадором.

З чого розпочати?
Із запитання «Ти як?»
до самого себе. Рідної людини. Колеги. І хоч би якою була відповідь – у системі ментального здоров’я знайдеться необхідна допомога та підтримка.
192👍24
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Наше життя – це наш шлях.

Ми самі вибираємо напрямок, прокладаємо маршрути, займаємо своє місце, перетворюємо попутників на справжніх друзів.

І, як на справжньому шляху, щось може нас як прискорювати, так і гальмувати. Відсторонення. Розпач. Утома. Невизначеність. Тривога. Те, чого так багато зараз, коли боронимо свій шлях.

Але навіть у складні часи є провідник.

🇺🇦 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» завжди поруч. Запитайте «ти як?» у себе, близького колеги. Почуйте щиру відповідь.

Дізнайтеся, як отримати допомогу якнайближче та найзручніше для себе на сайті та в соцмережах програми.

Наше ментальне здоров’я – це і є наша стійкість. Турбуймося про неї, щоб наш шлях був легшим.
217👍25😢6
Є багато песимістичних голосів щодо майбутнього людства – мовляв, люди негуманні й не допомагають одне одному. Але я сподіваюся, що оборона України від російського нападника доведе протилежне. Тому що це вже роблять багато держав й багато людей у світі, підтримуючи Україну не лише співчуттям, а й активною допомогою.

Меценати 30 країн уже співпрацюють із Фундацією Олени Зеленської в наших проєктах із відновлення нормального, гідного життя в Україні.

Саме разом із небайдужими меценатами ми:

📍 забезпечуємо онлайн-навчання для наших школярів, передаючи їм ноутбуки та планшети;
📍 відновлюємо лікарню в Ізюмі;
📍 повністю відновили значно пошкоджений дитячий стадіон у Гостомелі;
📍 звели вже 14 будинків для великих прийомних родини (і продовжуємо це робити);
📍 облаштували за рік 6 нових Шкіл Супергероїв – навчальних класів при лікарнях для дітей на тривалому лікуванні. Загалом в Україні діють уже 16 Шкіл Супергероїв.

🇳🇱 Розповіла про це журналістці Libelle – найбільшого жіночого журналу в Нідерландах, – яка спеціально приїхала до Києва.

Журналістка зі свого боку сказала мені, що після кількох тривожних ночей в Україні краще розуміє українців і роботу Фундації. Багато наших партнерів – іноземних меценатів також приїздять особисто, щоб познайомитися з тими, кому допомагають. І ми вдячні кожному, хто розділяє з нами хоч кілька днів, годин життя в країні, що обороняється, і допомагає їй вистояти.

Таких небайдужих людей багато. Ось чому я вірю, що, попри все, світ має шанс стати кращим місцем.
285👍22😢6
2025/07/12 18:52:43
Back to Top
HTML Embed Code: