Telegram Web
Часто доводиться нагадувати, що безбар’єрність – зовсім не поодинокий пандус-«острівець» серед моря недружнього простору, а весь цей простір. Чи, для початку, зв’язний безперешкодний маршрут між домом, роботою медициною, навчанням.

🇺🇦 Саме зараз держава робить великий крок до того, щоб це стало реальністю: в межах ініціативи «Безбарʼєрність» Мінрозвитку розпочало проєкт безбар’єрних маршрутів «Рух без бар’єрів».

Разом із Президентом та віцепрем’єром з відновлення мали нагоду обговорити цей проєкт сьогодні, відвідуючи військовий госпіталь.

📍Вже протягом цього року повністю безбар’єрні маршрути зі зручними під’їздами й підходами, транспортом, зупинками, тротуарами, громадськими місцями поступово з’являться одразу у 12 містах – Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Кропивницькому, Львові, Рівному, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Тернополі, Бучі та селищі Опішня.

У столиці, наприклад, такий напрямок включатиме модернізацію Центрального вокзалу із закільцьованим шляхом до (і від) Хрещатика та Головного військового клінічного госпіталю.

🤝 Звісно, державі і громадам тут не обійтися без співпраці всіх об’єктів на цих маршрутах – а це зокрема й бізнеси, що входять (чи ще ввійдуть) до нашої спільноти «Бізнес без бар’єрів»: торговельні мережі, банки, інші заклади вже змінюються назустріч користувачам і, очікуємо, допоможуть це робити меншим бізнесам – аж до невеликої кав’ярні чи майстерні поблизу вашого дому.

🇫🇷 Як швидко й результативно все це можна втілити – дає відповідь світовий досвід, зокрема така світова столиця, як Париж: особисто бачила, як перед минулорічною Олімпіадою та Паралімпіадою частина кварталів міста стрімко перетворилася на інклюзивне місце, серед іншого знизивши свої 25-сантиметрові тротуари до зручного всім рівня, запустивши низькопідлоговий транспорт тощо.

Впевнена, наші міста та громади теж зможуть. Бо зручність, дружність та комфорт – те, що потрібно всім і завжди.
287👍44😢3
🇺🇦 Початок року ознаменувався важливим рішенням: Верховна Рада ухвалила закон про систему охорони психічного здоров’я.

Підтримка ментального здоров’я від того, кому довіряєш, – сімейного лікаря. Підтримка в Центрі життєстійкості – безбар’єрному просторі, де раді кожному й кожній. Підтримка там, куди приходиш по послугу: у центрі зайнятості, ЦНАПі, на вокзалі – усюди, де є контакт із людиною.

🫂 У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» із самого початку ми взяли на себе сміливість робити не лише тему, а й саму послугу повсюдними.

Ментальне здоров’я – в усіх сферах, усіх політиках. Вітаю рішення закріпити цей підхід на законодавчому рівні.

📍 Закон захищає права тих, хто звертається до фахівців із ментального здоров’я, адже встановлює вимоги до їхньої освіти та кваліфікації. Останнє важливо й для захисту самих фахівців, адже допоможе чітко відокремити кваліфікованих і доброчесних спеціалістів.

📍 Це новий погляд на поняття ментального здоров’я, яке не обмежується медичною сферою. На розбудову системи, що базується на мультидисциплінарному та міжсекторальному підході. Орієнтація на людину, її особисті потреби, життєву ситуацію, соціальний контекст.

ℹ️ Законопроєкт напрацював Комітет Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування спільно з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за участю провідних експертів та за підтримки ВООЗ. До обговорення й доопрацювання у форматі національних консультацій були долучені представники ЦОВВ, органів місцевого самоврядування, наукової та фахової спільнот.

Попереду – імплементація норм закону. Але важливо, що вже зараз маємо документ, який відповідає світовим політикам та євроінтеграційним вимогам 🇪🇺. Міцний базис для того, щоб долати наслідки впливу війни, не відкладаючи на потім. Щоб кожен, хто потребує підтримки, мав її – якісну, доказову, ефективну.
232👍38😢7
🇺🇦 В який момент люди відчувають себе народом, а землю, навіть розділену, – своєю єдиною землею?
Насправді це не відбувається в одну мить, для цього потрібні віки й покоління.

Тим цінніше, що маємо в Україні сьогоднішню дату – День Соборності – день, коли українці свідомо виявили свою єдність і бажання бути разом.

До Дня Незалежності було ще далеко, довгі десятиліття, але українці розуміли головне – що хочуть бути разом у своїй єдиній країні.

Отже, спочатку були усвідомлення, спільні цінності та єдність, а потім – незалежність і самостійність.
Зараз проходимо той самий шлях: лише через нашу спільнодію, взаємодопомогу, соборність в усіх її сенсах відстоїмо незалежність і самих себе.

З Днем Соборності, друзі, – святом того, що ми разом! 💙💛


Фото з відкритих джерел.
335👍39😢6
🚦 Безпечно перейти дорогу нам допомагає світлофор. Він чітко сигналізує, як треба діяти: зупинитися на червоний, бути уважними на жовтий і почати рух на зелений. Сам по собі світлофор нас не захистить, але він інструмент, із яким ризики зменшуються.

У кризових ситуаціях, коли людина може почуватися розгубленою та безпорадною, таким ментальним «світлофором» стане техніка «Стій – думай – дій» з «Аптечки психологічної самодопомоги», створеної в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Фахівці програми пояснюють, як застосувати цю техніку, коли треба допомогти сторонній людині.

🔴 «Стій». Попросіть людину зупинитися, перевести подих і записати проблеми, що її непокоять, а потім обрати лише одну – не глобальну, а ту, з якою можна впоратись.

🟡 «Думай». Далі запропонуйте співрозмовнику придумати кілька способів розв’язання цієї проблеми. Що більше, то краще. Ось додаткові запитання, що допоможуть знайти потрібні варіанти:

▪️ Як ви діяли в таких випадках раніше?
▪️ До кого з близьких або друзів можна звернутися по допомогу?
▪️ Чи були в знайомих подібні проблеми та як їх розв’язували?
▪️ У кожного способу є «плюси» й «мінуси». Які саме?

🟢 «Дій». Зрештою людина має обрати одне з рішень, безпечне для неї та інших. Визначитися буде легше, якщо розбити розв’язання проблеми на кроки або ж повернутися до вже складеного списку та спробувати щось інше.

Показати людині, що вона здатна контролювати своє життя та допомогти собі сама, – найкращий спосіб підтримати в складній ситуації.

💊 Більше порад, як подбати про емоційну стійкість, шукайте в «Аптечці», яку легко всюди брати із собою. Наприклад, її можна завантажити у pdf-форматі в смартфон чи ноутбук.

«Аптечка психологічної самодопомоги» підготовлена на основі матеріалів Всесвітньої організації охорони здоров’я та «Довідника безбар’єрності» за експертної підтримки Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету.
229👍33😢2
Фактично в усіх нас серед друзів та рідних є ветерани й ветеранки. У когось – знайомі, які пережили полон. Спілкуватися з ними з гідністю, правильно проявити емпатію, уникати болючих помилок – усього цього треба вчитися.

Для цього створений інтерактивний симулятор до освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» на Дія.Освіта. Він занурить у звичні для кожного побутові ситуації, де можна обрати, як поводитися, що сказати. І зрештою – зрозуміти, як зробити досвід взаємодії взаємно комфортним.

Приміром, у симуляторі змодельована ситуація, у якій ви можете зустріти друга, що повернувся з полону. Здається, нібито правильною поведінкою буде обійняти людину, але це не зовсім так. Бо неволя змінює людей, і кожна дія може стати небажаним тригером. Як же тоді правильно?

🔴 Обійнятися без дозволу буде недоречно, адже важливо дотримуватися психологічних і тілесних кордонів. Не варто бачити в людині тільки жертву й жаліти або, навпаки, надмірно героїзувати.

🟢 Треба більше говорити про сьогодення. Не бути байдужим, не боятися висловлювати почуття й запитувати, як зробити спілкування комфортнішим. Тем політики, війни та особливо полону краще уникати, доки людина сама не почне розповідь. Але й у цьому випадку не варто ставити провокативних запитань, які змушуватимуть її знову переживати травматичний досвід.

Взаємодіяти з повагою до кожної людини, навчитися підтримувати – це саме те, що зараз зміцнює та об’єднує наше суспільство.
247👍33
🇺🇦🇲🇩 Медицина, освіта, робота для 125 тисяч українських вимушених переселенців, сім траншів гуманітарної допомоги, підтримка на міжнародних майданчиках та у транзиті українських товарів – це далеко не повний перелік того, що нині робить Молдова для України й українців.

З першого дня російської навали ця країна показує, що таке бути хорошим сусідом і надійним партнером.

В навчальних закладах країни більшає бюджетних місць для підготовки вчителів української мови. А українських книжкових поличок, які відкриваємо в бібліотеках світу, у Молдові вже понад сімдесят! Невдовзі, сподіваюся, до них додадуться й українські аудіогіди провідними пам’ятками країни.

📍 Сьогодні Президентка Мая Санду вкотре відвідує Україну.

Рада нагоді познайомити її з унікальним освітнім проєктом – Школами Супергероїв, які створюємо в лікарнях країни, щоб діти на тривалому лікуванні не відставали від шкільної програми.

Із 17 таких просторів, що діють у 13 містах, шість відкриті за підтримки моєї Фундації Олени Зеленської. Лише торік Школи провели 83 тис. уроків для 10 692 дітей. І щонайменше 6 нових осередків ще відкриємо – у Чернігові, Черкасах, Луцьку, Чернівцях, Тернополі та Мукачеві.

🏥 Із пані Санду сьогодні відвідали одну зі Шкіл, яка працює на базі Національного інституту раку. Цей заклад – медичний партнер Інституту онкології в Кишиневі. (Таки медичні побратимства між клініками України та світу ми започаткували на третьому Саміті перших леді та джентльменів.) Разом з учнями послухали урок, присвячений цьоготижневій даті – Дню Соборності України.

Пані Санду було особливо цікаво побачити наші освітні простори. Адже багато років тому, перебуваючи на посаді міністра освіти, вона відкрила подібний простір в Онкологічному центрі Кишинева.

🦸‍♀️ Сьогодні познайомились із самими Супергероями. Висловлюємо щире захоплення та найкращі побажання Ярославу, Марії, Артему, Маргариті та всім слухачам лікарняних занять, які, попри непросте лікування, знаходять сили й бажання вчитися.

Наші Школи та вчителі зі свого боку роблять і робитимуть усе, щоб нові знання та враження допомагали учням і в лікуванні, і в довгому щасливому житті.
261👍31
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦🇲🇩 Рада вітати в Києві Президентку Молдови Маю Санду. Разом відвідали в Національному інституті раку Школу Супергероїв, що працює тут для дітей, які проходять тривале лікування. Це проєкт, який патроную особисто як перша леді та до якого торік долучилася моя Фундація, допомігши відкрити 6 нових супергеройських осередків.

🤝 Вдячна пані Санду за цю теплу спільну зустріч і за всю підтримку, яку Молдова надає Україні й українцям.
357👍44😢7
🇺🇦 Рік тому Фундація Олени Зеленської, Міністерство освіти і науки України та Міністерство цифрової трансформації започаткували Коаліцію девайсів. Цей проєкт об’єднав міжнародні організації, уряди та меценатів, щоб забезпечити українських учнів і вчителів гаджетами для якісного онлайн-навчання.

І ось рік по тому маємо важливі результати діяльності Коаліції:

💻 Вдалося залучити понад 100 тис.* гаджетів для учнів та вчителів (постачання частини з них заплановано на березень і квітень цього року).

📍 У пріоритеті забезпечення гаджетами – прифронтові та прикордонні області, де навчання очно в класах тимчасово недоступне.

👉 Важливо, що цей процес повністю прозорий – МОН та Мінцифри створили спеціальний дашборд, на якому кожен може відстежувати кількість девайсів, переданих у конкретні населені пункти або навчальні заклади.

Через повномасштабне вторгнення близько 434 тисяч учнів в Україні залишилися без доступу до очного навчання. Першочергова критична потреба в гаджетах на 125 461 пристрій майже закрита. У МОН очікують, що вдасться повністю досягти цієї мети протягом 2025 року.

Фундація Олени Зеленської за весь час своєї діяльності забезпечила понад 65 тисяч школярів і педагогів планшетами й ноутбуками, з урахуванням пристроїв, залучених у межах Коаліції девайсів.

🤝 Щиро дякую ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, Google, Apple, Amazon, урядам, партнерам з ОАЕ, Сербії, Японії, Литви, Латвії, Естонії та всім, хто долучився, за цей потужний результат. Забезпечити безперервне навчання дітей – важливий пріоритет для держави та одна з ключових цілей моєї Фундації. Рада, що робимо це разом!
259👍24😢5
🕯Сьогодні ми разом з усім світом вшановуємо пам’ять жертв Голокосту. Він став уроком того, що ненависть і зневага до національної ідентичності ведуть до катастрофи. Тоді гинули мільйони невинних людей, а світ мовчав. Зараз Росія чинить геноцид проти українського народу, злочини проти людяності, і ми не маємо права мовчати.

Бо «ніколи знову» – це не просто слова, а заклик до дії. Вічна пам’ять жертвам Голокосту. Пам’ять про їхній біль має дати всім нам сили для боротьби.
272😢85👍11
2025/07/13 23:04:15
Back to Top
HTML Embed Code: