Telegram Web
🧑‍🧑‍🧒‍🧒 Три великі прийомні родини з Дніпровщини отримали гуманітарну допомогу від Фундації.

Це сімʼї, яким цьогоріч надано оселі в межах державної субвенції на придбання житла для великих прийомних родин. Під час візиту в область разом із командою Фундації мала нагоду особисто завітати до однієї з цих сімей.

Калашники стали великою прийомною родиною лише кілька тижнів тому. Зараз подружжя із Запорізької області виховує сімох рідних братиків і сестричок, позбавлених батьківської опіки.

Дім подружжя в Гуляйполі майже вщент розбитий російськими снарядами. Тож новоствореній родині держава придбала новий за субвенцією.

🫂 Раді, що маємо змогу допомагати великим прийомним родинам найнеобхіднішим, створювати комфортні умови для виховання дітей і сприяти появі нових таких сімей.

З командою Фундації також привезли дітям ноутбуки й планшети для навчання.

🇺🇳 Цього разу сім'ї отримали гуманітарну допомогу від партнера Фундації – Агентства ООН у справах біженців. Таку техніку раніше ми передали великим прийомним родинам у Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Львівській, Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській та інших областях.

На сьогодні Фундація надала гуманітарну допомогу вже кожній другій великій прийомній родині в Україні.
275👍32😢3
😴 Недосипання, безсоння, тривожний сон. Певно, немає жодного українця чи українки, які за роки війни не зіткнулися б із цим.

А розлади сну безпосередньо впливають на психоемоційний стан і фізичне здоров’я. Через недосипання сповільнюється мислення, страждає здатність вчитися, а навіть нейтральна поведінка людей може сприйматися як ворожа чи агресивна.

🎙 Про те, як налагодити сон, знає Дельфін Удьєтт, дослідниця когнітивної неврології в Інституті мозку в Парижі. Науковиця стала гостею нового епізоду сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами», що виходить у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Дельфін Удьєтт розповіла, скільки треба спати, щоб добре почуватися, чи допомагає денний сон надолужити недоспане вночі. І, що важливо, – як робити все можливе, щоб покращити свій сон не в ідеальних умовах, а в тих, які маємо.

📑 Конспект інтерв’ю тутhttps://www.village.com.ua/village/life/podcast/359143-prostimy-slovami-4-ep22

🎧 Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:

▫️ Apple Podcasts – https://bit.ly/3WySD5L
▫️ SoundCloud – https://bit.ly/4gcg6k0
▫️ Spotify – https://bit.ly/3PLG5Ev
▫️ YouTube Music – https://music.youtube.com/watch?v=8ehvygqkeF4
▫️ YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=8ehvygqkeF4
231👍41😢2
🏥 Послуги з охорони психічного здоров’я – у кожній лікарні, амбулаторії, у кожного сімейного лікаря.

Відтепер це не про вибіркову можливість отримати таку допомогу, бо пощастило і ваш сімейний лікар пройшов потрібне навчання. А про базову послугу, яку має безоплатно надавати кожен медичний заклад, що працює за програмою медичних гарантій.

🧑‍⚕️ Торік понад 25 тисяч лікарів «первинки» пройшли навчання ВООЗ mhGAP, яке дає знання й чіткі клінічні алгоритми для ведення психічних розладів. Тепер це навчання пройдуть усі лікарі та медичні сестри / брати, які працюють у медзакладах, законтрактованих НСЗУ.

👉 Це вкрай важливі зміни, що свідчать про одне: ментальне здоров’я – у такому ж пріоритеті, як і інші життєво важливі скринінги, що їх забезпечує держава. Бо ще більше лікарів зможуть вчасно розпізнавати ранні симптоми таких, на жаль, поширених зараз психічних розладів, як депресія чи ПТСР. А послуги стануть іще доступнішими для людей.

Цього й прагнемо у Всеукраїнській програмі ментального здоровʼя «Ти як?» – щоб турбота про психологічний добробут українців була базою і для людей, і для лікарів, і для держави.
200👍24😢3
📍 Сьогодні ми з командою Фундації на Чернігівщині – у регіоні, що межує з країною-агресоркою та стикається з постійними викликами. Саме тому зосередили увагу на реалізації проєктів у цьому регіоні, щоб підтримати його на всіх рівнях. Одним із пріоритетів для нас є забезпечення доступу дітей до освіти, адже 42 % школярів Чернігівщини змушені навчатися в змішаному або онлайн-форматі.

А такі громади, як Семенівська, Сновська, Городнянська, щодня потерпають від обстрілів. Наприклад, у Семенівці, яка розташована менш ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ, є три школи, але відновити очне навчання тут наразі неможливо.

💻 Разом із командою Фундації та виконувачкою обов’язків Посла Латвії в Україні Мадарою Сілінією сьогодні передали 628 гаджетів для онлайн-навчання дітей із вразливих категорій. Учні 12 територіальних громад Чернігівщини отримають ноутбуки від нашого партнера – латвійського фонду Ziedot.lv. Торік ми спільно з Ziedot.lv вже передали дітям цього регіону 672 ноутбуки.

🇺🇦🇱🇻 Підтримка Чернігівської області стала важливим складником нашої спільної з латвійським фондом місії забезпечити доступ до освіти навіть у найскладніших умовах. Вдячні також Посольству України в Латвії за всебічну підтримку.

Ми продовжуємо допомагати цим громадам, адже знання – те, що дає нашим дітям змогу розвиватися й будувати краще завтра для себе та всієї країни.
192👍22😢1
2025/07/12 20:51:13
Back to Top
HTML Embed Code: