Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
🎌Четвертий літак укороченого зльоту та вертикальної посадки #F35B (204/BX-4) проходить випробування у Форт-Ворті, штат Техас, США.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
👍247🔥6
Багатоцільовий ракетний комплекс #Type96 MPMS під час демонстрації був представлений разом з інформаційною табличкою, на якій вказано кілька цікавих тактико-технічних характеристик.

Зокрема, максимальна швидкість польоту ракет становить 150 м/с. Пуск можливий у будь-якому напрямку в межах повного кола — 360°. Кут підйому пускової установки може змінюватися від 25° до 90°, що забезпечує велику гнучкість у виборі траєкторії.

Такий діапазон дозволяє ефективно використовувати систему з укритих вогневих позицій, що й активно практикується Сухопутними силами самооборони Японії.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
👍215
🇯🇵🇵🇭Перший крок до експорту зброї: Японія продасть Філіппінам шість ескортних есмінців типу «Абукума»

Ця угода, що має на меті посилити взаємодію між військово-морськими силами обох країн, є частиною спільного прагнення стримувати зростаючу військову активність Китаю в Південно-Китайському морі.

Згідно з чинною японською політикою, експорт бойових кораблів з високими наступальними можливостями заборонений. Тому передача есмінців типу «Абукума» Філіппінам передбачатиме модернізацію, що включатиме встановлення необхідного обладнання та систем зв'язку відповідно до вимог Філіппін.

Ця співпраця буде розглядатися як спільна розробка, а не просто експорт готової бойової одиниці. У майбутньому Японія також планує розширити експорт, зокрема, сучасних фрегатів типу «Могамі», розроблених у співпраці з іншими країнами.

Ключовим етапом у цьому процесі стане інспекція цих кораблів представниками філіппінських збройних сил, яка запланована вже на це літо.

Філіппінські ВМС гостро потребують посилення свого флоту, особливо на тлі значної кількісної переваги Китаю. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Китай володіє понад 100 бойовими надводними кораблями, тоді як Філіппіни мають лише два фрегати.

У квітні цього року сторони домовилися розпочати переговори щодо Угоди про взаємний обмін матеріалами і послугами (ACSA), що значно полегшить логістичну підтримку в майбутньому.

Есмінці типу «Абукума» – це 109-метрові кораблі водотоннажністю 2000 тонн, з екіпажем близько 120 осіб. Вони оснащені засобами протидії підводним човнам та протикорабельними ракетами. Усі шість кораблів були введені в експлуатацію в період з 1989 по 1993 роки та використовувалися для патрулювання прибережних вод Японії.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
🔥323👍3
Тренувальні польоти винищувальної авіації 204-ї та 304-ї тактичної винищувальної ескадрильї з авіабази Наха, що на Окінаві.

Підрозділ укомплектований літаками F-15J — одномісний бойовий варіант, а також декількома літаками F-15DJ — двомісний варіант для тренувальних польотів.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
23👍8
Летюча лабораторія F-15J зі складу ADTW під час сьогоднішніх (07.07.2025) випробувальних польотів із ракетами AAM-4. Авіабаза Гіфу.

Активізація польотів із цими ракетами, ймовірно, пов’язана з фінансуванням розробки покращеного варіанту ракети, а також створенням нової перспективної ракети для літака за програмою GCAP.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
🔥265👍3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Момент початку цунамі, зафіксований з корабля Берегової охорони Японії під час Великого Тохокуського землетрусу у 2011 році.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
🤯36😱9🔥75👍1😢1🐳1
Один із підписників каналу поцікавився в коментарях, чи має японське ракетне озброєння класу «повітря–повітря» якісь переваги над американським. Забігаючи наперед — так, має. І ось чому.

Авіаційна ракета малої дальності AAM-5 (Тип 04) має низку переваг над американською AIM-9X. Насамперед тому, що її було розроблено з нуля — з урахуванням сучасних вимог до ближнього повітряного бою. Вона має вдосконалену аеродинаміку та більші габарити, що дозволило встановити потужнішу систему наведення й забезпечити більшу дальність польоту — за неофіційними даними, близько 35–40 км, що істотно перевищує можливості AIM-9X.

За своєю конструкцією AAM-5 більше нагадує європейську IRIS-T, яку використовують винищувачі Typhoon, Gripen і F-16.

Що ж до AIM-9X, попри її гідні характеристики, вона базується на платформі попередніх поколінь Sidewinder, що обмежує потенціал її подальшої модернізації. Через це ракета поступається AAM-5 і IRIS-T у маневреності, дальності та перспективі розвитку.

Серед технічних переваг AAM-5 варто відзначити наявність режиму захоплення цілі після пуску (LOAL — lock-on after launch) вже з базової версії. У AIM-9X така функція з'явилася лише в модифікації Block II.

Модернізована версія AAM‑5B отримала двоспектральну головку самонаведення, яка працює в двох інфрачервоних діапазонах. Це дає змогу краще розпізнавати теплову сигнатуру цілі — навіть ефективніше, ніж у AIM‑9X або IRIS-T.

Ще однією важливою інновацією AAM‑5B є система охолодження сенсора за допомогою двигуна Стірлінґа. Вона забезпечує стабільний режим охолодження й дозволяє проводити пошук цілей до однієї години після запуску.

Щодо ракети середньої дальності AAM-4 (Type 99), яка є аналогом AIM-120 AMRAAM, вона має щонайменше дві ключові переваги:

1. Збільшена бойова частина, що підвищує ефективність ураження важких повітряних цілей — транспортних літаків, бомбардувальників, крилатих і протикорабельних ракет.

2. Сучасна електроніка, зокрема новий двигун і система наведення, хоча корпус базується на старішій AIM-7.


Особливої уваги заслуговує модернізована версія AAM-4B, яка надійшла на озброєння у 2017 році. Вона оснащена активною головкою самонаведення на основі фазованої антенної решітки (AESA), що працює в 1 сантиметровому діапазоні. Це забезпечує:

1) високу точність наведення;

2) стійкість до радіоелектронних перешкод;

3) зменшену помітність для літаків, не обладнаних сучасними засобами попередження про радіолокаційне опромінення.


Окремо варто наголосити, що наявність власного виробництва ракет забезпечує Японії незалежність як у розробці, так і в експлуатації авіаційного озброєння. Це дозволяє уникати обмежень, пов’язаних із ліцензуванням, експортним контролем або політичним тиском.

Втім, існує й зворотна сторона: оскільки Японія закуповує частину бойової авіації за кордоном — зокрема F-35A — інтеграція власного озброєння, як-от AAM-4 чи AAM-5, наразі є неможливою. Це суттєве обмеження, адже F-35A вже у найближчі роки стане основою бойової авіації Сил самооборони Японії. Відтак частина японських технологій залишається доступною лише для платформ попереднього покоління, як-от F-15J чи F-2.

軍事日本 ❁|Military Japan ❁
🔥17👍104🤔1😱1
Любі друзі, хочу порекомендувати вам круту добірку новино-аналітичних каналів, яка допоможе вам краще розбиратися у політичних та економічних питаннях як в Україні, так і в світі.

🦴 POLITpedia – політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами;

🔴 Гамбіт Трампа – переклади західних медіа та розшифровка шизи Трампа для української аудиторії;

🧠 The Voicer – середовище аналітики та здорового глузду. Авторські аналітичні статті з різних тем від геополітики до економіки;

🗣 Новосилецький на дивані – зрада, від якої ви станете залежні;

👁 Міжнародне Аняме (国際アニャメ) – відкриваю світ міжнародних відносин (і не тільки) в Індо-Тихоокеанському регіоні;

💋 Пхеньянська Правда🇺🇦 – канал про велику геополітику країн Азії та Близького Сходу;

🤲 UnRealpolitik – коли реальність не вписується в політичну теорію;

💅 PolitКраїна – канал, який пише про те, чого не помічає більшість!;

🦷 Сігай – автор YouTube-каналу про міжнародну політику та падіння комунізму в Європі (а ще про Трампа без зайвого алармізму);

🇺🇸 Шо ти, Донні? – аналітика, новини та огляд головних подій американської політики. Відстежуйте зміни, що формують майбутнє;

👅 dechat – головні події, політика та суспільні процеси в Німеччині, Австрії та Швейцарії. Аналітика, меми та упереджені погляди будуть також присутні;

🩸 Young Diplomat — Простими словами про велику політику від студента МВ;

🫀 Будда в Конгресі – виважена та спокійна аналітика про обидва береги Атлантики з фльором місцевого гумору;

🪢 ADASTRA – досліджуємо міжнародне, щоб творити національне;

👀 Спілка "УкрінСерв" – Важливі новини з періодичними авторськими коментарями;

🪖 Дике поле – чесно та прямолінійно про ВПК, міжнародку та внутрішню політику;

🫶 Ремовська Дайджест — канал журналістки Суспільного Олени Ремовської, де вона ділиться цікавим прочитаним про Україну й міжнародну політику, а також своїми інтервʼю;

🦴 Military Japan - єдиний україномовний канал, який детально вивчає військову історію Японії;

📈 Вісті Економіки — канал про економічну політику, дослідження, економічні показники в Україні та світі.

Щоб вам було зручніше, ми зібрали їх у одну папку, і тепер ви можете підписуватись на найкращі ресурси одним кліком:
https://www.tgoop.com/addlist/EJb9ak6SaTc1OWM6

Підписуйтесь!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
10👍3🔥1😁1😢1
🇯🇵🇺🇸 Японія розмістила конвертоплани V-22 Osprey на базі в Сазі

👷🇨🇳 Японські Сили самооборони почали розгортання конвертопланів V-22 Osprey на новій постійній базі Кемп-Сага в південно-західній частині країни. Перший з 17 апаратів уже прибув, решта очікується до середини серпня. Це частина ширшої стратегії посилення оборони на тлі зростання напруженості в регіоні, зокрема через активність Китаю в морській зоні.

⚡️ V-22 будуть тісно взаємодіяти з амфібійною бригадою швидкого реагування, розташованою в Сасебо, для посилення захисту віддалених островів. Міністр оборони Ген Накатані наголосив, що нинішнє безпекове середовище навколо Японії потребує зміцнення оборонних спроможностей, особливо в регіоні південного заходу.

🤷‍♂️ Попри стратегічну важливість, використання Osprey викликає суперечки серед місцевого населення через аварії в минулому. Протестувальники біля бази вимагали виведення літальних апаратів. Однак прем'єр-міністр Шіґеру Ішіба заявив, що Osprey перевершують звичайні гелікоптери й посилять як оборону, так і здатність до реагування на надзвичайні ситуації.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍19🔥32
2025/07/12 12:24:13
Back to Top
HTML Embed Code: