Telegram Web
🗓️🖥️ З 1 січня 2025 року стартувала щорічна кампанія декларування публічних службовців за 2024 рік, яка триватиме до 31 березня включно

НАЗК нагадує про важливі технічні моменти, які варто врахувати при роботі з Реєстром декларацій.

▪️ як перевірити термін дії вашого КЕП?
▪️ що робити, якщо термін закінчився, та де швидко отримати новий КЕП? 
▪️ як діяти у разі зміни особистих даних, втрати доступу до електронної пошти чи номера телефону? 

Відповіді на ці запитання тут 🔗

#декларування
Оновлення: з 16:45 телефонну лінію відновлено

⚙️ Контакт-центр НАЗК з технічних причин не приймає дзвінки. Про відновлення роботи повідомимо додатково

Отримати консультацію можна за електронною поштою [email protected].

Якщо ви хочете повідомити про корупцію, це можна зробити через Єдиний портал повідомлень викривачів або на нашому сайті

💡 Відповіді на найпоширеніші питання є в Базі знань НАЗК, де працює пошук за ключовими словами. Також нагадуємо, що отримати консультацію можна в уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції в установі, де ви працюєте, а також направивши офіційного листа на електронну пошту [email protected]

Детальніше 🔗
Результати роботи НАЗК за 2024 рік: формування доброчесності політичних фінансів 

🔎 Відновлення звітування політичних партій після майже чотирирічної перерви стало викликом для партій та НАЗК. Попри значне навантаження, НАЗК забезпечило ефективну роботу у сфері доброчесності політичних фінансів, перевіривши понад 1700 звітів партій та забезпечивши реалізацію матеріалів цих перевірок.

Понад 230 політичних партій (із 379 зареєстрованих) прозвітували про свою діяльність починаючи з 2020 року.

📑 За результатами перевірки звітів порушення виявлено у 689 звітах політичних партій, тобто майже у кожному другому, з них у 212 звітах встановлено фінансові порушення.

За словами керівника напрямку формування доброчесності політичних фінансів Ганни Чорнуцької, модернізація Реєстру POLITDATA дозволить зробити процес подання звітів максимально зручним для політичних партій, а для НАЗК – процес перевірки звітів.

Докладно 🔗

#результати_2024
💡 Першою регіональною поїздкою команди НАЗК у 2025 році став візит до Кропивницького

🗣️ “Представники НАЗК активно працюють в регіонах, щоб забезпечити ефективну співпрацю з усіма учасниками антикорупційної інфраструктури. Наше головне завдання — стати надійними партнерами для кожного, хто залучений до запобігання корупції. Такий підхід дозволяє знайти оптимальні шляхи вирішення проблеми корупції, а також створити дієві механізми для підвищення прозорості й доброчесності в регіонах”, - зазначив заступник голови НАЗК Сергій Гупяк.

📌 Також він наголосив, що на Кіровоградщині найуразливішою для корупції сферою є надровидобування. 

🗣️ “Йдеться, перш за все, про численні питання, пов'язані з можливостями видобування надр без дозволів, в обхід встановлених процедур та безконтрольно”, - розповів заступник голови НАЗК. 

Детальніше - тут 🔗
🔎💡Результати роботи НАЗК за 2024 рік: просвітницькі проєкти для публічних службовців, освітян і молоді 

📚 Понад 90 навчально-просвітницьких заходів для публічних службовців і антикорупційних уповноважених, масштабне оновлення платформи Study.nazk, запуск чотирьох нових онлайн-курсів, збільшення вдвічі кількості Хабів доброчесності в школах і зростання спільноти дружніх шкіл, масштабування проєкту «Прозорі університети», а ще низка заходів для освітян, учнів і студентів – це ключові результати роботи Управління просвітницької роботи та навчальних програм у 2024 році (Офісу доброчесності НАЗК). 

Докладно про навчання публічних службовців та професійний розвиток антикорупційних уповноважених, навчальні курси, співпрацю із закладами загальної середньої освіти та вищої освіти тут 🔗

#результати_2024
📚🔎 НАЗК представить результати соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність»

🗓️ 24 січня о 10:30 відбудеться презентація результатів загальнонаціонального соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність». 

📊 Під час заходу будуть презентовані показники сприйняття респондентами корупції в Україні, індикатори ефективності державної антикорупційної політики, результати оцінки корупційного досвіду населення та бізнесу, а також рівня поширеності корупційних практик в окремих сферах життєдіяльності.

💡 Дослідження дає змогу проаналізувати динаміку змін щодо ситуації з корупцією в Україні за період 2021-2024 років.

Участь у заході за попередньою реєстрацією, яка триває до 17:00 23 січня за посиланням 🔗

Програма заходу 🔗

💡 Місце проведення повідомимо зареєстрованим учасникам.

Трансляція буде доступна YouTube-каналі НАЗК за посиланням 🔗

#анонс
🔎 НАЗК виявило ознаки набуття необґрунтованих активів на 2 млн грн у керівника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області Управління нотаріату Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за цими матеріалами заявили позов до Вищого антикорупційного суду про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави. 

Посадовець у 2021 році набув 2 млн грн, за які надалі придбав автомобіль «Toyota Rav4», 2023 року випуску. НАЗК проаналізувало доходи та видатки сім’ї посадовця та його родичів, і встановило неможливість набути зазначене майно за рахунок законних доходів.

Детальніше 🔗

#цивільна_конфіскація
Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

📌 Дайджест українською
📌 Дайджест англійською

▪️ ВККС оголосила результати практичного завдання для кандидатів на посади суддів ВАКС та та Апеляційної палати суду.
▪️ Цифрова платформа підзвітного управління відновленням DREAM отримала законодавче врегулювання.
▪️ НАЗК у співпраці з ДБР виявили у посадовиці податкової в Івано-Франківській області автомобіль BMW на майже 2,8 млн грн.
▪️ Румунське видання Veridica навело факти, що спростовують заяви про те, що «європейські лідери підтримують корупцію в Україні, оскільки отримують від цього вигоду.

Більше новин на нашому сайті 🔗
Виплати винагороди викривачам: як це працює?

Викривачі корупції можуть отримувати винагороду  - 10% від розміру предмета викритого злочину або завданих збитків, але не більше 3 тис. мінімальних зарплат, встановлених на час його вчинення (24 млн грн на січень 2025 року).

📌 Умови отримання винагороди:

1️⃣ Розмір предмета злочину чи завданих збитків має перевищувати 5 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб на час вчинення правопорушення (15,14 млн грн на січень 2025 р.);
2️⃣ Викривач має активно сприяти розкриттю корупційного злочину.

📌 Рішення про виплату ухвалює суд після обвинувального вироку у справі, який набрав законної сили. 

Винагорода призначається тільки у разі персональності повідомленої інформації і її важливості для слідства.
 
📌 Якщо кілька викривачів повідомили різну інформацію про один корупційний злочин, розмір винагороди розподіляється між ними рівними частинами.

Більше 🔗

#викривачі
🧑‍🏫 На Кіровоградщині відкрили другий Хаб доброчесності в межах проєкту “Прозора школа” Офісу доброчесності НАЗК

Відзнаку Новоукраїнському ліцею №6, який став осередком доброчесності в регіоні, вручив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк.

У межах регіональної поїздки Менеджерка Офісу доброчесності Альона Хилько презентувала проєкт для майже 400 директорів шкіл Кіровоградщини та представників регіональних освітніх відділів і провела урок доброчесності для учнів місцевого ліцею “Вікторія-П”.

📚 В освітніх заходах команди НАЗК на Кіровоградщині також взяли участь 70 представників університетів та коледжів області. Експертка Офісу доброчесності Вікторія Скоробогата презентувала їм трансформаційні можливості для закладів освіти.

Вона також провела освітній захід для студентів і курсантів Донецького державного університету внутрішніх справ, який одним із перших в Україні приєднався до проєкту “Прозорі університети”.

Детальніше про проєкт “Прозора школа” 🔗

Більше про проєкт “Прозорі університети”🔗
💡 О 10:30 розпочнеться презентація результатів соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність»

Долучайтесь до трансляції 🔗
🔎 За матеріалами НАЗК працівники ДБР повідомили про підозру в незаконному збагаченні колишньому працівнику Львівської митниці

Під час здійснення моніторингу способу життя НАЗК встановило, що, обіймаючи посаду інспектора одного з відділів управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Львівської митниці, колишній посадовець набув необґрунтованих активів на понад 12 млн грн.

Йдеться про житловий будинок на Дніпропетровщині, 22 земельні ділянки у Дніпропетровській та Львівській областях, автомобілі – Jeep Cherokee, Toyota Venza, КамАЗ, причіп та водний засіб Brig Falkon 450L, а також екскаватор «ЭО-2621».

Всі ці активи він оформлював на себе і на близьких осіб.

Детальніше - за посиланням 🔗

#моніторинг_способу_життя
2025/02/03 20:44:00
Back to Top
HTML Embed Code: