Telegram Web
🔎 САП спільно з НАБУ повідомили про підозру у недостовірному декларуванні ексдепутату Харківської обласної ради, у тому числі за матеріалами повних перевірок декларацій за 2021-2023 роки, проведених НАЗК

📍 Зокрема, в декларації за 2021 рік ексобранець не задекларував автомобіль MERCEDES-BENZ GLS 450 2021 року випуску, а також інформацію про корпоративні права та доходи, грошові активи, фінансові зобов’язання і видатки на суму, яка відрізняється від достовірних даних на 9,2 млн грн. 

📍 В декларації за 2023 рік встановлено ознаки  недостовірних відомостей на 7,8 млн грн. 

Що загрожує ексдепутату у разі доведення провини - за посиланням 🔗

#декларування
👍53
📲 Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

👉🏻 Дайджест українською
👉🏻 Дайджест англійською

🔹 МВФ опублікував оновлений меморандум з Україною у межах 8-го перегляду: з чотирьох маяків виконаний лише один;
🔹 Уряд затвердив запуск DOT-Chain Defence — цифрового маркетплейсу озброєння;
🔹 корупція в АТ «Укрзалізниці»: НАБУ та САП викрили схему розкрадання під час публічних закупівель.

Більше новин на нашому сайті 🔗
🔥82
🤝🏻 НАЗК разом з іншими  державними органами та інституціями, продовжуючи роботу над впровадженням міжнародних стандартів НАТО, щодо запобігання корупції в секторі безпеки та оборони. Спільно з “Агенцією оборонних закупівель” (АОЗ), “Державним оператором тилу” (ДОТ) і за підтримки Представництва НАТО в Україні, презентували прогрес імплементації рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України

Голова НАЗК Віктор Павлущик зазначив, що виконання рекомендацій 13 та 15 Стратегічного огляду (“Розбудова довіри до Агенцій” та “Розробка надійної програми комплаєнсу”) дозволять:
📍 зміцнити підзвітність, ефективність і продуктивність оборонних закупівель, 
📍 запобігти дублюванню функцій при закупівлі продукції оборонного призначення,
📍 розмежувати ролі та відповідальності серед усіх зацікавлених сторін на всіх рівнях. 

Представник АОЗ і ДОТ Дмитро Бігунець презентував інструменти комплаєнсу та антикорупційні практики на прикладі обох агенцій.

Детальніше - тут 🔗
6🤔1
🔎 Апеляційна палата ВАКС вчергове не повірила в казки про "щедрих родичів" та "несподівані подарунки" і залишила в силі рішення суду першої інстанції, визнавши активи, якими користувався начальник одного з управлінь Центрального міжрегіонального управління ДМС в м. Києві та Київській області, необґрунтованими. 

👉🏻 НАЗК провело моніторинг способу життя, САП додала до матеріалів розслідування свої докази — і ось вердикт: понад 5 млн грн з посадовця стягнуть у дохід держави. 

Рішення Апеляційної палати ВАКС вже набрало законної сили.

Детальніше - тут 🔗

#моніторинг_способу_життя
👍173
🔎 ДБР за матеріалами НАЗК і самостійно зібраними матеріалами повідомили про підозру ексзаступнику директора  Столичного лісового офісу ДП «Ліси України»

НАЗК в ході проведення моніторингу способу життя посадовця виявило ознаки незаконного збагачення колишнього посадовця на суму понад 13 млн грн.

Йдеться про активи, які були набуті родичами декларанта за його дорученням:
🔹 авто Porsche Cayenne вартістю понад 2, 7 млн грн та Mercedes-Benz вартістю понад 5, 2 млн грн;
🔹 понад 5,7 млн грн, витрачені на товари, роботи, послуги та грошові перекази третім особам;
🔹 готівку 10 тис. євро та 53 тис. дол. США.

Аналіз доходів та видатків близьких осіб службовця показав їхню неспроможність купити це майно за рахунок законних коштів.

Крім того, #НАЗК встановило, що ексдиректор Столичного лісового офісу ДП «Ліси України» зазначив у деклараціях за 2023 і 2024 роки недостовірні відомості.

Про суми недостовірних відомостей, а також - що інкримінується експосадовцю - тут 🔗

#моніторинг_способу_життя
👍159🔥1
✍🏻 НАЗК і СВА підписали Меморандум про поглиблення співробітництва, обмін інформацією та досвідом, пов’язаними із запобіганням та протидією корупції

Співпраця передбачає обмін інформацією в межах компетенції, проведення спільних навчальних заходів, реалізацію просвітницьких ініціатив, обмін експертами та працівниками, а також спільну розробку інструментів і програм, спрямованих на підвищення ефективності заходів із запобігання корупції.

Детальніше - тут 🔗
👏3👍21
👨🏻‍💻 Відкрито нову вакансію в НАЗК

💼 До команди Юридичного управління шукаємо кандидата на посаду спеціаліста відділу загальноправової роботи.

Якщо ви маєте бажання працювати у сфері антикорупції, маєте вищу освіту не нижче бакалавра або молодшого бакалавра, знаєте законодавство України - запрошуємо розглянути вакансію.

Надсилайте резюме до 15 липня.

Деталі та вимоги до кандидатів за посиланням 🔗

#робота_в_НАЗК
🔥83
📈 В Україні зростає кількість вироків за скоєння корупційних злочинів

🗓️ Минулого року за корупційні кримінальні правопорушення та кримінальні правопорушення, пов’язані з корупцією, засудили 2195 осіб (за рішеннями судів, які набрали законної сили).

📊 У 2024 році набули чинності вироки 60 особам, засудженим минулоріч ВАКС у справах про топкорупцію (у 2021-му – 24 особам). Позбавлення волі отримали 17 осіб, у чверті — конфіскували майно. Більшості також призначили додаткове покарання — позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Провадження про корупційні злочини розглядають і загальні місцеві суди, але більшість фігурантів у цих справах не є публічними службовцями та були притягнуті до відповідальності за пропозицію або надання неправомірної вигоди.

Деталі 🔗
🔥111👍1
🔎 Хто може бути викривачем у сфері публічних закупівель

🔹 Представники замовника: члени тендерних комітетів, уповноважені особи, посадові особи органів влади, держпідприємств або комунальних організацій, які здійснюють публічні закупівлі.
Вони можуть повідомити про факти вимагання неправомірної вигоди посадовими особами замовника, надання або обіцянки такої вигоди з боку підрядників, інші факти корупційних домовленостей.

🔹 Представники учасників торгів: компаній-постачальників або підрядників, якщо їм стали відомі аналогічні факти.

🔹 Представники органів контролю: Антимонопольного комітету, Держаудитслужби, Рахункової палати та інших уповноважених установ — якщо вони виявляють порушення в процесі діяльності, що виходить за межі їх безпосередніх службових обов'язків, або стикаються зі спробою підкупу після виявлення таких порушень.

Детальніше тут 🔗

#викривачі
6
🗓️До уваги антикорупційних уповноважених: до 15 серпня треба подати звіт про виконання антикорупційної програми

👨🏻‍💻 Уповноважені особи державних органів, органів місцевого самоврядування мають подати до 15 серпня інформацію про виконання антикорупційної програми за I півріччя 2025 року.

👉🏻 Звіт подається через кабінет уповноваженої особи на Порталі доброчесності.

💡 Нагадаємо, що антикорупційні програми спрямовані на управління корупційними ризиками у діяльності конкретного органу влади чи органу місцевого самоврядування.

Детальніше 🔗
👍91
2025/07/09 00:15:27
Back to Top
HTML Embed Code: