Telegram Web
Оголошено лауреатів відзнаки "Вікімеч" імені Олега "Raider" Ковалишина 2024 року

Сьогодні, в День Героїв, стали відомі імена лауреатів відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина «за внесок у Перемогу України в інформаційній війні».

Це активні редактори української Вікіпедії:

Максим Огородник, який за період широкомасштабного російського вторгнення започаткував понад 1200 статей, значна частина з яких присвячена подіям і учасникам російсько-української війни, зокрема, військовослужбовцям, які отримали звання Герой України.

Максим Гаврилюк, який має значний внесок у висвітлення звитяги українських Героїв у російсько-українській війні, вшанування пам’яті загиблих воїнів.

Користувач: Долинський, який створив та постійно редагує багато статей про учасників Визвольних Змагань (Армія УНР, УСС, УГА, УВО, ОУН, Карпатська Січ, УПА), а також про учасників нинішньої війни.

«Вікімеч» вручається з 2021 року щорічно як своєрідна подяка від громадянського суспільства українським вікіпедистам, які роблять великий внесок в боротьбу з окупантами, створюючи через українську Вікіпедію інформаційний контент про українців для світу і про світ для українців.

Олег «Raider» Ковалишин (18.08.1978 — 23.05.2014), в пам'ять про якого заснована відзнака, — учасник змагань з історичної реконструкції та боїв із застосуванням середньовічної зброї, редактор української Вікіпедії, учасник Революції Гідності і доброволець батальйону «Донбас». Загинув у бою під Карлівкою в День Героїв, 23 травня 2014 року.

Ініціатор відзнаки — Микола «Крук» Кравченко (20.05.1983 — 14.03.2022) — кандидат історичних наук, ідеолог Азовського руху, учасник російсько-української війни з 2014 року, редактор української Вікіпедії. Загинув внаслідок ворожого обстрілу з БМ-21 «Град» в селі Горенка Бучанського району Київської області.

Засновники відзнаки — громадська організація «Інститут Національного Розвитку» та Київське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Відео: https://youtu.be/Bf3dn_RAo7w
ІДЕЯ І ЧИН, ЩО ЄДНАЮТЬ

Днями в м. Люботин Харківської області представниками дружньої Nаціоналістичної організації "Права Молодь" на меморіалі загиблим Героям України була встановлена пам'ятна табличка Миколи Кравченка "Крука", поруч з його батьком, Сергієм, який загинув під час оборони Харкова 1 березня 2022 р.

Його життя - приклад поєднання Ідеї і Чину в сучасному світі.

Микола Кравченко був не тільки співзасновником батальйону "Азов", Центурії та підрозділу ТРО "Азов-Київ" (з якого виросла ІІІ окрема штурмова бригада). Будучи безпосереднім учасником ключових подій для Українського Nаціоналістичного Руху 2005-2022 рр., він стояв і у витоків Азовського руху, і у витоків Правого Сектору, беручи участь в його організації у Києві, а потім у Харкові.

Крук не тільки заклав Базу сучасного Українського Nаціоналізму, але і був співорганізатором з десятка різних правих і правильних проектів - Цивільний Корпус "Азов", Юнацький Корпус, перше ветеранське Видавництво Орієнтир, Пам'ять Nації, Інститут Nаціонального Розвитку, премія Вікімеч, премія ім. Леоніда Перфецького і багато інших.

Над зображенням Крука Ви можете побачити зображення його батька, доктора наук Сергія Кравченка, який з першого дня повномасштабної війни взяв в руки зброю і загинув внаслідок російського ракетного обстрілу Харкова 1 березня 2022 р.

Коментар організації CENTURIA.
Продовжую свою серію «ПРАВІ» і в ці дні десятої річниці створення «Азову» робота, присвячена головному ідеологу Азовського Руху Миколі Кравченко на псевдо «Крук».

Азовський Рух як явище, це без сумніву, феномен не лише ідеологічний, політичний і соціальний, але й культурний, і «Крук» будував його з перших днів заснування Азовського Руху до моменту своєї загибелі. Список справ і проектів, які вів Кравченко вражає, це була людина-двигун. Вчений, письменник, видавець, політик і вчитель. Воїн.

Традицію урочистого читання Молитви Українського Націоналіста в Азові започаткував саме “Крук”, а потім зусиллями азовських ідеологів цей текст був популярізований в ЗСУ.

Честь.

Коментар Сергія Снурника.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Нова книга «База Nаціоналізму» від Крука.

Кишенькова книга, в якій зібрано Базу Українського Nаціоналізму ХХІ сторіччя. Тексти для неї написав Микола Кравченко «Крук» (1983 – 2022), головний ідеолог Азовського Руху.

Чим є Українська Nація та яка її природа, якими є справжні Європейські цінності, якими є цілі майбутнього для Українського Nаціоналістичного Руху? В похмурі часи постмодерну, коли вороги намагаються знищити саме поняття Істини, вкрай важливо мати стійке розуміння цих фундаментальних речей.

Книга очікується на початку 2025 року.

Передзамовити можна за посиланням:
📍 https://rainshouse.com/kruk-based
Forwarded from Wilde Jäger
Довга робота завершена і бюсти нашого друга та ідеолога сучасного українського націоналізму Миколи Крука готові.

Висота бюста 15 см, матеріал - рідкий камінь, повністю повторює властивості справжнього (як мармур). Вага 560 грамм. Ціна - 2000 грн, замовлення - [email protected]
Велика стаття, присвячена походженню, значенню та сенсам вже легендарного шеврону "Крук".

Про звʼязок з логотипом видавничої фірми Миколи Кравченко, про геральдичні особливості, про право на носіння (в тому числі й цивільним), а також інші раніше непублічні подробиці - в одному місці. Як бонус - скан-копії літературних оповідань Миколи ще 2003 року написання та знімки шеврону "Крук" як музейного експонату.

Прочитати статтю з великою кількістю ілюстрацій можна за посиланням:
https://acrains.com/kruk-azov-symbol/ 🌚
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from RAINSHOUSE.com ꑭ
Дві книги — одне імʼя

Часто наші читачі плутають «Nотатки Крука» і «Путівник Крука». Проте це дві абсолютно різні книги, створених із різними цілями.

Ці видання — частини меморіальної трилогії «Крук», але кожна має свій унікальний зміст і значення. Обирайте свою або знайомтеся з обома, щоб зрозуміти, як ідеї та естетика формують велику Україну.

🔗Замовити можна за посиланням.

Повний каталог доступний на RAINSHOUSE.com 🍷
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Виставка про друга Крука

Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки підготував документальну виставку, присвячену пам’яті Миколи Кравченка («Крука») (1983–2022) – фондоутворювача ЦДАГОУ, учасника Революції Гідності та захисника України, кандидата історичних наук, одного із засновників Цивільного корпусу АЗОВ.

У виставковій експозиції презентовано фотографії Миколи Кравченка та його побратимів і видання, які він особисто за декілька днів до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну передав державному архіву. Крім цього, представлено світлини з фондів ЦДАГОУ, зроблені під час подій на київському Майдані 2013–2014 років.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Одна з ключових думок Крука, яку він системно просував в своїй роботі - це безперервність однієї й тієї самої Ідеї Nації серед різних історичних поколінь українських націоналістів.

Він навіть створив окрему наукову монографію під назвою "Ідеологічна спадкоємність", аби на прикладах довести наявність ідейної тяглості між ОУН, УНА-УНСО, СНПУ, ПУ та Азовським Рухом.

Книга була надрукована обмеженим накладом в 2016 році. Наразі в архіві залишилось близько 30 примірників. Робота хоча й написана доволі простою мовою, проте потребує деякого базису для читання. Іншими словами, не для всіх.

Придбату книгу можна за посиланням:
https://rainshouse.com/ideology-succession
2025/01/15 06:00:49
Back to Top
HTML Embed Code: