Telegram Web
🇺🇦🇨🇭Швейцарія залучатиме приватний сектор та фінансуватиме проєкти відновлення України. Домовилися про це з Послом Швейцарії в Україні Феліксом Бауманном.

Акцентував увагу на необхідності будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб, для людей, які постраждали від війни.

🤝Швейцарія протягом тривалого періоду впроваджує програми підтримки для України. Це і проєкти відновлення, спільні проєкти з “Укрзалізницею”, допомога у підготовці до опалювального сезону, розмінування. Уже кілька десятиліть партнери допомагають нам із розвитком місцевого самоврядування.
Важливо продовжувати працювати в громадах та розширювати нашу співпрацю.

Зараз у Києві працює делегація Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань, яка відповідатиме за реалізацію програм фінансування, а також за залучення приватного сектору до програм відновлення.
 
Дякую Швейцарії за постійну та системну підтримку!
Зустріч з Регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи Бобом Сомом.

Вдячний партнерам за підтримку наших ініціатив.

Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація розширять свою діяльність в Україні. Основна увага – на відновленні житла та критичної інфраструктури, реформування житлової політики. Також продовжать проекти з відбудови, оцінки потреб для відбудови, підготовки до зимового періоду та транспортної галузі.
Обговорили проєкти децентралізації енергетичного сектору.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні – Сумщина, робота в регіоні. Провів тут засідання Ставки. Головне питання – захист нашої інфраструктури, нашої енергетики – робота ППО. Була доповідь наших військових – Повітряні сили, командування «Схід», також доповідь міністра енергетики. Були представники державних енергокомпаній, керівники всієї вертикалі між урядом та громадами. Є рішення, щоб підтримати регіон, окремо ще будуть наради по енергетиці Сумщини, інших наших прикордонних областей. Перед зимою найголовніше – це резерв міцності.

Я дякую всім, хто в Україні, з Україною, хто бореться і працює заради нашої держави, хто навчає наших дітей, хто береже нашу українську культуру. Обовʼязково захистимо Україну! Дякую Сумщині!
Слава Україні!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
На Сумщині Президент України зустрівся з керівниками громад.

Обговорили низку нагальних питань – підтримку області іншими регіонами України, відновлення зруйнованих підприємств, компенсації аграріям, посилення захисту обʼєктів енергогенерації.

Прикордоння Сумщини постійно під обстрілами, у людей має бути світло та стабільний звʼязок. На цьому сьогодні також наголосив Президент.

Допомагаємо громадам з обладнанням для проходження опалювального сезону.

Очільники громад порушили питання спеціальних програм для відновлення місцевого бізнесу. Важливо фокусуватися не тільки на відбудові житла, а й створювати робочі місця. Створювати умови для життя людей, розвивати інфраструктуру.

Президент відзначив ініціативу взаємодопомоги тилових громад для прифронтових населених пунктів. Цей проєкт реалізуємо на Сумщині.
Голови громад, особливо прикордоння, наголосили на важливості такої підтримки сьогодні. Маємо бути згуртованими у важкі часи.
Сумщина.

Ключове — захист енергетичної інфраструктури, підготовка громад до опалювального сезону. Громади мають бути готові до будь-яких сценаріїв.

З очільником Агентства відновлення Сергієм Сухомлином перевірили хід будівництва інженерного захисту на підстанціях.
Обговорили не тільки загальні питання, а й детально — по всім проблемним завданням. Робота триває.

Важливо розуміти ситуацію на кожному обʼєкті, темпи будівництва та усі ризики.

Громадам Сумщини сьогодні нелегко. Маємо бути підтримкою один для одного. Дякую очільникам громад, начальнику області за роботу.
Черговий удар росії по продовольчій безпеці.

Російські терористи продовжують завдавати ударів по українській інфраструктурі, серед них – вітчизняні порти, що задіяні у гарантуванні продовольчої безпеки світу.

У ніч на 6 жовтня росія пошкодила цивільне судно "PARESA" під прапором Сент-Кітс і Невіс. Судно було завантажене зерном кукурудзи для експорту. Атака сталась біля одного з причалів у морському порту Південний.

На щастя, ніхто з 15 членів екіпажу, громадян Єгипту та Сирії, не постраждав. Всього на судно було завантажено близько 6 тисяч тонн української кукурудзи. Це абсолютно цивільний вантаж.

Загалом, це вже 20-те цивільне судно, що зазнало ушкоджень внаслідок російських атак. Кілька тижнів тому країна-терорист вдарила по судну з пшеницею до Єгипту. Це ніщо інше, як спроби ворога вплинути на успішну роботу Українського морського продовольчого коридору та поставити під загрозу світову продовольчу безпеку.

Окрім суден та портової інфраструктури, ворог завдає подібних ударів і по прикордонних районах українського півдня. Це ставить під пряму загрозу безпеку сусідніх країн. Лише кілька днів тому росіяни атакували переправу на Дунаї. Тоді постраждали двоє водіїв вантажівок.

Попри систематичні російські обстріли й удари, Український морський продовольчий коридор продовжує цілодобову роботу. За понад рік вдалося експортувати вже понад 73 млн тонн вантажів, а це понад 2700 суден, які вийшли з українських портів до країн Африки, Азії та Європи.

Україна залишаються гарантом продовольчої, а отже і соціальної безпеки для багатьох країн світу. Завдяки гуманітарним ініціативам нашої держави, мільйони людей отримують необхідне продовольство.
🇺🇦🇸🇰 Співпраця на рівні громад та регіонів, розбудова залізничного сполучення та автомобільних пунктів пропуску: результати міжурядових консультацій Україна – Словаччина

🤝Домовились започаткувати спільні програми обміну досвідом та навчання для місцевих та регіональних влад України, щоб готуватися до роботи зі структурними фондами ЄС. Це буде окрема Платформа, де обʼєднаємо наші регіони та громади.

📌Розвиваємо залізничне сполучення зі Словаччиною. Наприкінці цього року плануємо запустити сполучення Києва із основними словацькими містами – Братиславою та Кошице. Зручну стиковку забезпечимо в Чопі. Продовжуємо нарощувати транзитний потенціал цього залізничного вузла.

Паралельно з цим вже працюємо над будівництвом вузької колії з Чопа до Ужгорода. Це дозволить продовжити пасажирське сполучення Братислава – Чоп до обласного центра. У графіку руху 2025-26 років плануємо реалізувати і цю можливість.

Серед нових домовленостей – відкриття для пасажирського сполучення залізничного пункту пропуску «Павлове – Матіовце». Наразі він працює як вантажний. Домовились внести зміни до відповідної Угоди та почати роботу в цьому напрямку також. Це дасть змогу згодом сполучити Ужгород із Кошице та Братиславою ще й цим коротшим маршрутом.

Розвиток залізничного сполучення з країнами Європи – це про комфорт та зручність для тих, хто перетинає кордон, українців що повертаються додому та їдуть у справах до Європейського Союзу. Також, не менш важливо, що йдеться про інтеграцію української залізниці до європейської залізничної мережі.

Тож маємо використовувати можливості з розвитку залізниці на максимум, задіювати всі можливі маршрути та альтернативи. Працюємо над тим, щоб українські пасажири мали можливість прямувати до сусідніх країн без численних пересадок та очікувань на кордонах.

📌Окрім залізничного сполучення, працюємо і над розвитком автомобільних пунктів пропуску. Так, фіналізуємо текст Угоди про спільний митний та прикордонний контроль. Зараз Угода у словацьких колег. Найближчим часом розраховуємо, що колеги відправлять текст на опрацювання Єврокомісії.

Підписання Угоди дозволить як зменшити тривалість контрольних процедур на пунктах пропуску, так і стратегічно підійти до будівництва нових, адже можна буде будувати спільний, тобто єдиний, пункт пропуску для обох країн.

Також маємо погодження щодо розширення пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке». Його зможуть перетинати також пішоходи. Поруч з цим, ведемо роботи з реконструкції та модернізації переходу. Зокрема, йдеться про новий пасажирський термінал. Його будівництво дозволить розмежувати рух вантажівок та пасажирського транспорту, відповідно – це збільшить пропусну здатність кордону.

📍Важливий крок співпраці – проведення спільного словацько-українського бізнес-форуму. На заході забезпечимо окремий місцевий та регіональний вимір, участь наших громад. До кінця року активізуємо роботу нашої Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.
За два дні росія атакувала друге цивільне судно, що перебувало в портах Одещини. Балістичною ракетою пошкоджено судно “OPTIMA” під прапором Палау.

На жаль, загинула одна людина. Ще пʼятеро іноземних громадян, членів екіпажу, постраждали. Наразі їм надається медична допомога.

Тільки сьогодні судно зайшло для завантаження. Проте за кілька годин стало мішенню країна-агресора.

За два дні ворог пошкодив два судна, що мали вивозити вантажі з України. Це цілеспрямована практика залякування та перешкоджання роботі Українського морського коридору. Таким чином агресор намагається знов зруйнувати судноплавство у Чорному морі та підірвати українські зусилля з гарантування продовольчої безпеки. Наслідком цього може бути тільки зростання нестабільності в чутливих регіонах світу, які залежать від імпорту продовольства, й неспокою в міжнародних відносинах.

Важливо, щоб портова інфраструктура була захищена від терору, а вільне й безпечне мореплавство було гарантоване. Маємо і далі посилювати нашу протиповірятну оборону та силою зброї та силою дипломатії притягати ворога до відповідальності.
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Провів сьогодні Ставку. Було кілька питань, але найголовніше – це зброя: виробництво в Україні, постачання від наших партнерів і наші закупівлі – всюди у світі, де є снаряди або техніка, які можуть зміцнити нашу оборону.

Серед визначених ключових напрямів – дрони для нашої армії, і це має бути таке постачання, що не тільки постійно збільшується в обсягах, але також еволюціонує, розвивається згідно з потребами на війні.

Інший фундаментальний напрямок – РЕБ, і тут приватний сектор, українські підприємці вже суттєво допомагають Україні, і може бути значно більше. Ми будемо в це залучати й додаткові інвестиції партнерів, і зокрема цього тижня буде робота щодо цього.

Окремий наголос – наша державна ракетна програма, і по всіх її елементах, і по всіх ракетних досягненнях України має бути значно більше бойової реалізації як на фронті, так і на території Росії. Результат потрібен швидше. Всі відповідні завдання зараз на виконанні.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Засідання Керівного комітету Української платформи донорів.

Виступив з ініціативою сформувати Консультативну групу при Агентстві відновлення.
Мета групи – координація та моніторинг фінансової і технічної допомоги, яка надається донорами, країнами-партнерами. Вона сприятиме ефективному використанню ресурсів та реалізації проектів.
Запросив долучитися представників країн, які допомагають нам у відновленні. Сподіваємося на участь ініціативних спецпредставників.

Озвучив ключові завдання, де потребуємо залучення партнерів:
📌Будівництво водогону з Нової Одеси до Миколаєва. Більше двох років жителі області живуть без якісної послуги. Люди мають бути з водою.
📌Підготовка до опалювального сезону. Наше завдання – зробити кожну громаду енергонезалежною. Це зміцнить їх потенціал і стійкість.
📌Захист енергетичних обʼєктів. Від цього також залежить, як ми пройдемо зиму.
📌Будівництво житла для вимушених переселенців. Працюємо зараз над окремим проєктом.
📌Відновлення пошкоджених обʼєктів, в першу чергу – житла для людей.

У формуванні єдиного портфелю проєктів від Міністерства плануємо розділити ініціативи на національний і регіональний рівні. Наше завдання, зробити так, щоб громади активно подавали свої заявки, залучаючи інструмент підготовки проектів.

Вдячний нашим партнерам, членам Платформи, усім, хто допомагає Україні вистояти та відбудовуватися. Ми в свою чергу зацікавлені бути відкритими, роз’яснювати етапи та окремі кроки відновлення.
Зустріч із Заступником радника з національної безпеки США з міжнародної економіки Даліпом Сінгхом.

Прозорість та підзвітність – ключові пріоритети у роботі Міністерства. Розвиток системи DREAM допоможе покращити моніторинг та контроль над використанням коштів у відновленні. Цей майданчик має стати єдиним механізмом для всіх інвестиційних проектів: від місцевого та регіонального рівнів до національного. На цьому наголосив під час розмови.

Ми продовжуємо реалізацію існуючих проєктів та запускаємо нові. Ключовим фактором є ефективність ініціатив, оскільки громадяни мають відчувати конкретні зміни у своїх громадах.

Подякував за постійну та стратегічну підтримку, яку Сполучені Штати Америки та USAID надають Україні. Особливо в питаннях підготовки зими та посилення енергобезпеки.
2024/10/16 10:41:01
Back to Top
HTML Embed Code: