Telegram Web
Євросоюз готується до найбільш комплексної реформи Європейського митного союзу з моменту свого заснування. Ці амбітні плани стосуються не тільки нового партнерства з бізнесом, раціональнішого підходу до митних перевірок та електронної комерції, а в тому числі охоплюють перегляд Митного кодексу Союзу (Union Customs Code).
 
Одним з елементів реформи стане трансформація статусу авторизованого економічного оператора (АЕО) у статус для трейдерів Trust and Check (T&C).
 
Статус T&C є важливою інновацією в митному законодавстві Євросоюзу та матиме значні наслідки для бізнесу.
 
Віта Мірошниченко, керівниця Практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні, поділилася з Delo.Ua своєю експертною думкою щодо цих змін, відмінностей T&C від АЕО, нових можливостей, які принесе статус T&C, аби підготуватися до цього переходу заздалегідь.

https://delo.ua/business/novii-status-treidera-trust-and-check-zamist-aeo-shho-zminitsya-dlya-importeriv-438839/
10 грудня PwC провела вебінар «Нові правила походження товарів за Конвенцією ПЄМ: на що чекати бізнесу з початку 2025 року?» для експортерів, які планують підтверджувати преференційне походження українських товарів та отримувати конкурентні переваги на ринках країн-учасниць Конвенції ПЄМ.

Конвенція ПЄМ – один з найважливіших інструментів сприяння міжнародній торгівлі. Вона дозволяє отримати преференційний режим для товарів, що відповідають встановленим критеріям походження. З початку 2025 р. набудуть чинності оновлені правила походження.

Експерти PwC винесли на вебінар питання:

📌Застосування Конвенції ПЄМ: значення та основні засади.
📌Імплементація альтернативних (перехідних) правил походження товарів у Конвенції ПЄМ.
📌Практичне застосування модернізованих правил походження товарів.
📌Особливості підтвердження походження товарів.
📌Преференційний режим та необхідні документи для його використання.

Аби дізнатися більше про переваги нових правил, звертайтеся до експертів PwC – https://shorturl.at/pFJkB
📢 Запрошуємо на бізнес-зустріч щодо підготовки до SAF-T звітності! 
 
17 грудня, 10:00-11:30 
Онлайн, Webex 
 
🔗 ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ 
 
Бізнес усвідомлює важливість та актуальність цієї теми, тому ми вирішили провести ще один захід, аби обговорити основні проблеми, пов’язані з підготовкою до SAF-T, з якими вже стикнувся український бізнес.  
 
Наші експерти допоможуть розібратися, чи готова ваша компанія до звітування та що зробити, аби підготуватися, а також поділяться корисними порадами, спираючись на свій практичний досвід.  
 
Зокрема, на вебінар виносяться питання: 
 
📌 SAF-T – основна інформація на даному етапі 
📌 Пропозиції PwC в Україні 
📌 Проблеми підготовки SAF-T UA та шляхи вирішення – досвід PwC в Україні 
 
Реєструйтеся, аби взяти участь у вебінарі: 
 
🔗 РЕЄСТРАЦІЯ   
 
Ви можете додати до форми реєстрації свої питання, і ми обов’язково їх розглянемо. 
 
Не втрачайте можливості отримати актуальну інформацію та консультації від наших провідних експерток – Інни Андрущенко та Юлії Шишко!
17 грудня PwC провела онлайн бізнес-зустріч "SAF-T UA: Поточні виклики".
 
Це – вже друга зустріч за останні кілька місяців на цю тему. Ми вирішили провести її, реагуючи на високий запит з боку бізнесу. Зустріч була покликана розглянути проблемні питання SAF-T, з якими вже стикнувся український бізнес, і запропонувати шляхи вирішення.
 
На цій зустрічі наші провідні експерти – Максим Дудник, Інна Андрущенко та Юлія Шишко – запропонували практичні поради, як підготуватися до звітування та визначити, чи готова та чи інша компанія до звітування. Також вони зробили огляд актуальної інформації щодо SAF-T UA та поділилися досвідом і пропозиціями PwC в Україні.
 
Оскільки структура SAF-T UA є дуже об’ємною та потребує відображення значної кількості даних, експерти PwC в Україні рекомендують розпочинати підготовку до SAF-T UA якнайшвидше.
 
Десятки запитань від аудиторії підтвердили високу зацікавленість бізнесу в цій темі.
 
Слідкуйте за нашими подальшими анонсами, аби бути в курсі важливих і корисних подій!
Експерти PwC в Україні – Жанна Бражник, Юлія Шишко, Яна Базя, Наталія Мисник, Данііл Стажко – провели у грудні онлайн бізнес-зустріч щодо результатів податкових перевірок 2024 року.
 
Учасники обговорили, на що звертали увагу податкові органи та які результати перевірок за підсумками 2024 р. За даними ДПС України станом на 31 жовтня 2024 р., загальні суми донарахувань за результатами перевірок вже в кілька разів перевищили аналогічні показники “доковідного” 2019 року.
 
Наші експерти приділили увагу питанню ризикового статусу і блокування податкових накладних, акцентували увагу на підвищеній увазі податкової до сфери реклами та маркетингу, обговорили стратегію оскарження пені за порушення правил валютного контролю. Крім того, було розглянуто нове поняття – «платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
 
Слідкуйте за нашими анонсами, аби не втрачати можливості отримати актуальну інформацію та консультації від провідних експертів PwC!
📖 Раді поділитися нещодавнім дослідженням PwC – «Податкова прозорість і звітність зі сталого розвитку у сфері оподаткування».
 
Упродовж років PwC задає тон у сфері податкової прозорості, починаючи від Концепції загального податкового внеску і до розробки податкових метрик у сфері захисту довкілля, соціальної відповідальності та корпоративного управління (ESG) для Міжнародної ради бізнесу (МРБ) і Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Ми продовжуємо працювати в цьому напрямку.

Наше нове дослідження містить першу комплексну міжнародну оцінку податкової звітності та звітності зі сталого розвитку у сфері оподаткування міжнародних корпорацій, в якому взяли участь понад 850 компаній у 21 країні.
 
Це дослідження буде корисним для українських компаній, оскільки «задає орієнтири для формування власних стратегій і підходів, допомагаючи їм забезпечити відповідність стандартам податкової прозорості та належну підготовку до дедалі складніших правил податкової звітності, а також ефективно відповісти на вимоги до звітності зі сталого розвитку у сфері оподаткування», – зазначив Олексій Катасонов, партнер, керівник практики податкових, юридичних послуг і послуг із розвитку людського капіталу PwC в Україні.
 
Податки дедалі частіше впливають на репутацію компанії та топменеджменту, тому варто знати, як ваша податкова звітність і звітність зі сталого розвитку у сфері оподаткування співвідносяться зі звітністю конкурентів або флагманів у вашій галузі та сегменті ринку.
 
Завантажити дослідження: www.pwc.com/ua/uk/survey/2024/tax-transparency-and-tax-sustainability-reporting.html
🤞Пропонуємо вашій увазі перший в цьому році дайджест важливих новин. Ми відстежуємо та аналізуємо останні зміни до законодавства та їхній вплив на ваш бізнес.

Уряд зменшив перелік держав для визначення контрольованих операцій у рамках трансфертного ціноутворення (ТЦУ)

У зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану Міністерство фінансів України затвердило Постанову №1505 від 27.12.2024, якою змінюється Перелік держав (територій), операції з резидентами яких підпадають під контроль ТЦУ (Перелік №1045).

Детальніше про ці та інші зміни.

Перший крок до доброчесності: PwC Україна провела опитування CIPS для митних органів України

У вересні 2024 року в рамках Програми Всесвітньої митної організації з протидії корупції та сприяння доброчесності (A-CIP), представники PwC Україна провели опитування CIPS серед представників бізнесу та Державної митної служби України.

Ключові результати опитування.
Запрошуємо до B2G діалогу «Результати поновлення митних перевірок за 2024. Чого чекати в 2025?»
 
🕙 29 січня, 10:00-12:00
🔊 Офлайн та онлайн
🌐 Київ, вул. Жилянська,75
 
Митне законодавство зазнало суттєвих змін у 2024, у травні відновлено митні перевірки. Разом з експертами PwC, Вітою Мірошниченко, Павлом Герасимюком, Юлією Хоменко, та експертом з керівництва Держмитслужби України пропонуємо обговорити:
 
📌 Що митники перевірили у 2024? Статистика, порушення, зони ризику.
📌 Як змінився принцип відбору компаній для митного аудиту?
📌 Пост-митний контроль: доперевірочний аналіз і документальна перевірка. Чи впливатимуть результати доперевірочного етапу на обсяг перевірки?
📌 Хто у плані-графіку планових виїзних перевірок на І квартал 2025? Що перевірятимуть і за який період? 
📌 Як бізнесу підготуватися до митної перевірки? Рекомендації Держмитслужби й експертів PwC.
📌 Як працює митний аудит в ЄС (приклад Польщі)? Чи застосовуватимуть європейські підходи в Україні найближчим часом?
 
🔗 РЕЄСТРАЦІЯ
Digest.jpg
88 KB
☝️До вашої уваги - черговий дайджест з найважливішими новинами та законодавчими змінами тижня.

Стрес-тестування банків, нові вимоги корпоративного управління фінансових компаній, авторизація страхових посередників - які законодавчі новели чекають на ринок фінансових установ у 2025 році

З 1 січня 2025 року Національний банк України оновив ряд нормативно-правових актів для своїх піднаглядних суб’єктів (банків, платіжних установ, фінансових компаній, тощо). Зміни стосуються таких аспектів як відновлення стрес-тестування банків, затвердження порядку авторизації страхових посередників, врегулювання вимог до систем корпоративного управління та внутрішнього контролю фінансових компаній, тощо. Окрім цього, НБУ опублікував плани перевірок піднаглядних суб’єктів на 2025-й рік.

Бажаєте дізнатися більше про ці та інші актуальні питання діяльності фінансових установ? Читайте детальний аналіз на нашому сайті.
29 січня ми провели B2G-діалог на тему «Результати поновлення митних перевірок за 2024 рік. Чого очікувати в 2025 році?»
 
Експерти PwC — Віта Мірошниченко, Юлія Хоменко, Павло Герасимюк — обговорили актуальні зміни в митному законодавстві та відновлення перевірок. Запрошений гість, Олексій Лишенко з Департаменту митного аудиту та обліку осіб Державної митної служби України, представив результати митних аудитів 2024 року, розповів про низку важливих нормативних змін, а також про акценти митного аудиту на 2025 рік.
 
Велика увага була зосереджена на ефективній підготовці до митних перевірок для уникнення фінансових втрат у майбутньому. Обговорювалося проведення систематичного аудиту customs check-up, спрямованого на своєчасне виявлення й усунення можливих недоліків, перш ніж їх виявлять митні аудитори.
 
Окремо розглянули тенденції митних перевірок у ЄC, зокрема на прикладі Польщі, а також виклики, пов’язані з реформою митного союзу ЄС.
 
Запрошуємо продовжити діалог з експертами PwC: https://shorturl.at/FMfkc
Ми раді повідомити, що Віту Мірошниченко, керівницю Практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні, обрано до урядової робочої групи з питань розробки переговорних позицій України для обговорення з Європейським союзом укладення Угоди про вступ України до Євросоюзу. Як співголова Комітету з питань митної політики та сприяння торгівлі Американської торговельної палати в Україні, вона представлятиме бізнес-спільноту в урядовій переговорній групі, яка працює над розділом щодо Митного союзу.
 
Обрання Віти підтверджує її високу репутацію як провідного експерта у митній галузі та сфері міжнародної торгівлі в Україні.
 
«Для мене честь долучитися до формування позицій України з метою виконання зобов’язань, пов’язаних із членством у ЄС. Наша спільна мета — зміцнити зв'язки України з Європою, захистити інтереси українського бізнесу та закласти основу для сталого розвитку, керуючись найкращими європейськими практиками», — відзначила Віта.
PwC представляє результати «Міжнародного дослідження довіри до цифрових технологій, 2025» (Digital Trust Insights). Воно ґрунтується на опитуванні понад 4000 бізнес-лідерів і технологічних експертів із 77 країн світу та охоплює питання кіберстійкості, C-suite співпраці, відповідності регуляторним вимогам та інші важливі теми.
 
Результати дослідження продемонстрували:
 
💸  Бюджети на кібербезпеку зростають в абсолютної більшості організацій (77% опитаних), а кіберризики стали одним із пріоритетів. Однак лише 2% компаній повністю забезпечили кіберстійкість на всіх рівнях. Отже, 98% залишаються вразливими до зростаючих загроз, які можуть мати фатальні наслідки.

📑 Комплаєнс: Параметри належного кіберзахисту включають не тільки технологічні аспекти, а й комплаєнс. 67% генеральних директорів (СЕО) впевнені у відповідності регуляторним вимогам, порівняно з 54% керівників з ІТ та/або інформаційної безпеки, які перебувають на передовій кібербезпеки, тому краще знають про ризики та слабкі місця своїх організацій, що пояснює їхні сумніви.

🤖 Штучний інтелект (ШІ): Генеративний ШІ (GenAI) має суперечливу природу, маючи численні плюси поряд із численними загрозами. Він уже використовується у кіберзахисті, перебираючи на себе функції виявлення, аналізу та реагування на загрози. Однак, СЕО компаній відзначають складність його впровадження (39%), недостатню довіру (39%) та відсутність стандартів (37%).

🕵️‍♂️ Оцінка кіберризиків: Лише 15% компаній застосовують інструменти оцінки ризиків, хоча 88% опитаних СЕО вважають це необхідним.

👨🏼‍💻 Роль людського фактору: Учасники опитування наголошують на важливості співпраці та навчання команди у сфері кібербезпеки, що є прерогативою керівників з ІТ та/або інформаційної безпеки.
 
Бажаєте обговорити результати дослідження Digital Trust Insights і дізнатися, як ми можемо підтримати вашу організацію?
 
🔗 Реєструйтеся на віртуальну зустріч: https://www.pwc.com/ua/uk/survey/2025/cee-findings-from-the-2025-global-digital-trust-insights-survey.html
❗️Наші експерти підготували черговий дайджест з найважливішими новинами та законодавчими змінами тижня.

Нові правила міжнародних поштових та експрес-відправлень: Законопроєкти №12429 та №12430 від 20.01.2025

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти про зміни до Митного та Податкового кодексів України: перший (№12430) спрямований на адаптацію митних платежів до вимог Директиви ЄС щодо ПДВ, а другий (№12429) стосується оподаткування товарів у міжнародних відправленнях.

Обидва законопроєкти мають на меті змінити підхід до ПДВ та митного оформлення посилок з низькою вартістю.

Детальніше про запропоновані зміни читайте на нашому сайті.
🔊 Запрошуємо вас на вебінар щодо актуальної проблематики, пов’язаної з ратифікацією Україною оновленої Конвенції ПЄМ.
 
     Дата і час: 19 лютого, 10:00-11:30
     Формат: онлайн
     Попередня реєстрація обов’язкова
 
🔗 РЕЄСТРАЦІЯ: https://contents.pwc.com/19Feb25PEM

Не всі учасники Конвенції ПЄМ в двосторонніх угодах перейшли на оновлену редакцію до кінця 2024 року, тому це призвело до співіснування двох ізольованих зон кумуляції:
▪️ угоди, що передбачають використання оновленої Конвенції ПЄМ,
▪️ угоди, що мають посилання на старі правила ПЄМ
 
Це обмежує можливості кумуляції та надання преференцій для товарів.
 
На вебінарі ми розглянемо:

📌 як відбувається підтвердження походження сьогодні
📌 що змінить ратифікація Рішення Спільного Комітету №2/2024 та коли на неї чекати.
 
Ви можете поставити свої питання у формі реєстрації, аби їх проаналізують під час заходу наші експертки – Віта Мірошниченко, Юлія Хоменко та Марія Іщенко.

🔗  РЕЄСТРАЦІЯ: https://contents.pwc.com/19Feb25PEM

Чекаємо на вас!
Запрошуємо на бізнес-зустріч – «Операції із сировинними товарами: практика та підходи до аналізу»!
 
6 березня, 10:00–12:00
Офлайн/онлайн
Київ, вул. Жилянська, 75, офіс PwC в Україні
Реєстрація обов’язкова
 
🔗 ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
 
Наші експерти – Ольга Трифонова, партнерка, керівниця практики ТЦ, Катерина Кісліцина, директорка, Денис Бутило, старший менеджер, Валентин Бабенко, менеджер, – розглянуть такі питання: 

📌 Біржові та сировинні товари: розвиток і вдосконалення підходу до аналізу 
📌 Джерела інформації: практика, рекомендації, застосування в поточному і минулих періодах 
📌 ТЦ політика: перший крок до відповідності принципу «витягнутої руки»
📌 Застосування Порядків встановлення відповідності умов контрольованої операції щодо сировинних товарів принципу «витягнутої руки» з урахуванням впливу війни 
📌 Повідомлення про укладання контрактів. Ризики, типові зауваження податкових органів
📌 Запити від податкових органів: план дій у випадку отримання
📌 Огляд актуальної судової практики
 
🔗 РЕЄСТРАЦІЯ
Запрошуємо на тренінг «Статус АЕО та спрощення: ефективна підготовка бізнесу до отримання авторизації», який проведе Віта Мірошниченко, керівниця Практики митного регулювання та міжнародної торгівлі PwC в Україні.
 
🕙 4 березня, 10:00-12:00
💻 Формат: Онлайн
🎧 Мова заходу: Українська
📝 Попередня реєстрація обов'язкова
 
🔗 Зареєструватися  

На тренінгу буде розглянуто теми:
 
🔎 Статус АЕО та його переваги для бізнесу.
🔎 Відмінності між статусом АЕО та спрощеннями: з чого починати?
🔎 Критерії для отримання статусу АЕО та митних спрощень.
🔎 Підготовка та подання заявок на авторизацію та протоколи оцінки відповідності.
🔎 Моніторинг дотримання критеріїв відповідності після авторизації.
🔎 Подолання перешкод під час підготовки та подачі документів.
 
Захід організовано в рамках програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка фінансується ЄС та Урядом Німеччини та реалізується GIZ GmbH.
 
🔗 Зареєструватися
 
Чекаємо на вас!
2025/05/12 09:31:44
Back to Top
HTML Embed Code: