Telegram Web
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив у середу, що фінансування для України відбуватиметься з новим рівнем «прозорості» за адміністрації Трампа та запропонував українському Володимиру Зеленському економічну інвестиційну угоду, пов’язану з рідкоземельними матеріалами.
Зеленський заявив, що дасть відповідь в п’ятницю у Мюнхені.
Хоча подробиці угоди не розголошуються, Бессент сказав, що вона передбачає, що США мають право на доходи, які Україна отримує від деяких ресурсів.
США напряму пов'язують безпеку України з обсягом майбутніх американських інвестицій: чим більше, тим краще, - заявив глава Бессент.
Посилання на інтерв’ю Скотта Бессента для FOX Business
🤔10🤬2👍1
«Треті шляхи: як болгарські зелені, шведські домогосподарки та англійці, що п’ють пиво, створили економіку, орієнтовану на сім’ю – і чому вони зникли» 

У своїй книзі соціальний історик професор Аллан Карлсон розповідає про те, як різні мислителі від Болгарії до Великої Британії створювали економічні системи протягом двадцятого століття, які за наміром не були ані капіталістичними, ані комуністичними.

На відміну від фашистів, ці шукачі були віддані демократії та плюралізму.
На відміну від ліберальних капіталістів, вони відмовилися розглядати людську працю та відносини як товар, як будь-який інший.
І на відміну від комуністів, вони рішуче захищали приватну власність і гідність людей і родин.

Натомість творці цих альтернативних економічних систем хотіли захистити та відновити природні спільноти родини, громади, сусідства та парафії. Вони дорожили своєю культурою, берегли традиції, захищали свою сім’ю та домашнє господарство.

Це дає нам по-новому подивиться на дистрибутивизм, економічний проект Гілера Беллока та Герберта Честертона; згадати теорію Олександра Чаянова «природної сімейної економіки»; обговорити політику «третього шляху» урядів під керівництвом селян у Болгарії, Польщі та Румунії після Першої світової війни; взнати про драматичні та майже невідомі зусилля шведських домогосподарок захистити свої домівки від радикального фемінізму; ознайомитися з ідеями історика економіки Карла Полані, зокрема його концепцією «економіки без ринків» та «Великої Трансформації»; й взнати про зусилля європейських християнських демократів побудувати моральну економіку на концепції homo religiosis — «релігійної людини». 

Та чому ці спроби (багаті надією та перспективами) зрештою провалилися, часто з трагічними результатами.

І все ж книга завершується надією, проголошуючи набір принципів, які сьогодні можна використовувати для пожвавлення економіки «сімейного типу», сумісної з автентичною, здоровою та гуманною культурою підприємництва.

А нам дає можливість до обговорення.
👍172
Forwarded from ✙Resurgam✙
Європа не збирається дозволяти себе «викинути». (Частина перша 1/2)

💬 Так. Вчора зловили бурю емоцій? А сьогодні давайте видихнемо. Хто казав, що буде легко? Якщо так будемо реагувати, то до початку квітня і дах поїде. А хаос буде. Готуйтесь. Будуть різкі заяви, проплачені публікації, спрямовані на паніку. Багато інсайдів. Але впевнений, що у березні, квітні та інші місяці ми так само будемо з Вами говорити (а головне діяти) і катастрофи не буде. Чому? Давайте поговоримо про одну зі складових «чому». Ця складова…

Європейський оборонний союз

Ідею оборонної суб’єктності активно просував Макрон ще при першому терміні, але з виходом Великої Британії з ЄС, урядом Меркель в Німеччині, аморфними (в оборонному плані) урядами в Іспанії та Італії говорити за можливість побудови цілісної стратегії було неможливо. 

➡️ Всі якось сприймають Трампа так, ніби його дії «абсолютні та безапеляційні», що всі інші будуть просто дивитись на його «хочу». А реальність інша:

▶️ 1. Європейці погодили створити єдину європейську дипломатичну позицію, а не позицію окремих країн. Ми вже про це говорили на каналі тут, коли перед інавгурацією Трампа європейські країни (Франція, Німеччина, В.Британія, Польща, Італія, ЄС) узгодили, що будуть виступати єдиною позицією у комунікації з ним. І це не пусті слова: щодо митних погроз Трампа всі лідери ЄС виступили з єдиними заявами. На жаль, місця в дописі не вистачить для прямих мов, але можете за потреби знайти заяви. Та сама єдина позиція продемонструвала свій характер і вчора (пункт 2).

▶️ 2. Паризька декларація – у ті 24 години, коли адміністрація Трампа після заміни Келлога фактично намагається викинути Україну з переговорного процесу, країни Європи оприлюднюють «Паризьку заяву», в якій Франція, ВБ, Іспанія, Італія, Польща, Німеччина, ЄС декларують єдину позицію про неможливість сепаратних домовленостей із московією з боку США і дають сигнал, що Європа продовжить підтримку. Це важливий момент, бо це «той щит», за яким можна витримати найближчі місяці тиск Трампа без критичних наслідків (негативні наслідки будуть, але не критичні).

▶️ 3. Реакція європейських міністрів оборони на Рамштайні. У той час як Гегсет думав, що він просто привезе ультиматуми Європи (поставить перед фактом) британці вже заздалегідь «почали займати місце США».

А я нагадаю, що лідерство складається не тільки з економічних чи військових складових:

🛑Спочатку британці зберегли формат Рамштайн, фактично очоливши його замість США. Формат Рамштайн залишиться, бо це додатковий механізм «збирати всіх».

🛑Далі британці власним прикладом збільшують військову допомогу Україні з 3 млрд фунтів стерлінгів до 4.5 млрд.

🛑 Але головне — Велика Британія готує велику оборонну угоду з Європою. 

Підготовку до цієї угоди розпочав ще минулий уряд консерваторів, але, схоже, завершить її уряд Стармера. Ми на каналі трохи про ці процеси говорили. Новий пакт охопить питання безпеки, оборони та зовнішньої політики. Важливим місцем у цьому пакті є й бачення по Україні. Цей пакт, як мотивація, також стане одним з інструментів просування механізму «500 млрд оборонних облігацій». Нагадаю, що, за даними ряду ЗМІ, у цій сумі розглядаються й кошти на український ВПК до 110 млрд.

➡️ Оборонна угода між ВБ та країнами ЄС почне рухатись після виборів у Німеччині. Раніше перемовини велися з Шольцом, але оскільки він навряд збереже канцлерство, то зараз неформальні перемовини ведуться через Урсулу ф-д Ляєн з Мерцом.

➡️ 3-го лютого прем’єр ВБ провів перемовини з лідерами ЄС у Брюсселі, де темою було «подвоїти допомогу Україні та тиск на московію, оскільки московська економіка відчуває великі проблеми». Тоді Стармер заявив, що ВБ готова взяти частину тягаря і закликав зробити це ж інших союзників. Як бачимо, Лондон тримає слово і вчора збільшив допомогу з 3 млрд фунтів до 4.5.

Через день Стармер доєднався до вечері голів урядів у Брюсселі, що стало вперше для британських прем’єрів після Brexit.  Як написали британські аналітичні центри «в меню: трансатлантичні відносини (що робити із Трампом) та питання оборони.

*Продовження у пості 👇

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍94
Forwarded from ✙Resurgam✙
* Продовження(Частина друга 2/2)

Тож поки виглядає так:


➡️ 1) Святе місце порожнім не буває – Лондон замінює Вашингтон у багатьох процесах і дає низку карт Європі та Україні, щоб пережити перший етап тиску Трампа.

➡️ 2) Урсула ф-д Ляєн має зберегти єдність Європи в оборонних питаннях. У разі приходу до влади її політичного колеги Мерца – це їй буде простіше зробити.

➡️ 3) Генеральний секретар Рютте залишається комунікаційним зв’язком з адміністрацією Трампа через свою посаду і гарні відносини з американським президентом. Але зрозуміло, що Рютте грає за «команду Європи». 

💬 Я стисло спробував укластися в межі одного допису, щоб пояснити, що відбувається. Можливо, вийшло хаотично, але варто зрозуміти, що є сукупність процесів, які не роблять волю США «абсолютною», а бачення США — «беззаперечним».  Якби такі  викрутаси США були б у 2022 році – це було б критично. У 2025 році – це проблематично, але це те, з чим поки можна працювати. 

➡️ Коли гра пішла в реальний «all-in» треба бути терплячим, стриманим та трохи цинічним, але пам’ятайте, хлопці там рубляться не для того, щоб ми витрачали наші сили, час та ресурси на ниття в коментарях… 

Підтримуйте військо, дбайте про ближніх та не репетуйте завчасно «вовк», бо й зайців злякаєте. 

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍163
США розмістять свої війська в Україні і введуть санкції проти московії, якщо путін не погодиться на мирну угоду - віце-президент США Джей Ді Венс в інтерв'ю Wall Street Journal.
Та пообіцяв, що угода, яка стане результатом переговорів по Україні, шокує багатьох.
🤔92😁2👍1
Поняття авторитету та влади, безсумнівно, тісно пов’язане.

І пов’язане воно з довірою та пошаною.

Сам термін «авторитет» походить від латинського слова «auctoritas» — «влада», «вплив»). В англійській мові, наприклад, збереглося початкове значення цього терміну в розумінні влади - authority.

У Стародавньому Римі auctoritas здебільшого вказував на соціальний престиж особи та, з точки зору його наслідків, на те, наскільки хтось здатний впливати на події відповідно до власних інтересів і волі.

Політично в республіканському Римі auctoritas було пов’язане з владою сенату - auctoritas patrum (на відміну від potestas та imperium) , що означало владу сенату римського народу та його магістратів: Cum potestas in populo auctoritas in senatu sit . (Цицерон: De legibus 3. 28.)

Іншими словами: поки влада належить народу, влада належить сенату.

В епоху імперії закони говорять про auctoritas principis. Август Октавіан зазначає, що сенат надав йому владу через його виняткові заслуги. І тому він перевершує своїх співгромадян не завдяки наданій йому владі, а завдяки заслуженому авторитету, яким він володіє.

Чи можлива така оцінка влади, як авторитету, в наш час, в умовах специфічної природи домінуючого сьогодні політичного режиму - демократії?

В ідеалі демократія має запроваджувати законність рішень та легітимність через електоральну більшість, щоб уникнути здійснення влади однією особою чи вузьким колом осіб. Тому вона уникає авторитету, оскільки вважає, що ним легко зловживати.

З іншого боку, оскільки вона завжди відображає волю лише частини суспільства, принцип більшості майже ніколи не здатний надати владі авторитету, принятного для всіх.

Адже кількість завжди відносна, і відповідно, не може пробудити справжньої поваги та справжнього авторитету.

Тому в сучасній демократії влада завжди переживає перманентну кризу, оскільки справжня влада не може випливати з простої кількості.

А справжній авторитет — це той, кому, (як пише Едмунд Берк), можна «вільно й з гордістю підкорятися».

Це раніше авторитет та пов’язана з ним легітимність полягала в трансцендентній сфері поза межами світу відносності - Богові або «надприродного порядку»; тобто сутність і виправдання влади знаходилося не в ній самій, а у трансцендентції.

А сьогодні в чому полягає - в результаті маніпуляцій політтехнологів?
👍12
Член Палати представників США від Республіканської партії Джо Вілсон заявив, що вносить до Конгресу Акт про ленд-ліз "Свобода насамперед" (Freedom First Lend-Lease Act).

Акт має на меті “Посилити повноваження Президента укладати угоди з Урядом України про позику чи оренду цим урядом оборонних засобів для захисту населення України від російського військового вторгнення та для інших цілей”.

Як заявив Вілсон: «
Програма ленд-лізу є одним із найбільших успіхів американської зовнішньої політики та дозволила перемогти німецьку агресію в 1940-х роках. Тепер Європа стикається з подібною загрозою з боку військового злочинця путіна, який прагне відбудувати занепалу радянську імперію. путін викрадає українських дітей і намагається зробити їх російськими, як Гітлер викрадав польських дітей і намагався зробити їх німцями. путін так само заперечує саме існування України, як Гітлер заперечував існування багатьох народів. Військовий злочинець путін навіть вторгається з тих же причин, що й Гітлер, заявляючи про відповідь на неіснуючу агресію проти росії та росіян. І як Гітлера переміг американський ленд-ліз, тепер путіна переможе американський ленд-ліз. Цей законопроект надасть президенту Трампу всі повноваження, необхідні для рішучого припинення війни».


P.S. Попередній ленд-ліз (також прийнятий на пропозицію республіканців) так і не запрацював, а Україна не отримала жодної зброї по ньому. Хто в цьому винен - тема окремого допису.Член Палати представників США від Республіканської партії Джо Вілсон заявив, що вносить до Конгресу Акт про ленд-ліз "Свобода насамперед" (Freedom First Lend-Lease Act).
👍124🤔3
NBC News: Зеленському пропонують зробити так, щоб США володіли 50% українських рідкісноземельних мінералів

За словами чотирьох американських чиновників, адміністрація Трампа запропонувала Україні надати США право власності на 50 % рідкісноземельних мінералів, які видобувають в Україні, і заявила про готовність розмістити там американські війська для їхньої охорони у разі укладання мирної угоди з росією.

За словами двох офіційних осіб, угода про володіння буде способом для України відшкодувати США мільярди доларів за зброю та підтримку , надану Києву з лютого 2022 року.

Міністр фінансів Скотт Бессент подав президенту Володимиру Зеленському пропозицію про те, щоб США володіли половиною українських рідкісноземельних мінералів, у проекті договору, який він приніс на їхню зустріч у середу в Києві,.

Зеленський відмовився підписати документ, сказавши, що йому потрібно вивчити його та проконсультуватися.

Зеленський заявив, що він та його команда «зроблять усе, щоб вивчити всі деталі документа» до свого прибуття до Мюнхена, де він зустрівся в п'ятницю з віце-президентом США Джей Ді Венсом та держсекретарем Марко Рубіо, а також з американськими законодавцями у кулуарах конференції з глобальної безпеки.

Зеленський під час свого виступу в п'ятницю на Мюнхенській безпековій конференції сказав, що його юристи дадуть свої рекомендації та деякі зміни до документу, який Бессент подав йому в Києві. Він назвав цю пропозицію меморандумом між США та Україною, а не угодою про безпеку.
👍4🤬2😁1
Жодних пропозицій, планів на майбутнє чи чітких позицій в виступі віце-президента США Венса на мюнхенській конференції з безпеки не прозвучало.
Натомість ми почули, що Європейським союзом править купка бюрократів, яких ніхто не обирав. Які підмінюють волевиявлення народу своєю думкою, націленою лише на одне - на збереження власної влади, відкрили кордони ЄС для мільйонів нелегальних мігрантів, заборонили ЗМІ, які висловлюють думки, відмінні від загального наративу, не допускають суспільної дискусії та змушують мовчати тих, хто ставить незручні питання, а вороги Європейського Союзу знаходяться всередині міждержавного об'єднання.
Скоріш за все тему України та мирних переговорів США планують перенести до Саудівської Аравії, зустріч якої анонсована Трампом на наступний тиждень.
👍7👎4
Прем'єр-міністр Королівства Данія Метте Фредеріксен:
"Яким є план України. План України – перемогти у війні. Яка альтернатива? Якщо ми дозволимо росії ухвалювати рішення з питань Європи у 2025 році, це неправильний шлях. Я ніколи не вірила в те, що війна в Україні – це війна, яка стосується лише неї. Війна в Україні – це здійснення імперських мрій росії та спроба захопити європейське мислення.
Стратегія наша одна – перемогти у війні. Це зовсім нелегко. Це не чудово, це не мило. Але це потрібно. Я не знаю, права я чи ні. Війна – це, щоправда, не про Україну. Ми маємо про це пам'ятати. Війна – це скоріше про долю Європи. Звісно, ​​я мрію про мир. Я зроблю все, щоб підтримати мир, щоб досягти миру. Я вважаю, що рішення, прийняте 1938 року в Мюнхені, було неправильним.
Якщо таке рішення буде ухвалено ще раз, це буде неправильно. Тут говорили дуже прямо, що світ має бути надійним та справедливим. Мирний договір буде дійсним лише тоді, коли в ньому говоритиметься про те, що росія не повернеться".
👍21
Холодний душ від Трампа витверизив європейські еліти. Нарешті спам'яталися - закінчується дурне викидання коштів на гендерну ідеологію, боротьбу за клімат, фінансову підтримку мігрантів та інші бздури...
👍223
17 лютого 1600 року на Кампо-деї-Фьорі в Римі, відносно Джордано Бруно було виконано «покарання без пролиття крові».
За Джордано Бруно закріпився такий собі образ мученика науки, якого спалила інквізиція за віру в те, що Земля кругла і обертається навколо Сонця.
Однак документи інквізиційного процесу над Джордано Бруно повністю спростовують цю точку зору: він загинув не через науку, а тому, що заперечував основоположні догмати християнства.
Але чомусь його страту постійно інтерпретували як спробу Католицької Церкви зупинити поширення геліоцентричної системи Коперника, за яку він ратував.
То ким був цей домініканський монах, мандрівник, один із найскандальніших людей свого часу, прихильник геліоцентричної системи, творець секти під назвою «нова філософія»?
Він бачив себе релігійним проповідником і апостолом реформованої релігії - в основі цього вчення лежали крайній неоплатонізм, піфагорійство, античний матеріалізм в дусі Лукреція та герметична філософія.
При цьому не можна забувати одного - Бруно ніколи не був атеїстом. Незважаючи на радикальність висловлених ним суджень, він залишався глибоко віруючою людиною.
Хто цікавиться цією темою - варто прочитати Френсіс Йейтс «Джордано Бруно та герметична традиція».
👍23👎2
Свобода і справедливість – це реальність чи симулякр?

Обговоримо сенси свободи на новій зустрічі з експертами. Кожен має усвідомити свою унікальність, зрозуміти ідею своєї свободи, аби ніхто не змін нав’язати свою думку.

На експериментаріумі поговоримо про відмінності українського й західного розуміння свободи, про вплив історії на наше уявлення про свободу, про справедливість тощо.

Експерти цього разу:

– Яна Матвійчук, підприємиця, економічна правозахисниця, філантроп, волонтерка
– Сергій Чаплигін, філософ, історик релігії, соціолог, структурний лінгвіст
– Ярослав Романчук, економіст, президент Міжнародного інституту свободи
– Олександр Сосницький, військовослужбовець і підприємець
– Віталій Хромець – доктор філософських наук, експерт з питань освіти, директор ГО «Несторівський центр»

Завітайте на зустріч, щоб відшукати свою свободу.

📍 Участь — за донат від 300 грн. Задонатити можна тут: https://secure.wayforpay.com/donate/experiment3
👍42
У видавництві КРИЛА вийшла збірка есеїв Євгена Маланюка, присвячена проблематиці російської ментальності й феномену малоросійства.

Саме у 30-х роках минулого століття Євген Малланюк плідно співпрацював із львівським журналом «Літературно-науковий вісник» (із 1932 — «Вісник»), редактором якого, за безпосередньої підтримки полковника Євгена Коновальця, став Дмитро Донцов.

Саме під інтелектуальним впливом Дмитра Донцова у Львові сформувалося ідейне, культурное та літературне явище, яке отримало назву “вісниківства” й стало естетичним вираженням українського націоналізму - з яскравими візіями піднесення української культури через ствердження її цивілізаційної суверенності, повернення до героїчних традицій, засвоєння ідей західної культури тощо.
Все це відповідало повоєнним настроям учасників Визвольних Змагань 1917-1921 рр. та молодого покоління націоналістів, які прагнули жертовної й героїчної боротьби за відновлення втраченої української державності.

Яскравим феноменом теоретичного вісниківства стала есеїстика «імператор залізних строф» - українського письменника, культуролога-енциклопедиста, публіциста, літературного критика, сотника Армії УНР Євгена Маланюка.

Упорядник та редактор тому Олег Баган

Дякую за можливість бути членом наукової ради “О(а)нтології вісниківства. Серії видань про ідейний і літературний феномен націоналізму”.
👍153
"США та росія не обговорювали територіальні питання та зняття санкцій в Ер-Ріяді".
"Метою зустрічі було визначити, чи є реальний інтерес до обговорення миру чи ні".

Держсекретар США Марко в інтерв'ю Кетрін Геррідж заявив, що США не ухвалять одностороннього рішення щодо врегулювання в Україні і перебувають у контакті з союзниками, зокрема з ЄС та Києвом -
"росія не зможе укласти перемир'я без їхньої [України] згоди, так само як ми не можемо зняти санкції без участі Європи. Усі мають бути залучені",

- уточнив він, додавши, що питання про зняття санкцій з москви поки що
" не стоять навіть на порядку денному".

Посилання на інтерв'ю
👍71🔥1😁1
Коли вітрильник не знає, до якої пристані він прямує, йому жоден вітер не буде попутним.

#Сенека
👍21
2025/07/13 09:14:56
Back to Top
HTML Embed Code: