Telegram Web
Уявіть собі світ, де кожен може бути собою без страху осуду. Де не має значення, який у вас колір шкіри, яку релігію ви сповідуєте чи кого любите. Світ, де всі рівні і немає місця для дискримінації та ненависті. Такий світ дає кожній людині свободу, а державі – можливість розвиватися.

📢 Сьогодні National Democratic Institute спільно з партнерами та ГО презентували інформаційну кампанії «Укриття від нетерпимості», метою якої — просвітництво щодо протидії всім формам дискримінації, а також відкрили на Софіївській площі інсталяцію з однойменною назвою. Ззовні він виглядає як укриття, але зсередини видно, що вся конструкція побудована зі скла. Ця архітектурна форма символізує відсутність реального захисту від нетерпимості.

🛡 Боротьба проти дискримінації та нетерпимості – це не лише про те, щоб жити в мирі й злагоді. Це про свободу бути собою, про можливість мати рівні права та шанси, незалежно від обставин. Коли кожен з нас вільний від страху перед осудом чи переслідуванням, ми стаємо справжніми творцями свого життя. Вільний громадянин – це впевнена людина, здатна реалізувати свої мрії та амбіції.

🤝 Толерантне суспільство – це сильне суспільство. Коли ми навчаємося поважати різноманітність, ми збагачуємо свою культуру, економіку та соціальне життя. Кожна людина приносить свій унікальний досвід і знання, роблячи суспільство більш інноваційним і відкритим до змін. Держава, що підтримує рівність і справедливість, стає привабливою для інвестицій, туризму та міжнародного співробітництва.

🚫 Боротьба проти нетерпимості також руйнує основи тоталітарних режимів. Тоталітарні режими живляться страхом, ненавистю і розділенням людей. Вони тримаються на утисках і пригніченні, бо бояться свободи. Свобода бути собою – це перший крок до свободи думки, слова і дії – це протилежні цінності «скрепам» наших ворогів. І в цьому напрямку парламент працює, щоб створити законодавче підґрунтя для захисту від всіх форм дискримінації.

📜 Йдеться насамперед про законопроєкт №5488. Це – потужний інструмент захисту українців та українок від дискримінації та злочинів на ґрунті нетерпимості. Окрім того, прийняття законопроєкту №5488 наближає Україну до Євросоюзу, бо всебічний захист прав людини є однією з умов нашого вступу. А саме завдяки цьому законопроєкту антидискримінаційні норми поступово інтегруються у чинне законодавство.
🤝 Президент України Володимир Зеленський підписав безпекові угоди з 🇪🇺 Європейським Союзом, 🇱🇹 Литвою та 🇪🇪 Естонією, розширивши коаліцію, яка буде постійно підтримувати Україну як у військовій складовій, так і в гуманітарній та економічній сферах.

🌍 Безпекові угоди, які підписують наші союзники, не лише виражають солідарність з українським народом, але й є можливістю стати на правильну сторону історії, на сторону України.
☢️ Ще до початку повномасштабного вторгнення ми мали багато екологічних проблем: від наслідків після Чорнобильської катастрофи до вирубки лісів.

🚨 Війна додала ще більше викликів у цьому напрямку: мінування земель, забруднення ґрунтів, знищення екологічно небезпечних підприємств і, звісно ж, мільйони тонн будівельного сміття.

🔧 Сьогодні, за сприянням ГО ReThink, відбувся воркшоп "Управління відходами від руйнувань", який об'єднав понад 300 представників громад, які працюють над екологічними питаннями.

🇪🇺 Зараз інтегруючись до ЄС, ми також приймаємо передові ключові ініціативи Європейського Союзу у сфері захисту довкілля:

🔷 кругова економіка;
🔷 енергозбереження;
🔷 сортування та переробка;
🔷 відповідальне використання ресурсів.

Все це відбувається в рамках Європейського зеленого курсу.

📝 Ми ж маємо наш свій дороговказ змін - Ukraine Facility Plan, який включає в себе плани реформ і фінансування, щоб підняти Україну на рівень ЄС, включаючи управління відходами. З боку ЄС є великий інтерес до створення в Україні сучасної інфраструктури сортування, переробки та повторного використання від батарейок до будівельних відходів.

🏗 Що стосується будівельних відходів, то це не тільки проблема, але й можливості. Бо є величезний потенціал повторного використання після переробки таких відходів. І ми вже маємо приклади, зокрема на Київщині, де приватні компанії, демонтуючи зруйновані будівлі, сортують відходи. Частину таких відходів, як азбест, утилізують, а решту використовують як будівельні матеріали. І нам є до чого прагнути, бо наприклад, Нідерланди повторно використовують 90% будівельних відходів. І тут саме має бути зацікавленість від бізнесу, а держава має створити відповідні умови.

🌱 Часто в житті людей і в політиці країн нові проблеми призводять до нових можливостей і зростання. Головне - підходити до цього з розумінням світової практики та мати державницьку позицію.
🛡 Безперечно, зараз найбільшою загрозою для української демократії є країна-агресор. Прямі військові дії, гібридні загрози, вплив на інформаційний простір — все це спрямоване знищити не тільки на українську державність, але й на її демократичну основу.

🔔 Відійти від демократичних принципів, самостійно закрутити гайки свободи слова та базових свобод навіть в умовах війни є неприпустимим, і за більш ніж 2 роки "Великої" війни Україна так і залишається вільною державою вільних людей. "Ukraine is still independent and free", — сказав Президент Джозеф Байден.

🕊 Сьогодні Громадянська мережа ОПОРА за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна за участі політиків, волонтерів, громадських діячів та дипломатів провела саміт «Безпекові гарантії для української демократії в умовах війни».

📜 Українська демократія зараз потребує чітких законодавчих механізмів, які закріплять участь і вплив громадян на різних рівнях прийняття рішень. Це те, що називається народовладдям, громадською участю, міцним громадянським суспільством, і ще є безліч красивих термінів. А по суті це можливість індивіда брати участь та впливати на прийняття рішень від питань свого ОСББ, кварталу, міста до загальноукраїнського рівня.

📑 Зокрема, щоб посилити такі можливості, парламент вже прийняв законопроєкт №7283. Так, законопроєкт №7283 передбачає запровадження для мешканців громад наступних засобів впливу на рішення щодо життєдіяльності громади:

🔷 Публічні консультації;
🔷 Звітування місцевих депутатів на відкритих зустрічах;
🔷 Загальні збори;
🔷 Участь громади в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету.

⚖️ Ще один законопроєкт, який посилює українську демократію, нещодавно було прийнято парламентом. Йдеться про №4254, який передбачає проведення публічних консультацій всіма органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування тощо при запровадженні будь-яких управлінських рішень. Повноцінно цей інструмент, який є одним із структурних маяків Ukraine Facility, запрацює в Україні після завершення повномасштабної війни. Безперечно, це підвищуватиме довіру громадян до органів влади та легітимності рішень.

🏛 І звісно, законопроєкт №6319, який готується до другого читання, щодо органів самоорганізації населення. Він має на меті удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення. Це теж важливий рівень демократії.

🤝 Власне, всі ці інструменти спрямовані на те, щоб максимально залучити громадян до прийняття рішень. Демократія не є ідеальною формою правління, але це найкраще, що придумали люди. Для нас демократія — це здатність бути на прогресивній частині світу, на протилежній від наших ворогів.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 З Днем Конституції України!
“Він якийсь інший став, мабуть, у нього ПТСР”, - таку фразу можна почути на вулиці, в магазині, від колег по роботі.

💔 Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це теж рана, рана душевна. Кажуть, до всього можна звикнути: до війни, втрат, вибухів. Наш мозок адаптується, сприйняття болю притупляється, але коли сила обставин та стрес переважають можливості нашої психіки, настає ПТСР.

📅 Вчора в місті Рівне відбувся форум “Невидимі рани війни: ПТСР. Життя до і після”, який був організований політичною партією Слуга Народу Це вже не перший подібний захід, організований для привернення уваги до проблеми ПТСР, і він вже відбувся в низці міст України.

🗨 Головне завдання подібних заходів — зробити так, щоб говорити про психічні проблеми перестало бути соромно.

😔 Серед основних симптомів ПТСР — повторювані нав’язливі спогади про травматичні події, нічні кошмари, підвищена тривожність, дратівливість, соціальна ізоляція, агресія та відчуття безнадії. Без лікування, підтримки близьких і розуміння того, що ПТСР – це не дріб’язкове захворювання, позбутися його буде важко.

Що можна зробити? Щоб допомогти людям, які страждають на ПТСР, потрібні різні заходи:

🏥 Медична допомога: Важливо, щоб люди мали доступ до психіатрів та психотерапевтів, які можуть допомогти. Ліки разом із психотерапією часто дають хороший результат.

🧠 Психологічна підтримка: Потрібні програми психологічної реабілітації. Групові терапії, індивідуальні консультації та тренінги зі стрес-менеджменту можуть суттєво допомогти.

🌐 Соціальна адаптація: Повернення до нормального життя після пережитих травм є дуже важливим. Потрібні програми, які допоможуть людям знайти роботу та відновити соціальні зв’язки.

📢 Підвищення обізнаності: Важливо боротися зі стигматизацією психічних розладів. Інформаційні кампанії можуть допомогти людям зрозуміти, що звертатися за допомогою – це нормально і важливо.

⚠️ Проблема ПТСР в Україні дуже серйозна і вимагає нашої уваги та підтримки. Війна залишає глибокі рани в психіці багатьох людей. Щоб допомогти їм знову знайти спокій та радість життя, потрібні зусилля з боку держави, лікарів, психологів, громадських організацій і всіх нас.
🇪🇺 У ЄС визначилися з кандидатурами на найвищі посади

Лідери ЄС обрали 🇵🇹 Антоніу Косту (S&D) президентом Європейської Ради, запропонували 🇩🇪 Урсулу фон дер Ляєн (EPP) кандидатом на посаду Президента Європейської Комісії, а 🇪🇪 Каю Каллас (Renew) – Верховним представником Союзу з закордонних справ та політики безпеки та віце-президентом.

❤️ Надзвичайно приємно буде бачити на посаді голови європейської дипломатії Кая Каллас, естонську політикиню, прем'єр-міністерку Естонії. Вона представляє політичну групу Renew, до якої входить європейська політична партія "Альянс лібералів і демократів за Європу" (ALDE Party – Liberals and Democrats for Europe), а Слуга Народу є її політичним партнером. Я особисто мала зустріч з Каєю Каллас і знаю, що це не просто ідеологічно близький і ліберальний політик – це людина, яка ясно розуміє перед якими загрозами зараз опинилася вся Європа.

🔍 Щоб ніхто не сумнівався в дуже проукраїнській позиції пані Каллас, єдиною перешкодою для її обрання на посаду головного дипломата ЄС став кулуарний європолітичний жарт, що Кая Каллас «їсть росіян на сніданок», тобто вона дуже антиросійськи налаштована. На мою думку, зараз будь-хто, хто має здоровий глузд, буде антиросійсько налаштований.

📅 Призначення пані Каллас є дуже позитивним сигналом для нас, особливо в умовах того, що протягом наступних 5-6 років Україна може вступити до ЄС. Вітаю Каю з цим призначенням і вірю, що її робота на цій посаді зміцнить ЄС та Україну.
2024/06/28 19:12:33
Back to Top
HTML Embed Code: