Telegram Web
Доброго дня, друзі. З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка найцікавіших публікацій Вокса за листопад.


💵 Чи підтримає Трамп Україну, чи пожертвує нею? Перші ознаки не надто обнадійливі. Хоча можна сподіватися на підтримку Європи, але Україні доведеться більше покладатися на власні сили - зокрема підвищувати податки, щоб фінансувати витрати на оборону. Як краще це зробити, розповідає, базуючись на досвіді інших країн, Юрій Городніченко.

🇪🇺 Перемога Трампа в США має стати тривожним дзвіночком для Європи: робіть усе можливе та готуйтеся до найгіршого. Навіть без підтримки США Європа має достатньо ресурсів, щоб виграти війну - щонайменше 300 мільярдів доларів заморожених російських коштів, які можна використати для оборони України. Що ще можна зробити та чому “втома від України” - шлях до поразки - читайте у статті та діліться з друзями.

⚔️ Також прошу вас ділитися ще однією статтею - про інструменти, які Росія використовує, щоб посіяти цю саму “втому”, а також зневіру. Основних інструментів два - магічне мислення та навчена безпорадність (наприклад, другу пропагує розпіарений російський фільм “Левіафан” і відома теза про “поза політикою”). При цьому Левіафан не такий сильний, як здається, і навіть невелика група людей може здійснити ключові зміни.

🌱 Скільки жінок в українській та світовій дипломатії? В Україні частка жінок-послів виросла від 2% у 1998 році до 19% у 2024, що відповідає глобальному тренду — світовий показник за цей же період збільшився з 6% до 22%. До яких країн частіше посилають послів-жінок та про інші гендерно-дипломатичні тренди читайте у статті

🙅 Мабуть, ви усі бачили дослідження “Опори” про дистанцію між різними соціальними групами в Україні. Спеціально для “Вокса” аналітики “Опори” детально описали, який вплив має релігійний фактор (найбільша відстань спостерігається між групами «представники ПЦУ та УГКЦ» і «представники УПЦ МП») порівняно та разом з іншими факторами (наприклад, як ставитимуться представники ПЦУ до представників УПЦ МП, які розмовляють українською мовою та служать в ЗСУ)

📈 Таких оцінок реформ ми не бачили вже дуже давно. Ратифікація Римського статуту отримала +4 бала від експертів Індексу реформ, а заборона УПЦ МП - +3,5 бала. Що змінюють ці та інші рішення уряду, читайте у 146 випуску Індексу реформ

Буду рада бачити вас у нашому телеграм-каналі чи в інших соцмережах.

Веселих свят і до зустрічі у новому році!
Слава Україні!
З Новим роком, друзі! З вами Ілона Сологуб, наукова редакторка “Вокс Україна”, та добірка найцікавіших публікацій Вокса за грудень 2024 року.

💸 У грудні голова Наглядової ради “Вокс Україна”, професор університету Каліфорнії в Берклі Юрій Городніченко провів відкриту лекцію, в якій розглянув джерела фінансування військових витрат України. За цим посиланням можна прочитати короткий зміст лекції, одним із головних висновків якої є те, що український фінансовий ринок доволі “мілкий” і не зможе покрити військові витрати протягом тривалого часу

📃 Ці висновки підтверджують і фахівці Центру публічних фінансів КШЕ Юлія Маркуц і Тарас Маршалок. Розглянувши, як уряд залучав кошти за допомогою ОВДП з 2022 року, вони показують, що це джерело майже вичерпане, оскільки нові залучення ледве покривають витрати на обслуговування та погашення боргу. Втім, уряд може спробувати активніше працювати з фізичними та юридичними особами.

🌱 Найпомітнішими реформами 3 кварталу 2024 року були підписання Римського статуту, заборона УПЦ МП та запровадження можливості автоматично отримувати статус учасника бойових дій. Найбільше реформ відбулося у бізнес-середовищі та соціальній сфері, а в енергетиці реформ не було. На жаль, у цьому кварталі була й антиреформа - “клуб білого бізнесу”. Детальніше - у статті Ксенії Алеканкіної

🧑‍🎓 Які реформи найважливіші для українців, а які можуть зачекати? Які найбільш очікувані результати реформ та які перешкоди для них українці вважають найбільш значущими? Чи пов'язані пріоритетні реформи з громадським активізмом? Відповіді на ці та інші запитання читайте у нашому дослідженні про сприйняття реформ українцями

📉 Тим, хто цікавиться російською економікою, рекомендую почитати дві статті професора Сумського університету Олексія Пластуна. Перша - про те, чому російська економічна модель нестійка та як розвиватимуться кризові процеси в ній. Друга - про те, чому російській статистиці не варто довіряти

⚡️ Бонус: аналіз новорічних звернень президентів України. У цій статті можна побачити цікаву інфографіку.

І, нарешті, прошу вас приділити кілька хвилин і заповнити опитування про те, які продукти “Вокс Україна” вам подобаються, які ні, і про що, на вашу думку, варто було би писати більше.

Дякую!

Гарних свят і до зустрічі у лютому!
Вітаю! Це Дар’я Трапезнікова, головна редакторка «Медіамейкера» — видання про та для медіа. Наприкінці року ми зазвичай переглядаємо кількадесят тренд-репортів і вибираємо головне з того, що чекатиме медіа, технології та маркетинг наступного року. Ось прогнози, які варто врахувати:

1️⃣ Почнемо з соцмереж. Hootsuite закликають будувати маркетинг на інсайтах із social listening (тобто цікавитися, що про вас і конкурентів говорять в інтернеті) і не гнатися за кожним трендом — це неефективно й неавтентично. Краще орієнтуватися на мікровірусність — щоб залітало на потрібну вам аудиторію — та інколи брати перерви від трендів на користь того, що робить вас унікальними та близькими до глядачів. We Are Social у своєму звіті також відзначають, що відполірована трендовість поступається нефільтрованим моментам життя й водночас — можливостям втекти від нього через захопливий і легкий для споживання контент. 

2️⃣ Фандом і спільнота. Ті ж We Are Social підкреслюють: попкультура більше не обмежується споживанням. Авдиторія стала активним учасником створення контенту: шукає й розгадує приховані підказки та генерує власні теорії. А ще — прагне зв’язків і досвіду, що виведуть її офлайн після кількох років онлайн-активності. Надихнутися на міфо- і фандомотворчість довкола вашого бренду (або на інтеграцію в чужий фандом) можна у звіті YouTube, що досліджує еволюцію фандому й контенту від прихильників.  

3️⃣ Багатозадачність розширює час. Про це вже не вперше говорять у своїх звітах-прогнозах Activate. Фізично неможливо всунути в добу більше контенту, але люди це роблять, вмикаючи серіали, відео чи подкасти на фоні під час інших дій. Це не виключає формування звички та прив’язаності до шоу та творців, але і брендам і платформам треба враховувати, що людям хочеться економити час і гроші. Контент викреслять одним із перших — якщо це не суперкористувачі, які споживають більше й активніше. 

4️⃣ Розрив поколінь. Це ніби очевидна річ, але саме в таких звітах-прогнозах цікаво спостерігати, наскільки ми всі по-різному бачимо світ — і фізичний, і віртуальний. Про різницю в адаптації технологій писали й Activate, а бродкастер Audacy в прогнозах щодо взаємодії подкастерів і брендів радить орієнтуватися, зокрема, на наймолодше покоління Альфа. Діти сильно впливають на купівельні звички батьків, а якщо контентмейкери ще і зможуть запропонувати родині спільний досвід (необов’язково з їхнім контентом) — у виграші будуть усі. 

5️⃣ ШІ-агенти. Це, напевно, найпопулярніша тема, адже в більшості звітів є окремий розділ про вплив штучного інтелекту чи хоча би кілька згадок. Deloitte пояснюють: ШІ-агенти ще не віднімуть у нас роботу, але від звичних чат-ботів або «копілотів» (помічників у завданнях) відрізнятимуться більшою автономністю. Цілі ставить людина, але агент самостійно визначає, як їх досягати. Підтримка клієнтів, моніторинг, регуляторна відповідність — лише кілька прикладів завдань, які вони перебиратимуть на себе 2025-го.

6️⃣ Ритейл — теж медіа. Ідеться не лише про буквальні запуски власних видань чи радіостанцій, а і про розміщення реклами на власних майданчиках (як в офлайн-магазинах, так і на онлайн-маркетплейсах чи сторінках ритейлерів у соцмережах). Як пишуть аналітики Kantar і Dentsu, накопиченню власних даних про покупців, їхні звички та вподобання, ритейлери можуть (і будуть цього року) пропонувати рекламодавцям різні можливості набагато точнішого таргетингу, на який диджитал-канали й тим паче традиційні медіа не завжди здатні. 

Це лише частинка тенденцій, адже кожен зі згаданих звітів оглядає низку напрямів і дає поради, як їх впровадити у свою стратегію. Більше тренд-репортів про долю медіа, розвиток технологій і маркетинг у соцмережах читайте у спеціальному розділі на нашому сайті. А більше трендів і досліджень, кейсів та історій з усього медіасвіту знайдете в нашому Telegram-каналі @mediamakerme.
2025/07/13 02:55:18
Back to Top
HTML Embed Code: