Please open Telegram to view this post
“Universitetda yuzaga kelgan texnogen xususiyatli favqulodda vaziyatlar sodir bo‘lganda obyekt rahbariyati, qutqaruv tuzilmalari hamda Favqulodda vaziyatlar davlat tizimlari xizmatlarining hamkorlikdagi harakatlari” mavzusida profilaktik tadbir hamda maxsus-taktik o‘quv mashg‘ulotlari o‘tkazildi.
Universitetning fuqaro muhofazasi tuzilmalari shaxsiy tarkibining zilzila va yong‘in sodir bo‘lganda talabalar, professor-o‘qituvchi va ishchi xodimlarni hamda moddiy boyliklarni qutqarish, saqlash maqsadida maxsus-taktik o‘quv mashqlari o‘tkazildi, o‘quv mashqi yakuni bo‘yicha yakuniy yig‘ilish va Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xodimlari tomonidan o‘tkazilgan maxsus-taktik o‘quv mashqi baholandi.
Tadbirni Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti birinchi prorektori Rajapov Vahobjon To‘rajonovich kirish so‘zi bilan ochib berdi. Tadbirda Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasining bo‘lim boshlig‘i mayor Jumayev Ozodjon Matyakubovich, Chilonzor tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i polkovnik Eshonov G‘ayratjon Oltiyevich, universitet Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i, Xo‘jayev Munis Otaboyevich, Fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘limi boshlig‘i Umarov Bahrom Karimovich, universitet profilaktika inspektori Hamidov Baxtiyor Abdag‘aniyevich va dekan o‘rinbosarlari va tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
🏛 Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universitetining “Avloniy izdoshlari” teatr jamoasi “Talabalar teatr studiyasi” respublika ko‘rik tanlovining hududiy bosqichi uchun Erkin Xushvaqtovning “Qirmizi olma” spektakli bilan ishtirok etishdi.