Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
4634 - Telegram Web
Telegram Web
#13

Мені тут виповнилось 39 — 3х13 👌 — і в цю неділю о 13 годині — 😈 — буду радий зустрітися, якщо в кого зненацька вільний цей проміжок часу, географічно є/буде в Києві і наявне натхнення та можливість:

https://www.tgoop.com/Lair587/1907
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#NASA #Voyager #history

NASAVoyager
Today is a kind of special day. 💛 47 years ago, I launched from Cape Canaveral and began my mission, which was originally just 4 years and only included flybys of Jupiter and Saturn.


My, oh my, what we've accomplished since then. -V2

https://fixupx.com/NASAVoyager/status/1825963877852655943
Плазма, вакуумна камера та надпровідники просто створені один для одного!

На відео продемонстровано випробування плазмового рушія з 20-ма котушками з високотемпературного надпровідника при температурі близько 70 Кельвінів. Вони генерують магнітне поле з індукцією в 1,25 Тесла. Ще й катод без власного нагрівача! Ну і всю конструкцію, звісно, поміщено у вакуумну камеру.

Випробування показали, що двигун працює з високою тепловою ефективністю, особливо в області 500 мілітесла, що критично для економії енергії, необхідної для тривалих космічних місій. Близько 75% енергії, що підводиться, отримує аргон у вигляді плазми, яка колись буде викидатися в космос.

Якщо все працюватиме, то двигун чудово підійде для зондів, що відправляються до далеких планет сонячної системи.
#13 #calendar

👻
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from penny newspaper
“Answering eternal questions”, inspired by #Wolfram

There is no randomness, there is just a computational irreducibility

There is no entropy, there is just a computational irreducibility

There is no math, there are pockets of computational reducibility (math) inside irreducibility (boundaries of math as a second Goedel theorem)

There is no cryptography or NP!=P, there is an interplay of computational irreducibility and reducibility

There is no intelligence, there is a computational reducibility and principle of computational equivalence. Such "intelligence" is abundant and omnipresent

There is no science or technology, there is a brute-force method of searching for pockets of computational reducibiliity

There is no heat death, there are just a prediction horizon following which we can't analyze due to computational irreducibility, and which is too wide to brute-force with science and tech

There is no indeterminism, there are just computational race conditions

There is no space, there is just a distributed cellular automation

There is no quantum phenomena, there are just computational race conditions solved in brachial spaces

There is no relativism, there is just a limitation of computation speed

There is no matter or gravity, there is just a different density of computations

The Universe is not an emulation, but it seems so since everything is computation due to the principle of computational equivalence

There is no Absolute, but there is the Self, which is computationally irreducible

And the computational irreducibility, which is a source of Chaos, cryptography, and its interplay (layla) with racing conditions, creates the free will, which sets the Self free

(q) dr_orlovsky
#art #paleo #history #Ordovician #Earth #ring

Можливо, в ордовику (~465 млн років тому), у Землі було кільце! 🪐

Детальніше тут:

Evidence suggesting that earth had a ring in the Ordovician

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0012821X24004230
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
by 🇺🇦S🅰️ndr🅰️🇺🇦
Forwarded from penny newspaper
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#video #spaceX

Views from Dragon during Polaris Dawn flight
13philia
#Nobel #12023 #physics
#Nobel #12024 #physics #AI

Нобелівську премію з фізики цього року присуджено вченим Джеффрі Гінтону і Джону Гопфілду за роботи в галузі нейронних мереж.

Джон Гопфілд, якому виповнилося 91 рік, відомий як фізик і біофізик, який розробив концепцію рекурентних нейронних мереж, названих на його честь, для роботи з асоціативною пам'яттю.

Джеффрі Гінтон відомий своїми роботами в галузі глибокого машинного навчання, які лежать в основі великої кількості сучасних рішень щодо розпізнавання образів, обробки мови та іншого. Так, і він не тільки теоретик — у 12012 році він заснував компанію DNNResearch, яку пізніше продав Google.

Загалом, якось приємно, що гайп навколо ШІ призводить ось до такого визнання заслуг людей, які заклали початок його розвитку.


https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-10-08/two-scientists-share-physics-nobel-for-machine-learning
Цьогорічна Нобелівка з фізики немов вирішила спародіювати Іґнобелівську премію, бо втілила її девіз «Відкриття, які спочатку викликають сміх, а потім змушують замислитись». Нобелівка як винагорода давно себе скомпрометувала не лише росіянами у своїй категорії «миру» починаючи з 2022, але й у категорії економіки ще з 80-их, проте це історія для іншого разу.

Варто почати з того, що дали премію не за машинне навчання у фізиці, а за фізику у машинному навчанні. Благо за машинне навчання у фізиці поки нема що давати, і навряд буде найближчим часом. Що ж до фізики у машинному навчанні, то мережі Хопфілда були надихнуті «дрозофілою» статистичної фізики: моделлю Ізінга, найпростішою моделлю магнітної взаємодії у матеріялах. І це не вперше коли фізика надихає інформатику: методи оптимізації, засновані на «симульованому випалюванні», де вища ймовірність знаходження саме глобального замість локального оптимуму забезпечується тим же явищем, яке відрізняє загартований метал від незагартованого. Внаслідок симульованого випалювання функція обережніше промацує свій багатовимірний ландшафт, проте обережність ця стає з часом все меншою. Зрештою, другому лавреату, Хінтону, дали премію якраз за Машини Больцмана (а краще б Кок-Сакера), які засновані на симульованому охолодженні.

У багатьох людей складається враження, що фізика застосовна лише до фізичних тіл (що б це не означало) і речовин/матеріялів, забуваючи про явища. Натомість фізика є перш за все наукою про встановлення законів взаємодії, будь це ринок акцій, боргова мережа банків, чи група людей під час демократичного голосування. Фізика створила надзвичайний математичний апарат для найрізноманітніших обʼєктів і предметів дослідження, який майстерно відкидає «нефізичні» розвʼязки математичних рівнянь, які не менш цікаві математикам і лише які цікаві для економістів. Фізична хімія та фізична кінетика називаються так недарма — вони якраз про кінематику та динаміку взаємодії складових. Про біофізику навіть не казатиму.

Тому я на диво радий що серед усіх нагород саме Нобелівка вирішила нагадати всім, чим є фізика. Особисто я чекаю на визнання складних систем і нагадування фізикам, що редукціонізм це не все, чим можна займатись. А то досі думають, що знайдуть останню елементарну частинку і все пояснять, хоча вже роками неспроможні розвʼязати задачу трьох тіл.
2025/01/03 06:04:10
Back to Top
HTML Embed Code: