Telegram Web
#новиниУКФ

14 жовтня о 10:00 Наглядова рада УКФ проведе чергове засідання.

Проєкт порядку денного:
1. Про обговорення пріоритетних напрямів діяльності Українського культурного фонду на 2025 рік.
2. Про партнерства заради інституційного розвитку Українського культурного фонду: формування портфоліо партнерських програм на 2025 рік (проміжний етап обговорення).
3. Інше.

📲 Трансляція відбудеться за посиланням на ютуб-каналі Фонду.
#дослідженняУКФ

Головними перешкодами розвитку української культури під час війни є відсутність стабільної державної фінансової підтримки та низький рівень оплати праці у культурній сфері

Про це свідчать результати четвертої хвилі дослідження «Стратегії адаптації культури та креативних індустрій до умов війни», проведеного УКФ у червні 2024 року. Докладніше – за посиланням.
#новиниУКФ

Розширюємо наші комунікаційні майданчики для вашої зручності! Зустрічайте канал УКФ у WhatsApp. І, звісно, доєднуйтеся 😉

Так ви будете першими дізнаватися про наші культурні новини, події, розіграші і, звісно, грантові можливості.

Знайти нас ще можна (і треба:) у:
▪️facebook;
▪️instagram;
▪️x (twitter);
▪️linkedin;
▪️youtube;
і не забуваємо про вебсайт.

Ми там, де зручно вам 💛 Підписуйтеся просто зараз і ставайте частиною нашої творчої спільноти в один «тиць»!
#запідтримкиУКФ

Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» презентував «Культурну спадщину Сатанова. 3D-loading». Це проєкт з оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини через створення та популяризацію цифрових моделей архітектурних споруд міста.

🤩 Серед піврічних напрацювань команди – 3D-моделі культурних пам’яток Сатанова, інтерактивна цифрова мапа, три музичні проморолики про Міську браму, Сатанівський замок та Свято-Троїцький монастир міста та 1000 комплектів 3D AR поштівок «Sataniv post cards».

Докладніше – за посиланням. Щасливі спостерігати, як культурна спадщина історичного міста отримала нове життя у цифровому форматі 💛
​#запідтримкиУКФ

Асоціація «Дивись українське» презентувала портал «ДУМА», створений за підтримки УКФ в межах проєкту «Кобзарство. Епічна традиція».

🌟 «ДУМА» – унікальне місце, де зібрана вся інформація про давню традицію кобзарського мистецтва. Тут можна знайти високоякісні студійні записи творів-дум від 12 сучасних кобзарів та лірників, відео виконань епічного кобзарського репертуару, фільми-портрети кобзарів та освітні відеолекції.

Докладніше – за посиланням. Тішимося, що українське кобзарство відтепер має свій власний портал! Завітайте туди, щоб вшанувати спадщину кобзарів, їхню вічну музику та неперевершену силу історій 💛
#новиниУКФ

УКФ запрошує до обговорення Пріоритетних напрямів діяльності, що стануть основою для грантових програм на 2025 рік.

🫱🏼‍🫲🏽 Ми прагнемо активного діалогу з громадськістю, тому запрошуємо всіх зацікавлених внести свої ідеї вже сформованих тез. Проєкт Пріоритетних напрямів має дві редакції. Ваші обґрунтування щодо більшої доцільності однієї з них та інші пропозиції приймаємо до 28 жовтня включно.

Докладніше – за посиланням.
#запідтримкиУКФ

У Києві за підтримки УКФ стартувала ілюстративна виставка для дітей та дорослих «Абетка Криму» в межах проєкту «Книга-мандрівка. Крим – це Україна».

🇺🇦 «Абетка Криму» покликана привернути увагу до його неоціненної спадщини та зберегти зв'язки між Кримом та материковою Україною.

Виставка представлена у ТРЦ Gulliver двома мовами – українською та кримськотатарською. Кожна літера «Абетки Криму» розповідає про культурне розмаїття півострова та його корінних народів. Докладніше – за посиланням.

Давня історія півострова, традиції та мистецтво, унікальні пам'ятки – багатство та краса кримської культури невичерпні. Завітайте з малечею на виставку, щоб переконатися в цьому з новою силою 💛
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#запідтримкиУКФ

Дивіться премʼєру документального проєкту «Митці на війні» 20 і 21 жовтня о 22:50 на каналі Перший Суспільного Мовлення.

🇺🇦 В основі проєкту – 8 серій про героїв творчих професій, які відклали пензлі, камери та інструменти й взяли до рук зброю. Серед них Дмитро Лінартович, український актор театру і кіно; Тарас Іщик, артдиректор видавництва, розробник бренду ЗСУ; Віктор Грибик, співак; Тарас Компаніченко, український культурний та церковний діяч та інші.

🖥 Докладніше – за посиланням.
​#новиниУКФ

🇺🇦🫶🏼🇪🇺 Запрошуємо на IV Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури від Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні. Український культурний фонд виступає традиційно партнером заходу.

Цьогоріч ярмарок відбудеться 14 листопада та об’єднає понад 1000 професіоналів сектору, які зможуть відвідати:
▪️презентації від найбільших національних, європейських та міжнародних програм, проєктів та ініціатив підтримки культурного та креативного секторів;
▪️воркшопи та обговорення найновіших тенденцій трансформацій сектору креативних індустрій;
▪️інформаційні сесії про нові стратегії та проєкти від найбільших грантодавців, об’єктом підтримки яких є українська культура та посилення міжнародної співпраці у сфері культури.

Докладна інформація та реєстраційна форма – за посиланням.
#дослідженняУКФ

Отримували фінансування для своїх креативних проєктів? Будь ласка, поділіться цим досвідом в опитуванні від RES-POL про доступ креативних індустрій до фінансування в умовах воєнного часу.

📲 Опитування спрямоване на вивчення досвіду фінансування операторів креативних індустрій, виявлення причин їхнього обмеженого доступу до зовнішнього фінансування та оцінки наявних бар’єрів для його розширення.

Триватиме анкетування до 31 жовтня. Його результати будуть використані при розробці операційних моделей розширення доступу до фінансування операторів креативних індустрій. Подробиці та анкета – за посиланням.
#запідтримкиУКФ

Вийшов другий сезон документального серіалу «Герой» за підтримки УКФ від FILM UA

🇺🇦 Проєкт розповідає про воїнів, які отримали найвищу військову нагороду – Герой України. Їх імена стали легендами, а подвиги увіковічені в пам’яті нації назавжди.

У новому сезоні події розгортаються на полігонах та в зонах, наближених до бойових дій. Камера зафіксувала розповіді героїв про бої, у яких брали участь, про побратимів, які були поруч, про втрати, які мали, а також про силу, дух, рішучість і найдорожчих людей. Докладніше – за посиланням.

Почуйте зворушливі історії відданості, самопожертв та героїчності, а головне – побачте обличчя тих, хто є справжніми захисниками України 💛
#запідтримкиУКФ

«Герої наших вулиць»: у Києві за підтримки УКФ презентували виставку, присвячену пам’яті загиблих воїнів, чиї імена назавжди викарбувані у назвах вулиць наших міст.

🇺🇦 На банерах показані історії воїнів, серед яких Роман Ратушний, Олександр Оксанченко, Дмитро Коцюбайло, Юрій Руф, Олег Куцин, Сергій Миронов, Максим Левін, Павло Лі, Юлія Здановська, брати Котенки, Олександр Махов. Окрім Києва, виставка буде представлена у Вінниці й Луцьку.

Також в межах проєкту передбачено встановлення 11 стріткодів – інформаційних табличок з QR-кодом, що відповідатимуть на питання: на чию честь названа вулиця, та розповідатимуть історії захисників. Докладніше – за посиланням.
#запідтримкиУКФ

У Музеї Івана Гончара за підтримки УКФ розробили та презентували онлайн-платформу «Великі Трансформації» про зміни у структурі української селянської культури 1920-1930-х років та традиційної музики. Вона постала з наукових експедицій в Україну американського дослідника Вільяма Нолла.

В архіві представлені аудіо і відеозаписи інтерв’ю, транскрибовані й впорядковані, фотографії, записи інструментальної музики, кобзарів і лірників, народний спів, наукові публікації. Докладніше – за посиланням.

Традиційна українська культура стає історією, адже покоління її носіїв невблаганно зникає. Завдяки архівам й нашій підтримці ми зберігаємо цей неповторний пласт народних цінностей, обрядів та фольклору 💛
#запідтримкиУКФ

🇺🇦 Книга-мандрівка. Україна вирушила до міста з найсолодшою назвою. Ізюме, зустрічай! За підтримки УКФ вийшов новий епізод проєкту «Книга-мандрівка. Міста», присвячений одному з найстаріших міст Слобожанщини.

Чи знаєте ви, звідки взялася така смачненька назва міста? Чому Половецькі Баби – ще ті старожили? Які випробовування випадали на долю містян крізь століття та як мужній Ізюм протистояв російській окупації? Про це і не лише – в новому епізоді мультсеріалу. Докладніше – за посиланням.

🍇 Пані Родзинка, голосом військовослужбовиці та журналістки Алли Кошляк, познайомить глядачів з історією міста від давнини до сучасності, від легендарної гори Крем’янець до зупинки «Штука», яка для багатьох місцевих є стартовою точкою для прогулянки центральною площею.

Приєднуйтеся до подорожі й дізнавайтеся більше про Україну вже зараз! 💛
​#запідтримкиУКФ

У Львові стартувала зворушлива виставка інклюзивного проєкту Diversity You, створена за підтримки УКФ.

💛 Основу проєкту складають 7 фотосесій, герої яких походять з різних регіонів України, мають різні професії та вік. Але всіх їх об’єднує набута інвалідність через повномасштабне вторгнення рф і сила жити далі та надихати інших. Автори проєкту вирішили дослідити це явище і відшукати код незламності, який робить кожного з героїв унікальним і гідним наслідування.

Виставка Diversity You 2024 триватиме у Львові до 1 листопада включно. Докладніше – за посиланням.
#запідтримкиУКФ

До прем’єри готується «Грім серед ясного неба» – фільм про бойових українських льотчиків від For-Post Films, Генерального штабу ЗСУ та Командування Повітряних Сил ЗСУ.

«Грім серед ясного неба» – це захоплива документальна подорож у життя пілотів, які щодня кидають виклик небесам. В основі проєкту – Герой України, заступник командира бригади Повітряних сил ЗСУ, полковник Ростислав Лазаренко на псевдо «Грім». Прем’єра кінокартини очікується на початку 2025 року.

💬 «Це фільм і про Ростислава, і про його команду, і про його друзів. Орім Ростислава, у стрічці з'являться Герой України Вадим Ворошилов з позивним Karaya, пілот з позивним "Смерека" та інші льотчики», – розповів продюсер стрічки Олександр Дріз.

Докладніше – за посиланням.
#новиниУКФ

Ви про все дізнаєтеся першими 💛 Новий грантовий сезон на порозі!
#запідтримкиУКФ

Команда FreeGen GO створила віртуальну подорож «Лавра в смартфоні», що охоплює 12 квест-місій і знайомлять з історією та культурною спадщиною Києво-Печерської лаври.

📲 Щоб вирушити у цифрову мандрівку, необхідно завантажити мобільний застосунок та обрати один з трьох ключових історичних періодів розвитку святині. Кожен з періодів супроводжується інтерактивними розповідями про 12 видатних особистостей, зокрема Нестора Літописця, Аліпія Печерського, Іллю Муровця, Івана Їжакевича та інших. Докладніше – за посиланням.

Цифрові технології – ключ до збереження культури. Попри всі труднощі, ми продовжуємо зберігати й популяризувати українську спадщину 💛
#запідтримкиУКФ

Про сильне духом місто Бахмут розповідає «Книга-мандрівка» у новому анімаційному відео, що створене за підтримки УКФ.

Хто заснував Бахмут та на чому воно «розбагатіло»? Завдяки яким ще промислам місто було відоме на всю Європу? Які перепони долає сучасний Бахмут? Про це і більше у новій серії проєкту.

💛 Немає у Бахмуті кращого екскурсовода, аніж легендарна Міць. А з голосом Олександра «Терен» Будька, добровольця ЗСУ, ветерана та громадського діяча, ця мандрівка буде ще цікавішою.

Докладніше – за посиланням.
​#запідтримкиУКФ

Плануєте подорож Львівщиною і досі не визначилися, які туристичні родзинки регіону відвідати? 🗺 Застосунок «Львівщина. Унікальний спадок», що створений за підтримки УКФ, вам у поміч!

📲У ньому зібрано понад 450 об’єктів історико-архітектурних пам’яток, а також 20 туристичних шляхів області із замками, палацами, храмами, віллами, дерев’яними будівлями, музеями, заповідниками. Просто тисніть на об’єкт і отримуйте інформацію про місце – коротку історичну довідку, розташування, контакти, години роботи.

Застосунок зручний як для пошуку додаткової інформації про конкретні місця, так і для знайомства з новими об’єктами. Докладніше – за посиланням.
2024/11/04 12:57:33
Back to Top
HTML Embed Code: