Telegram Web
Початок вторгнення в СРСР: Боротьба між основними танками обох країн. Яку роль в цьому зіграв зв'язок між танковими екіпажами?

На момент початку операції "Барбаросса", основним німецьким танком став Pz.Kpfw.III, більшість з яких станом на 1941 рік вже були переозброєні на нову 50-мм гармату (Близько третини від загальної кількості машин складали екземпляри старих модифікацій, що несли 37-мм гармату).

Pz.Kpfw.III, в своїй більшості, мали раніше обговорений "Набір" радіостанцій - FuG-2 на прийом для рядових машин, та додаткова FuG-5 на прийом та передачу для командирських.

Більшість радянських танків не мали в собі радіостанцій взагалі. В 1940-му році ситуація з оснащенням радянських військ засобами радіозв'язку пішла вгору, але все-ще залишалася жахливою на фоні німецької.

На початку війни з Німеччиною, радіостанціями 71-ТК оснащувалася більшість важких танків КВ-1, та КВ-2, та стояли на командирських машинах інших типів (Т-34, Т-26, БТ-5, тощо). Працювала в режимі прийому та передачі.

Продовження нижче👇
Станом на 1941 рік Pz.Kpfw.III, будучі основним танком Німеччини, програвав радянському Т-34 у двох критично важливих параметрах - бронювання та вогнева міць. В 1941 році Т-34 переозброювалися з застарілих гармат Л-11 на потужніші Ф-34.

При приблизно рівній кількості "Тридцятьчетвірок" з гарматою Ф-34, та Pz.Kpfw.III з 50-мм гарматою KwK-38, останній підбивався Т-34 з більшої дистанції, ніж та, що була потрібна йому для впевненого ураження "Тридцятьчетвірки". Не дивлячись на це, більше половини підбитих та знищених Т-34 припадала саме на Pz.Kpfw.III, чому так?

Відповідь проста - нестачу бронювання та вогневої міці німецькі екіпажі компенсували, координацією, тактикою використання, та кращими спостережними приладами "Трійки".
"...Недоліки техніки компенсуються тактикою застосування та навченістю екапажу..."
@Тарас Чмут


Якісна оптика та наявність командирською вежі на Pz.Kpfw.III давали гарний огляд над полем бою, як наслідок, спрощували виявлення та ідентифікацію цілі командиром, а засоби комунікації дозволяли декільком машинам сконцентрувати вогонь на конкретній цілі по наказу командира з'єднання, що підвищувало вірогідність ураження.

В свою чергу, Т-34 (Не говорячи про старіші машини, по типу Т-26) не мали таких переваг, тому і шанс ураження цілі був нижчий, а разом з ним страждала і злагодженість дій у з'єднанні, адже не було можливості комунікувати ні з командирським танком, ні з іншими родами військ.

Засвоївши уроки 41-го років, в СРСР збільшили виробництво вже нових, на той момент, радіостанцій 9-Р та 10-Р, а їх установка на більшу кількість машин змогли ще більше покращити положення радянських військ щодо оснащення танкових екіпажів засобами радіозв'язку. Не дивлячись на це, в 1942-му році за заявами німецького Генштабу, лише 1/10 частина всіх радянських танків була оснащена радіостанцією.

P/s: Фото на пості вище ілюстративне, та зображує німецьку командирську машину на базі Pz.Kpfw.I

ДСВ Українською

#Німеччина #СРСР #Бронетехніка #Радіо #Історія #ДСВ
Як радіостанції допомагали німцям на перших етапах Другої Світової, але стали обузою ближче до кінця?

Ми вже розповідали про переваги добре пропрацьованної німецької системи радіозв'язку між бойовими машинами, та успішний досвід її використання на початку війни з СРСР. Тепер пропонуємо перенестися ближче до кінця Другої Світової.

Час йшов, і вже в 1942-1943 роках основною німецькою радіостанцією стала FuG-5, якою оснащувалися майже всі німецькі танки, та навіть деякі бойові машини інших класів.

Саме цікаве, що ближче до кінця війни, приблизно в 1944-1945-х роках, використання радіозв'язку між танками сильно різнилося. Якщо на Східному фронті радіо використовувалося доволі активно, через збільшення кількості самих радіостанцій, та покращення їх функціоналу і характеристик, то на Західному фронті навпаки, радіо старалися не вмикати без крайньої необхідності, і навіть так перебувати в ефірі рекомендувалися якнайменше.

В чому причина такої різниці? В продовженні нижче👇
Справа в технічних особливостях армій Союзників, та радянської. Таким чином, в британській та американській арміях була розвинена технологія пеленгування ворожого радіосигналу, через що довгі переговори по радіо швидко перехоплювалися радистами, після чого по координатам джерела сигналу відкривався артилерійський вогонь.

Яскравим прикладом проблеми перехоплення німецьких сигналів Созниками стала навчальна брошюра для екіпажів "Ягдпантер". Оскільки ці машини воювали виключно на Західному фронті, в керівництві говорилося не використовувати радіозв'язок без крайньої необхідності, а для комунікації використовувати симофорний зв'язок (Сигнали прапорцями).

Чому на Східному фронті не було проблем з радіозв'язком? Все просто - в СРСР пеленгування та перехоплення ворожих радіосигналів просто не було таким частим явищем. Звичайно, такі випадки були, але вони мали далеко не такий систематичний характер, як в арміях Союзників.

Іронічно вийшло, що на початку війни німецькі екіпажі зазнавали значного успіху за рахунок грамотної взаємодії між машинами, що будувалася на радіозв'язку, а під кінець війни Вермахт був позбавлений такого важливого аспекту.

ДСВ Українською


#Німеччина #Радіо #Історія #ДСВ
Forwarded from British Armed Forces
❗️🇺🇦 Новий збір на тактичні ноші для медиків 108-го Окремого Механізованого Батальйону "Вовки Да Вінчі" оголошується відкритим 🐺❗️

Потреба в тактичних ношах, так само як і в набоях, озброєні, медикаментах - нескінченна. Тактичні ноші це зручний інструмент для збільшення шансів доставити пораненого солдата до точки евакуації, де його вже тактична обстановка дозволить завантажити на евак та доставити до стабілізаційного пункту.

І якими якісними не були ноші, вони в більшості своїй розхідний матеріал, але необхідний на передовій розхідний матеріал.

Тому прошу підтримати вас мій невеличкий збір, таким чином ви допоможете врятувати життя захисників та моїх побратимів, що боронять Україну від руснявої чуми.

Посилання на конверт:
https://www.privat24.ua/send/dqt2m

Або номер карти конверта:
5168752108729305
Forwarded from Wojsko Polskie (Данило Альошин)
Зениткa калибра 75-мм WZ.36 на прицепе у тягача С4Р, повозки WZ.33 с пулемётами Wz.30, и 40-мм Бофорс WZ.36 буксируемые тягачом С2Р.
Варшава, 1938 или 1939 год.

#Пехота #Артиллерия #Бронетехника
Король Великої Британії Георг VI проводить огляд шотландської легкої гірської піхоти, 1944 рік.

ДСВ Українською

#Британія #піхота #ДСВ
Forwarded from Світ авіації
🇺🇦 Шановна спільното, разом з дружніми каналами відкриваємо збір на спорядження для військового 17-ї окремої танкової Криворізької бригади.

🔫 Йому необхідна екіпіровка (ремінь, сумка скидання магазинів, 4 підсумки під АК та 2 під гранати), щоб мати можливість брати з собою більше БК під час виїзду «за кордон».

😈 Не дивлячись на те, що він ремонтник йому доводиться захищатися від ворожих «Мавіків», тому БК зайвим не буває.

🎯 Ціль: 9 300 ₴ (включно з приблизною вартістю доставки).

💸 Банка у Monobank

💳 Картка Монобанки: 5375 4112 2396 3617

💸 Конверт у ПриватБанку

💳 Картка конверту: 5168752100645145

💸 PayPal:
[email protected]
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Фотографія доволі унікального витвору сумрачного тевтонського генію під дивною назвою "Neger".

Жарти в сторону, у цього шедевру був навіть досвід бойового застосування. Але про це трошки пізніше.

Сам "Neger" являв з себе модифіковану торпеду G7e, рухому електричним двигуном. На торпеду встановлювався руль (Видно на фотографії позаду гвинта), а замість бойової частини встановили кабіну для оператора, що мала пластиковий купол.

Знизу до "Негера" підвішувалася звичайна (Не модифікована) торпеда G7e. Для її пуску в кабіні встановлювався спеціальний важіль, однак, іноді система давала збій, запускаючи двигун торпеди, але не відчіплюючи її з пілону.

Повертаємось до бойового досвіду. У "Neger`a" на їх рахунку числиться мінімум 5 підтверджених цілей:
-Британський тральщик "Magic"
-Британський тральщик "Cato"
-Британський тральщик "Pylades"
-Колишній британський крейсер "Dragon", на момент потоплення числився на озброєнні Польщі.
-Норвезький есмінець "Svenner"

ДСВ Українською

#Німеччина #Флот #ПЧ #Neger #ДСВ
Вид на намети-казарми для американських солдат, побудовані на аеродромі "Полтава" в 1944 році в рамках підготовки летовища до прибуття американської авіації під час операції "Френтік". Фотографія зроблена з прибуваючої "Фортеці".

На цьому каналі вже ноодноразово було сказано про цю операцію. Детальну інформацію можна знайти:
Тут
І тут

ДСВ Українською

#СРСР #США #Авіація #ДСВ
📂 UA MLTR: Найсвіжіші військові новини, аналітика і новітнє озброєння

Будь в курсі останніх подій в Україні, Ізраїлі і не тільки. Огляди, аналітика, тактичні карти, фото, відео, меми, статті та військова література – усе в одному місці. Хочеш більше? Підписуйся на папку

⚡️⚡️https://www.tgoop.com/addlist/IibySpBvDvw3MTli
Літаючих тигрів в стрічку, фото та сучасний арт.

ДСВ Українською

#США #P40 #Авіація #ДСВ
Японський авіаносець «Хірю» на ходових випробуваннях, 28 квітня 1939 рік.

ДСВ Українською

#Японія #Авіаносець #Хірю #ДСВ
2024/11/23 03:53:22
Back to Top
HTML Embed Code: