Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
💐Три митрополити очолили літургію та вшанували Браїлово-Почаївський образ Пресвятої Богородиці💐

10 жовтня 2024 року, в день вшанування Браїлово-Почаївської ікони Божої Матері було звершено святкову Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі.

Богослужіння очолив постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили: митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, духовенство Вінницької, Хмельницької, Могилів-Подільської, Рівненської, Камянець-Подільської, Тульчинської та інших єпархій Української Православної Церкви.

За літургією були піднесені особливі молитви про перемогу і мир в Україні, за наших воїнів-захисників та увесь багатостраждальний український народ.

Детальніше: https://eparhia.vn.ua/2024/10/10/tri-mitropoliti-ocholili-liturgiju-ta-vshanuvali-brailovo-pochaivskij-obraz-presvyatoi-bogorodici/
#Православний_календар на завтра
🗓 11 жовтня, п'ятниця.
(28 вересня за старим стилем)
Седмиця 16-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Харитона сповідника (близько 350). Прор. Варуха (VI ст. до Р. Х.). Мчч. Олександра, Алфея, Зосими, Марка пастиря, Никона, Неона, Іліодора та інших (IV). Блгв. кн. В’ячеслава Чеського (935). Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають. Прпп. схимника Кирила і схимниці Марії, батьків прп. Сергія Радонезького (близько 1337). Прп. Харитона Сянжемського (1509). Прп. Іродіона Ілоєзерського (1541). Знайдення мощей прмц. вел. кн. Єлисавети (1918). Мц. Анни Ликошиної (1925); прмч. Іларіона (Громова), прмц. Михаїли (Іванової) (1937); прмц. Татіани Чекмазової (1942).

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 4:25-5:13 (зач. 10). На літ.: — Ап.: Еф. 1:7-17 (зач. 217). Прпп.: 2 Кор. 4:6-15 (зач. 176). Єв.: Лк. 6:17-23 (зач. 24). Прпп.: Мф. 11:27-30 (зач. 43).

#Тропар_дня Преподобному Харитону
Сле́з твои́х тече́ньми пусты́ни безпло́дное возде́лал еси́,/ и и́же из глубины́ воздыха́ньми во сто трудо́в уплодоноси́л еси́,/ и был еси́ свети́льник вселе́нныя,/ сия́я чудесы́, Харито́не о́тче наш.// Моли́ Христа́ Бо́га, спасти́ся душа́м на́шим.

Преподобним Ближніх печер
Столп огнезра́чный и светоно́сное со́лнце,/ возсия́вшее на горе́ Пече́рстей,/ вели́каго Анто́ния со всем собо́ром богоно́сных оте́ц/ приво́дим Тебе́, Христе́, в моли́тву,/ и́хже ра́ди, мо́лим,/ пода́ждь оби́тели на́шей благода́ть// и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 4:25-5:13)
Після Хрещення Господа, коли на Нього зійшов Дух у вигляді голубиці, Він ведеться в пустелю, де Його спокушує [сатана]. Такий і загальний усім шлях. Святий Ісаак Сиріанин зауважує в одному місці, що, як тільки скуштуєш благодатну розраду або отримаєш від Господа якийсь дар, — чекай на спокуси. Спокуси прикривають світлість благодаті від власних очей людини, які зазвичай з'їдають усяке добро зарозумілістю і самозвеличуванням.

Спокуси ці бувають і зовнішні — скорботи, приниження; і внутрішні — пристрасні помисли, які навмисне спускаються, як звірі з ланцюгів. Тому потрібно настільки уважно ставитися до себе і суворо розбирати те, що буває з нами і в нас, щоб бачити, чому воно так є і до чого нас зобов'язує.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Величання Пресвятій Богородиці в Її чудотворному Браїлівському образі
#Православний_календар на завтра
🗓 12 жовтня, субота.
(29 вересня за старим стилем)
Седмиця 16-та після П'ятидесятниці.
Козацька (Покровська) батьківська субота.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прп. Киріака пустельника (556). Мчч. Дади, Гаведая та Каздої (IV). Прп. Феофана Милостивого. Сщмч. Іоанна (Поммера), архієп. Ризького (1934). Собор Полтавських святих.

#Святині_дня
✔️ Горбанівської ікони Божої Матері (XVIII).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Прп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Рядове: 1 Кор. 10:23-28 (зач. 146). Єв.: Прп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24). Рядове: Лк. 5:17-26 (зач. 19). Поминання спочилих козаків та воїнів, які поклали життя за Православну віру.

#Тропар_дня Преподобному Киріаку
Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец показа́лся еси́, богоно́се о́тче наш Кириа́че,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою притека́ющих к тебе́./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Гал. 5:22-6:2)
"Ті, котрі Христові, плоть свою розп'яли з пристрастями й похотями" (Гал. 5:24). Нині перевернувся цей порядок: розпинають плоть, але не з пристрастями і похотями, а пристрастями і похотями. Скільки мучать нині тіло обжерливістю, пияцтвом, блудними справами, танцями та гуляннями! Найжорстокіший господар не мучить так свою ледачу тварину. Якби дати нашій плоті свободу і розум, то перший голос її був би проти хазяйки своєї — душі, що вона незаконно втрутилася в її справи, внесла в неї пристрасті, їй чужі, і, виконуючи їх у ній, мучить її. По суті, потреби тіла нашого прості й без пристрастей. Подивіться на тварин: не об'їдаються, зайвого не сплять, задовольнивши тілесні потреби своєчасно, потім цілий рік залишаються спокійними. Це лише душа, забувши свої найкращі прагнення, налаштувала собі з простих потреб тіла безліч протиприродних прагнень, які через безмірність свою стали протиприродними і тілу. Усіляко, однак, щоб відсікти від душі прищеплені нею до себе пристрасті плотські, необхідно розпинати плоть, тільки зовсім у протилежному розумінні, тобто не даючи їй вдосталь і необхідного, або задовольняючи її потреби незрівнянно меншою мірою, ніж скільки вимагає її природа.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Спростування фейкової інформації про храм у Вінниці, який нібито перетворений на нічний клуб

Останнім часом у мережі шириться неправдива інформація щодо Вінницького храму ікони Божої Матері УПЦ, який нібито перетворили на нічний клуб, де проводяться вечірки зі світломузикою.

Хочемо офіційно заявити, що ця інформація є повністю вигаданою та не відповідає дійсності, оскільки у Вінниці немає храмів Української Православної Церкви з подібною внутрішньою архітектурою. Обʼєкт, який ми бачимо на відео, радше схожий на якийсь будинок культури, або інше приміщення, де на даний час проводять вечірки та подібні заходи.

По-перше, усі храми Української Православної Церкви у Вінниці продовжують виконувати свою місію, як місце молитви та духовного життя наших вірян. Жодних заходів розважального характеру в них не проводяться.

По-друге, в публікації йдеться твердження про те, що попередньо церква була захоплена розкольниками.
Так, за попередні 6 років, на території Вінницької єпархії було захоплено велику кількість релігійних громад УПЦ, доля яких склалась за цей період по різному. Одні храми вони використовують для своїх богослужінь, а інші просто закриті і на даний час вони пустують та не використовуються за призначенням. Інформацією про подальшу долю захоплених храмів у Вінницької єпархії ми майже не володіємо, оскільки релігійні громади з них штучно вигнані та не допускаються в приміщення цих церков.

Просимо всіх перевіряти інформацію та не піддаватися на маніпуляції. Фейки, подібні до цього, спрямовані на розпалювання ворожнечі та дестабілізацію суспільства, в тому числі за релігійним принципом.

Закликаємо користуватися лише достовірними джерелами інформації!

Пресслужба Вінницької єпархії Української Православної Церкви.
#Православний_календар на завтра
🗓 13 жовтня, неділя.
(30 вересня за старим стилем)
Неділя 16-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Григорія єп., просвітителя Великої Вірменії (близько 335). Мцц. Рипсимії, Гаїанії та з ними 35-ти святих дів (поч. IV). Свт. Михаїла, першого митр. Київського (992). Прп. Григорія Пельшемського, Вологодського чудотворця (1442). Сщмч. Прокопія Попова пресвітера (1918); сщмчч. Петра Соловйова, В’ячеслава Занкова, Петра Пушкінського, Симеона Лілеєва, Олександра Орлова, Василія Гур’єва пресвітерів, Серафима Василенка диякона, прмц. Олександри (Черв’якової), мчч. Олексія Серебренникова і Матфея Соловйова, мц. Аполлінарії Тупициної (1937). Св. Філософа Зябрєва спов., пресвітера (1937). Собор Черкаських святих (перехідне святкування в неділю перед святом Покрову Божої Матері).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 24:12-35 (зач. 113). На літ.: — Ап.: 2 Кор. 6:1-10 (зач. 181). Сщмч. (під зачало): 1 Кор. 16:13-24 (зач. 166). Свт.: Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Єв.: Лк. 6:31-36 (зач. 26 про заповіді любові та милосердя). Сщмч. (під зачало): Мф. 24:42-47 (зач. 103). Свт.: Мф. 5:14-19 (зач. 11).

#Тропар_дня Святителю Михаїлу, митрополиту Київському
Днесь проро́чествие во апо́столех Первозва́ннаго испо́лнися:/ се бо на сих гора́х возсия́ благода́ть и ве́ра умно́жися./ И и́же неве́рием обветша́вшии/ Боже́ственною купе́лию отроди́шася/ и бы́ша лю́дие обновле́ния,/ ца́рское свяще́ние, язы́к свят, Христо́во ста́до,/ ему́же ты пе́рвый па́стырь яви́лся еси́,/ я́ко пе́рвее Креще́нием послужи́вый./ И ны́не, предстоя́ Влады́це Христу́ Бо́гу,/ моли́ всем сыно́м ру́сским спасти́ся:/ и́маши бо дерзнове́ние я́ко иера́рх Бо́жий и священнослужи́тель.

Неділі
Разруши́л еси́ Кресто́м Твои́м сме́рть,/ отве́рзл еси́ разбо́йнику ра́й,/ мироно́сицам пла́ч преложи́л еси́,/ и апо́столом пропове́дати повеле́л еси́,/ я́ко воскре́сл еси́, Христе́ Бо́же,/ да́руяй ми́рови// ве́лию ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 6:31-36)
Наріжна, початкова заповідь - люби. Мале слово, а виражає всеосяжну справу. Легко сказати — люби, але не легко досягти належної міри любові. Не зовсім ясно і те, як цього досягти; тому-то Спаситель обставляє цю заповідь іншими пояснювальними правилами: "люби... як самого себе" (Мф. 19:19); і "як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними" (Лк. 6:31). Тут вказується міра любові, можна сказати, безмірна; бо чи є міра любові до самого себе і чи є добро, якого не побажав би собі хто від інших? Натомість, однак, цей припис не є нездійсненним.

Вся справа стоїть за тим, щоб увійти в досконале співчуття до інших так, щоб їхні почуття цілком переносити на себе, відчувати так, як вони відчувають. Коли це буде, годі й вказувати, що в якому разі треба зробити для інших: саме серце вкаже. Ти тільки потурбуйся підтримувати співчуття, а то негайно підійде егоїзм і поверне тебе до себе та замкне в собі. Тоді й пальцем не поворухнеш для іншого і дивитися на нього не станеш, хоч помри він. Коли сказав Господь: "люби ближнього... як самого себе", то хотів, щоб замість нас став у нас, тобто в серці нашому, ближній. Якщо ж там по-старому стоятиме наше "я", то не чекай добра.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
У Вінниці пройде благодійна виставка-ярмарка «СВІТ ПРАВОСЛАВʼЯ» на підтримку військових та переселенців

З 27 жовтня по 6 листопада у Вінниці, на території собору Різдва Пресвятої Богородиці проходитиме благодійна ярмарка «Світ Православʼя». Під час цього заходу ми організуємо збір коштів для підтримки наших військових, які захищають Україну, та допомоги вимушеним переселенцям.

Запрошуємо усіх небайдужих долучитися до цієї важливої справи. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу нашим захисникам, а також забезпечення переселенців найнеобхіднішим.

Місце проведення даного заходу – територія собору Різдва Пресвятої Богородиці м. Вінниці, що у мікрорайоні Пятничани (вул. Івана Богуна, 123/1).
Пам’ятайте, кожен внесок наближає нас до перемоги та миру!
2024/10/14 01:18:39
Back to Top
HTML Embed Code: