Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Православний календар:
📆 9 липня 2025 р. (26 червня за ст. ст.), середа.
Cедмиця 5-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Тихвінської ікони Божої Матері (1383). Прп. Давида Солунського (близько 540). Прп. Іоанна, єп. Готфського (VIII). Свт. Діонісія, архієп. Суздальського (1385). Знайдення мощей прп. Тихона Луховського, Костромського (1569). Сщмч. Георгія Степанюка пресвітера (1918). Перенесення мощей прп. Нила Столобенського (1995). Нямецької (1399), Седмиєзерної (ХVII), Ліддської (Римської) (I) та Тихвінської Львівської «Сльозоточивої» ікон Божої Матері.

☦️ Читання дня:
На утрені:
Лк. 1:39-49,56 (зач. 4).
На Літургії:
Апостол: Рим. 15:7-16 (зач. 117). Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240).
Євангеліє: Мф. 12:38-45 (зач. 48). Богородиці: Лк. 10:38-42, 11:27-28 (зач. 54).

🙏 Тропар дня: Пресвятій Богородиці перед іконою Її «Тихвінською»

Тропар, глас 4:

Дне́сь, я́ко со́лнце пресве́тлое,/ возсия́ нам на возду́се всечестна́я ико́на Твоя́, Влады́чице,/ луча́ми ми́лости мир просвеща́ющи,/ ю́же вели́кая Ру́сь,/ я́ко не́кий дар Боже́ственный свы́ше благогове́йне восприе́мши,/ прославля́ет Тя, Богома́ти, всех Влады́чицу,/ и от Тебе́ ро́ждшагося Христа́ Бо́га на́шего велича́ет ра́достно./ Ему́же моли́ся, о Госпоже́ Цари́це Богоро́дице,/ да сохрани́т вся гра́ды и страны́ христиа́нския/ невреди́мы от всех наве́т вра́жиих/ и спасе́т ве́рою поклоня́ющихся Его́ Боже́ственному/ и Твоему́ пречи́стому о́бразу,// Де́во Неискусобра́чная.

Кондак, глас 8:

Притеце́м, лю́дие, к Де́ве Богоро́дице Цари́це,/ благодаря́ще Христа́ Бо́га,/ и, к Тоя́ чудотво́рней ико́не уми́льно взира́ющи, припаде́м и возопие́м Ей:/ о Влады́чице Мари́е,/ присети́вше страну́ сию́ Твоего́ честна́го о́браза явле́нием чуде́сно,/ спаса́й в ми́ре и благовре́менстве оте́чество на́ше и вся христиа́ны,/ насле́дники показу́ющи Небе́сныя жи́зни,/ Тебе́ бо ве́рно зове́м:// ра́дуйся, Де́во, ми́ра спасе́ние.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
«Марія ж обрала благу частину» (Лк. 10:42). Успіння Божої Матері представляє благий кінець цього обрання. Сам Спаситель в Успінні Її прийняв у руки Свої Її душу. Того ж сподоблялися і багато святих; те ж зустрічають у різних видах і ступенях і всі виборці благої частини. У час обрання упованням тільки передбачається цей кінець, а в деякій мірі навіть передчувається; але потім труди, боротьба і примуси слідують одні за одними і затьмарюють обраний шлях. Дороговказною зіркою залишається благий кінець благої частини. Це те саме, що вдалині світиться вогник для подорожнього, захопленого темрявою. Надія — збуджувач енергії та підтримувач терпіння і сталості в розпочатому, а сама вона міцна вірою. По вірі обирають, сподіванням бувають твердими в обранні, а терпінням досягають благого кінця.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈

💸Підтримати проєкт👈
У Махаринцях звершили літургію біля криниці на місці затопленого села

7 липня 2025 року, у день свята Різдва Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, у селі Махаринці Козятинського благочиння відбулася Божественна літургія просто неба біля сільської криниці, що розташована поряд зі ставком.

За словами настоятеля місцевого храму протоієрея Михаїла, це перша Літургія, яку за 24 роки його служіння було звершено поза межами храму. Причиною стали обставини, за яких громада тимчасово втратила можливість молитися у церковній будівлі. Місце проведення богослужіння має особливе духовне значення для вірян, адже, за переказами, саме тут колись існувало затоплене село.

Після Літургії був звершений традиційний молебень з освяченням води.

Цей день став яскравим свідченням живої віри громади, яка попри труднощі зберігає духовну єдність і любов до молитви.
Митрополит Варсонофій звершив заупокійну молитву в день архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира

9 липня 2025 року, у день вшанування Тихвинської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив заупокійну молитву за спочилим Блаженнішим Митрополитом Володимиром (Сабоданом).

Саме цього дня, 59 років тому — у 1966 році — відбулася архієрейська хіротонія майбутнього Предстоятеля Української Православної Церкви. Віддане служіння Церкві, глибока віра та пастирська любов до народу Божого назавжди залишилися в серцях вірних українців.

Під час молитви владика підніс щирі прохання до Господа про упокій душі Блаженнішого, просячи дарувати йому вічне і блаженне життя у Царстві Небесному.

Нехай Господь дарує йому вічне і блаженне життя у Царстві Небесному!
🕯️
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ЄПИСКОПАТУ УПЦ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО

Президенту України
Володимиру Олександровичу Зеленському

Вельмишановний пане Президенте!

Ми, архієреї Української Православної Церкви, звертаємось до Вас із щирим і водночас тривожним словом, у зв’язку з рішенням про позбавлення громадянства України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, патріота, громадянина, вірного сина рідної Української землі.

Блаженніший Митрополит Онуфрій — не лише Предстоятель Церкви, яка служить Богу і об’єднує мільйони громадян України, а й пастир, який на самому початку війни засвідчив свою позицію чітко, однозначно, рішуче й відповідально. У перші ж години вторгнення військ РФ на територію України він публічно засудив це та закликав усіх вірних до молитви і захисту Вітчизни. Він залишився тут, зі своєю паствою, та благословив наше українське військо на захист Батьківщини.

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, та під його духовним керівництвом, Українська Православна Церква впродовж усього часу повномасштабної війни проти нашої держави здійснює широку гуманітарну та благодійну діяльність. За ці роки силами Церкви було зібрано й передано тисячі тон гуманітарної допомоги, закуплено медикаменти, обладнання, автомобілі для евакуації та потреб медичної допомоги на сотні мільйонів гривень, а також зібрано значні кошти на підтримку потерпілих від війни вдів та сиріт.

Наші священнослужителі і віряни служать у лавах Збройних Сил України, та захищають цілісність, суверенітет та незалежність нашої держави. Без перебільшення можна сказати, що на сьогодні Українська Православна Церква під керівництвом Блаженнішого Митрополита Онуфрія є однією з найбільших благодійних організацій України.

Ми не шукаємо в цьому слави чи визнання — це наш духовний і громадянський обов’язок. Але рішення про позбавлення громадянства Блаженнішого Митрополита Онуфрія, щирого українця, який живе та продовжує жити українським життям, відгукнулося біллю в серцях мільйонів вірян Української Православної Церкви.

Свідченням цьому є і те, що згідно соціальних опитувань імʼя нашого Предстоятеля цьогоріч зайняло місце серед найвпливовіших постатей нашої Української держави.

Місія Церкви – не в служінні політичним цілям чи обставинам, а в примиренні людини з Богом. Церква існувала, існує й буде існувати незалежно від того, що відбувається у світі. Її мета — допомогти людині знайти спасіння, навчитися любити один одного, ближнього, та бути гідним високого імені «християнин». Саме на цьому у своїх проповідях завжди наголошує Блаженніший Митрополит Онуфрій. Він не політик, він – молитовник і духовна людина, в чому Ви змогли особисто переконатися під час зустрічей з ним.

Блаженніший Митрополит Онуфрій завжди проявляв і проявляє духовний та патріотичний підхід, пов’язаний з долею нашої Батьківщини – України.

Саме тому Блаженніший Митрополит Онуфрій став ініціатором та фундатором доленосного Собору Української Православної Церкви, що відбувся у Феофанії 27 травня 2022 року, який кардинально змінив реалії нашого церковного життя: Собор вирішив відокремити УПЦ від Московського патріархату, та висловив незгоду з позицією патріарха Кирила стосовно війни в Україні.

Митрополит Онуфрій у зверненні з нагоди третьої річниці Собору наголосив: «На жаль, після початку повномасштабного вторгнення, московський патріарх Кирил повністю став на бік російського політичного керівництва, послідовно виправдовуючи військову агресію проти України».

Читати повністю >> https://eparhia.vn.ua/2025/07/09/zvernennya-iepiskopatu-upc-do-prezidenta-ukraini-volodimira-zelenskogo/
Православний календар:
📆 10 липня 2025 р. (27 червня за ст. ст.), четвер.
Cедмиця 5-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Прп. Сампсона странноприїмця (близько 530). Прав. Іоанни мироносиці (I). Прп. Севіра пресвітера (VI). Прп. Георгія Іверського, Святогорця (1065) (Груз.). Прп. Мартина Туровського (1150). Прп. Серапіона Кожеєзерського (1611). Сщмч. Григорія Нікольського пресвітера (1918); сщмчч. Олександра Сидорова і Володимира Сергєєва пресвітерів (1918); сщмч. Петра Остроумова пресвітера (1939). Знайдення мощей прп. Амвросія Оптинського (1998).

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол: Рим. 15:17-29 (зач. 118). Прп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213).
Євангеліє: Мф. 12:46-13:3 (зач. 49). Прп.: Лк. 12:32-40 (зач. 67).

🙏 Тропар дня: Тропар преподобному Сампсону, глас 8:

В терпе́нии твое́м стяжа́л еси́ мзду твою́, о́тче преподо́бне,/ в моли́твах непреста́нно терпе́вый,/ ни́щия возлюби́вый и сия́ удовли́вый,/ но моли́ся Христу́ Бо́гу, Сампсо́не ми́лостиве блаже́нне,// спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак преподобному Сампсону, глас 8:

Я́ко врача́ всеизря́дна и моли́твенника благоприя́тна,/ к ра́це твое́й Боже́ственней притека́юще, Сампсо́не Богому́дре преподо́бне,/ соше́дшеся любо́вию, псалмы́ и пе́сньми ра́дующеся, Христа́ прославля́ем,// такову́ю тебе́ благода́ть подава́юща исцеле́ний.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"Бо хто виконуватиме волю Отця Мого Небесного, той Мені брат, і сестра, і матір" (Мф. 12:50). Господь дає цим зрозуміти, що духовна спорідненість, яку Він прийшов насадити й виростити на землі, — не та, що спорідненість тілесна, хоча за формою стосунків вона однакова з тілесною. І в ній є батьки і матері — це ті, які народжують словом істини або благовістям, як каже апостол Павло. І в ній є брати і сестри — це ті, які від одного народжені духовно і зростають в єдиному дусі.

Споріднене поєднання тут будується дією благодаті. Але воно не зовнішнє, не поверхневе, а так само глибоке й життєве, як і тілесне, тільки міститься в іншій царині — вищій, найважливішій. Тому-то і переважає над тілесним, і, коли вимагає потреба, приносить його в жертву своїм духовним інтересам, без жалю, в цілковитій упевненості, що це жертва Богові угодна і яку Він вимагає.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈

💸Підтримати проєкт👈
Вінницька єпархія УПЦ
Photo
🔔 Звернення архієреїв Української Православної Церкви до Президента України підтримує дедалі більше архієреїв УПЦ.

До списку підписантів відкритого звернення на захист Блаженнішого Митрополита Онуфрія приєдналися також:
Сергій, митрополит Тернопільський і Кременецький
Феодор, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький
•Єфрем, митрополит Криворізький та Нікопольскій
Онуфрій, митрополит Харківський і Богодухівський
Пантелеімон, митрополит Уманський і Звенигородський
Миколай, митрополит Кременчуцький і Лубенський
Роман, митрополит Конотопський і Глухівський
Миколай, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський
Євсевій, митрополит Шепетівський і Славутський
Діонісій, архієпископ Переяслав-Хмельницький
Іоанн, єпископ Ізюмський і Куп’янський
Марк, єпископ Бородянський
Лавр, єпископ Ірпенський
Феодосій, єпископ Городищенський
Веніамін, єпископ Боярський
Пантелеімон, єпископ Батуринський
Філарет, єпископ Баришівський

Таким чином, звернення підтримує вже понад 60 архієреїв УПЦ, що є вагомим свідченням глибокого занепокоєння духовенства і пастви долею Предстоятеля Церкви.

🕊️ Архіпастирі наголошують, що питання, пов’язані з релігійним життям і статусом духовних осіб, мають вирішуватись виключно у рамках Конституції України, яка гарантує відокремлення Церкви від держави, свободу віросповідання і неприпустимість політичного тиску на релігійні громади.

📢 Заклик архієреїв — це не політична вимога, а прохання про справедливість, мудрість і збереження духовного миру в суспільстві.
Православний календар:
📆 11 липня 2025 р. (28 червня за ст. ст.), п’ятниця.
Cедмиця 5-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Перенесення мощей мчч. безсрібників і чудотворців Кира та Іоанна (412). Прп. Павла лікаря. Прп. Ксенофонта Робейського (1262). Прпп. Сергія і Германа, Валаамських чудотворців (близько 1353). Сщмч. Василія Ситникова диякона (1918); прмц. Севастіани (Агєєвої-Зуєвої) (1938); сщмч. Григорія Самаріна диякона (1940). Ікони Божої Матері, йменованої «Троєручиця» (VIII).

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол: Рим. 16:1-16 (зач. 120) і за суботу (під зачало): Рим. 8:14-21 (зач. 97). Безсрр.: 1 Кор. 12:27-13:8 (зач. 153).
Євангеліє: Мф. 13:4-9 (зач. 50) і за суботу (під зачало): Мф. 9:9-13 (зач. 30). Безсрр.: Мф. 10:1,5-8 (зач. 34 від полу).

🙏 Тропар дня: Тропар мученикам Киру та Іоанну, глас 5

Чудеса́ святы́х Твои́х му́ченик,/ сте́ну необори́му нам дарова́вый, Христе́ Бо́же,/ тех моли́твами сове́ты язы́ков разори́,/ Це́рковь Святу́ю укрепи́,// я́ко еди́н Благ и Человеколю́бец.

Кондак мученикам Киру та Іоанну, глас 3

От Боже́ственныя благода́ти дар чуде́с прие́мше, святи́и,/ чудоде́йствуете, непреста́нно,/ вся на́ша стра́сти рукоде́йством секу́ще неви́димым,/ Ки́ре Богому́дре со Иоа́нном сла́вным:// вы бо боже́ственнии вра́чеве есте́.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Притча про сіяча зображує різне ставлення душ до слова Божого.

Перші [у притчі] це ті, які зовсім не слухають слова. Чують, але почуте не входить у душу, а лягає поверх неї, як зерно при дорозі. Слово не вміщається в них, тому що в них інший напрям думок, інші правила, інші смаки. Тому воно скоро зникає з пам'яті, забувається, ніби зовсім не було почуте.

Другі — ті, які слухають слово охоче і приймають його швидко, але не хочуть нести ніяких зусиль для того, щоб виконати його. Тому, доки не потрібно ніякої жертви, вони насолоджуються словом і особливо його обіцянками, а щойно з'явиться потреба пожертвувати чимось заради вірності слову, вони зраджують його, відмовляються і від слова, і від обітниць його на догоду своїм уподобанням.

Треті — ті, які приймають слово і починають жити згідно з ним, але потім надто віддаються турботам і печалям цього віку, клопотам земним, які пригнічують усі благі починання, що почалися під дією слова Божого.

Четверті — ті, які приймають слово з повною вірою і наважуються жити з готовністю на всі жертви і працю, яких воно вимагатиме, і не дозволяють серцю своєму бути пов'язаним з чим-небудь земним. Зупинись і поміркуй кожен, до якого класу належиш.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈

💸Підтримати проєкт👈
2025/07/10 19:57:25
Back to Top
HTML Embed Code: