Telegram Web
26 січня 1932 року M2 затонув під час навчань. Загинули всі, хто був на борту. Вважається, що причиною аварії став люк ангару, який нещільно зачинили, що призвело до затоплення.
ЗСУ сьогодні вночі так потужно відпрацювали в Криму, що змусили адміна вийти зі сплячки.

Згідно з офіційними свідченнями Генерального Штабу, в результаті ракетного удару по порту Севастополя було знищено підводний човен проекту 636 варшавянка (за шифром НАТО - Kilo) Б-237 «ростов на дону», який перебував на ремонті після попереднього ураження Силами Оборони у вересні 2023 року.

Субмарина була носієм крилатих ракет Калібр, та становила загрозу для цивільної та військової інфраструктури України.
Запуск гідролітака Yokosuka E14Y з катапульти японської субмарини типу В1
6 броненосних крейсерів типу Cressy були побудовані для Королівського флоту Великобританії на початку 1900-х років. Вони були вдосконаленням попереднього класу Diadem, який критикували за погане озброєння. Клас Cressy мав дві 9,2-дюймові головні гармати, кращу броню, зокрема головний бронепояс завдяки збільшенню водотоннажності на 1000 тонн. Їх хвалили за стійкість, крім хитання в помірну погоду. Вони були трохи швидшими, але загалом мали той самий силует. Крейсери служили у водах Метрополії, Середземномор'я та Далекого Сходу. У 1914 році кораблі сформували 7-му крейсерську ескадру, екіпаж якої складали недосвідчені резервісти та називали «Ескадра живих наживок». Cressy, Hogue і Aboukir були потоплені 22 вересня 1914 року німецькою субмариною U-9 поблизу голландського узбережжя. Ця подія назавжди змінила надводну війну, давши зрозуміти всім, що загроза субмарин була реальною. Інші 3 крейсери відправили до Середземномор’я та Далекий Схід, де ті завершили свою кар’єру у 1920-21 роках. 
Dazzle - камуфляж не для маскування, а для збиття з пантелику. Активно використовувався до появи радарів, щоб заплутати противника що до типу судна, його курсу, швидкості і навіть кількості.
Вид на шлюпкову палубу "Гончака Атлантики" - лайнера Mauretania
А це вже шлюпкова палуба SS Vaterland - німецького "колеги" Мавританії
Французький лайнер France під час служби у ролі госпітального судна. Тулон, 1916 рік.
У 1917 році почалась масова українізація кораблів флоту російської імперії. Але український вплив не обмежився лише Чорним морем. В північно-льодовитій флотилії українізувався лінійний корабель
«Чесма», екіпаж якого був сформований в Чорноморському флоті та відправлений на далекий схід для подальшого переведення корабля до порту призначення. Матроси-українці з «Чесми» і заснували Українську Раду Флотилії Північно-Ледового Океану та почали організувати українців по цілій флотилії. Визначним членом цієї ради був капітан другого рангу Дмитро Дмитрович Леванда, що походив зі старої козацько-шляхетської родини з Уманщини.
Однак наприкінці 1917 року українізація була припинена, інколи навіть шляхом ультиматумів та погроз. Так, лінкор «Чєсма», що на той момент стояв в Архангельську, був змушений спустити українського прапора, оскільки портове керівництво відмовилося забезпечувати харчами лінійний корабель під україн-
ським прапором.
Шановні читачі нашого каналу, щиро вітаємо вас з Днем Незалежності України !

Нехай ця знаменна дата надихає вас на глибше пізнання нашої історії та зміцнює вашу любов до Батьківщини.

Згадаймо сьогодні героїчні часи, коли наші предки боролися за волю України. Від Байди Вишневецького до Мазепи, від Івана Котляревського до Тараса Шевченка, від Івана Франка до Шістдесятників.

Їх боротьба не була марною, адже ми памʼятаємо їх зусилля, подвиги та жертви, які червоною ниткою пронизують історію, духовну та культурну спадщину нашого народу.

Проте, боротьба продовжується, її ведуть вже наші захисники, які мужньо протистоять російській агресії та стримують дику орду від чергової навали.

Сьогодні, у цей день, я б хотів, щоб ми згадали всіх своїх друзів, рідних та знайомих, які загинули на полях кривавої війни задля мирного буття українського народу.

Нехай пам'ять про них
надихає нас на розбудову сильної, незалежної та соборної України.

Слава Україні! 🇺🇦
Героям слава! 🇺🇦
Versuchsgleitboot («Ковзаючий човен») був прототипом швидкого малого торпедного катера, побудований в 1916 році Дагобертом Мюллером фон Томамюлем. На той момент він випереджав свій час завдяки використанню технології, що дозволяла підняти його над поверхнею води і досягати максимальної швидкості 32,6 вузли. Судно також було недосяжним для мін і також могло "літати" над захисними сітками гавані. Свого роду предок сучасних човнів на повітряній подушці. На жаль, двигун не продемонстрував достатньої надійності. Як наслідок, гібридне судно, що було чимось середнім між літаком і човном, так і не було замовлено в серію.
Лінкор USS Idaho неподалік атола Кваджалейн (Маршаллові острови). Січень 1944 року.
Генерал-лейтенант Кузьма Дерев'янко від імені СРСР підписує Акт про капітуляцію Японії на борту американського лінкора «Міссурі». 2 вересня 1945 року.
Японський лінкор Mutsu під час будівництва у Йокосуці. 1920 рік.
Французький підводний крейсер Surcouf відвідує Касабланку, Марокко. 1938 рік.
2024/11/16 05:34:57
Back to Top
HTML Embed Code: