Telegram Web
Forwarded from Бабель
Режим родини Асадів правив у Сирії 53 роки, а розвалився за два тижні. Головною рушійною силою наступу на сирійську армію, який призвів до падіння диктатури, стала ісламська організація «Хаят Тахрір аш-Шам» (ХТШ). Вона визнана терористичною у США, Росії, Туреччині та багатьох інших державах. Її лідер Мухаммад аль Джулані колись був членом «Аль-Каїди», але зрікся терористів і останні роки робить усе, щоб відбілити репутацію і свою, і своєї організації. Після успішного повалення режиму він обіцяє захист усім меншинам у Сирії, запевняє, що всі матимуть рівні права, а країною керуватимуть інституції.

«Бабель» вивчив біографію та публічні заяви аль Джулані і розповідає, як колишній радикальний ісламіст перетворився на поміркованого політика, який обіцяє Сирії світле майбутнє.

@babel
анархо-соліпсист 🇺🇦
Photo
Насправді, Луіджі Манджоне, вбивця корпората, досить базований мен. Я нещодавно проводив лекцію про етику тероризму і там згадував, що з точки зору опонента системи пригноблення різні соціальні групи можуть вважатися комбатантами. Розділення на «військових» та «невійськових» не есенціальне, це форма ліберального консенсусу щодо принципів війни. Для таких, як Луіджі, війна, виражена через експлуатацію, це перманентний стан. А керівники страхових медичних компаній, що паразитують на есенціальній потребі в здоровому житті, є ворогами та бійцями опресивного порядку. І в такому таргетуванні я бачу сенс.

Племʼя підготувало дуже розлогий матеріал про контекст цього індивідуального акту боротьби, який я раджу всім почитати:
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🗞 Нарешті новини, на які ми заслуговуємо!

4 грудня в Нью-Йорку застрелили Браяна Томпсона — CEO UnitedHealthcare, найбільшої компанії з медичного страхування США.
На гільзах, що лишилися на місці події, було написано: «delay», «deny», «depose». Це відсилка на фразу «delay, deny, defend» («затримуй, заперечуй, захищай») — популярну стратегію відмов клієнтам в позовах щодо компенсації виплат. «Depose» перекладається як «повалюй». Це означає, що вбивство було політично та ідеологічно вмотивованим, через що і набуло розголосу.
🔍 Гендиректор неймовірно дорогої корпорації, рішуче вбитий під камерами в мільйонному місті, та розшук вбивці, що тривав 6 днів, вже ввели цей напад в історію!

🏢 Трохи про UnitedHealthcare.
Міжнаціональна компанія із медичного страхування, найбільша в США страхова компанія. Зростаючи, все ближче підбирається до монополізації сфери.
📍 У липні цього року більше сотні людей зібралися під офісом UnitedHealthcare у Міннесоті, протестуючи проти політики компанії та відмов у задоволенні вимог клієнтів. Компанія має право перевіряти інформацію про лікування пацієнтів, перш ніж вирішувати, чи платити їм. За блокування проїзду було затримано 11 людей. Всі протестувальники були клієнтами компанії, які захищали свої права.
🤖 Минулого року на UnitedHealthcare подали до суду родичі померлих клієнтів: вони стверджують, що компанія використовує ШІ, щоб відмовляти у виплатах. Мовляв, алгоритми (зламані, на їхню думку) не погоджуються із лікуванням, які призначають лікарі, і це дає UnitedHealthcare привід не виплачує страховку. Для розуміння масштабів: у сфері є приклади того, як ШІ-алгоритмізація за 2 місяці відхиляє 300,000 заявок!
💸 У розслідуванні Сенату США стверджується, що UnitedHealthcare втричі частіше за інші фірми відхиляла вимоги клієнтів на дороге лікування, збільшуючи прибуток, і це — наслідок автоматизації: машини та алгоритми вирішували, які справи компанія не буде оплачувати та зможе виграти в суді, і вирішували дуже вдало. Загалом, про стандартну боротьбу компанії та клієнтів можна прочитати тут.
🔪 Навіть у соцмережах вбитого Браяна було багато повідомлень від розчарованих клієнтів, яким відмовляли у виплатах після важких хвороб. У компанії він працював із 2004-го, а гендиректором став у 2021-му. Погрози, пов'язані із роботою, він отримував неодноразово.

🫡 А що відомо про вбивцю?
Вчора у сусідньому штаті, Пенсильванії, поліція затримала чоловіка на ім'я Луїджі Манджоне. Його здав працівник МакДональдсу, що впізнав його по поліцейським фото. За словами мера Нью-Йорку, у затриманого виявили маску, кілька підроблених паспортів та вогнепальну зброю. Луїджі висунули обвинувачення.
💁‍♂️ Тож, Луїджі 26 років, він із заможної сім'ї, має гарну освіту — магістр інженерії комп'ютерних/інформаційних наук, із другою спеціальністю математика. Він активно подорожував (певний час прожив на Гаваях), вів соцмережі та займався спортом. Працював у сфері продажу авто, викладав, розробляв відеоігри. Та кілька місяців тому він закинув соцмережі та перестав спілкуватись із близькими та друзями. Його друзі із Гаваїв розповідають, що він повернувся до материкових Штатів після погіршення стану здоров'я, про це нижче.
👥 Після арешту, знайомі та друзі хором заявляють, що шоковані та не очікували такого від «класного та розумного хлопця». «Не думаю, що він божевільний, — каже колишній однокласник. — Сподіваюсь, він матиме шанс пояснити все, що трапилось, у відкритому суді».
🔫 При затримці мусора вилучили у Луїджі «ghost gun»пістолет, надрукований на 3D-принтері. Надрукованим був і глушник. Це також додали до звинувачень.

Найцікавіше далі, продовжуємо постом нижче 👇
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Початок постом вище 👆

⁉️ Щодо
мотивації.
Луїджі із дитинства мав зміщення хребців, і стан сильно погіршив нещасний випадок під час занять серфінгом на початку 2022-го, після якого чоловік тиждень пробув у ліжку. Цього року він кидав другу рентгенівський знімок свого хребта із медичними гвинтами у ньому та писав на Reddit про операцію, що полегшила його симптоми, хоча й жалівся на постійний туман у голові та слабкість. Судячи з усього, це та політичні погляди Луїджі (антикорпоративні та антикапіталістичні) і підштовхнули його до вбивства гендиректора страхової компанії.
🗒 Зі слів мусорів, затриманий мав при собі невеличкий маніфест, що описує його світогляд, направлений проти корпоративної Америки. «Ці паразити заслуговують на це. Я вибачаюся за можливі чвари і травми, але це треба було зробити» — наводять цитати копи.
📗 Із цікавого для нас: Луїджі має сторінку на Goodreads, де цього року позитивно оцінював «Industrial Society and Its Future» Качинського, і написав відгук: «... коли всі інші форми комунікації не працюють, насилля необхідне для виживання. Вам можуть не подобатись його методи, але з його [Качинського] точки зору, це не тероризм — це війна та революція». Почитай повністю, класний відгук. До речі, там само, на Goodreads, Луїджі відмічав, що читав книги про хребет: про анатомію та як подолати хронічні болі.

🌈 Реакція в інтернетах та вплив.
Співчуття висловили UHC, урядовці та шокована сім'я Луїджі. Та, зненацька, багатьох американців не засмутила новина про вбивство. Хоча загиблий лишив по собі жінку та двох дітей, його професія та посада гостро вплинула на суспільну думку.
🥸 Ще до того, як Луїджі арештували, люди в мережі масово сподівались, що його не знайдуть: для багатьох він став народним героєм, тож люди не хотіли його арешту. У Нью-Йорку влаштувався конкурс двійників. І навіть спільноти TikTok та Reddit, які займаються пошуком злочинців по відкритим даним, всі як один відмовились братись за цей випадок саме через роботу жертви. Користувача Twitter, який теоретизував щодо маршруту вбивці та поділився інформацією з поліцією, почали травити як "пацюка".
👍 У некролозі компанії UHC прийшлося закрити коментарі, проте 122 тисячі реакцій, абсолютна більшість із яких «😆» — чудово демонструють ставлення читачів. Люди жартують, що вбивство Браяна Томпсона — не страховий випадок, та пародіюють довжелезні відписки страхових компаній. Про історії деяких жертв страхувальників, які тепер радіють від новини, можна почитати тут.
🫢 З іншого боку, деякі відомі люди непокояться... Дональд Трамп (молодший) закликав інтернет: «зроби свою справу і знайди цього хлопця». Бен Шапіро, на диво ще популярний коментатор, звинуватив якихось «ліваків» у радощах, назвав це «марксистською жорстокістю», зі страхом згадував «ліве насилля 1970-х», а пізніше заскиглив, що «неправильно стріляти у гендиректора страхової компанії, навіть якщо компанія вам не подобається» 🤭
🍔 Навіть заклади McDonald's у містечку Пенсильванії почали "нищити" негативними відгуками та оцінками — через працівника, який і викликав мусорів. У коментарях люди скаржаться на «щурів» у закладах: «від кухонних щурів вам стане зле, а ваша страховка цього не покриває». Поліція назвала працівника героєм та, ймовірно, виплатить йому $60,000 нагороди. Негативні відгуки сипались і на готель, у якому зупинявся Луїджі — бізнес співпрацює із поліцією. Ґуґл активно видаляє відгуки, яким менше тижня.
👀 За дивним співпадінням, інша страхова компанія передумала робити суворішою власну політику виплат по анестезії. Раніше вони вирішили, що не платитимуть пацієнтам, які надто довго перебували під наркозом під час процедур. Тепер вони стверджують, що їх не так зрозуміли, і вже розсилають по штатам сповіщення із конкретикою. Як вчасно!
👮 Поліція шт. Колорадо попереджає про можливих імітаторів, а у Чікаґо невідомі вивісили банер «Deny Defend Depose» та малюють графіті «kill your CEO»

💁‍♂️ Як казав один пост-мета-іронічний ютубер, «у нас лишилося ще років п'ять, поки вони не почнуть робити собі залізні черепа і завантажувати свою свідомість у мережу».
What time to be alive 🤯

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
жаліються)
Forwarded from dope. hope. nope.
Окей, давайте ще раз про мову. Спочатку диспозиція: я сам з Полісся, тутейший. Відповідно, моя материнська мова — суржик. Пишу це без тіні сорому, останнім часом регіональна ідентичність багато значить для мене. Українською, як і російською, володію вільно. Після переїзду в Київ схилився перед культурною домінантою російської (так працює конформізм) й почав вживати в побуті. Був щиро радий камбеку української, витримав паузу і повернувся сам. Але татуювання “сомневайся” не перебʼю ніколи — немає нічого гірше полохливих конʼюнктурних смикань. Я ціную свою історію.

Тепер по суті.

В цій країні найбільш незахищена категорія — переселенці. Втративши дім, вони вимушені інвестувати величезну кількість ресурсів у швидку адаптацію. Батьківська мова — це конструкт, що формується натуральним чином в дитинстві. Легкості вжитку, аналогічну носієві, ти не отримаєш за пару років, навіть якщо їбанеш курси. Вимога “поважати співрозмовника і не спілкуватися мовою окупанта” — це особливо цинічний мув зі сторони київських хіпстерів, які тікали зі свого міста, тєряя гавно, максимум в лютому-березні, а потім туди повернулися. Чекніть вже, нарешті, власні привілеї. Людям хочеться відчувати себе людьми у своїй країні, а не лайном з медведчуковської карти про 3 сорти (їбана політтехнологія стала реальністю).

В цій країні найбільш респектабельна (але не захищена теж) категорія — це військові. Ніби не відкриття для вас, що російської в окопах не менше, ніж української? Бійці повернуться, і не дай боже мовнюку перднути щось про їх малороство. Ви розумієте, яке моральне провалля між нами, хто гріє жопу на гражданкє, і тими, хто дозволяє українській ідентичності продовжити себе в майбутнє? 

Тилова свідомістська пиха, на мою думку, має єдину природу — відчуття безпорадності та втрати контролю. Комсомольці генерують білий шум, щоб уникнути виїдання почуттям провини. Тут їх можна було б пошкодувати й приголубити, травмованих, але своєю жовчю вони отруюють життя іншим. Часто ще більш травмованим. Абсолютно байдуже, яке дитинство було в абʼюзера, якщо він бʼє свою жінку тут і зараз.

Дистанція, що її вибудовують бійці піздабольного фронту, синонімічна пафосу демократів з фракції 25%, що бажали позбавити електоральних прав інші 75%. Те ж саме з заламуванням рук щодо тисячі Зеленського, яку 63% українців витратили на комуналку. Зверхня офісна пліснява не розуміє, що це за категорія така — виживання. Як казав будівничий сучасної України, ви не мозок нації, шановні, ви її гівно.

Будь ласка, перестаньте вивалюватися назовні.
Forwarded from dope. hope. nope.
анархо-соліпсист 🇺🇦
Окей, давайте ще раз про мову. Спочатку диспозиція: я сам з Полісся, тутейший. Відповідно, моя материнська мова — суржик. Пишу це без тіні сорому, останнім часом регіональна ідентичність багато значить для мене. Українською, як і російською, володію вільно.…
Додам важливе. Мені не симпатична політика ваххабізму очищення української культури від російськомовної єресі. Тому що це мій культурний скарб серед іншого. ВГНВЖ (в минулому «Вагоновожатые») нині охуєнно валять українською. А раніше охуєнно валили російською. Це все моє. Не віддам. Не віддам Довженка, радянську Україну у всій її контраверсійності, Київнаукфільм і його шедевральну мультиплікацію, Батьківщину-Матір, Арку (не)Дружби Народів, що обросла новими густими сенсами, фільми Муратової, відеоесеї Wicker Mag.

Все це творчість минулого часу. Її традиція нині перервана — і, мабуть, на краще. Але не варто наповнювати російський імперський музей нашими артефактами.
я навіть коментувати не буду
анархо-соліпсист 🇺🇦
я навіть коментувати не буду
Вибачте, не стримався, але це ідеальна ілюстрація
Forwarded from Бабель
До повномасштабного вторгнення Дмитро Мрачник був політичним активістом, засновником сатиричного видання про політику і культуру «Нігіліст». Він робив татуювання у власній київській студії Black Swallow Tattoo та шив взуття. А ще в різний час працював редактором новин і журналістом у «Бабелі» та на «Громадському».

З 24 лютого 2022 року єдиною його роботою стала війна — він пішов у Тероборону мінометником. За майже три роки Дмитро побував у багатьох гарячих точках фронту — брав участь у звільненні Харківщини, воював під Бахмутом. Уперше він дав інтервʼю «Бабелю» в листопаді 2022 року.

📹 У новому випуску циклу «Війна очима журналістів» через два роки ми запитали, як змінились його побратими, чи можна бити людей за пияцтво на службі та про міни, які не вибухають. Дивіться випуск на ютуб-каналі «Бабеля».

@babel
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
«Хахляндия ебучая. Хахлыыыы»

Літак Дубай — Москва довелося екстрено садити в Баку через неадекватного росіянина у салоні.

Спочатку він був спокійний, але раптом почав бити по ілюмінатору і кричав: «хохли» і «хохляндія».

@oko_ua
Нас обʼєднує гаряче.

Зустрінемось, друзі. Люблю кожного.

Буття невпинне!
2025/01/03 13:28:24
Back to Top
HTML Embed Code: