Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
3883 - Telegram Web
Telegram Web
Підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару по складах зберігання ударних БпЛА російських окупантів в Орловській області рф.

Уражено бетоновані споруди, де зберігались термобаричні бойові частини, якими споряджаються дрони.
Є інформація про сильну вторинну детонацію.

Результати та масштаби пошкоджень уточнюються, але попередньо відомо, що понад 200 "шахедів" вже не буде застосовано проти нашої країни.

Бойова робота по важливих об’єктах, задіяних у знищенні цивільної інфраструктури України та терорі мирного населення, триватиме.

Далі буде…
Слава Україні!

Фото ілюстративне
Розворот Алієва: як авіакатастрофа та російська брехня змінили відносини Азербайджану та РФ

Після отримання повідомлення про авіакатастрофу в Актау літак президента Азербайджану здійснив знаковий розворот над Росією.

Як наслідок, Ільхам Алієв не поїхав на саміт у Санкт-Петербурзі й повернувся до Баку. Це символічний крок, який характеризує ставлення керівництва Азербайджану до авіатрощі, а головне – до реакції російського керівництва на неї.

По суті відносини Азербайджану та Росії зазнають значних змін.

Про те, як змінюються відносини між країнами, читайте в статті заступника директора Центру близькосхідних досліджень Сергія Данилова за лінком:
https://www.eurointegration.com.ua/articles/2025/01/27/7203272/
США оголосили про продовження дії угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном до 18 лютого 2025 року, йдеться в заяві Білого дому. Там додали, що уряди трьох країн розпочнуть переговори щодо повернення ліванських в'язнів, захоплених після 7 жовтня 2023 року.

Угода про перемир'я між Ізраїлем та «Хезболлою» набула чинності 27 листопада 2024 року.
Forwarded from ✙Resurgam✙
🇦🇿 Про "азербайджанський газ" та блокування Угорщини 🇭🇺

💬 Всіх позавчора збентежила заява Зеленського про можливість постачати азербайджанський газ українською трубою. 

➡️ Зрозуміло, що ніякого азербайджанського газу не існує і це є той самий московський газ під умовним лейблом "азербайджанський", про що сам Зеленський в останні місяці неодноразово говорив. Але, щоб зрозуміти, що відбувається, треба поєднати контексти. А вони наступні:

➡️ Сьогодні, або завтра до обіду ЄС має продовжити санкції проти московії на 6 місяців. Але є вето Угорщини, яке, за даними Politico, прямо вимагає від ЄС "гарантій", що Брюссель буде тиснути на Київ у питаннях "енергетичної безпеки ЄС". Попри свої істерики й погрози під час головування Польщі (яка пригрозила Орбану наслідками) Угорщина стратегічно знаходиться у більш слабкій позиції. Тому доволі поважні білі комірці схиляються, що санкції продовжать. Більшість це розуміють, але ймовірність "неочікуваності" все одно велика. 

➡️ Сьогодні для переконливості Орбан заблокував резолюцію ЄС, яка б засуджувала вибори в Білорусі. До речі, цей момент комунікації з американцями нам треба використовувати, бо Лукашенко в усіх ефірах висміює Трампа, його адміністрацію та США в цілому, а Орбан фактично захищає диктатора.

Так ось, нам критично необхідно, щоб ЄС продовжив санкції. Ось зараз, сьогодні. Звісно, за 1-2 дні договір про постачання "азербайджанського газу" ніхто не підготує та не підпише. І це прекрасно всі розуміють, але санкції потрібні сьогодні. 

➡️ Тож поки ми ніби демонструємо, що ніколи й не забороняли транзит азербайджанського газу, щоб дати надію Орбану: "Ок, є азербайджанський (московський). Але договір за день не підписують, а голосування за санкції нам треба сьогодні, або завтра. Тому спочатку санкції, а потім поговоримо".

💬 Насправді я не зміг знайти будь-якого підтвердження, що в практичній площині діалог з азербайджанцями відновлено, а навіть якщо й відновиться, то він може тривати місяць-два-півроку без підписання контрактів. Як тільки ми отримуємо подовження санкцій, то ніхто не заважає Києву затягувати процес під аргументами, що питання складне і процес узгодження потребує часу і такого іншого.

А за 6 місяців багато чого може змінитись.

Наприклад, з 4 по 20 лютого може перестати існувати уряд Фіцо, який зараз підспівує Орбану. До березня може сформуватись новий німецький уряд, який буде більш агресивний до москви і його європейських "газонюхів",  ніж чинний. Може викристалізуватись позиція США щодо України. І коли все це відбудеться, то "раптово" в Києві знову прийде прозріння "так азербайджанський газ — це своп московського. Ай-ай." 

Як гадаєте, без Фіцо, з урядом Мерца в Німеччині, при головуванні Польщі в ЄС, головою ЄК Урсула ф-д Ляєн (яку постійно атакує Орбан), головою європейської дипломатії Каллас, хтось буде перейматись в Брюсселі, що "домовленість "раптово" зірветься". Думаю, ні. 

А якщо я помиляюсь у стратегії, яку ми обрали, тобто будуть реальні рухи з "азербайджанським (московським) газом", то треба і буду трубити у всі сурми, бо це буде найдурніша в стратегічному плані річ. А поки все виглядає як стратегія: "Обіцяти не гарантує одружитись".

P.S. А щодо Фіцо, то хлопак зараз у критичному положені.
Про це ввечері буде допис. Якщо коротко для Фіцо ситуація наступна: 

"Пане Фіцо, прошу на вихід".
"Так це ж вікно?!".
"Прошу пана, прошу".

Resurgam Приєднуйся
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇹🇷 Фідан про Туреччину, Іран, росію та США: ключові аспекти зовнішньої політики

В ексклюзивному інтерв’ю арабській газеті Asharq News глава МЗС Туреччини Хакан Фідан поділився своїм баченням поточних відносин Анкари з Іраном, росією та США.

🇮🇷 Туреччина та Іран
Фідан зазначив, що падіння режиму Асада в Сирії створило нові можливості для покращення двосторонніх відносин. Зникнення основного джерела розбіжностей між країнами відкриває перспективи для відновлення співпраці. Міністр висловив готовність Туреччини підтримати Іран у процесі перезавантаження його зовнішньої політики в регіоні та висловив надію, що Тегеран скористається цим шансом.

🇷🇺 Відносини з росією
Фідан нагадав, що Туреччина вела переговори з Москвою щодо сирійського питання, але підкреслив, що Анкара не може говорити від імені нової сирійської адміністрації. Він також зазначив, що присутність росії на сирійському узбережжі після падіння Асада потребує перегляду.

🇺🇸 Сполучені Штати
Глава МЗС різко розкритикував американську політику в Сирії, заявивши, що вона лише посилила розкол у регіоні. Він нагадав про підтримку, яку США надають сирійським курдським угрупованням, таким як YPG, які Туреччина вважає сирійським крилом курдської організації РКК. Фідан підкреслив, що, підтримуючи ці сили, США діють всупереч інтересам Туреччини, граючи на стороні угруповань, із якими Анкара перебуває у конфлікті.

@middle_east_review
Колумбія, США і ми: про політику Трампа на прикладі “депортації мігрантів”.

Що сталося?
Конфлікт між США та Колумбією виник через відмову колумбійської влади приймати американські літаки, які депортували нелегальних мігрантів, в першу чергу - тих, хто отримав кримінальні звинувачення. 

Президент Колумбії, соціаліст Густаво Петро заявив, що депортації повинні відбуватися з дотриманням гідності та прав людини. У відповідь Дональд Трамп оголосив про введення 25% мит на імпорт колумбійських товарів і пригрозив збільшити їх до 50%, а також запровадив візові санкції проти колумбійських чиновників.

Згодом Колумбія погодилася прийняти депортованих громадян. Санкції проти чиновників США пообіцяли скасувати після успішного завершення першого рейсу.

Чому Колумбія стала першою “жертвою”? 

По-перше, ця країна найбільш залежна від США, на неї найпростіше тиснути. Інші гіганти регіону - Бразилія і Мексика - також критикують жорсткий підхід США до депортацій. Але важелів тиску на них у США менше. 

США є найбільшим торговельним партнером Колумбії, і майже третина її експорту спрямована на їх ринок. Запровадження мит могло б завдати серйозного удару по економіці країни, яка і так тільки оговталася від наслідків пандемії. Тому, власне, Колумбія так швидко пішла на поступки США і була обрана першою показовою “жертвою”. І це вже швидка інформаційна перемога у темі міграції. 

По-друге, на кордоні Колумбії і сусідньої Панами знаходиться Дар’єнський перехід. Це малопрохідні джунглі і болота, основний маршрут нелегального трансферу людей спочатку в Центральну Америку, а потім і в США. 

По-третє, це показовий крок проти, власне, Петро. Петро - перший лівий президент Колумбії. Колумбія і її уряди багато десятиліть спираються на підтримку США. Наприклад, реформатор Альваро Урібе (2002-2010) спирався на підтримку адміністрації Буша, його наступник - Хуан Сантос (2010-2018) - за підтримки Обами фактично завершив багаторічну громадянську війну з ліворадикалами.

Але головні соціальні проблеми - і бідність вражаючої більшості населення, і доволі високий рівень злочинності - залишалися невирішеними. Це призвело до того, що 2022 року президентом країни вперше став лівий політик, який виступає проти втручання США у внутрішні справи регіону. Що для головного союзника США в регіоні неприпустимо, звісно. І він має бути приведений до покори.

Що буде далі? Далі адміністрація Трампа продовже робити міграцію центральною темою своєї політики. Бо це зрозумілий “внутрішній ворог”, на боротьбі з яким легко збирати політичні бали.  

Чи зупинить такі показові депортації міграційні потоки? Ні. Медійні перемоги над мігрантами, звісно, будуть, але довгостроково допоможуть вони приблизно ніяк. 

Бо що штовхає міграційні потоки вперед? Бідність, соціальне розшарування, диктаторські режими, громадянські війни і діяльність картелів. Депортації і обмеження фундаментальні проблеми, які створюють міграційний потік, ніяк не вирішують. А торговельні війни їх тільки посилюють. 

Довгостроково такі кроки можуть привести і до посилення позицій Китаю в регіоні. Китай вже активно просуває свої інтереси в регіоні - в Чилі, в Перу, Болівії, Еквадорі, Бразилії і - найгірше для США - у Мексиці. І мова не тільки про ресурси і економічні інтереси, але й про - наприклад - той саме наркотрафік. Кокаїн з Колумбії вже давно значно поступається синтетичним речовинам, зробленим з китайської сировини у Мексиці. 

Чи буде Трамп такий саме різкий, рішучий і ефективний у діалозі з Росією? Та не буде, звісно. Впливати на союзників і залежних від відносин з тобою партнерів - набагато простіше. Електорату подобається, ризики мінімальні, ефективність нікого особливо не цікавить. 

А всі важелі впливу США на Росію, які можуть примусити Росію до перемовин - про більш кропітку роботу і довгі ланцюги управлінських рішень. 

Крім того, якщо критерії ефективності “боротьби з мігрантами” вкрай розмиті, то ось результат впливу на Росію буде цілком конкретний - війна або триватиме, або завершиться. 

Підписатися на Богданова
Forwarded from Armchair General UA ✙
Коротко про те чому ми опинилися там де ми є.

Частка G7 в світовій економіці зменшилася із 66% до 44% за 1990-2022. При тому концепція "Політичні зміни через торгівлю" (Wandel durch Handel) не спрацювала щодо країн неЗаходу - авторитарні країни навчилися брати користь із торгівлі, але уникнути демократизації.

А "порядок побудований на правилах" виявився геть не самопідтримуваним як вважали його прибічники. Порядок тримався на могутності США, яка розмилася до значної міри.
Скотта Бессента без проблем затвердили на посаду міністра фінансів 68-29

Бессент виступав як прихильник збалансованого бюджету і заявляв, що "федеральні видатки вийшли з-під контролю", наполягаючи на урізанні видатків в першу чергу, проте Трамп в першу чергу хоче просунути зниження податків, яке збільшить державний борг. Також Трамп обіцяв не чіпати видатки на чутливу соціалку, що звужує маневри для збалансування бюджету для Бессента.

Чи буде зменшення податків йти параллельно із суттєвим урізанням видатків (що правильно) чи просто знову вирішать зробити це за рахунок збільшення державного боргу подивимось. Трамп виступає за друге, але тут у нього є суттєва опозиція від найбільш консервативного крила GOP, які вже провалили спробу збільшити стелю державного боргу.
❗️ У НАТО вперше підтвердили, що Росія планувала вбивство керівника оборонного концерну Rheinmetall.

Про це заявив заступник генсекретаря НАТО з гібридних загроз Джеймс Аппатурай. Світові медіа повідомляли про це в липні 2024 року. Тоді стало відомо, що спецслужби США і Німеччини зірвали замах на керівника Rheinmetall Арміна Паппергера, який готувався на замовлення російської влади.

Співрозмовники CNN стверджували, що замах був частиною плану із серією вбивств європейських керівників оборонної промисловості, які підтримали Україну.

❤️ Радіо Свобода. Підписуйтесь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Бабель
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Хлопцям з 93 ОМБр для ремонту авто необхідна допомога

Авто є важливим як для виконання бойових задач, так і для порятунку поранених

Загальна ціль 100к грн, з яких ми пробуємо зібрати хочаб 10к

Маленьких донатів не буває, кожні 2, 5, 50,100 грн важливі❤️

Посилання на банку
Forwarded from Бабель
🇸🇾 Сирія вимагає від Росії «компенсації» після застопорених переговорів про її військові бази в країні.

Новий уряд Сирії провів з делегацією Кремля перші переговори та звітував, що «діалог підкреслив роль Росії у відновленні довіри із сирійським народом за допомогою конкретних заходів, таких як компенсація, реконструкція і відновлення». Якою саме має бути компенсація — не уточнюють.

Бази РФ у Сирії — це військово-морський порт у Тартусі та аеродром у Хмеймімі. Завдяки ним Москва впливала на Близький Схід і Африку. Втрата цих обʼєктів стане її стратегічною невдачею.

@babel
У Бундестазі прямо зараз - історична промова Романа Шварцмана, 88-річного громадського діяча з Одеси, що пережив Голокост:

«Гітлер хотів убити мене тому, що я – єврей, зараз Путін намагається вбити мене за те, що я – українець»
Лорд Мандельсон стане послом в США

Кір Стармер направить лорда Пітера Мандельсона у Вашингтон.

Мандельсон один з найближчих соратників Тоні Блера, його називають одним із архітекторів "Нових лейбористів" і є однією з найбільш впливових осіб нинішнього лейбористського істеблішмента. Плюсом Мандельсона є його широкі зв'язки в корпоративному світі, який має вплив на амеркианську адміністрацію.

Призначення фігури такого масштабу, свідчить про пріоритет відносин з США для Стармера. Завданням нового посла буде налагодити відносини з адміністрацією Дональда Трампа, що є однією з першочергових задач британського уряду.
🙈🙈🙈
Forwarded from Бабель
🇺🇸 Демократи в Сенаті заблокували проєкт закону про санкції проти МКС.

Документ застряг у процедурному процесі, не набравши необхідних 60 голосів для розгляду по суті.

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер зазначив, що одна з причин блокування документа — він міг зашкодити розслідуванню справ про російські злочини в Україні.

Проєкт про санкції розглядають через те, що минулого року МКС видав ордери на арешт прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу і вже ексміністра оборони Йоава Галланта.

⚫️ Раніше «Бабель» поговорив про це зі співрозмовниками в українських юридичних і дипломатичних колах та міжнародними юристами. Вони впевнені, що США накладуть на МКС санкції, і тим самим якщо не заблокують, то ускладнять його роботу. Для України це означатиме, що перестане працювати єдиний суд, який (бодай теоретично) може судити Володимира Путіна.

@babel
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Трамп скасував свій указ про замороження федеральних грантів (це стосується внутрішніх) через день після того, як суд тимчасово зупинив його дію.

Імплементація цього указу викликала хаос, а Білий дім звинуватив ЗМІ у тому, що вони викликали плутанину через його інтерпретацію 🤷‍♂️
Зараз всі новини і «новини», повʼязані з Трампом і його командою, треба сприймати через призму оцієї картинки.

І гарні, і погані.

Бачите новину - чекаєте, чи не буде спростування. Чи подвійного спростування.

Такі от часи. Єбануті.
Така от адміністрація. Креативна.
2025/02/01 23:52:58
Back to Top
HTML Embed Code: