Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Forwarded from kinomenstanislav
В цю суботу читаю лекцію в львівському арт-центрі «Я Галерея» (вул. Зелена, 20).

Тема: «130 років кінематографу [абсолютно неможлива лекція]».

Час і дата: 11.01, 18:00.

Вартість: 300 грн.

Як справжній дурень, я вирішив, що мені вдасться за годину-півтори розповісти всю історію кінематографу за останні 130 років.

Зрозуміло, що це неможливо.

Але тим це завдання і цікаве, бо я маю пробігти справжній кінематографічний марафон.

Як, чому і навіщо зародилось кіно?

Які періоди розвитку воно переживало?

Як сформувалося жанрове різноманіття?

Чим кіно було в минулому, є сьогодні і може стати в майбутньому?

Від Орсона Веллса до Йоргоса Лантімоса, від Сатьяджита Рая до Апічатпонга Вірасетакула, від «Кабірії» до «Матриці», від «Носферату» до... «Носферату».

#події

- - - - -

Зареєструватись на лекцію можна тут.
Першу цьогорічну сесію Рисунку оголеної натури в Я Гелерея Київ зазнимкувала Анна

Запрошуємо вас вже завтра долучитися по цього атмосферного перформансу, що відбувається в наших галереях у Львові та Києві щосуботи!

📍Львів // вул. Шота Руставелі, 8
📍Київ // вул. Хорива 49Б

Щосуботи 13:00–15:00
Вартість: 100 гривень

🧚🏻
♀️Модель: @sashasashas

#рисунок
#артворк

Антон Логов, Київський вечір


«Цю роботу я написав взимку 2023 року, коли були сильні блекаути. На картині зображується узагальнений образ Києва: діти з батьками йдуть додому з гуртків та додаткових занять. Темрява, у якій запалюються вогники надії у поодиноких вікнах багатоповерхівок... Спокій, тривога і надія переплетені в одному образі.» — Антон Логов

Зараз цю роботу можна побачити в експозиції Змішані відчуття, що триватиме до 23 лютого в Я Галерея Київ.

#логов
Дві Фріди [ісп. Las dos Fridas] — подвійний автопортрет мексиканської художниці Фріди Кало. Одна з версій Кало одягнена у білу вікторіанську сукню європейського стилю, а інша — у традиційну сукню Техуану, що носили жінки корінного індійського народу Мексики.

Саме таке втілення двох іпостасей художниці часто пояснюється її подвійним корінням — батьком був німцем, а мама мексиканкою. Інша інтерпретація полягає в тому, що Фріда-техуанка — це та, яку обожнював її чоловік Дієго Рівера, а європейська Фріда — та, яку він відкинув, адже саме її серце відкрите та пошматоване.

Ця робота просякнута болем, яким було сповнене життя Кало. Важка дитяча хвороба, трагічна автомобільна аварія, яка прикувала її до ліжка, а потім і медичні проблеми протягом усього життя, показані через дві фігури: одна з них слабка, а інша — сильна. Однак обидві складають єдину Фріду.

Як Фріда Кало та інші художники, зокрема Босх, Рембрандт, Рубенс, Клімт, Клод Моне, у своїх творах зображували глибинні відчуття страху, екстазу, щастя, смутку, гніву, болю, смутку, радості? Як мистецтво осмислює кризи, відкриваючи шлях до гармонії?

Про це все — поговоримо на лекції культурологині та авторки каналу Естетичний інтелектТетяни Дорошенко вже цієї суботи!

До зустрічі в Я Галерея Київ! 🧡

📍Київ // вул. Хорива 49Б
Субота, 18.01, 17:00
Вартість: 300 гривень

Реєстрація за посиланням.

Фото: Фріда Кало, Дві Фріди, 1939. Джерело

#кало #артворк
Олексій Абрамов, Незгода, 2024, сосна, різьблення, випалювання

«Суперечка нерідко виникає через дрібницю. Здається, зовсім незначна іскра незгоди здатна розгорітися у справжній конфлікт — запальний, немов полум’я.

Вогонь — це лише частина процесу створення скульптури, який, завдяки ініціативі фотографа Тараса Гіппа, перетворився на справжній перформанс, що підсилює і розкриває ідею роботи.»
— розповідає Олексій.

Багато хто з нас боїться цієї іскри незгоди, що розгорається у полум'я та лишає по собі темні випалені плями на наших стосунках із близькими. Хтось із жахом думає про можливість лишитися самотніми.

Як мистецтво віддеркалює найпотаємніші страхи людства? Саме про це вестиме мову Павло Гудімов на спеціальній лекції-екскурсії до фінісажу виставки Олексія Абрамова та Ярослава Герасименка — Захисна оболонка. Де між її експонатами сховався страх? Про виставку та авторів, про внутрішні та зовнішні страхи в інтерактивному супроводі — цієї неділі!

Реєстрація за посиланням.

Фото: Тарас Гіпп

#артворк #абрамов
Forwarded from cimetière
There are things you can't get anywhere… but we dream they can be found in other people.

безмежно люблю, безмежно дякую, безмежно памʼятатиму — Девід Лінч помер 16 січня 2025-го року, за 4 дні до свого дня народження. великому режисеру, художнику та музиканту мало виповнитися 79 років.
Першою любовʼю Девід Лінча, який навчався у Школі Музею образотворчих мистецтв у Бостоні та у Пенсильванській академії образотворчих мистецтв у Філадельфії — був саме живопис.

«Перш за все, я хотів бути лише художником, але живопис привів мене до кінематографу, — казав Лінч. «Тож я відчуваю, що я і художник, і режисер, а ще я люблю музику. Я завжди кажу, що йду туди, куди мене ведуть ідеї…»

Літографії, чорно-білі фотографії, малюнки, комікси, колажі, скульптури, анімація в режимі стоп-моушн і навіть антропоморфні дизайнерські лампи.

«Кожен матеріал прекрасний, але кожен по-своєму, і ти дізнаєшся про нього, коли працюєш з ним і розмовляєш з ним.»

Насичуючи свої роботи унікальною мовою сюрреалізму, Лінч запрошує нас зануритися глибше свідомого у таємничі світи, якими він захоплювався все своє життя:

«Я дізнався, що просто під поверхнею є інший світ, і ще інші світи, якщо копнути глибше. Я знав це ще з дитинства, але не міг знайти доказів. Це було просто відчуття. У блакитному небі і квітах є добро, але й інша сила — дикий біль і розпад — також супроводжує все.»

Фото 1:
Девід Лінч за роботою у своїй студії в Лос-Анджелесі.
Фото 2: Девід Лінч, Біллі співає мелодію для камери смертників, 2018, змішана техніка. Ця робота була однією з понад 500 представлених на ретроспективній виставці Лінча —
Someone Is In My House.
Фото 3: Девід Лінч,
Boy Light Fire, 2010.
Фото 4: Девід Лінч,
Untitled [drawing number 055].
Фото 5: Девід Лінч,
Telephone.

Авторка допису: Валерія Шульга

#лінч
Вечірній корисний контент 🙌🏻

Ми продовжуємо серію підбірок медіа і проєктів вартих вашої уваги.


FashionpressW — архів якісного фото та відео контенту: від культових 90-х до найсвіжіших трендів. Лайфхаки, інсайти та натхнення для твого просування в соцмережах.


Film £ Book Club Ukraine
авторський блог про маркетинг і психологію в кіно. Тут ви завжди знайдете ідеальний фільм на вечір та можливість обговорити кіно чи книгу.

Естетичний інтелект — канал
про мистецтво, про арт-події в Києві, а також про книги про мистецтво і культуру.


Fashion Digital Ukraine — канал про міжнародні тренди та технології в світі моди. Звіти TikTok, Іnfluence Report, Marketing, Advertising Trends. Креативні ідеї, інноваційні інструменти та майбутні напрямки, щоб крокувати в ногу з часом.


Туфелькове порушення — канал про взуття в усіх його проявах: дизайн, створення, технологія, історія, новинки, де і що купити. Для усіх шулаверів світу.


Total creation — канал спрямований на побудову персонального стилю, обираючи з фаст-фешн лише те, що служить роками. Практичні поради та стильові ідеї, які допоможуть розкрити вашу особистість!

Оздоба — канал про ювелірну культуру та мистецтво. Молоді українські імена та бренди, знані майстри і секрети закулісся однієї з найнедооціненіших галузей.


Fashion Pererva — фешн блог від персональної та бренд-стилістки Євгенії Перерви. Кожен день стильові прийоми, модні знахідки, обговорення показів та цікаві добірки, які вам точно сподобаються.


DogmaStyleпочатково був створений для українських жінок, які виїхали під час війни за кордон, жінок не fashion професій, мета -гідна євроінтеграція та зовнішній вигляд, як інструмент. Зараз каналом користуються всі охочі, отримують аналіз та тренди, поради, а також анонси живих зустрічей в Україні та в Європі.

Фото з монтажу виставки «Декорації. Ласкаво просимо!» — Андрій Сагайдаковський пише відомий вираз "КУЛЬТУРА". Мистецький Арсенал, Київ, 2020. Фотограф Олександр Попенко.

#медіа #культура
2025/01/21 04:54:28
Back to Top
HTML Embed Code: