Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
17 лютого 1908 року народився Олекса Влизько, український поет футурист, прозаїк, розстріляний у грудні 1934 року 💔
17 лютого 1664 року помер Іван Богун, український військовий і державний діяч, козацький полководець часів Хмельниччини, соратник Богдана Хмельницького, полковник подільський 🕯
🗺Діти в обряді вертепу "Водіння кози". с. Хоробичі. Чернігівщина. Фотограф Наталія Семплікевич. 1910-ті роки.

🌐 Історія України🔱
Підпишись, пізнавай, поширюй!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
18 лютого 1856 року на Чернігівщині народилась Софія Русова українська письменниця, одна з засновниць українського жіночого руху. 🥳
Валентина Чистякова у одній з вистав 💝
Леся Петлюра ❤️‍🩹
(Не ну що за краса уся в батька така в космосі 🤧)
Леся Петлюра з двоюрідним братом Степаном Скрипником 1937 рокі
Книжкова зануда
Леся Петлюра з двоюрідним братом Степаном Скрипником 1937 рокі
Степан згодна стаке митрополитом (УАПЦ) (Українська автокефальна православна церква )
19 лютого 1911 року народився Володимир Ґерета бойовий референт повітового провідника ОУН. Вбитий у 1936 році .💔
Сергій Параджанов
Ще одне прикольне фото Сергія Параджанова вам
20 лютого 1888 року народився Василь Барвінський, український композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя 🥳
Подружжя Барвінських у 1937 році
🕯🇺🇦20 лютого — День пам'яті Героїв Небесної Сотні! Це день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Подвиг Героїв Небесної Сотні надихнув на боротьбу з російською агресією сотні тисяч українців. І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу та право бути господарем на рідній землі. Вічна пам’ять і слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та небесними захисниками України!

Сьогодні ми не повинні зрадити тих, хто зробив мужній крок до самопожертви та безсмертя!

Ми відповідальні перед ними, перед собою та перед майбутніми поколіннями українців за долю і майбутнє нашої країни! Слава Україні! Героям слава!🕯🇺🇦

🗺Ми неодмінно вистоїмо та не зрадимо подвигів наших Героїв!

🌐 Історія України🔱
Підпишись, пізнавай, поширюй!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🟥⚔️20 лютого 1921 року народився Микола Савченко, (псевдо – «Петро Миколенко», «Байда», «377») – курінний УПА, командир сотні УПА «Східняки».

Після закінчення десятирічки та Миргородського керамічного технікуму був мобілізований до Червоній армії, дослужився до звання лейтенанта. На початку війни під час відступу армії потрапив в оточення і залишився на Полтавщині.

Наприкінці 1943 року опинився в Карпатах, де зголосився до Української Повстанської Армії. Був призначений командиром підрозділу воєнної округи-5 «Маківка» на Дрогобиччині, був в охороні Великого Збору УГВР у липні 1944 року. У серпні 1944-го очолив сотню «Східняки», в якій служили колишні червоноармійці, уродженці центральних та східних областей України.

15 вересня 1944 року сотня «Байди» ввійшла до Лемківського загону воєнної округи-6 «Сян», який підпорядковувався тимчасовій спеціальній військовій окрузі УПА-Захід-Карпати, що існувала протягом двох місяців (серпень-вересень 1944) на території, ще зайнятій німцями.

Після зміни лінії фронту залишився в Лемківському курені, впродовж жовтня-листопада рейдував по теперішній Івано-Франківщині та Дрогобиччині. У січні 1945 року сотня, згідно з наказом головного військового штабу УПА, перейшла на північно-східну Тернопільщину.

У лютому 1946 року «Байда» був призначений заступником командира 26-го (Лемківського) Тактичного Відтинку «Лемко» та командиром Перемиського куреня. У серпні 1947 року відділ УПА під керівництвом «Байди» здійснив успішний рейд на Захід, опинившись у Західній Німеччині: спершу в таборі для інтернованих вояків у Деґендорфі, потім – у таборі для переміщених осіб у Реґенсбурзі. У 1948 році Старшинські Збори в еміграції обрали Миколу Савченка заступником шефа Місії УПА за кордоном.

У 1950 році разом з родиною емігрував до США, де закінчив студії механічного інженерства. Працював за фахом, запатентував три винаходи з виробництва автозапчастин.

Аби не постраждали родичі в Україні, на еміграції взяв собі псевдо Петро Миколенко. Під цим іменем став одним із організаторів Об'єднання колишніх вояків УПА в США, обирався кілька разів його головою. Був активним в УАПЦ, комбатантських організаціях. У 1973 році став одним із засновників торонтського Видавничого комітету «Літопис УПА», працював над його творенням. Спонукав колишніх вояків задокументовували для історії події, пережиті ними під час боротьби в лавах УПА.

🕯Помер 1 січня 1979 року в Детройті (штат Мічиган, США). Похований у Баунд-Бруку (штат Нью-Джерсі, США).

🌐 Історія України🔱
Підпишись, пізнавай, поширюй!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/20 20:44:25
Back to Top
HTML Embed Code: