Telegram Web
🔴 Кого позбавили держнагород?

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо позбавлення державних нагород зрадників України. До списку увійшло 34 особи, серед яких – народні депутати, ексурядовці, правоохоронці, російські політичні, релігійні та культурні діячі. Усіх їх позбавлено державних нагород України безстроково.

Як зазначено на сайті президента, до десяти з них застосований максимальний набір санкцій — 21 вид. Йдеться не лише про позбавлення державних нагород України, а й, зокрема, про блокування активів, анулювання ліцензій і дозволів та повне припинення торговельних операцій.
🗣 Розмова з колишнім заступником голови ЦВК, експертом з конституційного права ЦППР Андрієм Магерою в рамках нашого спецпроєкту "Республіка".

Говорили про:
▪️обмеження воєнного стану;
▪️шкоду від телемарафону;
▪️парламентську опозицію;
▪️стан війни.

Деталі
🕯23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Щороку наприкінці листопада ми вшановуємо тих, хто загинув голодною смертю від московського тоталітарного режиму.

Де б ви не були — запаліть свічку пам’яті у своєму вікні о 16:00 в пам'ять про мільйони українців, які померли через терор радянської влади.
❗️Земельний хаос, мільярди “Спецжитлофонду” та збій системи. Як проходило засідання Київради?

На розгляді Київради був проєкт рішення про передачу в оренду ТОВ “Проспект” ділянки. Депутатка “Слуги народу” Ксенія Семенова зазначила, що сама ділянка знаходиться впритул до Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, який розташований у будинку “Літаюча тарілка” Флоріана Юр’єва, що у 2020 році був внесений до реєстру пам’яток архітектури.

Натомість Михайло Терентьєв без жодних контраргументів сказав лаконічне: “Прошу підтримати, колеги” — і рішення ухвалили 76 голосами.

Наприкінці засідання у системі голосування були технічні збої, тому її доводилося регулярно перезавантажувати та діставати картки депутатів зі слотів.

🤔 В якийсь момент здавалося, що секретар Київради Володимир Бондаренко більше часу витрачає на проведення сигнального голосування серед депутатів після “скидання” системи, аніж Михайло Терентьєв — на ухвалення земельних питань чи голосування за них “блоками”.
❗️ Рада має бути відкрита: профільні організації та ЗМІ вимагають розширити доступ журналістів до засідань ВРУ і комітетів

Рух ЧЕСНО у співпраці з профільними громадськими організаціями та ЗМІ розробив рекомендації для вдосконалення доступу журналістів до діяльності Верховної Ради України.

📍Мета рекомендацій — забезпечити прозорість роботи парламенту, відновити та зміцнити громадський контроль.

Рекомендації Руху ЧЕСНО:

▪️ розширити доступ журналістів до засідань парламенту і комітетів;

▪️ удосконалити процедури акредитації з прозорими критеріями;

▪️ забезпечити рівні умови доступу для всіх медіа, включно з регіональними та незалежними виданнями.
❗️Як працювала Верховна Рада за ці 5 років?

Уже сьогодні о 18:00 детально про голосування, монобільшість та нові коаліції у ВР розкажуть наші експерти у новому випуску "ЧЕСНО про політику".

🔔Підписуйтесь та тисніть дзвіночок, щоб не пропустити.

🔴 Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UC-rKUqkrYAsn8TEI-AqGK-Q?sub_confirmation=1
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🗣 "Представники влади повинні чітко розуміти, що парламентська опозиція — це не опозиція до держави чи суспільства, це різні речі, і коли сприймають опозицію до влади як опозицію до країни, то це неправильний підхід і так не повинно бути".

Такою думкою з ЧЕСНО поділився Андрій Магера, колишній заступник голови ЦВК та експерт з конституційного права ЦППР.

А яка точка зору стосовно опозиції у вас?
Таміла Ташева не стане нардепкою від "Голосу"?

Наступною у списку партії, після засновника Prometheus Івана Примаченка, є постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева. ЦВК визнала Тамілу Ташеву обраною народною депутаткою від партії "Голос".

"Я зараз потрібна на своїй посаді. Я працюю у вертикалі президента протягом п’яти років. Вважаю себе членом політичної команди президента. Звісно, що зараз ми всі працюємо на одну мету, на державу Україна, але поки що я не планую йти в парламент", — сказала Ташева в ефірі національного телемарафону.

Нагадаємо, 29 жовтня стало відомо про смерть народного депутата від "Голосу" Олега Макарова. Після чого CEO освітньої онлайн-платформи Prometheus Іван Примаченко відмовився йти в парламент. А колишній перший заступник міністра економіки Павло Кухта ще у листопаді 2019 року подав заяву до ЦВК про відмову балотуватися. Вони йдуть у виборчому списку на 24-25-му місцях.

Наступним у списку після Ташевої іде політолог Микола Давидюк.
❗️Громадськість закликає керівництво парламенту та Апарату ВРУ, голів фракцій та груп, а також народних депутатів, до спільної роботи, щоб:

▪️розширити доступ журналістів до засідань парламенту і комітетів;
▪️удосконалити процедури акредитації з прозорими критеріями;
▪️забезпечити рівні умови доступу для всіх медіа, включно з регіональними та незалежними виданнями.

Безперечно, безпекові ризики накладають на всіх низку важливих обмежень, проте все ж необхідний пошук балансу для збереження демократичних здобутків України, відновлення та зміцнення громадського контролю. Інформація про роботу парламенту, дату та час засідання давно вже не є секретною, ба більше — з мандатами досі залишаються кілька десятків нардепів від колишньої (нині забороненої) проросійської партії ОПЗЖ.
Forwarded from Bihus.Info
😬 Великий львівський схематоз: як бізнесмен Козловський скуповує історичний Львів

Григорій Козловський відомий не лише завдяки Emily Resort чи своїй тютюновій імперії. Він ще й ексдепутат і власник десятків бізнесів у самому центрі Львова. Більшість із них розбудована на землі, яку бізнесмен отримав безкоштовно. Допомогли в цьому, схоже, схеми з ОСББ і "правильні" рішення колег із міськради.

Схема працює десь так:

▪️Скуповуються квартири в будинку, який зацікавив.
▪️Створюється ОСББ і подається прохання на виділення землі для його потреб.
▪️Землю отримують безкоштовно, вона швидко переходить у приватну власність.
▪️На місці будівель в історичному центрі з'являються ресторани, готелі й інші бізнеси.

👉 На що Козловський перетворює викуплені будівлі та чому ніхто не можу сказати “ні” його бажанням – у матеріалі Вікторії Ковцун: https://youtu.be/WXFaDCum9fI

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️Коломойський остаточно програв суд про оскарження націоналізації ПриватБанку

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам та підтвердив правомірність закриття провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського та компанії Triantal Investments LTD. Про це пресслужба банку повідомила 26 листопада.

☝️Розгляд цієї справи в судах різних інстанцій тривав майже пʼять років.

Ігор Коломойський, якому до націоналізації ПриватБанку належало 41,6572% акцій банку та кіпрська Triantal, повʼязана з ексвласниками, якій належало (16,8176%), намагалися оскаржити договір придбання акцій банку державою та повернути собі акції банку.

🗣️"Справу закрито відповідно до приписів чинного законодавства України щодо неможливості повернення акцій банку колишнім власникам", — зазначила членкиня правління з питань реорганізації та проблемних активів ПриватБанку Солвіта Деглава.
🌳 Екопарк "Осокорки": як проходив суд?

Касаційний господарський суд Києва ухвалив рішення стосовно земельної ділянки екопарку “Осокорки” частково на користь міста та киян. Таким чином, поновлення договору оренди із ТОВ “Контактбудсервіс” поки що не відбудеться. Натомість за розгляд знову має взятися суд першої інстанції — Господарський суд Києва.

На судове засідання так і не з’явилися представники міста — юристи земельного департаменту КМДА та Київради. Це вже третє засідання Верховного суду в цій справі, яке ігнорує міська влада, хоч і є відповідачем.

Але до Касаційного господарського суду приїхали і представники інвесторів, і захисники зеленої зони. У залі судового засідання виникла суперечка між сторонами, зокрема стосовно доречності візиту військових.

На попередньому судовому засіданні у залі в якості вільних слухачів зі сторони забудовника були присутні військовослужбовці, що “приїхали підтримати побратимів”. На вчорашньому засіданні був лише один військовослужбовець, який, за його словами, є інвестором “Аркади”. Захисники зеленої зони були обурені. Вони зазначили, що і серед них є члени Сил оборони, проте вони “не використовували військову форму чи статус захисника для тиску або маніпуляцій у боротьбі за збереження природної зони”.
☝️ Нардеп від "Слуги народу" та голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко висунув Трампа на Нобелівську премію миру.

У його листі до Нобелівського комітету йдеться про те, що Трамп зробив великий внесок у мир в усьому світі, і може допомогти Україні досягти "справедливого, всеосяжного і стійкого миру, заснованого на Статуті ООН і принципах міжнародного права".

❗️ Що ми знаємо про Мережка?

Член “Команди Зеленського” на виборах Президента України 2019 року, відповідальний за впровадження системи електронного уряду і народовладдя.

Був професором та завідувачем кафедри права Київського національного лінгвістичного університету. Викладав в університетах США, Польщі, Індії, Казахстану та ін. Експерт “Інституту прямої демократії”.

У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 85 у списку, як безпартійний. Член однойменної фракції. Був членом Комітету з питань правової політики. З 17 січня 2020 року - голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

У тому ж році став співзасновником громадської організації “Український інститут прямої демократії”.
❗️Завдяки СБУ заочно засуджено екснардепа Царьова та конфісковано його майно на 460 млн грн

За доказовою базою Служби безпеки України колишній народний депутат Олег Царьов отримав тюремний вирок у ще одному кримінальному провадженні. Цього разу його визнано винним у фінансуванні збройної агресії рф.

☝️ Оскільки зловмисник переховується від правосуддя, розгляд справи відбувся у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).

За матеріалами СБУ суд призначив Царьову 8 років тюрми, а також конфіскував усе належне йому майно.

Зокрема, в дохід України вилучено:
▪️ два майнові комплекси у тимчасово захопленому Криму: санаторій «Кірова» та музей «Садиба княгині Барятинської», загальна вартість яких становить понад 456 млн грн;
▪️ квартиру в центрі Дніпра вартістю 3,2 млн грн;
▪️ земельну ділянку на Київщині, яка оцінюється у 1,3 млн грн.
❗️ Олексій Рябикін був призначений заступником міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.

До цього Рябикін був радником заступника голови Офісу президента Олексія Кулеби. Регулярно виступав на ефірах телебачення та інтернет-ЗМІ як експерт і посадовець Офісу президента.

Рекомендуємо почитати: Офісні рокіровки.

🤔 В ОП ж прийшов за Кулебою з Київської ОДА. За словами самого Кулеби, Рябикін у його команді відповідав за комунікації.
❗️ Верховна Рада має зробити повноцінним доступ журналістів до будівлі парламенту, відновити прямі трансляції засідань, а парламентські комітети без виключень мають інформувати про свою діяльність.

Цього вимагає Рух ЧЕСНО разом із низкою інших профільних організацій та ЗМІ, які розробили рекомендації для забезпечення прозорості роботи парламенту та відновлення громадського контролю.

Чому відновлення доступу журналістів до Ради — це важливо?
Forwarded from Bihus.Info
Обійтись штрафом за хабар в декілька мільйонів? Можна, чому ні. Головне, щоб не зловили на гарячому. Із МСЕК-івцями принаймні ця схема працює 🤬

Члени комісій, у яких знайшли мільйони готівки вдома та інше незадеклароване майно, можуть відбутися мінімальним покаранням. А їхнє майно - недоторканним. І ліквідація МСЕК цю проблему ніяк не вирішить.

Ті, кого правоохоронці зловили в момент передачі хабаря, ризикують загриміти за ґрати з конфіскацією майна. Але якщо валізи доларів знаходять постфактум після усіх корупційних схем, то це може закінчитися штрафом. Усе залежить від того, як і коли спіймали МСЕК-івця. Чи це справедливо? Навряд 🤷‍♀️

👉 Чому покарання для МСЕКівців залишається вибірковим - розбирається Ангеліна Капітула: https://youtu.be/oc2Zpikm89E

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
☝️Тривожний колапс: як зупинка громадського транспорту блокує Київ

Що спільного у Києва, Хмельницького та Івано-Франківська? У цих трьох містах відбувається зупинка наземного громадського транспорту під час повітряних тривог. Водночас транспорт чомусь не зупиняється у містах, які знаходяться біля кордону з рф — Чернігові, Харкові та Сумах.

🤔 Після повномасштабного вторгнення росії в Україну постійною та вкрай важливою проблемою для киян серед іншого є зупинка наземного транспорту під час повітряної тривоги. Не можна вільно перетинати Дніпро, а мешканці районів, віддалених від підземних станцій метро, вимушені шукати альтернативні шляхи.

Натомість органи місцевого самоврядування не мають наміру переглядати своє рішення, попри усі його незручності. Це робить Київ одним із лише трьох міст України, які продовжують зупиняти комунальний транспорт під час повітряних тривог.

Що передувало такому рішенню, у чому його недоліки та як це регулюють інші міста — дізнавався Рух ЧЕСНО.
💰Президент України підписав закон про державний бюджет на 2025 рік.

☝️Пріоритетом кошторису залишається захист нашої держави. Фінансування Сил безпеки й оборони, закупівля й виробництво зброї, дронів та техніки.

На це виділено 2,23 трлн грн.

420,9 млрд грн направлять на соціальний захист, 217 млрд грн — на охорону здоров'я, 199 млрд грн — на освіту.

🔍Загалом видатки наступного року заплановані на рівні 3,6 трлн грн.

Доходи — 2,05 трлн грн.

Як голосували за бюджет
2024/11/29 07:36:21
Back to Top
HTML Embed Code: