Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
«Автограф війни». Або простіше – контузія. Такі неформальні назви має легка черепно-мозкова травма.

Більшість військовослужбовців перенесли хоча б одну контузію за час служби. Через неї бійці стикаються з мігренью, порушенням слуху і зору, безсонням, панічними атаками, проблемами з пам’яттю і концентрацією.

Не дивлячись на поширеність проблеми, військовослужбовці та їхні родини погано обізнані в питаннях лікування контузії. Про неї мало говорять і вона залишається невидимим «автографом війни», який військовий несе з собою все життя.

Виникає багато спекуляцій та недоказових методів лікування. Міфи вкорінюються в свідомість та не дають можливості обрати якісне лікування.

Ми розпочинаємо серію тематичних публікацій про лікування легкої черепно-мозкової травми. У першій частині розвінчуємо найпопулярніший міф – «контузію треба прокапати».

Джерело: Медична Служба Азову
Forwarded from LifeSaver Store
УВАГА‼️
Зʼявились нові, більш точні, підробки на турнікет CAT.

• Поки що, всі, які зустрічали, були з номером партії 121J075 (але можуть зʼявитися й інші).

На двох фото наведені 2 найбільш легкі для розрізнення ознаки підробки:

1. На зовнішній стороні пряжки між КОЖНИМИ буквами в ОБОХ надписах CAT наявна крапка. (Тобто загалом 4 крапки в підробці).
Натомість в оригіналі їх завжди тільки 3. Тобто в оригіналі в одному проміжку має бути пусто.

2. В підробці на внутрішній стороні пряжки по боках відсутні кружечки.
В оригіналі має бути по 3 кружечки з обох сторін.

Продовження поста

LifeSaver Store
Forwarded from LifeSaver Store
i believe in china tacmed supremacy👹
УВАГА‼️ Зʼявились нові, більш точні, підробки на турнікет CAT. • Поки що, всі, які зустрічали, були з номером партії 121J075 (але можуть зʼявитися й інші). На двох фото наведені 2 найбільш легкі для розрізнення ознаки підробки: 1. На зовнішній стороні…
• Загалом відмінностей є набагато більше, але кожної, з уже названих, достатньо для ідентифікації. Прохання до колег не робити більш повні розбори, щоб не давати виробникам підробок можливості створити ідеальну копію, а також не заплутати людей більш субʼєктивними і важкими для розрізнення ознаками.

• Також рекомендуємо самим не намагатися шукати інші відмінності (якшо вони не дуже очевидні), оскільки, від року до року, деякі деталі, все таки, змінювалися, і ви можете сприйняти оригінал за підробку.
Ми дослідили майже всі зміни за 8 років виробництва 7 генерації, і з радістю проконсультуємо, якщо у вас виникнуть підозри щодо ще якихось відмінностей у своїх турнікетах.

LifeSaver Store
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
ЧОМУ МАЙБУТНІ ОФІЦЕРИ НЕ ЗНАЮТЬ ТАКМЕД? Ч1

Проблеми підготовки у Вищих військових навчальних закладах знаходяться поза межами інформаційного поля через низку причин, це і ізоляція від зовнішнього світу, відсутність зацікавленості суспільства та слабка робота самих викладачів та інструкторів у цих ВВНЗ (частіше за все, немає що показати). Спробую висвітлити цю проблему

Чому ж все так?

Програма підготовки рівня L-1A передбачає вивчення тактичної медицини у дисципліни БСВВ та розроблена таким чином, що можна викласти програму курсу CLS. Крайній наказ міністерства оборони №436 нарешті поставив крапки над "Ї" та визначив рівень підготовки яким мусять володіти всі офіцери без вийнятку - домедична допомога розширена або згідно курсу CLS від комітету ТССС. І тут вам може здатися що все ж добре, але є багато "але".

Підготовка курсанта з такмеду відбувається у перший рік його навчання у ВВНЗ, що однозначно не гарантує збереження хочаб усвідомлених навичок надання допомоги, мовчу про тактичну обізнаність яка, на мій погляд, є головною навичкою для майбутнього офіцера в тому числі і з такмеду.

Нормативна база не декларує принципи викладання, тому розклад занять може виглядати як пару годин сьогодні, пару годин через тиждень і так далі. І хоча існує і така форма навчання, вона є гіршою ніж викладання єдиним блоком, гірше тільки навчальні точки.

Особовий склад. Звісно у кожному ВВНЗ своя тусовка, але загальна картина має спільні риси, це недостатня кількість інструкторів на о/с, неможливо дотримуватись співвідношення курсант:інструктор 6-8:1 коли у вас просто немає цих людей, або якщо вони навіть є, навряд чи ви отримаєте години підготовки саме в цей момент. Профпридатність викладачів та інструкторів теж під питанням, я б не хотів бачити людей, які викладають такмед, але не можуть демонструвати навички або не мають бойового досвіду.

Навчально-матеріальна база, тут загальновійськова проблема, без волонтерів ми би вчили на пальцях.

Окремою темою є навчання з медичного планування, акцентованого на цій темі курсу просто не існує у програмі, весь базис які курсанти здобувають за чотири роки навчання в цьому питанні варіюється від відвідування пар з тактики до спілкування з інструкторами та викладачами на навчальних полігонах, відповідно підготовка кожного курсанту є дуже різною.

ТВО Бойового Медика 🫡
ЩО Ж ЦИМ РОБИТИ? Ч2

Виконання програми L1-A лежить на плечах планувальників, відповідно блокове викладання курсу можливо через усвідомлене ставлення до викладання курсу на рівні управління ВВНЗ та управлінь факультетів.

Підтримання навченості впродовж наступних 3 років це виклик для викладачів та інструкторів без додаткової програми навчання, без наказово затвердженої програми на рівні всього ВВНЗ неможливо підтримати курсанта на рівні CLS, і це не мусить бути заняття по пів години, це мусять бути контролі різного характеру від тестів до симуляційних відпрацювань з тактичними завданнями, повторного проходження курсів. В ідеальному світі майбутні командири саме бойових підрозділів мусять опанувати рівень бойового медика, цієї стратегії дотримується АЗОВ, але я наголошую, УСЮДИ не так як в Азові. І все це мусить бути забезпечено затвердженими годинами підготовки, інакше це має сумнівний результат.

Робота з викладацьким складом, підтримка бойового досвіду є важливим компонентом профпридатності для викладачів та інструкторів, але однозначно це мусить бути тонкий ручний процес контролю, який мусить враховувати, щоб вашого інструктора не зхантили до відрядженого підрозділу або він не залишився на полі бою.

Грошове забезпечення теж є проблемою, яка спонукає повертатися до бойових підрозділів або переходу в навчальні центри, бо ВВНЗ не отримають додаткові виплати, як інструктори у НЦ.

Збільшення штату інструкторів. Служба у ВВНЗ є досить престижною для інструкторів та викладачів через один ключовий фактор - особовий склад, курсант - це ідеальний військовослужбовець, кращого ви просто не знайдете і коли спеціалісти передають знання та навички, вони бачать опанування курсантом матеріалу, більшої насолоди просто немає. Тому враховуючи це та вище зазначені фактори ВВНЗ має стати конкурентним закладом для служби.

Всі роки війни ми знаходимось на шляху реформ, які загально можна характеризувати як "стій тут, іди сюда", поки ми намагаємось створити картинку, тільки сталі процеси будуть рухати цей весь піздець

ТВО Бойового Медика 🫡
Пан бойовий медик NORD написав Вам пост про запобігання гіпотермії у поранених. Ділиться власним досвідом і важливою інфомрацією про запобігання і лікування гіпотермії.

Перейдіть, почитайте самі, лайкніть обовʼязково і зробіть репост.

Це вкрай важливо. Гіпотермія - одна з найНЕДООЦІНЕНИХ проблем у поранених і причин смерті.

Також нагадую, шо отут є моє відео про гіпотермію, чому це важливо, про термоковдри і чому термоковдри мають бути великими і дорогими, а не з аліекспресу за 1 долар.
Акція-нагадування про хвилину мовчання

🗓 У четвер, 14.11, о 9:00 (збір з 8:40)
📍Київ, біля ст.м. Площа Українських Героїв

Якщо бажаєте долучитися, доєднуйтеся до чату за покликанням, там усі деталі.

Будуватимемо свідому культуру пам'яті в Україні разом ❤️‍🩹
Forwarded from Лачен пише
Кров на фронті постійно у дефіциті, але законодавство обмежує донорів через застарілі або не доказові дослідження.

Досі людям на антидепресантах не можна її здавати, а це може багатократно допомогти донорству.

Підпишіть петицію аби це змінити: https://petition.kmu.gov.ua/petitions/7038
Forwarded from Записки ТакМеда 🚑 (Saint Inquisitor)
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Принципово не закриваю відос блюром.

Херсонська область..
Ось вам наявний приклад - чому треба вчити домедичку.
Інакше в аналогічній ситуації все зведеться до криків

" памагітє ! Он/ана кров'ю істєкаєт!"

А поруч буде ходити довбойоб в білих кєдах з камерою , і замість надання допомоги - буде знімати в інтернети файний контент про те як ви, або ваша близька людина загинаєтесь від кровотечі . 🤷

P.S: Вчіть ТакМед блять 🙄☝️
Бути воїном - жити вічно!🛡️

Миколаївський осередок "Одна кров", у річницю загибелі Даніїла Жмуйдова на позивний "Тиква",проведе символічну донацію.
Друг Тиква – доброволець-парамедик, бойовий медик, засновник тренінгового центру "Такмед Харків» і учасник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.
З 2016 року він рятував життя на передовій, а з початку повномасштабного вторгнення став медиком у ПДМШ.

27.12.2023 "Тиква" пішов з життя, назавжди залишивши слід в історії української Nації.💔

Його відвага і самопожертва надихають нас боротися та продовжувати його справу.

Ми запрошуємо всіх мешканців Миколаєва, стати донорами крові в пам’ять про Героя, віддавши таким чином честь не лише загиблому "Тикві", а й усім, хто поліг в бою за Nезалежну Україну.

Дата : 27.12.2024
Час: 8:00
Локація : провулок Радіо 2
Додаткова інформація про донорство та донацію: @odnakrov_mk

https://www.instagram.com/share/p/BAGK00lFyi

Слава Герою!🫡
2025/01/11 00:21:17
Back to Top
HTML Embed Code: