Telegram Web
✍️Президент України підписав законопроєкт 11251 про сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії для книгарень на оренду приміщень.

За словами директорки УІК Олександри Коваль, на книжкові сертифікати для 18-річних в бюджеті виділили 370 млн грн.

#законодавство

Підписатися на Читомо в телеграмі
За 14 років після першої скарги уряд Делі надав дозвіл на переслідування письменниці Арундаті Рой.

Письменницю переслідують через коментарі щодо Кашміру — спірного регіону між Індією та Пакистаном.

Арундаті Рой – лавреатка Букерівської премії за індійський роман «Бог Дрібниць» та авторка численних публіцистичних статей на суспільно-політичну тематику.

#свобода_слова

Підписатися на Читомо в телеграмі
Водійка, професорка, директорка, кандидатка, тренерка.
Військовослужбовиця, снайперка, сержантка.

Наша мова має доволі давні й багаті традиції застосування фемінітивів. Сто років тому в нас вже були не тільки вчителька, лікарка, поетеса, а й офіцерка, чотарка та хорунжа.

І зараз, через повномасштабну війну росії в Україну, все частіше бачимо фемінітиви зокрема на позначення жінок, які служать у Сил оборони України.

Ставлення до фемінітивів у нашому суспільстві різне: хтось з ентузіазмом підтримує їх поширення, для когось це — не принципово, а дехто — категорично їх не сприймає.

Цю суспільно важливу і, як виявилося, вельми дражливу тему для Читомо проаналізував Дмитро Данильчук.

Підписатися на Читомо в телеграмі
У Польщі вийшла дитяча книжка Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули».

Книжку надрукувало Wydawnictwo No Bell, її переклала Ельвіра Гілевич.

Катерина Єгорушкіна повідомила, що вона написала додаткову передмову до цього видання, звертаючись саме до польських читачів.

#дитліт #Польща

Підписатися на Читомо в телеграмі
🏳️‍🌈Видавництво «Видавництво» відзначили нагородою «Френдлі-бізнес», що дається за значний внесок у захист та просування прав і видимості ЛГБТІК+ людей від організації KyivPride.

У видавництві висловили сподівання, що наступного року матимуть гідних конкурентів у своїй номінації.

«Ми дуже втішені й вдячні, що другий рік поспіль лґбтік+ ком’юніті обирає нас, це означає, що Видавництво рухається у правильному напрямку. Однак в цьому є і негативний бік: бізнес робить замало для квір-спільноти», — переконані там.

#ЛГБТ

Підписатися на Читомо в телеграмі
Обгорілі книжки з типографії Factor Druk, по якій росіяни скоїли ракетний удар, поїдуть на виставку в бібліотеку Конгресу США та закордонні музеї.

Після удару про друкарні директорці видавництва Vivat, що належить до того ж холдингу, що і Factor Druk, почали надходити пропозиції купити постраждалі книжки або експонувати їх за кордоном. Юлія Орлова розповіла, що невдовзі врятовані примірники вирушать на виставку в бібліотеку Конгресу США та в іноземні музеї.

#злочини_рф #Харків

Підписатися на Читомо в телеграмі
Цього року видавничий світ збагатився кількома мистецькими виданнями, які відтворюють та аналізують складний контекст історичних та сучасних подій в Україні.

Одні автори проводять читача через захопливий світ наївної творчості, продовжуючи осмислення української спадщини радянської доби, інші — розкривають інтимну історію біженства та війни через призму особистого досвіду.

Кожне з цих видань, які Анастасія Денисенко зібрала в добірку для Читомо, є своєрідним запрошенням до роздумів над певною темою.

Проєкт відбувається за фінансової підтримки ЗМІН Фундація у партнерстві із Книжковий Арсенал.

Підписатися на Читомо в телеграмі
Команда найбільшої легальної онлайн-бібліотеки української поезії «Аркуші» запустила однойменний сайт.

Наразі сайт в активному пошуку волонтерів. Долучитися до команди проєкту можна, якщо написати на пошту [email protected] або в інстаграм @arkushi.ua.

#мобільний_додаток #поезія

Підписатися на Читомо в телеграмі
У середині травня Вільнюська міська рада вирішила розпустити дирекцію Вільнюського меморіального музею і передати три квартири — музеї литовських письменників — державній установі.

Невдоволення рішенням міської ради висловили також науковці, письменники та студенти, які організували акцію протесту перед будівлею мерії Вільнюса.

#Литва

Підписатися на Читомо в телеграмі
Від одного з лідерів авангардної, лівої поезії своєї країни до «живого класика» сталінської епохи. Микола Бажан зумів пройти дивовижний шлях.

Він був автором вірнопідданих од режиму, інформатором радянських спецслужб та віцепрем’єром Радянської України. Згодом публічно розкаявся у своїх «компромісах» часів сталінізму, організовував культурну інфраструктуру країни та претендував на Нобелівську премію. Попри це, в останні часи був прибраний зі шкільної програми й став об’єктом дискусій на предмет «кенселингу».

Сьогодні розповідаємо про неоднозначну постать Миколи Бажана. Матеріал для Читомо підготував Олег Коцарев.

Діліться своїми думками про поета в коментарях.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
В Україні запустили видавництво бізнес-книг Genesis Press

Мета проєкту Genesis Press — зробити світові бізнес-бестселери доступними для українців, популяризувати якісну бізнес-літературу і розвивати підприємницьку спільноту в Україні.

#бізнес_література #нові_видавництва

Підписатися на Читомо в телеграмі
Вірші поетів і поеток-військових, напевно, найточніше фіксують реальність і відображають дійсність російсько-української війни.

У межах читання мілітарної поезії «#Фронтмени», організованому «Культурним десантом» під час фестивалю «Книжкова країна», прозвучала низка поезій українських військових.

Вірші полеглих та зниклих безвісти побратимів, а також тих, що не змогли прибути на подію з фронту, виконали інші військові, оприсутнивши їхні імена.

Публікуємо другу частину добірки цих віршів.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Олександра Коваль пояснила, як працюватимуть книжкові сертифікати, про дію яких ідеться в законопроєкті № 11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, нещодавно підписаному президентом.

Сертифікати 18-літні отримають вже невдовзі, а от субсидії для книгарень на оренду почнуть надавати вже після закінчення дії воєнного стану.

#підтримка_книговидання

Підписатися на Читомо в телеграмі
Проєкт «Укрліт» від Megogo, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури, став переможцем у номінації «edTech прорив» премії «Освіторія.Медіа award 2024».

Щиро радіємо цій перемозі, адже промоція української літератури, навіть тієї, що увійшла до шкільної програми і певним чином є частиною канону, — це важливо.

#авдіокнижки

Підписатися на Читомо в телеграмі
Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором у Kyiv School of Economics (KSE).

Кошти спрямують на потреби Школи підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів «Ятаган».

#благодійність

Підписатися на Читомо в телеграмі
Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку

Нове видання доповнили ілюстраціями художниці Олі Стрюцької.

#артбуки

Підписатися на Читомо в телеграмі
Продовжуємо рубрику порад текстів (та відео), які варті вашої уваги, від наших колег. Якщо ви їх пропустили, то ось що #редакція_читомо_радить👇

🔶 Роздуми Ірини Цілик про досвід вимушених переселенців у блозі Sestry.

🔷 «Повага» опублікувала матеріал Ганни Улюри про нову версію «1984», де тепер за головну — Джулія.

🔶 І ще один матеріал від Ганни Улюри — «Не пиши "війна", напиши: ("Тут були ми" Артура Дроня)» на «Українському тижні».

🔷 Інтерв'ю Оксани Заблоцької з директоркою видавництва Vivat Юлією Орловою читайте на «Суспільне Культура».

🔶 Маріам Найєм розповіла Ukraїner про критику, образ України у світі й особисту деколонізацію.

🔷 Криза читання: як повернутися до книг? Про це розмірковують ведучі подкасту «Запах Слова» на
hromadske.зміст.
2024/09/29 22:50:11
Back to Top
HTML Embed Code: