Telegram Web
🎉 Вітаємо переможницю премії Women in Arts-2025 у номінації «Жінки в літературі» — поетку, ветеранку, співзасновницю ініціативи «Недописані» Олену Герасим’юк.

Премія Women in Arts вручається з 2019 року. Вона створена, щоб підтримати професійний розвиток жінок у сфері мистецтва та культури, а також подолати ґендерні стереотипи та усунути нерівність.

А за лінком читайте про переможниць в інших номінаціях премії. Вітаємо їх усіх!

#Women_in_Arts

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
29❤‍🔥5🎉3🔥2
«Вони про нас» — нова кураторська серія матеріалів на Читомо від літературознавиці Ганни Улюри.

Це рецензії на романи іноземців про Україну, українців або український контекст. Як вони бачать нас? Чи не є наш образ клішованим? Чи варто читати ці тексти?

Розпочинаємо шукати відповіді на ці питання із першого матеріалу — про роман «останнього руського» Сєргєя Лєбєдєва «Шахтарка».

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
25🔥6👀3❤‍🔥1🥰1
Книгарня «Закапелок» пояснила, чому закрила локацію на Подолі

Про це Читомо розповіла засновниця «Закапелку» Наталія Паромська.

#Київ #незалежні_книгарні #ексклюзив

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
11😭10😢2💔1
Сергій Жадан став лавреатом Австрійської держпремії з європейської літератури.

Це вперше в історії преміїї її присудили українцеві.

Віцеканцлер та федеральний міністр культури Австрії Андреас Баблер зазначив:
Сергій Жадан надає літературній мові жаху війни та невидимому, всеохоплюючому страху. Він повертає народу України їхній голос та індивідуальність, які вони ризикують втратити перед обличчям російської агресії. Його творчість виражає те, що не може висловити повсякденна мова. Вона має літературну силу, необхідну для того, щоб бути свідченням та дарувати надію в часи війни та терору.


#Сергій_Жадан #премії

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
82🔥15🥰1
Сьогодні в нашій «Вітрині новинок» пʼять нових історичних романів, які перенесуть в різні епохи, країни та міста зі швидкістю найкращої машини часу.

Вікторіанська Англія, боротьба за незалежність США, суспільно-політичні зсуви часів УНР, Париж за Великої французької революції. У цих книжках є все.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
🔥164
Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA».

Усі п’єси, що вийшли до фіналу конкурсу, представлять у форматі перформативних читань на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки.

Вітаємо авторів!

#драматургія

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
🔥14
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років.

«Зростання популярності бібліотек — це чудова новина. Водночас компенсації авторам мають зростати відповідно до кількості позичань книжок у бібліотеках», — прокоментувала виконавча директорка організації з авторських прав у сфері літератури Sanasto Нііна Веттенсола.

#Фінляндія #бібліотеки

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
56🔥5👍1
У цей день 1883  року народився видатний німецькомовний письменник Франц Кафка.

Твори Кафки часто керуються логікою сну, що наближає їх до найбільш онейричного з мистецтв – кінематографу. За свідченнями сучасників, Кафку фільми дуже цікавили. Не так сюжети і розгортання історії, як рух на екрані.

Прокинувшись одного разу після неспокійного сну, Франц Кафка виявив, що його твори екранізували. Варто було йому підняти голову, лежачи на дивані, як він бачив, ожилі кадри своїх витворів. Більшість кіношок – вбого тонкі, порівняно з літературними оригіналами, безпорадні перед очима Франца. Але ті, що були дійсно гідними, всерйоз привертали до себе увагу.


Пригадуємо текст про те, як Франц Кафка ставився до ідеї екранізації його творів.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
20👍2🥰1
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички».

Це вже сьоме канадське місто, де реалізовано проєкт — раніше полички з’явилися в Торонто, Оттаві, Міссісазі, Монреалі, Вінніпезі та Гамільтоні.

#Польща #українська_книжкова_поличка #Канада #Португалія

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
34🔥7❤‍🔥3
Шмуель Йосеф Аґнон: той, що тричі пройшов крізь світові пожарища

«Іще вчора одна половина Ізраїлю не знала, хто такий Аґнон, а друга половина – хто такий Нобель. Сьогодні ми обидва знамениті», – казав Шмуель Йосеф Аґнон, коли отримував свою премію. Остап Сливинський перетворює цю конструкцію на трикутник і додає, що про Аґнона мало знають і самі українці, хоча він тут і народився, і вже не перший рік у місті Бучачі влаштовується літературна резиденція його імені.

Разом із «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» ми вирішили й собі докластися до популяризації цього непересічного діяча єврейської культури, і ми кажемо саме «культури», скільки замикання його у категорії лише літератури, було б невиправданим обмеженням.

Читайте наш текст тут

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
20🤩1👀1
Програму USAID офіційно закривають.

За словами державного секретаря США Марко Рубіо, американські громадяни не мають фінансувати «неефективні уряди в інших державах», і тому новий підхід передбачатиме більш виважене й цільове використання ресурсів.

#США #адміністрація_Трампа

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
😡71😁16😢7👏2
Більше сонця і книжок: літературні фестивалі України літа-2025

Наздогнати літо й зберегти його для себе можна у спогадах, пов’язаних із літературою, книжками, читанням і живими розмовами. А поки фестивальний сезон у розпалі, тож ми вирішили зібрати для вас найцікавіші книжкові події, якими нас ще порадує літо-2025.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
🔥16
В Одесі започатковують новий літературний фестиваль Port.

У коментарі Читомо організатори фестивалю розповіли, що PORT покликаний дати новий імпульс культурному життю Півдня. Детальніше про подію читайте в новині.

#Одеса #літературні_фестивалі #ексклюзив

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
🔥3015👍6
У Запоріжжі триває опитування про перейменування площі Маяковського.

Окрім площі, мешканцям пропонують обрати назву для скверу, що розташований поруч із площею Маяковського. Опитування триватиме до 10 липня.

#Запоріжжя #перейменування #дерусифікація

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
👀21👍10🤯1
2025/07/13 23:50:32
Back to Top
HTML Embed Code: