Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
438 - Telegram Web
Telegram Web
Disks 'n Dinosaurs
Плани на сьогоднішню ніч! Deathstalker (1983) доволі часто, якщо не очолює, то як мінімум потрапляє до першої трійки різних топів і добірок «найгірших фентезійних стрічок». Моя слабкість — це перегляд таких кінокартин особисто. Не тому, що серед робіт із…
Сідайте зручніше, зараз розповім вам, що це за стрічка така. Якщо моя розповідь вам сподобається, не забудьте продемонструвати це реакціями під постом.


Почну трішки здалеку. Є такий піджанр фентезі, як Sword & Sorcery — буквально «меч і чаклунство», іноді його ще називають «героїчним фентезі». Протагоніст тут завжди могутній воїн (бажано варвар), який бореться з найжахливішим лиходієм (бажано чаклуном), а «дівчина в біді» стає обов’язковою вишенькою на торті. Бо ж який герой не мріє врятувати принцесу?! По суті, книги про Конана-варвара сформували цілу течію, що залишалася популярною аж до кінця ХХ століття.

Deathstalker (1983) — класичний представник цієї модної течії, але, скажімо так, із розпродажного кошика. Це фільм категорії «B» з низьким бюджетом (457 тисяч доларів). Проте то були часи, коли всі прагнули повторити успіх Conan the Barbarian (1982), який зібрав близько 80 мільйонів доларів із бюджетом в 20 мільйонів. Глядачі жадали чогось подібного, і студії поспішали задовольнити цей попит.

Стрічка розповідає про воїна на ім’я... Дезсталкер, якого посилають знайти три магічні артефакти, щоб перемогти кровожерного чаклуна Мункара. На своєму шляху герой стикається з монстрами, інтригами, зрадою та вражаючою кількістю випадкової оголеності. Чесно кажучи, стільки еротики я, здається, не бачив у жодному іншому фентезі-фільмі. Фінальна битва завершується знищенням артефактів, а натовп рабів буквально розриває Мункара на частини.

Кумедні моменти:

⏺️Бій зі свинолюдом, який використовує відірвану руку як зброю.

⏺️Чаклун перетворює свого слугу на спокусливу жінку, щоб звабити головного героя.

⏺️Сценки, де другорядні персонажі виглядають і діють настільки карикатурно, що це складно сприймати серйозно.

Однак є й менш веселі аспекти. Я розумію, що то були вісімдесяті, що це художній вимисел зі своїми законами та правилами, але складається враження, що у світі Deathstalker майже всі жінки зазнають домагань від усіляких покручів. Попри це, стрічка може похвалитися сильною персонажкою — воїтелькою Кайрою, яка своїми характером і вчинками значно цікавіша за головного героя.

Фільм мав величезний комерційний успіх, заробивши понад 5 мільйонів доларів у прокаті й майже 12 мільйонів загалом. Продюсер Роджер Корман славився тим, що створював франшизи з мінімальним бюджетом і максимумом експлуатації популярних тем. Успіх стрічки призвів до появи ще трьох продовжень, хоча критики відзначали, що якість із кожною частиною лише погіршувалася.

Сьогодні «Дезсталкер» привертає увагу своїм стилем і атмосферою. Візуально автори надихалися роботами Боріса Вальєхо — справжньої ікони фентезі-арту, і це помітно. Але чи заслуговує фільм на вечірній перегляд? Імовірніше, ні. Насправді, про такі стрічки цікавіше читати, ніж їх дивитися. Проте зрозуміти, чому це стало хітом 80-х, можна. Відеокасета з Deathstalker у ті часи, мабуть, була повноцінним артефактом для підлітків. І здається, що тамтешній сценарій написав якийсь нерд, захоплений D&D, у розпалі статевого дозрівання 💥

#TrashOrTreasure #RandomPearls
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥8👍2
Nintendo Virtual Boy завжди уявлялася мені суперфутуристичною штукою. Це одна з тих консолей, у які я дуже хочу пограти наживо, бо емуляція просто не здатна передати того самого ефекту, але купувати її лише заради короткочасного задоволення — здається, не найкращою ідеєю 👾

Хоча, можливо, колись, у більш спокійні часи…
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍62💯1
Супермаркети в Сполучених Штатах на початку 1980-х.

Коли у моєму місті зʼявився перший такий, було відчуття: «Майбутнє наступило! Живемо, як у кіно!» 🛒
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍7🤯3
Розіграш закінчено
🔥8😢1🤝1
Цього похмурого дня пропоную вам поглянути на принцесу Зену в самурайському bikini armour ❤️‍🔥

До речі, всесвіт пригод героїні Люсі Лоулес включає значно більше медіапродуктів, ніж той самий серіал Xena: Warrior Princess (1995–2001). Усе це справді заслуговує на глибше дослідження. І повірте, ми обов’язково ще туди зануримося!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
9👍2
Зараз усі ставлять собі відеоігрові цілі на наступний рік, але це точно не для мене. Такі списки створюють додатковий тиск, особливо якщо щось іде не за планом. Та є одна ідея: я планую дізнатися все про те, як боротися з вампірами! Попри всю любов до франшизи Castlevania, я завжди вибірково грав у різні частини, тож настав час поглянути на серію під іншим кутом. Але почати я вирішив із пародійного спінофу, щоб звикнути до вампірського антуражу та набратися сил для справжнього виклику 8-бітних оригіналів. І знаєте що?

Kid Dracula (1990) — пречудова! У ній мені подобається майже все: соковитий візуал, добірка здібностей малюка-вампіра, битви з босами та вигадливі локації. Сюжетно гра не входить до офіційної хронології Castlevania, але тут можна знайти чимало відсилок до серії: вороги, стилістика рівнів і, звісно, музичний супровід. Хоча Kid Dracula розробляли ті ж люди, що працювали над оригінальними іграми Castlevania, відчувається вона зовсім інакше. По-перше, це не метроїдванія, а класичний платформер, а по-друге, акцент зроблено не на похмурій історії неприпинної боротьби, а на гуморі, кумедних ситуаціях і візуальних жартах. Гра має більше спільного з класичними платформерами Capcom за мотивами Disney, як-от Darkwing Duck, DuckTales чи Chip ’n Dale Rescue Rangers.

Хоч у 1993 році вийшов ремейк-сіквел для Game Boy, який мав міжнародний реліз, оригінал із Famicom довгий час залишався маловідомою перлиною лише для обраних (японців). Тільки у 2003 році завдяки фанатському перекладу західний світ познайомився з цією сторінкою пригод маленького Дракули. Сьогодні, крім емуляції, є ще один зручний спосіб насолодитися грою: у 2019 році вона увійшла до складу Castlevania Anniversary Collection і вперше отримала офіційний реліз англійською.

Головне, не дайте кавайній зовнішності гри обманути себе. Як і більшість проєктів епохи NES/Famicom, вона пропонує поважний челендж уже після першого рівня. Проте це все ще файна розвага для тих, хто вирішив дізнатися більше про вампірів — звісно, задля подальшої перемоги над ними 🧄

P.S. Обов’язково подивіться коротеньку японську рекламу, яка є у пості!

#VirtualVault #EssentialDinoPick
🔥74
2025/07/09 18:55:17
Back to Top
HTML Embed Code: