Telegram Web
Рослин часто уявляють малорухливими істотами, але чи дійсно це так? Виявляється, що представники царства флора рухаються все своє життя. Багато їхніх вправ малопомітні для нашого ока, однак достатньо простої спостережливості й можна помітити, яку захопливу руханку можуть здійснити проростки помідорів на вашому підвіконні. На лекції ми поговоримо про те, як рухаються рослини, навіщо вони це роблять та як їм вдається полювати. А також дізнаємося, яка рослина рухається найшвидше. Спойлер: цілком можливо, що ви ласували нею минулого літа.

Реєстрація: https://forms.gle/9xKPTzUGd6Xt6sid6

Так, це нова зустріч дитячого онлайн-лекторію. Початок о 10:00 в суботу 5 квітня
5
Щиро дякую за реєстрацію на майже дитячу лекцію
Нагадую про кілька важливих речей:
1. Лекція почнеться в суботу, 05 квітня о 10:00
2. Підготуйте, якщо це можливо, додатковий гаджет для вікторини в Kahoot! Якщо Ваш додатковий гаджет - телефон, то перевірте чи встановлений там додаток Kahoot!
3. За можливості нагадайте, будь ласка, Вашим учасникам про відповідальне користування мікрофоном.
4. Лекція безкоштовна. Якщо ви хочете подякувати організатором, то є така можливість.
Сплатити внесок можна за реквізитами:
Приват - через платежі
Найменування отримувача: ФОП Коваленко Олексій Анатолійович
Код отримувача: 3247616158
Рахунок отримувача: UA383052990000026003000123578
Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
(у призначенні - "Освітні послуги")
Або
5169 3324 3009 3800 (у призначенні - "Освітні послуги") З карти на картку можна перекинути, якщо ви клієнт Привату. Тоді ФОП підтягнеться за номером.
Моно:
Одержувач
ФОП Коваленко Олексій Анатолійович
IBAN
UA043220010000026007330088745
ЄДРПОУ
3247616158
Призначення платежу - Освітні послуги
Або
5408810040247677
Призначення - Освітні послуги (З карти на картку можна перекинути, якщо ви клієнт Моно. Тоді ФОП підтягнеться за номером.)
Альтернативні способи:
1. PayPal [email protected]
2. Банка Монобанку, яка підтримує купівлю нової техніки та ремонт старої: https://send.monobank.ua/jar/dX4v1NYEg
3. Бути спонсором на сервісах (якщо ви меценат каналу - доступ до преміуму у вас на постійній основі).
Донателло - https://donatello.to/dovkolabotany
Патреон - https://www.patreon.com/dovkolabotanika
Ютуб - https://www.youtube.com/channel/UCG_6Zmdf8kvHcaH5zxmXRwQ/join
Ваші будь-які символічні суми важливі, однак абсолютно не є обов'язковими для участі..
Покликання:
Join Zoom Meeting
https://us06web.zoom.us/j/86337090214?pwd=BbpGUjWTSXcYs4VK1yMuqb7DK6J2Gs.1
Meeting ID: 863 3709 0214
Passcode: 607665
До зустрічі на лекції!
👍2
Forwarded from Science Kids
Чи знали ви, що чорний та зелений чай виготовляють з однієї й тієї ж рослини? На лекції ботаніка Олексія Коваленка ми дослідимо, де виникли чайні кущі, як їх використовували вдавнину та як створюють різні типи чаю. Долучайтеся!

🍵 Коли та як чай став популярним?

Коли:
8 квітня, вівторок, 19:00 за Києвом

🧑🏻‍🔬 Лектор: Олексій Коваленко

Чай — це один з найпопулярніших у світі напоїв. На вебінарі ми поговоримо про те, де виникли чайні кущі та які існують їхні різновиди; а також дізнаємося про хімічний склад чаю, історію його популярності та як створюють різні типи чаю з однієї й тієї ж рослини.

🔗 Лінк на реєстрацію

Вебінари Science Kids створюються за підтримки Nova Ukraine.
5
Нова лекція про тварин карбонового періоду у неділю 13 квітня о 10:00

На новій зустрічі розглянемо ще одну групу тетраподів карбонового періоду. Розберемось з різноманіттям, будовою та способом життя нектридей.
Друзі, цього разу і надалі посилання на лекцію не буде оприлюднюватися в каналі лекторію, тому, щоб потрапити на подію треба буде обов'язково зареєструватися.
https://forms.gle/4cmZ4MrQERB2SHbx6
👍8
Сага про сцифоїдних медуз завершується. На останній лекції розглянемо прапороротих медуз, тобто ряд Semaeostomeae. Сюди належать дивовижні істоти - від крихіток до гігантів, які однаково дивують своїм зовнішнім виглядом та способом життя.

Реєстрація: https://forms.gle/uiUEKjxnpfAtKKJM6

Зустріч дитячого онлайн-лекторію відбудеться в суботу 19 квітня о 10:00
8
Нова лекція у неділю 01 червня о 10:00

На лекції поговоримо про загадкову істоту мосуру. Вона названа на честь Мотри - гігантської почвари, яка чубилася з Ґодзіллою у кількох відомих фільмах. Сама ж тварина жила 508 мільйонів років тому. Вона мала три ока, дихала переважно задньою частиною тіла і демонструє низку інших цікавих ознак.

Описали її як новий для науки вид лише 14 травня, але вона наскільки цікава, що змусила мене написати та анонсувати нову лекцію, що я забороняв собі роботи весь травень.

Буду радий бачити на лекції.

Щоб потрапити слід зареєструватися:
https://forms.gle/5eBErzq4vApvUErs8
7👍1
Як і обіцяв - короткий конспект стріму на каналі Довколаботаніка та зустрічі онлайн-лекторію вийшов у вигляді окремого відео на каналі ПривітТрилобіт - https://youtu.be/iyKqWxWkwfs

Озвучила історію про хижого триокого корнішона з кембрійського періоду MariAm Blog
4
Нова лекція у неділю 08 червня о 10:00

Кеш’ю має дивовижні плоди. Іноді говорять, що ця рослина утворює одночасно яблука і горіх. Однак цікаво, що з ботанічної точки зори кеш’ю не має жодного стосунку ні до горіхів, ні до яблук. Про те, що це таке ми й поговоримо на лекції. Дізнаємось про дивовижні пристосування рослини до поширення своїх насінин у просторі, про токсичні сполуки у покривах та плоду та про призначення величезної та дуже соковитої плодоніжки.
Щоб потрапити слід зареєструватися:
https://forms.gle/sfBWbcHtGPCSwUcu8
👍42
Нова зустріч онлайн-лекторію для дітей (і не тільки дітей).

Чекайте на історію про опабінію у суботу 14 червня о 13:00

505 мільйонів років тому у водах прадавнього океану мешкала дивовижна істота з сегментованим тілом, 5 очима та кігтеподібним хоботком. Вона відома під назвою Opabinia regalis. До якої групи тварин вона належала, чим займалась у кембрійських екосистемах, яке значення опабінії для реконструкції ранньої еволюції тварин – про все це ми з вами й поговоримо.

Вполювати посилання на лекцію навіть без хоботка можна тут - https://forms.gle/5i6B93CbREF7wyyF8
1
Forwarded from Dovkolaботаніка
У 1911 році Чарльз Дулітл Волкотт досліджував славетну палеонтологічну місцину - Cланці Берджесс. Це місце розташоване у Британській Колумбії, що на теренах Канади. Воно зберігає геологічний літопис кембрійського періоду і часто містить рештки вкрай цікавих істот. Волкотт наткнувся на дев'ять майже повних скам'янілостей тварини, яку він описав як Opabinia regalis.

Автор знахідки вважав опабінію представником голих зяброногих ракоподібних. Це ряд Anostraca, який зараз представлений переважно дрібними видами (до 1 см завдовжки), але деякі представники такі як (Branchinecta gigas) можуть досягати й до 15 см.

Інтерпретацію Волкотта розвинув Евелін Гатчінсон у 1930 році. Він презентував світу реконструкцію опабінії, як голого зяброногого ракоподібного, який ще до того ж плавав догори дриґом (і хоботком теж).

Цей варіант опабінії ви бачите на горішньому зображенні. А ось тут можна відправити якихось юних поціновувачів палеонтології на онлайн-лекцію про п'ятиоку жительку кембрію - https://forms.gle/5i6B93CbREF7wyyF8. Подія почнеться сьогодні, в суботу 14 червня о 13:00.
👍5
Нова подія онлайн-лекторію для дітей (та не лишень для них)

Лекція про персики у неділю 22 червня о 10:00

Цього разу зустріч ботанічна. Персики - це дуже важливі рослини. Зараз на ринку можна побачити їх у різних амплуа - і милих пухнастиків, і гладеньких нектаринів, і космічних апаратів прибульців.

На лекції поговоримо про те, що персики виникли не в Персії, про те, чим відрізняються нектарини від типових персиків, про те, який плід персика найважчий на планеті.

Щоб потрапити слід зареєструватися:
https://forms.gle/vJUPP1s1bCDbGqKq5
6
Сьогодні о 10:00 - зустріч онлайн-лекторію для дітей (але й не тільки).

Поговоримо про те, чим відрізняються персики від нектаринів, які відмінності у інжирних персиків? Коли виникли ці різновиди?

Яка роль цих рослин в культурі різних країн? є

Реєстрація тут: https://forms.gle/vJUPP1s1bCDbGqKq5
😁51
📅 26 червня
🕞 15:30

Онлайн-мандрівка “Гаррі Поттер та екскурсія природничим музеєм”

Саме цього дня у 1997 році світ уперше дізнався про хлопчика з блискавкою на чолі — побачила світ перша книга про Гаррі Поттера. І саме цього дня ми запрошуємо дітей у подорож, де чарівний світ перетнеться з наукою!

🔍 На учасників чекає онлайн-екскурсія всіма чотирма поверхами Природничого музею. Розкажемо про експонати, які могли б надихнути Джоан Ролінґ, покажемо затишні куточки музею та проведемо інтерактивну вікторину в Kahoot.

📌 Лінк можна отримати тут: https://forms.gle/xeCDgKCF9VphvpiD6

ТЕХНІЧНИЙ МОМЕНТ: І користуюсь ефірним часом та запитую (раптом хтось знає): чи можна купити в Кахуті місячну підписку, а не річну? Бо більший річний план я не потягну, а, здається, на цю зустріч він мені буде потрібний. Функціонал сайту мені дає змогу лише річну обрати. Раптом я щось пропустив і ви маєте досвід оформлення місячної підписки напишіть, будь ласка, що я пропустив у коментарях чи в особисті. Буду вдячний за поради.
8
У неділю 29 червня о 10:00 у рамках онлайн-лекторію для дітей* поговоримо про неандертальців та печерних левів

На події ми оглянемо дослідження, які розкривають деталі перших прямих свідчень полювання неандертальців на печерних левів та ще й найдавніший доказ використання хутра великого та могутнього представника котячих.

Щоб потрапити слід зареєструватися:

https://forms.gle/SwAtQBqBtCHAVdsh8

*- дорослим теж може бути цікаво
11👍3
Пам'ятаєте кілька тижнів тому у нас була лекція про кеш'ю? Це її короткий конспект.


Це відео почалося з короткої історії для дитячого лекторію. Основна ідея була простою - розповісти про будову дивного плода цієї рослини, її походження, токсичність та харчовій характеристики.

Однак в процесі підготовки я наткнувся на страву з кухні Мозамбіку - боло полана.

Поєднання картопляного пюре та кеш’ю в солодкому десерті - це комбінація повз яку я не міг пройти.

Що з цього вийшло, як виглядає страва, енергетична цінність якої 3800 ккал - все це можна побачити у відео.

https://youtu.be/CufKO5qeo9w?si=w-lJ_6EdvOk8h9Vz
👍13🔥31
Нова зустріч онлайн-лекторію (для дітей та всіх, хто цікавиться природничими науками).

Подія відбудеться в неділю 06 липня о 10:00

Реєстрація: https://forms.gle/nePnBB5QzQvC3qBQ7

Цю рослину іноді плутають із джекфрутом, оскільки вона формує подібні здалеку плоди. Але дуріан (Durio) не належить до родини Шовковицевих. Це адепт Мальвових (Malvaceae). Мати такі рослини на маминому ґанку вкрай престижно по всій Азії, адже цю рослину саме тут найчастіше називають королем фруктів. Але король то смердючий! Більше про рослину буде на самій зустрічі.
10
Найбільше дуріан знаний за сильним запахом. Сірковміснісполуки і фруктові нотки роблять шалений коктейль, який подоба-ється далеко не всім.

Тому дуріан іноді забороняють тримати із собою в громадських місцях.

Наприклад, з ним часто не можна в літак, у метро в Сингапурі чи в готелі багатьох азійських країн.

Про запах дуріана та інші особливості рослини ми поговоримо зранку в неділю на онлайн-лекції для дітей та всіх, хто цікавиться природними науками.

Подія відбудеться в неділю 06 липня о 10:00

Реєстрація: https://forms.gle/nePnBB5QzQvC3qBQ7

Фото: bRYAN lOH
6👍6
2025/07/09 18:12:45
Back to Top
HTML Embed Code: