Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
205 - Telegram Web
Telegram Web
Прийняв участь в наданні допомоги рідним Збройним Силам України.

Фінляндія - одна з країн, яка ціною крові своїх громадян відчула агресію росіян. В свій час, ця держава виборола у жорстокій боротьбі свою незалежність і свободу.
Навіть ціною власних земель.

Тому, народ Фінляндії підтримує Україну та її Збройні Сили в боротьбі за життя держави.

Сьогодні відбулася передача допомоги від народу Фінляндії Збройним Силам України матеріальних засобів, які будуть використовуватись у Силах логістики.

Фіни передали причепи з вогнегасниками та маскувальними сітками.

Взаємодія розвивається, і далі буде. Дякуємо народу Фінляндії за підтримку України та її Збройних Сил в боротьбі за незалежність.

Дякуємо й українцям, які зі свого боку організовують взаємодію на міжнародній арені.

Далі буде

@drive_Ernesta
Цікаві матеріали західних OSINTерів щодо стану російського понтонного парку.

Тема важлива, особливо з огляду результатів багатьох операцій зс рф з використанням переправ.

Ми розуміємо, що понтони дуже важливі: вони дозволяють відносно великій кількості техніки та живої сили в певні обмежені терміни швидко перетинати водні перешкоди. Тобто - намагатися реалізовувати оперативність, маневр, охоплення, виходи на оперативні простори, забезпечення сил тощо.

На нашому театрі бойових дій багато річок, і рф намагалися здійснювати багато заходів з переправами. Наприклад, в Білогородці (дуже болюча тема для російських солдат) та через річку Сейм (відносно так саме).

Отже, з огляду на весь свій невеселий досвід наведення понтонних переправ, зс рф втратили мінімум 174 одиниці понтонних систем (за приблизними підрахунками з відкритих джерел).

Незважаючи на те, що понтони не є найскладнішими у військовому виробництві, військові експерти дивляться на цю тему з огляду на те, наскільки швидко і якісно рф може відновити потреби в цій техніці в обмежені терміни.

І тут на розгляд виходять бази зберігання понтонного обладнання.

Фахівці моніторингу знайшли бази зберігання понтонів та проаналізували їх стан.

Виявилась наявність певних проблем у росіян і з цим - виснаження.

На території 28-го гвардійської понтонно-мостової та 1-ї гв інженерно-саперноі бригад, 243 бази (найбільша інженерна база в рф) спостерігається значне зменшення понтонних систем, що були на збереженні. Осінтери застерігають - останнє оновлення супутникових знімків високої роздільної здатності датується 2023 роком, тому ситуація могла кардинально змінитися. В сторону погіршення для рф.

На базі в Новій Станиці (була велика база) взагалі залишилось 8 БТР-60 і декілька Д-30.

На базі в Поспеліха (7027 база) не залишилось жодної одиниці техніки, окрім діючої РЛС 590-го зрп (зенітно-ракетного полку).

На базі біля Ачинська також зникла спеціальна понтонна та бродохідна техніка і навіть багато вантажівок.

База біля Сосновки - спустошена.

Зі супутникових знімків видно, що багато російських баз виглядають жалюгідно: обвалені будівлі, недоглянуті майданчики, пʼяні строковики. Це сталося у звʼязку з тим, що або була зменшена кількість техніки, що зберігається (і зменшились території), або росіянам не вистачає сил на утримання інфраструктури арсеналів зберігання ОВТ.
Прикладами цього є й інші бази: 1311-а (Верхня Пишма), 104-та (Алейськ), база в Уссурійську та 103-я (Ярково).

Вперте наведення противником переправ через Сейм, необхідність підтримувати діючі переправи на тимчасово окупованих територіях України, формування нових зʼєднань та військових частин, знищення діючих понтонних систем в ході ведення бойових дій - основні виклики перед інженерними військовим частинами рф, які відповідають за створення умов для подолання водних перешкод.

В середньому, понтонно-мостовий батальйон (32 річкових ланки, 4-и берегових ланки, 16 катерів) складається з двох рот, а втрати противника (по даним з відкритих джерел) могли скласти мінімум 174 понтонних одиниці (ланки). Тоді імовірно, що з 2022 року противник втратив техніки на близько 5,5 понтонно-мостових батальйони. Або ж техніки більше ніж на одну понтонно-мостову бригаду (до складу однієї помбр входять в середньому чотири батальйони: три понтонно-мостових і один переправочно-десантний).

@drive_Ernesta
ППО ПКС рф та спустошення запасів

Встановлено, що певна кількість непрацюючих систем С-300/С-400 були розміщені на ремонтних заводах та технічних базах.

У вересні 2023 року діагностовано, що на 502 заводі з ремонту військового обладнання (Ногинськ-5) (зберігає і ремонтує обладнання та РЛС С-300) більшість устаткувань вже припинили роботу. Техніка (24 пускових установки) та радар 40В6М зникли.

На 1015 заводі з ремонту технічного майна (Нижні Сергі) більшість устаткування демонтовано, хоча ще станом на 2023 рік завод проводив реконструкцію ракет С-300/С-400.

На 1019 військово-ремонтному заводі (Онохой-2, Бурятія) виявлені ще на збереженні акумулятори С-300ПТ і 8 установок С-300ПС/ПМ. Все інше - вивезено.

На Хабаровському радіотехнічному заводі також знаходяться лише акумулятори до С-300ПС/ПМ.

Омська комплексна база зберігання 1062 центру матеріально-технічного забезпечення. Тут виявлені 2 батареї С-300ПТ.

На трьох технічних базах Московського оборонного кільця (1488, 1494 та 2227) в основному зберігаються допоміжні транспортні засоби: транспортери, генератори, щогли.

На 25-му арсеналі ППО зберігалися зенітно-ракетні комплекси С-300/С-400.
На жаль, останніх фотографій після 2020 року не виявлено.

Цікавим фактом є зникнення 105 пускових установок з позицій стартових та технічних дивізіонів ППО на Сході рф:
кількість ПУ С-300/400 на позиціях ЗРВ на схід від Новосибірська підрахували за допомогою Google Earth і Planet.

Було установлено, що з моменту вторгнення в Україну приблизно 105 пускових, розгорнутих на 11 із 17 зенітно-ракетних дивізіонах (зрдн), було передислоковано.

З одного зрдн 1724-го зенітно-ракетного полку (зрп) на острові Сахалін переміщено всі сім ПУ. Вісім з 17 пускових були переведені з іншого зрдн цього ж 1724-го полку.

Усі вісім ПУ переведені з зрдн 589-го зрп в Находці.

З зрдн 529-го зрп в Хабаровську 11 з 17 ПУ були перекинуті.

З зрдн 1530-го зрп в Комсомольську-на-Амурі було перекинуто 10-13 з 15 ПУ.

З зрдн 414-го зрп в Тиксі виведено всі 15 ПУ.

З зрдн 1723-го зрп в Читі переведені всі вісім ПУ.

З зрдн 1534-го зрп в Іркутську виведено всі 19 ПУ. (12 з переміщених ПУ вважаються буксируваними пусковими установками 5П85T).

З зрдн 24-ї зрбр в Абакані було переміщено мінімум п'ять ПУ.

Усі шість ПУ були виведені з одного зрдн 590-го зрп в Новосибірську, а з іншого дивізіону цієї ж бригади було переміщено всі його установки - 8 одиниць.

Моніторинг на іншому напрямку протиповітряної оборони рф - північному, засвідчив, що звідти виїхало 142 пускових з виявлених 221.

За допомогою Google Earth і Planet було підраховано кількість пускових С-300/400 в зенітно-ракетних частинах біля кордонів з Фінляндією.
З моменту вторгнення в Україну приблизно 142 ПУ, які були розгорнуті на 15 із 20 зрдн, були переміщені.

Усі 12 одиниць були переведені з зрдн 500-го зрп. З іншого дивізіону цього ж полка вивезли всі 11 одиниць ПУ.

Чотири пускових з восьми були переведені з одного дивізіону 1490-го зрп. З іншого дивізіону цього ж полка вивезли всі 8 установки. З третього дивізіону цього ж полка також вивезли усі 8 пускових. В принципі, в 2020 році полк отримав чотири дивізіони С-400. Але виведення «трьохсотих» комплексів явно не посилить оборону в повітрі на НАТОнебезпечному напрямку для рф (тим паче, досвід сучасної війни демонструє, що західні засоби ураження сміливо пробивають С-400 разом із самими «чотирьохсотими»).

П'ять одиниць із семи переведені з зрдн 1489-го зрп. З іншого дивізіону вивезли три одиниці з восьми.

Усі вісім пускових переведені з дивізіону 1488-го зрп. З іншого дивізіону цієї ж бригади вивезли 6 з 8 ПУ. Ще з третього дивізіону забрали 4 з 8 установок.

Група дивізіонів (або ж техпідрозділ) 583 зрп позбавилась 12 з 24 одиниць.

Група дивізіонів 531 зрп позбавилась 15 ПУ з 23. З іншого зрдн цього полку вивезли 4 з 7 пускових. Ще з одного зрдн вивезли 10 з 15 ПУ.

Один дивізіон 1528 зрп позбавився всіх восьми пускових. З іншого дивізіону також вивезли всі 8 ПУ.

Усі 16 одиниць були переведені з зрдн 33-го зрп.

Причинами вивезення пускових можуть бути:
1 переобладнання ракет в системах з земля-повітря на земля-земля для нанесення ударів по Україні;
2 Необхідність насичення системи ППО в наближених до лінії фронту/України районах;
3 Необхідність відновлення уражених Силами оборони України зрдн та ліквідації «дир» в повітряному просторі;
4 Переозброєння зенітно-ракетних частин на С-400 (але не відповідає вимогам щодо насиченості протиповітряної оборони);
5 Вихід з ладу конкретних ЗРК С-300 (різних модифікацій) та неспроможність повернути їх в стрій, інші причини.

Станом на 2020 рік на рф на озброєнні було 456 ПУ С-400 (38 дивізіонів). Станом на 2024, за офіційними даними - 44 дивізіони. Ще 63 дивізіони С-300 різних модифікацій. Короткий огляд свідчить, що поточні потреби для оборони з повітря величезної території рф значно перевищують наявні запаси.

Дефіцит постійно зростає, оскільки імперії 404 доводиться захищатися від атак, відстань та кількість/якість яких постійно зростає. Звісно, до уваги беруться й комплекси ЗРВ сухопутних військ. Але стратегічні обʼєкти/райони захищають саме ЗРВ повітряно-космічних сил.

При цьому, принаймні 17 комплексів С-400 постраждали від українських ударів. Знищувались/отримували пошкодження або радари, пускові, або комплексно.
Це усереднена оцінка, кількість знешкоджень комплексів ППО рф може бути меншою/більшою.

Як висновок, можливо зазначити, що Україна може серйозно вплинути на російські сили ППО та розпочати повітряну кампанію, коли рівень деградації досягне критичної точки.

Дякую Athene Noctua за проведену роботу і матеріали.

Довідково:
зрдн - 12 ПУ по 4 ракети в кожній
зрп- в середньому 2-4 зрдн
зрбр - в середньому 4 і більше зрдн
В бригада/полках мають бути вогневі та технічні дивізіони/батареї. Технічні підрозділи проводять обслуговування та заправку ПУ, зберігання, ремонт, відновлення зенітно-ракетної техніки в рамках бригади/полку. Стартові дивізіони призначені для ведення протиповітряного бою.

Система ППО має бути глибоко ешелонованою, взаємоперекритою ЗРК середньої, малої і дальньої дії і мати суцільне радіолокаційне поле. Судячи з проведеного аналізу, на рф зараз такого немає і присутня нестача ЗРК, а значить - масові дири в повітрі.

@drive_Ernesta
Німеччина!? Ну як так

Експертне середовище сколихнув графік щомісячного експорту товарів Німеччини нібито до Киргизстану (а значить до рф - через Киргистан йде оборот).

Графік було оприлюднено на дискусії експертів в Brookings Papers on Economic Activity.

На другому графіку показаний німецький експорт автомобілів до Росії (чорний), німецький експорт автомобілів до Центральної Азії (синій) і німецький експорт автомобілів до Центральної Азії разом Туреччиною (помаранчевий). Падіння прямого експорту до Росії більш ніж повністю компенсується перевалкою. Ці суми великі, а не малі.

Звичайно, важливо це визнати і знайти рішення, щоб закрити ці експортні канали через інші держави. З таких держав, як Німеччина.
Китай-Вірменія-Азербайджан-рф

Прямий експорт Китаю до рф значно зріс, але й експорт до таких країн, як Вірменія та Азербайджан також. Це свідчить, що товари, скоріш за все, йдуть прямо до рф.

Вірменія маленька країна, яка декларує розворот від Кремля. Але залежність нікуди не відпускає, тому торгівля з рф зросла на кілька мільярдів доларів США з минулого року.

Проте і ЄС експортує до Центральної Азії та Кавказу просто божевільними розмірами. За даними ще 2023 року, експорт ЄС до Вірменії, зріс на 200% після вторгнення рф в Україну. Імовірно, що товари не залишаються в Єревані, а їдуть до Москви.

Дякую за матеріали Робіну Бруксу.

Гібридна війна вимагає гібридних рішень.

@drive_Ernesta
З огляду на те, що Ізраїль почав наземну операцію в Лівані, США перекинули в регіон додаткові сили:

- «додаткові кілька тисяч» американських наземних підрозділів;
- ескадрильї F-15E, F-16, F-22 і A-10;
- авіаносну групу «Гаррі Труман», яка зараз в Атлантиці на шляху до Середземноморʼя.

Вашингтон перебуває в готовності насичувати військами регіон і далі.

Тим часом, Хезболла, яка вдосконалила свій ракетний арсенал і успішно нарощувала свій бойовий склад після 2006 року, тепер раптово опинилася в скрутному становищі.

Група щойно втратила свого давнього лідера Хасана Насраллу та майже все своє вище керівництво за короткий проміжок часу.

Операція «Зламане стегно» (атака пейджерами) фактично була ще однією стадією підготовки до наземних дій: тепер більше 3000 бойовиків Хезболли не може тримати зброю, що значно знизило бойовий потенціал угрупування.

Одразу за «Зламаними стегнами» послідувала стрімка активізація авіаударів. Ці удари розрідили вище керівництво Хезболли й погіршили її становище та стан озброєння: балістичних ракет малої та середньої дальності, які є найменшою, але найбільш смертоносною частиною арсеналу угруповання стало явно менше.

Нарешті, рейди на прикордонні тунелі й проведення заходів із збору і обробки розвідданих в суботу та неділю дали ЦАХАЛу необхідну тактичну інформацію через 48 годин після смерті Насралли.

Це все ще дало ефекти психологічного впливу на бойовиків Хезболли і значно знизило волю до опору.

Таким чином, стає зрозумілим, що усі дії, реалізовані Ізраїлем за останні тижні, були пов’язані між собою і спрямовані на те, щоб підготувати умови для наземної операції.

Цей процес (сукупність операцій/ударів/дій) фахівці називають «підготовкою бойового простору» — використання засобів розвідки, спостереження та ураження для формування сприятливих умов перед початком широкомасштабних бойових дій (наступальної операції).

І тепер, Ізраїль пішов вперед.

Експерти кажуть, що це другий крок у зміні середовища безпеки Ізраїлем. Першим кроком було заспокоїти Газу. Крок 3, можливо, полягатиме в тому, щоб змусити США припинити ядерну програму Ірану (тобто наступність Ірану як обʼєкту проглядається).

Ймовірно, ЦАХАЛ намагається створити тимчасову буферну зону, головним чином для того, щоб знизити загрозу для себе від ракет малої дальності Хезболли. Якщо ці потужні ракети/ракети з низькою точністю більше не зможуть досягати Північного Ізраїлю, приблизно 100 000 ізраїльських цивільних, які залишили там свої домівки, можуть повернутися.

UNIFIL (миротворча місія ООН, якій доручено виконувати операції безпеки в Південному Лівані), відійшла з позицій біля річки Літані та ізраїльського кордону. Ліванські військові зробили так саме.

І тепер в «кишені річки Літані» немає інших озброєних формувань, окрім Хезболли.

На мій погляд, на даному етапі те, що зараз реалізовує Ізраїль, є вдала демонстрація прогресивності мислення військових управлінців, тактик та стратегій застосування військ (сил) із врахуванням сучасних тенденцій ведення бойових дій та асиметричності, нестандартності, високотехнологічності. При відносно виваженій політичній підтримці та інформаційному супроводі.

Системно, цілеспрямовано, взаємоузгоджено.

@drive_Ernesta
Вугледар, скоріш за все, перейшов під контроль рф.

Повідомлення про опір у місті ще звучать, але останні геолокації демонструють, що росіяни зараз де-факто контролюють місто. На навколишніх полях тривають бої.

Всередині міста ще тримаються невеликі осередки опору, і ЗСУ навіть можуть мати плацдарм на північно-східній частині Вугледару. Однак це вже не контроль міста.

Захоплення Вугледара не дає росіянам жодних миттєвих переваг чи шляхів підходу до Курахового.

Ймовірно, незабаром бої почнуться за Новоукраїнку та Богоявленку. Між Вугледаром і Кураховим відстань понад 20 км і багато укріплень.

Найсильніші позиції знаходяться на південь від Курахового. Проте, немає впевненості у якості укріплень на загальному напрямку Вугледар-Курахове. В принципі, час для їх побудови був.

Окрім того, якість оборонних боїв залежить від рівня підготовки і психологічної стійкості українських підрозділів на тому напрямку (як і на інших).

Бої під Вугледаром були надзвичайно дорогими і тривалими для росіян. Понад два з половиною роки воїни України палили там техніку ворога і нищили живу силу - добряче виснажили зс рф.

Коли ситуація на флангах стала надто складною, ЗСУ реалізували, здається, успішний своєчасний відхід.

@drive_Ernesta
Генерал-фельдмаршал Вальтер Модель в німецьких військах часів 2-ї Світової війни вважався спеціалістом з оборонної війни.

Звісно, закінчив погано, як і більшість гітлерівських генералів. Але залишив за собою досвід, який вивчають у військових академіях світу.

Його вважають автором «Ржевської мʼясорубки» - боїв між німецькими та радянськими військами, які тривали з січня 1942 року по березень 1943 року. Наступальні операції радянської армії на Ржевсько-Вяземському/Сичовському виступі намагаються не пригадувати в радянських/російських військових мемуарах.

Радянський Союз тоді поклав за офіційними даними більше 1,3 млн особового складу тільки загиблими (значить за неофіційними - більше 2 млн).

Саме там радянська армія, силами (грубо кажучи), двох фронтів, намагалася взяти в оточення 9-у німецьку армію, яка займала позиції, виступаючи вперед в порядки Червоної армії. Здавалося б, ідеальні умови для котла - двома зустрічними ударами в основу виступу закрили б в оточенні цілу німецьку армію і частину іншої (4-ї).

Але, в оточення систематично потрапляли наступаючі сили радянського союзу. Загинув навіть командувач 33 армії генерал Єфремов (разом зі своєю армією). Красноармійці гинули цілими корпусами та дивізіями.

Саме генерал Модель командував 9-ю армією. Він мав тактичний хист, який проявлявся в оборонних боях, а також уміння імпровізувати. Саме йому приписують авторство створення штурмових груп, які з часом стали масово використовувати в німецькій, радянській, а зараз і в російській арміях. Модель визначав центр тяжіння в битвах/боях, по якому наносив удар. Він був прихильником інновацій та відходів від стандартів. Сміливість та рішучість були сильними сторонами.

Оборона і контратака, постійна гра резервами, вміння виявити критичний момент і вчасно відвести війська. Гра на збиття ініціативи наступаючого противника тощо.

Німці його називали «пожежний фюрера».

Цей пост не про прославлення німецьких генералів. Це про воєнне мистецтво, вміння використовувати досвід попередніх війн, адаптувати та використовувати в ході сучасних.

І про правильно організовану кадрову роботу, підбір та використання на відповідних позиціях тих, хто вміє і робить.

Доречі, Модель в умовах постійного тиску на свою на 9-у армію, своєчасно її відвів - ця операція також увійшла в історію. Відходив з рубежу на рубіж, як кажуть: на заздалегідь підготовлені рубежі.

@drive_Ernesta
Черговий ляпас путіну

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдель Азіз бен Салман попередив інших членів ОПЕК про падіння цін на нафту до 50 доларів за барель у випадку, якщо ті відмовляться виконувати узгоджені скорочення видобутку, пише The
Wall Street Journal.

У випадку миттєвого зростання свого видобутку нафти, королівство збереже і навіть підвищить свою падаючу долю ринку за рахунок тимчасових втрат від низьких цін.

Тобто, Саудівська Аравія готова відмовитись від цілі в $100 заради повернення собі долі ринку. Зростання видобутку планується вже з грудня поточного року.

Для рф є нюанс: відповідно до їх прогнозу соціально-економічного розвитку на наступні роки, орієнтація йде на більш високі світові ціни на нафту, ніж станом на весну 2024 року.

Озвучені Саудівською Аравією $50 можуть означати $35-40 для Кремля, оскільки російська марка нафти Urals (з високим змістом сірки і тяжких вуглеводнів) нижче по якості, ніж арабська (при собівартості бареля в $25-27). Такий дохід не принесе прибутку в бюджет рф.

Таким чином, для Кремля з низькотехнологічним видобутком нафти, ситуація ускладнюється залежністю від нафтових доходів, які безпосередньо впливають на спроможності рф щодо ведення війни.

В принципі, вже сама заява принца Абдель Азіза бен Салмана може стати фактором зниження цін на нафту (це вже спостерігається).

До того ж, ймовірно, що від рф стануть вимагати знизити ціни на нафту її традиційні покупці - Китай та Індія (Пекін систематично вимагає від Москви зниження цін на всі інші енергоресурси).

Ці та інші варіанти приведуть до поглиблення соціальних проблем, які почнуть «наздоганяти» рф - зростає перспектива системної кризи.

Дякую за матеріал Ц.И.Р.К.

@drive_Ernesta
Карта еволюції просувань російської армії на фронті у Донецькій області, починаючи з 31.12.2022 року.

Ворог просунувся багато, особливо останнім часом (ми це розуміємо). Але це не божевільний рух вперед противника, враховуючи задіяні ним людські та матеріальні ресурси та, відповідно, величезні втрати.

Тим не менш, нам від цього не легше. За кожним метром землі стоять життя та здоровʼя захисників України.

Віримо в Сили оборони України!

@drive_Ernesta
Не тільки по Україні проводяться підпали автомобілів

Журналісти Delfi, OCCRP, Paper Trail Media, ZDF і Der Standard провели таємний репортаж та викрили те, яким чином росіяне вербують європейців через соціальні мережі для здійснення диверсій в своїх країнах.

Вербують через анонімні Телеграм-боти, які, в свою чергу, рекламують інші російські канали.

Рекламні оголошення поширюють не тільки в мережі Телеграм, але й Facebook, «ВКонтакте» і навіть на ігровій платформі Steam. Росіянини запрошують мешканців західних країн приєднуватися до боротьби проти союзників України.

Видумана особа від західних журналістів вступила в контакт з вербувальниками і зʼясувались особливості:

▪️вже після короткої розмови, росіяне починають спонукати до вчинення злочинів;
▪️гроші пропонують за шпигунство за військовими базами, підпал машин НАТО і навіть вбивства по 10 тис доларів за людину;
▪️поведінка вербувальника нагла та жвава, іноді груба, хоча деякі його повідомлення невідповідно супроводжуються смайликами;
▪️цікавлять бази НАТО, специфічна техніка і, навіть, нафтобази, де, на думку вербувальника, можуть заправлятися українські бензовози (тобто відслідковують і шляхи підтримки потенціалу України, логістику, українців);
▪️росіян цікавить наявність у потенційного агента військового досвіду, вмінь поводження зі зброєю та вибуховими речовинами, наявність спільників, кордони особистої злочинності (чи готовий вбивати).

В принципі, робота з вербування через соц мережі ведеться грубо та неякісно, проте масово. Тому спостерігається зростання спроб та диверсій не тільки в Україні, але й в усій Європі.

Індрек Каннік, директор Міжнародного центру оборони і безпеки Естонії, назвав такі дії «сміттєвими операціями» - масове вербування низькоякісних диверсантів з числа мешканців країни-жертви, як «сміттєва рибалка». Це дає низькі показники успіху, але й витрати на ресурси також мінімальні.

Проте рф, схоже, досягла певних успіхів. За останні роки громадяни Естонії, Німеччини, Польщі та інших країн були заарештовані, а в деяких випадках засуджені за шпигунство або здійснення атак за вказівкою Кремля. Деякі зловмисники, включаючи групу в Естонії, були завербовані через Telegram та інші канали соціальних мереж.

Такі диверсанти низького рівня дешеві, швидкі та безпечні. Вони навіть не знають, хто їх резидент, на кого вони працюють. Метою реалізації атак з їх використанням є «виклик страху, невдоволення та плутанини в суспільстві».

«Успіх атаки не вимірюється кількістю спаленого чи пограбованого майна. Суспільству достатньо панікувати та сумніватися у функціонуванні держави».

Каннік, виділив більш конкретну політичну мету. «Найважливіша мета рф — це створити хаос і страх у суспільствах, що призведе до влади політичні сили, які готові не підтримувати Україну».

В результаті публікації даного журналістського розслідування, конкретні Телеграм-канали стали частково недоступні в країнах Європи.

У відповідь на запит, представник Telegram Ремі Вон підтвердив, що Telegram заблокував ці канали. «Контент, спрямований на підбурювання інших до вчинення злочинів, порушує умови Telegram, тому видаляється щоразу, коли його виявляють», — написав він. «На жаль, жодна влада ЄС ніколи не повідомляла Telegram про ці канали через офіційні канали зв’язку. Правильно повідомлений вміст зазвичай видаляється протягом години».

Це дуже добре, що західний світ бачить агресивність рф в інформаційному просторі, внаслідок чого формуються активності у фізичному. Проте, слід будувати й роботу на випередження та бути ініціативними в сфері протидії російському впливу.

А Україні можливо включити/посилити «віддзеркалювання» по відношенню до рф.

Гібридна війна - вона така.

@drive_Ernesta
Імовірно, суспільству треба підготуватися і до можливого відходу Сил оборони України з Селідова. Під загрозою і Торецьк.

Майже усі попередні міста були взяті ворогом за рахунок флангових ударів, охоплень, просочувань, планомірного видавлювання.

Так і з Селідово: росіяне його обійшли з півночі і півдня і доволі глибоко. Взяли під вогневий контроль логістичні шляхи.

Скоріш за все, далі будуть жувати щелепами: зліва направо і навпаки, розхитуючи оборону і розтягуючи розірвані резерви оборонців. При цьому, планомірно тиснучи на центр.

Тому, бажано увагу приділяти флангам: не ставити туди і в стики бригад не укомплектовані та втомлені прикомандировані підрозділи. Ворог постійно шукає центр рівноваги (можливо, навіть і не здогадуючись що це).

Але і у противника десь сховалась ця «точка G», прикрита масами піхоти і дронів.

@drive_Ernesta
На опублікованому відео з Лівану виявили бійця зі странним позивним Роджер і надто схожого на росіянина.

Виявлені Ізраїлем напередодні в схронах Хезболли запаси РПГ російського виробництва також підтверджують участь рф в підтримці терористичних організацій (ніби хтось сумнівався, відомі канали поставок зброї через Каспій).

Обмін досвідом, тактикою та ОВТ між Іраном і рф, як союзниками в сирійському конфлікті, цілком міг би призвести до того, що МО рф відправить своїх спеціалістів для навчання бойовиків.

Це стрімко підсилило підозри щодо глибшої ролі Москви в підтримці проксі-груп, що ставить рф в ще складніше становище на міжнародній арені.

У разі підтвердження, цей факт докаже глибоку участь Москви в підтримці нестабільності на Близькому Сході.

рф була і є спонсором тероризму в світі. Настав час притягнути до відповідальності та демонтувати.

Тероризм, екстремізм в Інтернеті, крамольні т.зв. «патріоти», міграційна криза тощо
все буде знижено на 95%, коли рф буде переможена

@drive_Ernesta
Невдалі дії ПВК рф в Малі протягом 1 жовтня поточного року. На жаль, без підтверджень втрат в живій силі.

27 липня повстанці на півночі Малі оприлюднили те, що вони «приговорили», начебто, 84 найманців з числа російської ПВК «Вагнер» та 47 бійців урядової армії.

Росіяне приховали злобу, і з того часу почали планувати операцію відплати, до якої приступили 1 жовтня поточного року.

Ретельно спланована операція почалася з руху великої колони (броньованих) машин з особовим складом. Який припинився незабаром у звʼязку з тим, що колона загрузла в піску.

Кілька броньованих машин, і навіть щось схоже на РСЗВ були кинуті в пісках.

Рештки колони повернулися майже до початкової точки (за 10 км від неї).

Ретельна спланована операція відплати завершилася поломками техніки, хворобами особового складу, труднощами просування піщаною територією. Туареги навіть не встигли реалізувати засідки.

Російські інформаційні ресурси подали це, як невдалу засідку туарегів. Всі 45 бойових машин, за даними росіян, продовжили рух «без суттєвих пошкоджень техніки». Але, це трошечки не відповідає дійсності.

@drive_Ernesta
Один з напрямків дій російської пропаганди - намагання формувати громадські думки про те, що Україна - держава агресор.

Тобто, застосування перекручування.

Таким чином, рф, як найбільша в світі терористична організація, намагається перекласти/розмити відповідальність за поширення нею насильства по планеті.

Реалізує це, переважно, методами дезінформації, маніпуляції, перекручування, введення в оману тощо.

Прикладом є свіжі (від сьогодні) поширення на кремлівських ресурсах заяви громадянина рф Сергія лаврова (позиціонує себе главою МЗС рф) про те, що Україна навчає терористів у Сирії в координації з США. Начебто, наші спеціалісти вчать бойовиків організації «Хайят Тахрір аш-Шам» як користуватися новими технологіями виробництва БПЛА.

Відвертий фейк від вищих посадовців рф, імовірно спрямований на спробу перенесення уваги (в першу чергу, світової спільноти) від поширення звинувачень в підтримці Кремлем терористичних організацій в світі. Можливо - інформаційна робота на випередження.

Проте, підкреслює те, що дронами почали бити росіян і в Сирії.

@drive_Ernesta
Польща має намір зпозиціонувати себе збройним кулаком Європи

Вторгнення рф в Україну дало справжній поштовх модернізації польської армії.
Вона має шанси стати європейською армією номер 1.

Російське нахабство і крихкий союз з США змушують країну до військової незалежності.

У 2024 році військові витрати Польщі склали 34,975 млрд євро проти 10,107 млрд у 2014 році.
Менш ніж за 10 років оборонний бюджет Польщі збільшився втричі, особливо з 2022 року від усвідомлення ризику зі східної берлоги з шаленим ведмедем.

З 4% від ВВП, спрямованих на військовий бюджет, Польща є європейською країною з найбільшою часткою свого ВВП на оборону.
Країна значно перевищує мінімальну ціль, бажану країнами НАТО (яка становить 2%).

Варшава з великим бажанням модернізує своє ОВТ.
Придбання нових озброєнь становить майже 51,13% оборонного бюджету. Зростання у порівнянні з попередніми роками: 44,73% у 2023 році, 33,89% у 2022 році, 18,84% у 2014 році.

Польща розміщує різні замовлення у своїх давніх військових партнерів, таких як США.
Але новітні придбання певного озброєння були зроблені у нових партнерів - у Південної Кореї.

Конкретніше

Танки: закуплено 250 танків Abrams, а також 116 вживаних Abrams. Також у Кореї придбано 1000 корейських танків K2 (800 з яких будуть вироблені в Польщі).

Бойові машини піхоти: запускається виробництво на своїй території майже 1400 Borsuk. Вони замінять BWP-1 1970-х років, і перші екземпляри повинні бути доставлені цього року.

Реактивні системи залпового вогню: придбає у США 500 Himars. Корея поставить 218 Chunmoo. Вартість цих сотень машин оцінюється в 10 мільярдів доларів.

Артилерія: замовлення, розміщені у вересні 2022 року та грудні 2023 року, збільшують кількість САУ Krab до 200.
Друге за величиною замовлення з Південної Кореї: майже 670 САУ K9, значна частина яких буде побудована на місці.

Розвідувально-дозорні машини: придбає 400 Raycolt, а також 286 Kleszcz.

Авіація: було замовлено 35 американських F-35A та 48 корейських F/A-50.

Таким чином, Польща перебуває на етапі історичної військової модернізації, що відкриває появу нових партнерств.

Навіть з огляду на фінансові труднощі при реалізації цього проєкту, Польща може стати провідною військовою державою Європи.

По матеріалам Atum Mundi - медіа/мозкового центру аналізу та новин, орієнтованих на міжнародний рівень.

@drive_Ernesta
Intelschizo, цікавий аналітик вважає, що статистика та логістика є визначальними для виграшу у війні. Рф має статистику та логістику на свою користь, і якщо Україна достатньо не скоротить російську логістику, вона програє.

В умовах володіння противником стратегічною ініціативою, треба більш прискіпливо та інтенсивно шукати варіанти асиметричних відповідей. Не забуваючи про фронт.

Intelschizo вважає, що аналітики воєнної розвідки слабо розбираються в нюансах цивільного будівництва, електричних мереж або різних інших сфер критичної інфраструктури (тут я готовий посперечатися). Подібні речі здатні виявляти і доповідати особам, які приймають рішення, лише висококваліфіковані фахівці розвідувально-інформаційної діяльності (яких вкрай мало). А не витрачати безбожну кількість часу на дослідження нових тем і написання звітів про важливість націлювання на важливі речі.

Пошук та орієнтація на те, що може бути використано для значного погіршення російської логістики в коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі може сформувати оперативне середовище для використання
Силами оборони України його на свою користь і сприятиме досягненню стратегічної мети у війні.

Слід зауважити, що рф завдавала ударів по українській інфраструктурі майже 1000 днів, і доктрина SODCIT (російська військово-теоретична концепція реалізації стратегічних операцій) чітко стверджує, що удари будуть і далі спрямовані по інфраструктурі та по цивільних цілях з кінцевою метою спонукання воєнно-політичного керівництва України до потрібних агресору висновків.

Імовірно, Україні, було б доцільно оновити CCIR (потреби командира в критично важливій інформації) із зміщенням акцентів на інфраструктуру подвійного призначення та інфраструктуру поблизу військових цілей. Це може сформувати комплекс дій щодо погіршення стану або знищення цих об’єктів і буде сприяти, в свою чергу, формуванню сприятливого бойового середовища для полегшення умов ведення бойових дій нашою державою.

Практично все, крім складів боєприпасів, не має протиповітряної оборони. Крім того, з переліку розташованих вздовж російсько-українського кордону, жодна з тягових підстанцій чи електростанцій не укріплена.

Це ще одна цікава тема, у якій знову доводиться вказувати на те, що здається капітану очевидність очевидною річчю - підстанції.

У Бєлгородській області було лише 3 підстанції та їхні 5 трансформаторів, які живили всі інші.

Протягом певного часу на них можливо було встановити регулярне чергування БПЛА - як тільки їх ремонтують чи замінюють, чергова ротація українських дронів обнуляє процес відновлення.

Те ж саме стосується Курської області: чотири станції електропередачі 330/110 кВ (хаби) живлять кожну підстанцію 110 кВ і 35 кВ нижче «за течією».

Те ж саме стосується залізничних тягових підстанцій. Кілька місяців тому українські дрони зробили чудові справи - вдарили по всіх 5 залізничних тягових підстанціях від Орла до Курська, потім зупинилися та вирішили повернутися до малосуттєвих.

Те ж саме стосується складів боєприпасів: уражено 3 великих арсенали, а потім процес ударів призупинився. Десятки знаходяться в радіусі польоту, і як рф, так і Україна продемонстрували, що БПЛА можуть їх знищити.

Цікавим є процес мобілізації в рф: путін і його команда вкрай бояться доводити до цього процесу. Тоді змішаються ті, хто прийшов по контракту (і отримав шалені гроші) і ті, хто не отримував такі гроші, але був упійманий без власного бажання. Насичення російської армії численними людськими масами розмиє її кастовість, і без того вже порушену. Принесе у військо поки що невідомий владі громадський дискурс щодо війни в України (в тому числі).

До мобілізації на рф має привести підвищення кількості щоденних втрат російської живої сили. Увагу можливо сконцентрувати на поповненні, яке ще не взяло до рук зброю, а перебуває на етапах довезення до війська. Бити треба на всіх шляхах постачання людського ресурсу.

Дякую Intelschizo за матеріали/поради

@drive_Ernesta
2024/10/13 16:28:36
Back to Top
HTML Embed Code: