Telegram Web
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Про цікавий технічний момент.

У "Щасті.." помітив "dolly zoom", чого раніше ніколи не бачив в українському кіно радянського періоду. Вікіпедія з посиланням на різні російські джерела пише, що вперше цей прийом у радянському кіно застосував Вадим Юсов у фільмі "Чорний монах" 1988 року. Тобто виходить, що за 5 років до "першості" Юсова це вже робив наш Віталій Зимовець.

З іншого боку тема явно слабко досліджена, тому якщо ви пригадуєте інші випадки "доллі зумів", пишіть.
15
І останнє. Щодо "Щастя..." і Голодомору.

У фільмі білоруський селянин приїздить на Донбас у пошуках кращої долі у 1932 році. Власне коли на початку якийсь партійний промовець на вокзалі озвучує цю дату, на екрані з'являється череп з написом "ПОМНИ О КОЛЕСАХ". Згодом разом з героєм ми вперше потрапляємо під землю, де нас зустрічає вже конкретна дата 18 вересня 1932 року (через місяць після закону "про п’ять колосків") з тим самим черепом-плакатом поряд. У кінці фільму 1932 рік паралелиться з 1941 роком. Про голод у фільмі не згадується. Проте партія тут погрожує розправою селянам, називає їх сараною і дезертирами.

Навряд чи режисер, який у 1968 році міг говорити про голод і мати підтримку керівництва Кіностудії, відчував таку ж напівсвободу у 1983, але чи міг він обійти цю тему?
11
Кінознавець Любомир Госейко про "Щастя Никифора Бубнова" в "Історії українського кінематографа".
13
"Оскари" роздає газета "Кінокур'єр", яка у 90-ті видавалась Кіностудією ім. Довженка.

№ 22 (58), 1995 рік.
🔥10😁3🤨2
Придбав книгу-альбом «Іван Миколайчук. Магія любові» (упорядниця Марія Миколайчук, 2011). Просто чудова.

Підпис до фото: «Коханий краю, рідна Буковино…», 1968 рік.
31😎1
Чіловий ґай у Верховині.
❤‍🔥22🔥52😎2
А дивлячись на цю фотку, хочеться натиснути «Е» і почати діалог.
19😁6
Одного разу мені пропонували «унікальну» кольорову версію «Камінного хреста» Леоніда Осики, яка виявилась ч/б копією на кольоровій плівці, що почала втрачати кольори, тому пішла в червоний.

Але існують кольорові фотографії зі зйомок фільму.
17💔3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Друзі!

Потрібна допомога у зборі на ремонтну майстерню (мобільне СТО на колесах) на передову для батальйону ФОРПОСТ бригади БУРЕВІЙ НГУ, де проходить службу наш колега.

Деталі в інстаграмі батальйону.

🔗Посилання на банку

💳Номер картки банки
4441 1111 2167 4190
🔥63👍3
У пошуках українських «доллі зумів».

Класне спостереження колеги і нагадування про великого Миколу Топчія.
2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
нещодавно колега писав про ось такий цікавий момент з української/совєтської кіноісторії.

тепер маю чим продовжити тему.

за відсутністю (принаймні в нас) даних, які б заперечували це, «щастя никифора бубнова» (1983) справді можемо вважати першим осмисленим використанням доллі зуму в українському чи навіть совкіно.

але ось такий візуально інтересний кадр можна побачити в «дорогою ціною» (1957) марка донського, зафільмований одним із головних новаторів, та й просто кінооператорів української школи миколою топчієм.

психологічно-обгрунтованим прийомом це назвати складно, але технічно — це цілком і повноцінно доллі зум. його потреба тут зумовлена бажанням мати конкретне специфічне кадрування на початку і в кінці, будуючи при цьому все суто на внутрішньокадровому монтажі.

це було неможливим без зміни фокусної відстані. так у й без того насиченому видатними знахідками «дорогою ціною» народився, можливо таки перший доллі зум у союзі.

цікаво, що «вертіго» альфреда гічкока з'явився вже за рік по тому — саме з нього цей операторський прийом став культовим і увійшов до кінематографічного арсеналу митців світу.

щоправда, в таких, як у топчія-донського формі, він виникав і раніше — хоча б у «ребецці» (1944) того ж таки гічкока
13
Дивна ініціатива, але для мему вистачить.
😁65🥰1
2025/07/12 07:07:32
Back to Top
HTML Embed Code: