Telegram Web
Як бути мудаком-замовником. Кейс українського стартапера.

Весь текст отут
Підмогильний описував прокрастинацію ще 100 років тому. Аж полегшало трохи 😀

(Це з роману "Місто").
​​Отут вийшло дуже цікаве інтерв'ю з Крістіною Бердинських, яка рік тому перейшла на фриланс і пише для західних медіа.

Але щодо її думки про український фриланс я би посперечалася ))
- Візьмешся ще за оцей проект?
- Ні, дякую, у мене нікольство

Користуйтеся на здоров'я ))
ІМІ зробили справді страшний геловінський гарбуз ))
🤗 Абук озвучили мою книжку, і тепер вона є в аудіо. Причому, навіть дешевше, ніж на папері - 185 грн. Купити можна отут (там є безкоштовний 10-хвилинний уривок для розуміння).

Нагадаю, що електронна версія також є отут.

А паперову версію можна замовити отут з підписом, або на сайті видавництва - без підпису.

Або майже в будь-якій книгарні :)

А якщо вже прочитали - лишіть, будь ласка, відгук на Goodreads.
The Kyiv Independent задовбалися шукати англомовних журналістів та запустили безкоштовну школу англомовної журналістики.

Податися можна отут: https://kyivindependent.com/j-school/
Як продати мені книжку за 10 секунд )
🔥 30 листопада у SKVOT стартує дуже цікавий курс для тих, хто хоче навчитися креативному копірайтингу (або покращити свої скіли в ньому).

Курс називається «Копірайтинг у рекламі».

За 9 тижнів (17 занять) ви:
- проаналізуєте продукт і бренд, враховуючи особливості ринку;
- визначите портрет клієнта і дізнаєтеся про техніки креативного рисерчу;
- сформуєте tone of voice, який виділяє глобальні цілі бренду;
- знайдете інсайти та сформуєте їх у нейми та слогани;
- вибудуєте комунікаційну стратегію бренду і грамотно презентуєте ідеї колегам;
- генеруватимете креативні ідеї та знайдете відповідну форму для їхнього вираження.

Лекторка: Аня Кащєєва — креативна копірайтерка у Fedoriv Agency, яка зібрала колекцію з Каннського лева, олівців D&AD та нагород Effie, Golden Drum і Red Dot.

В її портфоліо тексти для Megogo, Atlas Weekend, Philips, Nivea, Borjomi, Дія, Concert.ua, Rozetka, Bodo, Inventor, HappyPaw.

Нагадаю, старт курсу: 30 листопада.

Реєстрація, та усі інші деталі отут.

пост #направахреклами
Схоже, пора оновити свій підпис в профілях )
Цікаво, його мама теж каже "фриланс - це не серйозно, знайди нарешті нормальну роботу"? 😀

Скрін звідси
Forwarded from cynical_publisher
Губернаторка Нью-Йорка підписала революційний білль S5026, відомий як «Freelance Isn't Free Act».

Він має суттєво зменшити зловживання компаній при роботі з фрилансерами (прямо стосується авторів, ілюстраторів, перекладачів та інших спеціалістів книжкової галузі).

Зокрема, відтепер:

✔️ замовник мусить оплатити роботу фрилансера впродовж 30 днів (якщо інше не передбачено умовами контракту)

✔️ укладання контракту обов'язкове для послуг і робіт на суму понад $800 (інакше — штраф замовнику)

✔️ замовник не має права пропонувати фрилансеру зменшити вартість вже виконаних робіт в обмін на те, щоб отримати гроші пошвидше (фантастична норма!)

✔️ відповідальність за спроби помсти фрилансеру (наприклад, псування його репутації), якщо той просто вимагає своєчасної і повної оплати

✔️ якщо фрилансер йде в суд, то в разі перемоги він має право на подвійну оплату понесених збитків і компенсацію витрат на адвоката, а на замовника чекає штраф до $25'000.

Профспілки очікують, що за Нью-Йорком підтягнуться інші штати.
​​Якби я зараз тільки починала працювати з текстами, активно дивилася б в сторону UX writer - тексти для інтерфейсів. Це надзвичайно цікава й творча довколатекстова професія, до того ж перспективна. А ще в айтішці нормально платять )

Моя знайома Дарина Кривохатько працює саме з такими текстами. Загалом вона вже майже 10 років в текстах, з них четвертий рік - в UX. Наразі працює в ПриватБанку, а ще працювала у Київстарі, виступала на мітапі у дизайнерському ком'юніті в Києві та подекуди проводить лекції про UX writing.

Вона створила телеграм-канал про UX copy. Називається “Напиши мені інтерфейс”.

Там можна дізнатися:

• Хто такий UX writer і чим його робота відрізняється від креативного, SEO та іншого копірайтингу;
• Як писати тексти для додатків, сайтів та програм: поради для райтерів, дизайнерів та усіх, хто працює над інтерфейсами;
• Дослідження текстів: як робити і що робити з результатами;
• Даркпаттерни: як не можна писати

Обов’язково підписуйтеся, класний канал: “Напиши мені інтерфейс”.

пост #направахреклами
Це власниця комунікаційної агенції, була однією зі спікерок моєї книжки.
Рекомендую )
Пишіть сюди
Вже 7 місяців, як я замовниця (редакторка) текстів, а не авторка. І от що помітила. Дуже багато авторів роблять схожу помилку. Коли пишуть текст на основі інтерв'ю, вони створюють його саме в такому вигляді, яка була розмова.

Тобто наприклад, спікер говорив трохи плутано, його заносило з теми в тему, він не дуже структурував думки, інколи повторювався - і автор пише саме в такому порядку, і такому вигляді, як почув, лише трохи причісавши.

Коли йдеться про журналістське інтерв'ю (наприклад, з чиновником, або відомою людиною) - це частково ок. Коли ж це корисний текст для медіа, особливо на замовлення компанії\фонду, то задача: не просто передати мову спікера, а зробити текст максимально читабельним і структурованим.

Списки, переліки - скрізь, де це можливо. Попереставляти місцями те, що проситься. Вибудувати структуру (навіть якщо це повністю переверне розмову). Підзаголовки - не у вигляді ваших питань, а так, щоб це передавало суть розділу. Оце от все відрізняє хороший текст (колонку) від "ну так собі" текста.

"Навіть дивно, як авторка змогла створити з моїх плутаних слів такий класний структурований текст!" - оце найкраща реакція спікера, коли йдеться про такі тексти.

Так, на це треба мати сміливість і смак. Але дуже важливо випрацьовувати в собі таку авторську сміливість. Бо бачу, що дуже мало, хто це робить, і трохи сумно.
​​Нещодавно авторка каналу Кар, копіки Яна Поліщук пройшла курс копірайтингу від Genius, усі найцікавіші інсайти записувала і постила на своєму каналі. Зекономила багато часу підписникам, бо замість 14 тривалих уроків, тепер достатньо прочитати 14 коротких постів.

Канал Кар, копіки - взагалі хороший приклад змістовного й корисного (і водночас не нудного) каналу про копірайтинг. Там є конспекти профільних книжок, мемчики, інформприводи для постів, всякі корисні лінки й інструменти.

Авторка 10+ років працювала редакторкою, 5+ років писала статті, а потім перейшла на фриланс та зайнялася копірайтингом. Підійшла до справи серйозно: стрімко підвищує свій рівень на лише на практиці, а й через навчання. А що дізнається в процесі - описує на каналі. Дуже корисно!

Коротше, підписуйтеся: Кар, копіки

P.S. Так, я вже колись тут рекламувала цей канал, але з того часу він обріс контентом та ще посилився, тож корисно нагадати )

пост #направахреклами
Встигаєте закрити всі хвости до кінця року? :)
Anonymous Poll
41%
Так
51%
Ні, дороблю в січні
8%
Працюватиму без вихідних
Чи не здається вам, що на ринку трохи впали гонорари?

Я вже десь півроку як повідмовлялася від усіх замовників і займаюся іншим. Але ті відголоски пропозицій, які долітають, виглядають десь так: "Треба зробити оце, оце і оце, і ще оце, на вчора. Гонорар - хвостик від вишеньки".

Це хибне відчуття, чи справді щось на ринку пішло не так? 🙄
2024/12/22 17:42:21
Back to Top
HTML Embed Code: