Telegram Web
​​САП просить конфіскувати Toyota Land Cruiser та BMW X7, якими користується родина екскерівника одеської податкової

Прокурор САП просить конфіскувати активи, якими користується родина колишнього керівника Управління Державної податкової служби в Одеській області Руслана Хвана.

У позові згадуються автомобілі Toyota Land Cruiser 2018 року випуску та Audi RSQ8 2020 року випуску, придбані за 300 тисяч грн та 1,4 млн грн відповідно.

Проте ринкова вартість цих автівок значно вища – понад 5,3 млн грн. Згодом родина Хвана продала Audi (вже за ринковою вартістю), а за одержані кошти придбала BMW X7 xDrive.

Враховуючи відсутність достатніх офіційних доходів для придбання цих автівок, САП просить їх визнати необґрунтованим активом і конфіскувати в дохід держави. Позов підготували за матеріалами ДБР та НАЗК.

Додамо, що на обидві автівки вже наклали арешт і заборонили переміщувати за межі України.

Цікаво, що пан Хван як мінімум донедавна виконував обов’язки заступника начальника Головного управління Державної податкової служби у Львівській області.

В його декларації за 2024 рік, окрім автівок, вказаний будинок під Києвом площею понад 200 квадратів та дві одеські квартири площею 87 та 63 квадрати.

Підписатись
В День вишиванки співробітники СБУ у вишиванках заявили про викриття на корупції голову однієї із громад Рівненщини у вишиванці.

І сміх, і гріх 🤣

Підписатись
Forwarded from Шабунін
Що ще має трапитися, щоб суспільство усвідомило – путіна зупинять лише українські Сили Оборони. Ні Трамп, ні Макрон, ні Мерц – ніхто з-зовні – лише Сили Оборони.

Ми НЕ наближаємо перемогу, справедливо критикуючи західних лідерів, – останнім начхати на думку українців, бо ми не їх виборці.

Ми наближаємо перемогу, коли питаємо в своєї влади, наприклад, про забезпечення Сили Оборони усім необхідним.

І, давайте чесно, це - важливе завдання цивільні провалили. Я наголошую саме на цивільних, бо з багатьох причин військові не можуть (переважно) ставити ці питання владі.

Наприкла, Міноборони так і не поремонтували систему контролю після минулорічної поставки на фронт непрацюючих 120-х мін.

В лютому Умєров пообіцяв: “Застарілий радянський інститут військових представництв замінять сучасною моделлю державного гарантування якості за стандартами НАТО. Для цього створять Агенцію технічного оцінювання та контролю якості.”

Ця обіцянка Умерова виявилася брехнею, бо вже в квітні МО відповіло нам: “... розглядається питання щодо збереження військових представництв Міністерства оборони".

Самі вирішуйте, що це: некомпетенція, корупція чи саботаж.

Всі документи та факти зібрали для вас в аналітичному матеріалі та в окремо – у відео.
Forwarded from Шабунін
В Харківському військовому госпіталі зламався єдиний (!) томограф (бо за місяць виконував річну норму досліджень).

Важкопоранені військові залишилися ні з чим.

Для купівлі нового потрібно 30 млн грн (збір тут). А тепер кілька фактів для контрасту: 

Енергоатом "незамінного менеджера" Галущенка/Єрмака в 6-9 разів переплачує за пожежну сигналізацію в тендері на 111 млн грн.

Пам’ятайте про це, коли черговий приОПешний блогер/журналіст напише, що проблема НЕ в корупції. 

А ще в грудні СІМ томографів замовило держпідприємство "Медзакупівлі України", а ще буквально нещодавно томографи замовили: райцентр на Волині, Львівська і Кам’янська та інші далекі від фронту лікарні.

Друзі, що з усіма нами трапилося?

В тих лікарнях томогрофи теж потрібні, проте очевидо, що в Харкові він рятуватиме найкращих з нас: харківʼян, львів’ян, волинян та інших.

Тих, хто втратив здоров’я, захищають мир в усіх тилових містах. 
Хто зупинить путіна: Трамп чи ЗСУ?

Поки військові «дякують» Міноборони за нуль дронів за три місяці (детальніше — в інтервʼю Андрія Білецького Юрію Бутусову), чимало українців усе ще покладаються на західних партнерів у питанні завершення війни.

У новому випуску Віталій Шабунін та Юрій Ніколов пояснюють, чому ефективне Міноборони — критично важлива умова для нашої перемоги.

Також у відео: підсумки переговорів у Туреччині, нові розпили в «Енергоатомі» та як Насіров і ще 50+ топ-корупціонери можуть уникнути покарання завдяки нардепам.

Дивіться найважливіше за тиждень: 👉 https://youtu.be/jMlfnEpfX74?si=EYokfS1DcAKhbizV
Forwarded from Шабунін
Частина моєї служби в Центрі інновацій Міноборони полягала у просуванні законопроектів – найважливішим серед яких став №10062. 

Цей закон відкрив шлях до Резерву+ (і не лише), першу річницю якого святкували вчора. 

Через Резерв+ 4 млн українців онлайн уточнили свої військово-облікові, 360 тис. – отримали відстрочки, 200 тис. – направлення на ВЛК.  Стара система ТЦК була (і лишається) фізично не спроможною обробити такий потік громадян. Тож великою мірою Резерв+ врятував мобілізацію, яка без нього була би катастрофічно меншою. 

А ще №10062 став революцію в масштабуванні бойових системах ЗСУ (яка хоч і менш видима ніж Резерв+, проте не менш значима для перемоги). Нагадаю, що у велику війну ЗСУ увійшли без жодної легалізованої бойової системи. 🤯   

Кампанія за прийняття законопроекту №10062 була супер непростою. Наприклад, одну з ключових правок ми вигризли з двома голосами, а текст вже проголосованого закону було сфальсифіковано.

Я хочу подякувати тим депутатам, зусиллями яких ми маємо Резерв+ (і не лише його) 👉🏻
​​Суддя ВАКС Ткаченко в сумнівний спосіб відвів головуючу від розгляду справи «Роттердам+» 

Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко задовольнив заяву однієї із захисниць у справі «Роттердам+» і відвів суддю Наталію Мовчан від участі у справі. 

Підставою відводу стало те, що головуюча суддя Мовчан буцімто не створила умов для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження адвокатом одного з обвинувачених.

При тому сам же Ткаченко в ухвалі про відвід Мовчан вказує, що захисниця не зверталась до суду з клопотанням про ознайомлення з матеріалами провадження. 

Додамо, що захисниця брала участь у справі більше року та входить до адвокатського обʼєднання «Креденс», інші адвокати якого вже знайомились з матеріалами справи. Себто їй банально потрібно було попросити матеріали в колег зі свого об’єднання.

З цих же причин колегія під головуванням судді Мовчан відмовила адвокатці у тимчасовому доступі до матеріалів досудового розслідування.

Крім того, Ткаченко зазначив, що захисниця не навела обставин, які б беззастережно свідчили про упередженість судді Мовчан.

Втім, він задовольнив відвід, «врахувавши сумніви сторони захисту у її безсторонності, які повʼязані з незабезпеченням права на ознайомлення з матеріалами».

❗️Адвокатське об’єднання «Креденс» відоме тим, що одним із його засновників свого часу був Олег Татаров. До роботи в ОП Татаров також був помічений як адвокат, що супроводжував олігарха Ахметова на допит в НАБУ. Останній вважається бенефіціаром схеми «Роттердам+».

Слід додати, що відвід судді має бути вмотивованим, тобто заява має містити аргументи і підтверджуватись доказами. Самі лише припущення без доказів не можуть бути підставою для відводу.

А той факт, що адвокатка внаслідок суб'єктивних міркувань сумнівається в неупередженості судді, не свідчить про його реальну упередженість та необ'єктивність.

Щодо судді Ткаченка, то нагадаємо, що Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя нещодавно розглянула дисциплінарне провадження і застосувала щодо нього стягнення у виді попередження.

Справу відкрили за скаргою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Прокурори САП стверджували, що суддя Ткаченко своїми діями гальмував розслідування понад 70 кримінальних проваджень. Втім, предметом дисциплінарного розгляду стали лише 19 із них. 

Скарги стосувались:
▪️відмови задовольнити клопотання детектива НАБУ щодо проведення негласних слідчих дій. Причина — детектив запізнився на засідання на 8 хвилин.
▪️відмов застосувати запобіжні заходи через те, що окремі справи, на думку Ткаченка, не підсудні ВАКС.
▪️безпідставного, тривалого затягування розгляду клопотань детективів НАБУ та прокурорів САП.

Ми раніше неодноразово писали про дивні рішення судді Ткаченка. Зокрема, він частково скасував підозру «слузі» Одарченку, якого ВАКС згодом заочно засудив до 8 років позбавлення волі. 

Крім того, Ткаченко відмовився брати під варту екснардепа Микитася, обмежившись домашнім арештом. А ще змінив свою позицію щодо закінчення строків слідства у справі Коломойського.

Він також відмовився розглядати клопотання про продовження арешту експосадовцю Міноборони Хмельницькому. Згодом Апеляція ВАКС скасувала це рішення.

Підписатись
​​Апеляція ВАКС засудила до 4 років позбавлення волі колишнього начальника Бердянського порту

Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок ексначальнику Бердянської філії Адміністрації портів Олександру Барчану (на фото) і засудила його до 4 років позбавлення волі.

Судді частково задовольнили апеляційну скаргу прокурора САП на вирок у справі щодо зловживання службовим становищем на 2,5 млн грн.

Барчану призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади строком на три роки, а також штрафом у розмірі 8,5 тисяч грн.

Крім того, керівницю однієї з компаній Наталію Панченко засудили до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади строком на два роки, а також зі штрафом 8,5 тисяч грн.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі Інни Калугіної, Миколи Глотова та Ігоря Панаіда.

Обох осіб взяли під варту в залі суду. Вирок може бути оскаржений до Верховного Суду протягом 3 місяців.

Підписатись
​​Як не Німеччина, так Молдова: ​​нардеп Кузьміних вкотре не зʼявляється на засідання в ВАКС

Колегія суддів Вищого антикорсуду вкотре відклала засідання у справі народного депутата від Слуги Народу Сергія Кузьміних. Цього разу - через його відрядження до Молдови. 

Минуле судове засідання теж відклалося через неявку нардепа, тоді він «зустрічав» євродепутатів. 

Раніше ми писали, що суддям доводиться часто відкладати засідання у зв’язку з перебуванням Кузьміних на лікуванні та участі в засіданнях Верховної Ради.

Кузьміних також не нехтує закордонними відрядженнями. До прикладу, в жовтні минулого року він був у Німеччині. 

Крім того, інколи засідання зривались через неявку його захисника, через що колегія навіть залучала безоплатного адвоката.

На нашу думку, такі дії Кузьміних та його захисника можуть свідчити про свідоме затягування розгляду справи, адже строк давності в цій справі спливає менш ніж через два роки.

Якщо нардеп чи його захисник продовжать затягувати розгляд, є ризик, що він у підсумку уникне відповідальності.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, «слуга» Кузьміних за 558 тисяч грн нібито обіцяв посприяти в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею в Житомирській області. 

Підписатись
Перемир’я скоро не буде

Якщо, раптом, станеться, то воно блискавично закінчиться, пише у колонці для Української Правди виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк.

Ворог намагатиметься зламати нас зсередини та паралізувати наш дух боротися через саботаж, корупцію та відкат реформ. Підніме вище голову ворожа агентура та корумповані корисні ідіоти.

Вочевидь система п’яти "незамінних менеджерів" і надалі цінуватиме лояльність, слухняність, аморфність більше за ініціативність, професійність та доброчесність.

Поступовий відкат реформ остаточно відкине нас від швидкої євроінтеграції. Це підірве і так хитку волю Європи нам допомагати.

❗️Але. Далеко не все пропало. Головний ключ до справедливого завершення війни – в руках України.

Що ми з вами з цим всім можемо зробити - в колонці: https://www.pravda.com.ua/columns/2025/05/19/7512957/
Forwarded from Шабунін
Між фіксацією моїх медичних даних в закритій військовій системі та появою їх на сайті портнова пройшло 4 години.

Наголошу, що мова йде саме про дві різні закриті системи для військовослужбовців: одна медична, інша документообігу.

Тож не дивуйтесь, що на 4-му році війни проросійський чорт Портнов спокійно доганяє (Татаро/Єрмаківськими судами) провідні медіа, наприклад: Kyiv Independent, УП, NV, LB.ua, “Схеми” та інші.

Коли ж судова реформа впритул наблизилася до звільнення зашкварених портновських суддів, Татаров/Єрмаківське ДБР кидається їх захищати, атакуючи бєпрєдєльними провадженнями.
​​Апеляція ВАКС підтвердила конфіскацію квартири та авто, якими користується начальник відділу столичної поліції

Колегія суддів Апеляції ВАКС залишила без змін рішення про визнання необґрунтованими активами квартиру та автомобіль вартістю 3,3 млн грн, якими користується начальник відділу контролю за обігом зброї поліції міста Києва Юрій Нерух.

Рішення ухвалила колегія суддів у складі Віктора Панкулича, Миколи Глотова та Ігоря Панаіда.

У 2022 році на дружину поліцейського, яка не мала офіційних доходів, оформили квартиру в Києві площею 95 квадратів вартістю… 15 тисяч грн, а також Volkswagen Touareg…. за 3 тисячі грн.

За результатами розгляду Апеляційна палата ВАКС залишила апеляційну скаргу представника Неруха без задоволення. Постанова суду набрала законної сили.

Першою про незрозумілі статки поліцейського написала голова Антикорупційного центру Межа Мартина Богуславець в матеріалі для Української правди.

Це не перший позов про конфіскацію сумнівних активів у столичних поліцейських. Раніше був поданий позов про стягнення активів на суму майже 8,7 млн грн, які оформлені на родичку заступника начальника управління Нацполіції Києва Полієнка.

Додамо, що цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів. Це дієвий інструмент, який кілька років тому запустили з подачі ЦПК.

ЦПК. Підписатись
​​ВРП не дала згоду на арешт судді Малех, яка фігурує у справі львівських суддів

Вища рада правосуддя не надала згоду на утримання під вартою судді Західного апеляційного господарського суду Ірини Малех.

За задоволення клопотання очільника САП про арешт судді проголосувало троє членів ВРП, проти - 12.

Суддя Малех, за даними НАБУ і САП, фігурує у гучній справі львівських суддів про хабар в 1 млн доларів.

У цій справі підозри отримали голова Господарського суду Львівської області Артимович, ексголова цього суду Юркевич, а також колишній голова Західного апеляційного госпсуду Плотніцький.

За даними слідства, підозрювані вимагали гроші за ухвалення «потрібних» рішень у судових справах Західного апеляційного господарського суду, які стосувалися мережі лабораторій «Ескулаб».

Детективи задокументували передачу частини хабаря у сумі 75 тисяч доларів. 7,5 тисяч доларів вилучили вдома у Юркевича.

У судді Малех детективи НАБУ знайшли 45,3 тисяч доларів готівки, 20 тисяч з яких співпадають з частиною неправомірної вигоди. При цьому договору позики чи розписки не було.

Суддя Малех кілька разів змінювала версію походження вилучених грошей. Спершу це була нібито позика на будівництво, а пізніше вже начебто для лікування доньки.

За даними САП, Малех інструктувала доньку, як відповідати під час допиту в НАБУ.

За даними захисту, у матеріалах справи не згадуються факти спілкування чи зустрічей між Малех та іншими фігурантами справи.

Суддя заявила, що добровільно показала детективам свої кошти і не знала, що позичені кошти є частиною ймовірного хабаря.

ЦПК. Підписатись
​​Апеляція ВАКС скасувала вирок Онищенко

Апеляційна палата ВАКС за результатами апеляційного перегляду вироку екснардепу Олександру Онищенку ухвалили рішення його скасувати і направити справу на новий розгляд.

Таке рішення ухвалила колегія суддів у складі Сергія Бондаря, Даниїли Чорненької та Ігоря Панаіда.

Більше року справа перебувала в апеляції. До того майже 5 років перебувала на розгляді ВАКС.

Строки притягнення до кримінальної відповідності екснардепа Онищенка спливають у 2031 році.

Повний текст рішення апеляційної палати буде оприлюднений після 23 травня, тоді і можна буде дізнатися якими мотивами керувались судді, ухвалюючи це рішення.

Раніше перша інстанція ВАКС засудила Онищенка до 15 років позбавлення волі заочно.

Підписатись
​​САП просить конфіскувати активи і доходи на майже 20 млн грн, які належать депутату Київради Галайчуку та його дружині

Прокурор САП звернувся до Вищого антикорсуду з позовом про визнання необґрунтованими та стягнення в дохід держави активів та доходів на суму 19,7 млн грн.

Йдеться про активи та доходи від них, набуті депутатом Київської міськради Ігорем Галайчуком та його дружиною Марією.

За даними САП, депутат і його дружина упродовж 2021–2022 років набули у власність сім земельних ділянок під Києвом та побудували два будинки загальною вартістю 9,7 млн грн.

Крім того, у результаті продажу двох ділянок та двох будинків за цінами, вищими за вартість їх набуття, подружжя отримало дохід на загальну суму 10 млн грн.

Проаналізувавши офіційні доходи і витрати сім’ї, стало зрозуміло, що вони не мали достатніх законних доходів для придбання цих активів.

Тому прокурор звернувся до суду з позовом про конфіскацію активів, законність походження яких викликає сумнів.

Колегія суддів ВАКС вже наклала арешт на майно з метою забезпечення позову САП.

Додамо, що Галайчук у Київраді входить до фракції Батьківщини.

Підписатись
Як зламаний томограф у Харківському шпиталі виявив системні проблеми

Відео про те, чому військові не отримують необхідне обладнання, куди йдуть мільярди гривень на закупівлі і чому українці змушені платити двічі – податками та донатами.

Розповідає Юрій Ніколов: https://www.youtube.com/watch?v=rOxH3extjt4
​​В Іспанії застрелили Андрія Портнова

Коротко про те, хто такий Портнов:

▪️Портнов — перший заступник голови адміністрації Януковича. Був дотичний до ухвалення диктаторських законів 13 січня.

▪️Після перемоги Майдану втік до росії, де його родина придбала маєток за понад $2 млн, а також комерційну нерухомість у центрі москви за $5,5 млн.

▪️Згодом осів у Європі, хоча і звідти зберігав вплив на судову систему України.

▪️В 2019 році повернувся в Україну, де регулярно сидів на каналах зрадника Медведчука і поширював проросійські наративи.

▪️В 2021 році після нашого офіційного подання до американського уряду (тобто не без допомоги ЦПК) опинився під санкціями США.

▪️Рівно за тиждень до повтомасштабного вторгнення рф Портнов озвучив тези, які путін майже дослівно повторив перед нападом на Україну.

▪️У червні 2022 року Портнову та його сину призовного віку дали втекти з України. Чомусь Портнов втік не в рф, а в ЄС, хоча активно виступав проти євроінтеграції.

▪️Перебуваючи за кордоном, Портнов зберігав свій вплив на судову систему. Він штампував позови «про захист честі і гідності», які задовольняли українські суди.

❗️Але все ж один з судів він програв. Це була справа проти ЦПК, яку виграв наш юрист Сашко Литвин, який зараз захищає Україну у складі Сил Оборони.

Підписатись
Forwarded from Шабунін
Портнов був рольовою моделлю для кількох сьгоднішніх “господарів життя” з ОП – їхнім взірцем для наслідування. 

Ці наслідувачі Портнова і близько не мають ані його впливу, ані, відверто, його розуму.

Тож і кінець цих “господарів життя” навряд буде іншим (якщо не зупиняться).

І хоч він зробив багато зла і країні, і ЦПК, і мені особисто, ми не бажали йому такого кінця.

Справедливо гнити в тюрмі – так. Померти, як собаці – ні. 

“Не мстіть за себе, улюблені, а дайте місце гніву Божому, бо написано: У Мене помста, Я відплачу, — каже Господь.” Римлян 12:19 
​​З Німеччини екстрадували підозрювану у справі НАБУ про заволодіння землі під Києвом вартістю майже 2 млрд грн

НАБУ і САП заявили, що домоглися екстрадиції з Німеччини до України колишньої начальниці управління Держгеокадастру в Київській області Людмили Приходько.

Це підозрювана у справі про заволодіння 920 гектарів землі у Фастові та майже 300 гектарів землі під Києвом загальною вартістю понад 1,8 млрд грн.

Приходько перебувала в міжнародному розшуку з 5 березня 2024 року. У березні 2025 року її затримали на території Німеччини.

Екстрадиція відбувалась у взаємодії з Офісом генпрокурора та у співпраці з компетентними органами Німеччина та Польщі.

Суддя ВАКС вже застосувала до підозрюваної запобіжку у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави.

Нагадаємо, окрім Приходько, в цій справі підозру отримав голова Держрезерву Дмитро Бабак. Слідство у цій справі вже завершене. Один з підозрюваних пішов на угоду зі слідством.

Підписатись
​​Апеляція залишила без змін розмір застави члену ВККС з фейковим науковим ступенем

Колегія суддів Апеляції ВАКС розглянула скарги прокурора САП і захисників підозрюваного члена ВККС Володимира Луганського і ухвалила залишити без змін ухвалу першої інстанції в частині розміру застави. 

Крім того, апеляція змінила коло осіб, з яким Луганський має утримуватися від спілкування. Також тепер він не може відлучатися за межі Києва без дозволу детектива, прокурора і суду. 

Таке рішення ухвалила колегія суддів у складі Даниїли Чорненької, Сергія Боднаря та Ігоря Панаіда. 

Раніше слідчий суддя ВАКС застосував до члена ВККС Луганського заставу у розмірі 242 тисяч грн та поклав на нього низку обовʼязків. 

Клопотання було заявлено у справі про отримання Луганським доплат за науковий ступінь “доктора філософії” в галузі права, яким він насправді не володів.

Нагадаємо, що НАБУ розпочало цю справу за заявою ЦПК. Ми виявили фейковий “диплом доктора філософії” у Луганського ще у серпні 2024 року. 

ЦПК з’ясував, що Луганський отримав “диплом” у 2011 році у Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) та ГО “Міжнародна кадрова академія”. 

Тоді цей освітній заклад “не відносився до суб’єктів видачі дипломів доктора філософії”. Тобто взагалі не мав права їх видавати. 

Пізніше ЦПК виявив, що суддя Луганський отримував доплату з бюджету за цей “науковий ступінь”. З квітня 2015 року по вересень 2020 року він отримав щонайменше 160 тисяч грн. 

Ми звернулись до НАБУ і САП. Прокурор в судовому засідання підтвердив суму у розмірі 168 тисяч гривень. А доплати до довічного утримання склали більше 400 тисяч грн.

Нагадаємо, ВККС досі не вирішило, чи залишати у своєму складі члена, який отримав фейковий науковий ступінь і доплати за нього. 

Підписатись
2025/05/22 03:21:23
Back to Top
HTML Embed Code: