Telegram Web
Опитування щодо демократій та авторитаризму в Україні. Ставлення суспільства до тривалої війни. Перспективи Стамбульських "переговорів": очікування. Україна та Рада Європи підписали угоду про створення спецтрибуналу. Російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС. https://www.youtube.com/watch?v=v6WjtkreYaI&ab_channel=Espreso.TV
Рекомендую переглянути курс «Вступ України до ЄС», до якого я долучився як експерт: https://bit.ly/4laeD0x
На презезентації долучився до дискусії про очікування українців від вступу до ЄС. Обговорили, якими нині є суспільна, політична, освітня сфери нашого життя та як вони можуть змінитися в контексті євроінтеграції.
Роботи попереду багато, як і ризиків. Але важливо не опускати рук, щоб не втратити унікального шансу для нашої країни стати частиною європейської спільноти.
Всі кинулись обговорювати цифру "41% громадян вважають, що країна рухається до авторитаризму", але тривожніше інше: "Щонайменше третина тих, хто говорить про розвиток авторитаризму, готові до фактично капітуляції перед Росією. Тобто далеко не всі «борці з авторитаризмом» є патріотично налаштованими громадянами, які усвідомлюють необхідність продовження відсічі агресії". Це з коментаря вик. дир-ра КМІС, Київський міжнародний інститут соціології @антон грушецький

На Radio NV ми говорили також про ставлення до проведення виборів після війни, про неправильність оприлюднення електоральних рейтингів в Україні та до чого може привести проведення виборів, про електоральний рейтинг та рейтинг довіри, в чому полягає відмінність між ними, а також про рейтинги Залужного та Зеленського та що впливає на респондентів

https://www.youtube.com/watch?v=yVkR9uhA_3c&ab_channel=RadioNV
Завтра даю чергове інтерв'ю європейцям про політичну ситуацію в Україні. І що казати в контексті "невідсторонення" Чернишова та ще й із заставою ("чайові") у 120 млн. грн.? І цікаво, а хто ж вніс "чайові"?
У світовій історії ми дуже часто бачили ситуації, коли здавалося, що все - демократії програли. Класичний приклад - протистояння маленької Греції, від якої ми робимо відлік нашої демократії, і Перської імперії. Що було б, якби греки у 480 році до нашої ери програли вирішальну морську битву поблизу острова Саламін поруч з Афінами? Ми не знаємо, оскільки битва завершилася перемогою греків, і це стало переломним моментом у греко-перських війнах. А за п’ятнадцять століть демократія почала відроджуватися в Європі вже в новій формі.

А що багатьом здавалося після Першої світової війни? Все - занепад Європи, про що й писав історик і філософ Освальд Шпенґлер у своїй однойменній книзі. Але європейська демократія зрештою вистояла в боротьбі проти двох тоталітарних ідеологій - комунізму і нацизму.

Давайте згадаємо 1979 рік, коли із вторгненням СРСР до Афганістану завершився період розрядки у міжнародних відносинах. До цього США і Радянський Союз намагалися дійти згоди щодо правил гри, зменшення гонки озброєнь, але СРСР порушував домовленості і розповсюджував свою комуністичну ідеологію на Африку, Азію, Індокитай, Латинську Америку. Тоді ми дивилися на карту й бачили, що оця червона фарба розповзлася вже всюди. Комуністи були дуже потужними в Західній Європі. Здавалося, що от-от і вони прийдуть до влади в Італії, де була мільйонна комуністична партія (але італійські комуністи були набагато поміркованішими, ніж радянські). А зрештою що? Комунізм як тоталітарна ідеологія програв. А ринкова економіка перемогла комуністичну централізовану економіку. І це дає нам підстави для того, щоб все-таки оптимістично дивитися в майбутнє.

Тепер згадаємо історію України. Українська Народна Республіка програла, Українська Повстанська Армія програла, Україна була повністю під контролем Радянського Союзу, радянська імперія розповзалася світом. Так, в діаспорі казали «Христос воскрес - воскресне і Україна», а дисиденти - що цю систему можна перемогти, однак ніхто на Заході не вірив, що так буде. Але воно сталося. https://today.ua/480202-my-dolzhny-dumat-prezhde-vsego-o-fronte-a-ne-o-tom-kto-pobedit-na-sleduyushih-vyborah-professor-mogilyanki-aleksej-garan/
Мене запитали, чому 9% українців хочуть "порядків, як за СРСР". 1) це дані червня минулого року; 2) Тренд позитивний і очевидний: порівняно з 2017 роком частка тих, хто відповів, що хотів би, щоб зараз відновилися порядки часів СРСР, зменшилася з 21% до 9%, і з 63% до 78% зросла частка тих, хто не хотів би цього.
Про це, про сучасні настрої українського суспільства, справжні причини серії само*убств на Росії, а також про позицію Трампа щодо допомоги Україні див. в розлогому інтерв'ю каналу "Ми - Україна"

00:00 Початок
00:50 Дивне само*убство губернатора Курщини: Путін чистить ряди?
04:52 Високий рівень сам*оубств серед топ-чиновників РФ
08:22 Чому 9% українців хочуть "порядків, як за СРСР"?
12:57 Сучасні настрої українського суспільства
16:21 Проблема мобілізації: готовність піти в армію і бажання донатити
21:50 Атаки по ТЦК: який це психологічний вплив для українців?
25:45 Для чого Росія витягує колишніх українців що були при владі?
29:58 Кого крім Угорщини Росія готова налаштовувати проти України?
34:22 Остання заява Трампа: Що буде з допомогою Україні? https://www.youtube.com/watch?v=c7C9mv4rlbY&ab_channel=%D0%9C%D0%B8-%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0
2025/07/14 03:24:24
Back to Top
HTML Embed Code: