Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Forwarded from Vova Fedotenko
Чому кпі такий великий ЗВО, пропіарений, але не може побудувати прості укриття в корпусах?
Forwarded from Свят
КПІшний Свят
Чому кпі такий великий ЗВО, пропіарений, але не може побудувати прості укриття в корпусах?
Я не знаю чи є сенс чекати відповіді на це питання під час заходу, тим паче що зараз чат вже профлудився, тому мою відповідь навряд знайдуть 🤩

По перше, я би не сказав що масштаб університету корелює зі швидкістю створення укриттів. Так, ми масштабні, але кількість ремонтних бригад, працівників що відповідають за ремонт маленька, + треба враховувати наявність кваліфікації, вищої освіти і тд (бо ремонт і будівництво — не ІТ-курси)

Палка з двох кінців: або збільшити кількість ремонтних бригад (ЗП до 10к гривень, 7-8 з податками) або оформлювати тендер на ремонтні роботи. Перший варіант дешевий, але неефективний (нема людей). Другий — дорогий, але шанс щось зробити більше. Сподіваюсь логіка поки зрозуміла

На тендер треба гроші. Гроші, на жаль, в тумбочці не беруться. Я знаю 100500 міфів про корупцію, менталітет українців зайшов вже за край з пошуком хабаря чи чогось ще, але в КПІ на даний момент грошей мізер. Окремі ремонти можуть оцінюватися в мільйони гривень, просто в висячому стані такі грошей КПІ не має (є гроші на наукову техніку, на забезпечення життєдіяльності уніку, на комуналку). Питання пріоритетів — можливо — але зараз КПІ знаходиться в критичному стані в фінансовому плані. А ще врахуйте що тендер по часу займає 3-4 місяці.

Навіть якщо гроші і є — кількість територій, студентів, працівників, викладачів є овервеликою. В цьому плані "масштаб" поступається "мінімалізму" — бо маленький унік легше забезпечити укриттям ніж великий.

Тобто треба багато укриттів, ремонтних бригад мало, грошей мало. Тоді час виконання укриттів зростає пропорційно (трикутник обсяг-бюджет-час з управління проєктами, може чули такий термін).

Далі — що таке "побудувати прості укриття"? Мається на увазі викопати? Це так не працює, тим паче на це треба в декілька разів більше коштів + власне "місце", де буде вибурюватися укриття. На це треба проєктні роботи (теж коштують немалих коштів), а на їх виконання теж треба час. КПІ за це ні разу не взявся за всі майже 3 роки війни.

Прибрати підвальні приміщення щоб зробити з них укриття — норм тєма. Власне, це зараз і роблять в 12, 18, 4 корпусах, в гуртожитках та інших приміщеннях, де це можливо. Але згадуємо перший пункт що ремонтних бригад мало, а ще є інші поточні роботи, на які також треба витрачати людський ресурс.

Інше питання — використовувати підвальні приміщення НЕ кпі. Тобто споруди поряд. Ми цим почали займатися. Метрополітен наприклад відмовив нам :), а близькі підземні стоянки несертифіковані, тобто ми не можемо використовувати їх як укриття. А викликати ДСНС на приміщення, яке не під нашою власністю, ми не можемо.

Укриття зараз — робляться. І робляться настільки швидко, наскільки можливо. Про це ректор згадує на ректораті кожен раз і є профільний проректор, що кожен тиждень звітується за це на ректораті. Це ви можете побачити в моєму звіті. Деякі студради навіть вже збирали робочі студентські руки щоб допомагати переносити речі з приміщень в інші приміщення, щоб допомогти з укриттям.

Питання хороше, сподіваюсь відповів повно. Але пропіареність та "величність" зво ваще ніяк не корелює зі швидкістю виконання робіт. Якщо ви спитаєте "чому в кну всі очно а ми ні", бо в кну забили на те що укриття треба і виводять студіків не маючи достатньої кількості укриттів, беручи за це відповідальність якщо прилетить. Ректор не раз сказав шо ми так не робитимем, тому нас і не виводять. Чи неправий він? не знаю, це справа кожного оцінювати такий принцип.
КПІшний Свят
🪦 Ліквідація Студради Студмістечка На останньому засіданні Конференції була прийнята нова редакція Положення про студентське самоврядування, в межах якої було розформовано СРС. Ми бачимо переосмислення цієї структури: кількість студентів з роками стає меншою…
🕵️ Пошуки тривають

Після ліквідації СРС, ми продовжуємо відбір кандидатів на посаду заступника голови СР КПІ з гуртожитків.

До основних завдань входить:
• комунікація зі студрадами гуртожитків для організації роботи;
• підписання наказів в межах Студмістечка;
• участь в комісіях та нарадах, де вирішують проблеми студентства;
• збір скарг і їхнє донесення до дирекції.

Ми хочемо, аби це була людина, яка горить бажанням забезпечувати комфортний побут і дозвілля в Студмістечку. Якщо хочеш допомогти — пиши @hoshion.

@here_is_hoshion
🚨 Збільшення цін на проживання в гуртожитку

‼️Дисклеймер: я намагатимусь максимально повністю пояснити все, тому прочитайте до кінця ‼️

Ціна на проживання складається з двох частин: комунальні послуги (світло, вода, газ та тепло) та експлуатаційні витрати (ремонт, послуги, матеріали, інвентар, оплата праці).

🏚 Комунальні послуги

Є комунальні послуги, що не залежать від мешканців (тепло, загальне світло, газ) та ті, що залежать (вода та світло за електричні прибори в кімнатах). Оплата за незалежні комунальні послуги розраховується покімнатно (є сума X, яка нараховується на кімнату, яку мешканці кімнати мають поділити між собою), за залежні — кожній людині особисто.

Що змінилось? Ціна за світло зросла з 2,64 грн/кВт до 4,32 грн/кВт, тому тепер комунальні послуги дорожчі. Обговорюється питання однакової оплати світла за електричні прибори в кімнаті для кожного мешканця на рівні 108 гривень (25 кВт), тобто тепер не треба вести облік електричних приборів, а просто приходитиме однакова платіжка для всіх. Формули та розрахунки наведені в таблиці.

🏗 Експлуатаційні витрати

Всі кошти, які залишаються у Студмістечка після сплати комунальних послуг, використовуються для утримання гуртожитків. Повний перелік наведено у таблиці. Чим більше закладається коштів на експлуатаційні витрати — тим більше робиться ремонтів, наймається працівників, проводиться прибирань, технічних оглядів, охорони правопорядку та інше.

Першим проєктом підняття цін Адміністрація КПІ хотіла збільшити суму експлуатаційних витрат на рівні 817 гривень для кожного мешканця. Ця сума береться з урахуванням інфляції за декілька років та збільшенням витрат на ремонти (основна стаття витрат). Після першої зустрічі ми повернули ціну коридорних гуртожитків до 800 гривень. Після декількох зустрічей, я розробив власний проєкт підняття цін, де оперував реальною інфляцією та якомога більшим скороченням суми для студентів. Відповідні зменшення у таблиці.

Чому ви не бачите "ремонтів" та інших витрат? У 2024 році на ремонтні роботи через свідомо занижені ціни було витрачено всього 2 500 000 гривень. Це рекордно мала сума, якої вистачило на заміну десятка вікон та ремонту туалетів на декількох поверхах. При заселенні в 6.5 тисяч, новий проєкт пропонує суму у 20 000 000 гривень, що майже у 10 разів більше.

👀 Висновок

Чому це нормально? Ми "за" збільшення цін, це наша офіційна позиція. Необхідно враховувати, що фіксована ціна у 800 та 917 гривень штучна і не відповідає теперішнім реаліям. Для того, щоб забезпечити функціонування двадцяти гуртожитків в КПІ необхідно набагато більше грошей. Основні надходження — це мешканці Студмістечка. Ми запропонували зменшити розрив між "бажаннями Адміністрації КПІ" та "реальною необхідністю в забезпеченні гуртожитків", аби це було менш болісно для студентів.

Ми хочемо, аби мешканці бачили, на що йдуть їхні гроші. Разом з директором Студмістечка Віктором Ліщенком обговорювали ідеї підзвітності та висвітлення всього, що відбувається "за кадром", щоб студенти відчували, що вони платять недарма. В основному це стосується ремонтних робіт. Новий директор — приємна людина і готова йти на контакт аби зробити життя проживаючих в гуртожитках краще.

🔴 Додаткові зміни

• Максимальне поселення в кімнаті — 3-х місне. Рекомендуватимуть розселятися, проте за бажанням можна залишитися в кімнаті вчотирьох.
• Можливе відкріплення гуртожитків за факультетами/інститутами, щоб дати можливість обирати студенту між блочним та коридорним гуртожитком.
• Гуртожитки блочного типу вважатимуться гуртожитками "підвищеного комфорту".
• Зростання ціни для аспірантів, співробітників, іноземних студентів та сторонніх осіб.

Цей пост — не про те, що "адмінка погана". Це дискусія між студентами та їхніми представниками про різні шляхи розвитку поточної ситуації. Ми щиро віримо, що можемо дійти до компромісу, який висвітлено моїм проєктом. У коментарях надам усі інші розрахунки та додаткові матеріали, а також дам роз'яснення по моментам, які не висвітлені постом.
🛠 Розкажи про проблему в Студмістечку

Незабаром розпочинають роботу координаційні ради гуртожитків, що приймають рішення щодо планів ремонтних робіт на наступний рік. Ми хочемо долучитися до їхньої роботи, але для цього маємо зібрати інформацію серед мешканців Студмістечка.

Якщо бачиш проблему в своєму гуртожитку (на кухні, у вбиральнях, душових, спортзалах або дерев'яне вікно в своїй кімнаті) — залиш інформацію про це у формі. Збиратимемо пропозиції щодо таких ситуацій до 31 жовтня.

❗️Заохочуй своїх сусідів та знайомих повідомляти про проблеми — чим частіше на них вкажуть, тим більше шансів, що їх внесуть в план ремонтів.

@here_is_hoshion
🪣 Прибирання укриттів

На останній нараді з дирекцією Студмістечка обговорили вивільнення підвальних приміщень.

Щоб пришвидшити процес, вирішили долучити студентів: реєструйся у формі і допомагай прибрати укриття. Після заповнення додамо до чату для подальшої комунікації.

Усі необхідні інструменти та засоби захисту видадуть на місці. Якщо проживаєш в гуртожитку, закриємо цим відпрацювання.

@here_is_hoshion
🚫 Заборона Телеграму (чи ні)

Адміністрація КПІ опублікувала наказ про вжиття заходів відповідно до рекомендацій РНБО та МОН: відтак, Телеграмом заборонено користуватися з метою передачі інформації, важливої для роботи університету.

КПІ планує опитування, в якому запитає, яка платформа є більш комфортною для переходу. Наразі відомо про ідеї використовувати Discord, WhatsApp та Viber.

На студентське самоврядування це не впливає, проте ми не плануємо залишатися в Телеграмі назавжди. Рано чи пізно його обмежать сильніше (як було в 2017 році з іншими рос. мережами).

В опитуванні нижче можеш проголосувати за ту соц. мережу або месенджер, що вважаєш найбільш зручним для ведення нами інформаційної діяльності.

@here_is_hoshion
Якою платформою зручніше користуватися, щоб слідкувати за нашими новинами?
Final Results
54%
Discord
12%
Viber
23%
WhatsApp
3%
Facebook
24%
Instagram
7%
Twitter (X)
6%
LinkedIn
22%
Інше
🎨 Дизайнимо укриття

Протягом цієї осені триває ремонт у підвальних приміщеннях 18 корпусу ФІОТ.

Разом з адміністрацією хочемо зробити простір для проведення студентських заходів, тому оголошуємо конкурс на дизайн стін в укритті.

Основні вимоги:
• не більше 4-5 кольорів;
• мінімалізм (геометричні фігури, прості форми, великі об'єкти);
• дизайн має бути ескізним (без прив'язки до конкретних розмірів стін), можна зробити в різних пропорціях і розмірах.

Заповнюй форму до 27 листопада включно. Критерії відбору оголосимо пізніше.

@here_is_hoshion
Прибирання триває

Протягом тижня волонтери під керівництвом Студради КПІ організовують прибирання укриттів: вдалося вивільнити 60 м² в 14 гуртожитку та 80 м² в 31 корпусі.

Готується прибирання ще 85 м² в 31 корпусі. Загалом, нам вдалося знайти 160 м² нових приміщень під укриття, що дозволить поселити більше 150 студентів в прилеглі гуртожитки.

Якщо матимеш бажання долучитися до прибирання, слідкуй за чатом Студради @sr_kpi_chat.

@here_is_hoshion
2024/11/20 11:19:36
Back to Top
HTML Embed Code: