Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
- Telegram Web
Telegram Web
Cпівчуття замість критики ментальних проблем. Бажання поступово «відкриватися» фахівцям та конструктивні методи подолання стресу. Про це — результати четвертої хвилі всеукраїнського дослідження, проведеної у грудні 2024-січні 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

📊 Низка надважливих показників свідчить про поступове зниження в українському суспільстві стигми і упередження щодо психологічної допомоги. 

📍Частка тих опитаних, хто вже звертається до психологів або психотерапевтів, збільшилась із 7% у 2022 році до 17% на початку 2025 року.

📍Відсоток тих, хто категорично не планує звертатися за такою допомогою, зменшився з 46% у 2022 році до 22% у 2025 році — це практично удвічі!

📍Суттєво збільшився запит на психологічну підтримку — з 41% до 71%!

📍86% українців вважають, що тему ментального здоров'я слід обговорювати більше, на початку 2024 року так вважали 75%. А це показник того, як потрібна людям якісна, фахова інформація про ментальне здоров’я — і що є готовність її сприймати.

👉 Що також потрібно виділити: позитивно змінюється ставлення до людей, які мають труднощі з ментальним здоров'ям. Абсолютна більшість опитуваних висловлюють підтримку та розуміння, акцентують на важливості співчуття замість критики (92%).

Проводимо це дослідження, починаючи із 2022 року, щоб відстежувати, як змінюється ставлення українців до власного ментального здоров’я — й до проблем інших. Щоб розуміти, який з компонентів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилити чи скорегувати. Яку ще інформацію додати в Аптечку самодопомоги, якщо запит на таку інформацію зростає. Як ще розширити коло людей, які вміють надавати першу психологічну допомогу. Як українському суспільству зберегти ту неймовірну стійкість, яке воно демонструє — і вийти з цієї великої війни не поколінням травми, а поколінням вцілілих.
🌚🌝  Ми часто думаємо, що зростання не може існувати поряд із помилками, а впевненість — поруч із тривожністю. Але правда в тому, що життя рідко буває однобічним, а різні стани можуть співіснувати — і це нормально.

Психологічна зрілість — це приймати складність життя, а з ним — свої почуття.

Уміння знайти баланс є твоєю внутрішньою силою. Погоджуєшся?❤️
Не можемо мовчати на цю тему і тобі не радимо ☝️

Бо сексуальні домагання — це не про флірт і компліменти. Це коли «просто жарт» може залишити слід на все життя. А ще це страх відмовити, бо можуть «вигнати» з універу, звільнити, зіпсувати репутацію, зганьбити.

Не дозволяй нікому порушувати межі та не мовчи.
2025/02/10 22:10:30
Back to Top
HTML Embed Code: