Telegram Web
І знову тиждень закривається корекцією…📉

Що цього разу?

- S&P 500 – падіння на 1,7%.
- Nasdaq 100 – втратив 2,1%.
- Russell 2000 (малі компанії) – -2,9%.
- Облігації ростуть в ціні: прибутковість 10-річних трежеріс знизилася до 4,43%.

Фондові індекси різко просіли після слабких економічних даних і зростання довгострокових інфляційних очікувань споживачів до максимуму з 1995 року.

📉 Економічні дані розчарували:
🔹Споживчі настрої погіршуються, роздрібні продажі слабкі, а споживачі очікують вищої інфляції.
🔹Фондові аналітики починають переглядати прогнози щодо прибутків компаній.
🔹Додався ще фактор експірації опціонів - закриття на $2,7 трлн підсилило волатильність
🔹Крім того, хедж-фонди почали виходити з позицій у технологічних гігантах, що ще більше посилило розпродаж.

Частина аналітиків вважає, що це нормальна корекція після тривалого ралі. Інші бачать у падінні перші ознаки слабкості економіки, що може призвести до більш глибокого спаду.

Так, з одного боку, високі оцінки активів потребують корекції. З іншого – прибутки компаній зростають, а наступним кроком ФРС все ж має бути зниження ставок.

Ринок шукає рівновагу. Якщо споживачі продовжать скорочувати витрати, це допоможе приборкати інфляцію, але водночас вдарить по доходах компаній.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Хоча цей графік показує, що історично індекс SP500 показував хороший перформанс якраз після того, коли споживчі настрої були мінімальні.📊

*Не є інвестиційною рекомендацією
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Coinbase позбувся ризиків, а клієнти – ні

Криптобіржа Coinbase прибрала з балансу $268 млрд активів. Це зробило компанію «легшою», але не додало безпеки клієнтам.

Раніше біржа відображала кошти користувачів у звітності, дотримуючись вимог SEC. Але регулятор переглянув правила, і криптобіржі більше не зобов’язані цього робити. Звісно Coinbase скористався змінами, щоб зняти з себе фінансовий тягар.

Формально активи належать клієнтам, але юридичних гарантій тепер немає, пише WSJ. Якщо біржа збанкрутує, кошти можуть увійти до її майна, а користувачі опиняться серед незахищених кредиторів – як це сталося з вкладниками BlockFi, Celsius і Voyager.

Coinbase запевняє, що такого не буде, але визнала, що остаточного правового рішення поки що немає.

ℹ️Чому це вигідно для бізнесу?
Якщо активи на балансі – потрібен капітал для їх покриття. Це вимога регуляторів для банків і фінансових компаній. Коли SEC дозволила вивести криптовалюту клієнтів за баланс, біржі позбулися цього тягаря.
Банки, які раніше не хотіли займатися криптою через жорсткі вимоги до заберпечення, можуть передумати, про що власне і говориться останнім часом.

Наразі SEC йде по загальній стратегії лібералізації. Якщо правила знову змінять, ці активи доведеться повернути на баланс. Для банків це означатиме різке зростання капітальних вимог, а для бірж – повернення ризиків, які вони щойно скинули.

Тому тут “тонкий лід”. З одного боку це ще більше ліквідності для крипторинку📈, а з іншого - всі ризики на клієнтах. 😬
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Не там копають

Філ Грем (Phil Gramm) та Дональд Будро (Donald J. Boudreaux*) розвінчують один з міфів американського капіталізму - про торговельний дефіцит: чому це не проблема

Ідея, що торговельний дефіцит робить США слабшими, – класична помилка протекціоністів. Трамп і раніше педалював цю тему, але його ж економічна політика показує, наскільки це твердження суперечливе. Якщо США хочуть залучати інвестиції з-за кордону, вони неминуче матимуть дефіцит торговельного балансу – це просто дві сторони однієї медалі.

Курс долара визначається попитом і пропозицією на валютному ринку. Якщо, наприклад, японський SoftBank інвестує $100 млрд у США, їм потрібно купити долари, підвищуючи тим самим їхню вартість. Це автоматично робить американські товари дорожчими для експорту і збільшує імпорт – тобто торговельний дефіцит зростає. Але хіба інвестиції в американську економіку – це погано?

За останні 100+ років немає жодного статистичного зв’язку між торговельним балансом і зростанням ВВП США. Були періоди дефіциту, коли економіка стрімко зростала (80-ті, 90-ті, початок 2000-х), і періоди профіциту, коли країна переживала кризу (Велика депресія, наприклад).

Щодо промисловості, до якої так любить апелювати Трамп – її спад як частки в зайнятості почався ще після Другої світової, задовго до глобалізації. Це не “витік виробництва”, а банальна технологічна еволюція: автоматизація, зростання сектора послуг, зниження частки сільського господарства – стандартний шлях розвинених економік.

А от що дійсно є реальною проблемою, то це не дефіцит торгівлі, а невизначеність через політичні ігри з тарифами. Бізнесу потрібні зрозумілі правила гри, а не пошук винних.

*Пан Гремм, колишній голова банківського комітету Сенату США, є позаштатним старшим науковим співробітником Американського інституту підприємництва. Пан Будро є професором економіки в Університеті Джорджа Мейсона та Центрі Меркатуса.
Генеральний директор Berkshire Hathaway Уоррен Баффет пояснив зростаючу купу готівки своєї компанії, поміркував над помилками і знову заявив про те, що він назвав "американським дивом" за останні два століття.

Його конгломерат відзвітував про рекордні операційні прибутки в 47,4 мільярда доларів минулого року.

✉️Основні тези з останнього листа до акціонерів BERKSHIRE HATHAWAY INC

Шановні акціонери Berkshire Hathaway Inc.:

▪️Цей лист є частиною річного звіту Berkshire. Як публічна компанія, ми періодично надаємо вам необхідні факти та цифри.

Проте "звіт" означає більше, ніж просто перелік даних. Ми вважаємо, що маємо надавати вам додаткові коментарі щодо того, що ви маєте у власності, і як ми мислимо.

▪️Помилки – Так, ми їх робимо
Я помилявся в оцінці ефективності бізнесів, що купував для Berkshire. Були й помилки у виборі менеджерів. Найгірше – це зволікати з виправленням помилок.

▪️Що нас чекає далі
Мені 94 роки, і незабаром Грег Абель стане генеральним директором. Він поділяє наші принципи прозорості.

▪️Результати 2024 року
Berkshire показала кращий результат, ніж я очікував, хоча 53% із 189 наших бізнесів повідомили про зниження прибутку. Ми отримали суттєве зростання доходу від інвестицій завдяки підвищенню дохідності казначейських облігацій.

Наші залізничні та енергетичні активи покращили свої показники, проте їм ще є над чим працювати. Наприкінці року ми збільшили свою частку в Berkshire Hathaway Energy з 92% до 100%, витративши на це близько $3,9 млрд.

Загалом операційний прибуток Berkshire у 2024 році склав $47,4 млрд. Ми завжди наголошуємо на цьому показнику, а не на обов’язковому за GAAP прибутку, що включає ринкові коливання вартості акцій і облігацій.

▪️Податки та внесок у США
Минулого року Berkshire заплатила податків більше, ніж будь-яка інша компанія в історії США – $26,8 млрд, що становить 5% від усіх корпоративних податкових надходжень у країні.
Цей рекорд став можливим завдяки тому, що компанія з 1965 року не виплачувала дивідендів, а постійно реінвестувала прибуток, нарощуючи свою оподатковувану базу.

▪️Капіталовкладення
Berkshire одночасно працює у двох форматах інвестування: ми володіємо контрольними пакетами акцій компаній і водночас тримаємо частки в деяких із найбільш прибуткових корпорацій, таких як Apple, American Express, Coca-Cola та Moody’s.

Більшість капіталу завжди буде вкладена в акції, переважно американських компаній, хоча багато з них мають значні міжнародні операції.

Готівкові кошти можуть втратити свою цінність у разі фінансової нестабільності, а облігації не захищають від інфляції. Бізнес, натомість, залишається найкращим способом збереження і примноження капіталу.

▪️Японські інвестиції
Ми вклали кошти у п’ять японських компаній: ITOCHU, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui та Sumitomo. Їхнє управління та капіталова політика заслуговують на високу оцінку.

▪️Щорічні збори акціонерів
Зустріч відбудеться 3 травня. Основний акцент буде на запитаннях та відповідях. Випустимо книгу "60 років Berkshire Hathaway" з цитатами Чарлі Манґера.

▪️Заключні слова
Дякую США. Сподіваємося, що в майбутньому зможемо платити ще більше податків, що свідчитиме про наші успіхи. Використовуйте ці кошти розумно.

22 лютого 2025 року
Воррен Е. Баффетт
Голова правління
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
1095-й день війни РФ проти України
23 лютого Неділя

До марафону для початківців на ринку акцій залишається 4 дні!
Інструкції з відкриття та поповнення брокерського рахунку:
@hugs_marathon_bot

Деталі та реєстрація: https://hugs.ua/marathon-for-beginner-investors-in-stocks/

🇺🇦 ГЕРОЇЧНА УКРАЇНА

"24 лютого США представлять в ООН історичну резолюцію щодо врегулювання конфлікту в Україні, яку мають підтримати всі члени ООН" - Держсекретар США Рубіо

США внесли свій проект резолюції ООН щодо України до третьої річниці повномасштабного вторгнення і вимагають, щоб усі його підписали — Reuters
Документ закликає «до якнайшвидшого припинення конфлікту» і встановлення «міцного миру».
США вимагають від України відкликати свій проєкт резолюції Генасамблеї ООН із засудженням Росії за агресивну війну — The Washington Post.

100% власності в американців: нова редакція угоди про копалини жорсткіша, ніж перший варіант — NV з посиланням на людей, які працюють над угодою
1. США пропонують створити фонд для управління ресурсами, але з повним контролем американської сторони;
2. Україна вносить до фонду дві третини коштів, але не реальними грошима, а майбутніми доходами від видобутку;
3. Размір фонду - $500 млрд. США враховують свою третину як уже надану військову допомогу;

До проєкту угоди включено доходи від територій, які зараз під контролем РФ. У разі їх повернення Україною частка надходжень звідти до фонду становитиме 66%, - New York Times
Україна має робити внески до фонду доти, доки він не досягне $500 млрд.
Україна намагається знизити суму до $100 млрд.

США не пропонують Україні відмовлятися від своїх копалин і залазити в борги - Бессент
Умови угоди про мінерали покликані запобігти корупції під час відновлення України.

Договір між Україною і США щодо корисних копалин підпишуть глава МЗС України Сибіга і Держсекретар США Рубіо
- повідомив нардеп Олексій Гончаренко з посиланням на джерела.
/ А так можна?

Уряд України наступного тижня активізує переговори про корисні копалини, повідомив спікер Ради Руслан Стефанчук

Міжнародна підтримка

Польща готує для України 46-й військовий пакет допомоги
Він має надійти до України вже цього місяця, — посол України в Польщі Василь Боднар в інтерв'ю "Радіо Свобода".

ЄС збирається передати Україні пакет військової допомоги на 20 млрд євро – Bloomberg
Києву нададуть системи ППО, високоточні ракети, дрони та інше озброєння.

Україна використовує Starlink НЕ безкоштовно, послуги вже оплатила Польща
Про це заявив міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський. За його словами, немає жодних законних підстав для можливого відключення військових України від супутникової мережі.

Маск спростував інформацію Reuters, що США погрожують відключити Starlink, якщо Україна не підпише угоду про постачання корисних копалин
«Це брехня. Reuters бреше. Вони поступаються тільки AP (Associated Propaganda) за кількістю новинних брехунів», - Маск.

Франція та Італія зіштовхнулася фінансовими проблемами, що гальмує пакет допомоги Україні на €20 млрд, — NV
Франція та Італія мають високий рівень заборгованості та бюджетні проблеми, що вилилося в скептицизм країн щодо нового пакету допомоги Україні.

Економіка

Збитки житлового сектора України внаслідок війни сягнули понад $57 млрд
Держава розраховує на фінансування МВФ для підтримки відновлення домівок.

НБУ за тиждень продав на міжбанку рекордний обсяг валюти з початку року
НБУ продав $1.19 млрд. Це найбільший продаж валюти з початку року.
Таким чином Нацбанк збільшив продаж валюти в порівнянні з минулим тижнем на $615 млн.

266 млрд грн у 2024 році витратили громадяни України за кордоном, розраховуючись в торгівельній мережі платіжними картками, що емітовані українськими фінансовими установами - НБУ
Обсяг збільшився на 12% р/р (на 29 млрд грн).

«Податок на Google»: Великі міжнародні компанії у 2024 році сплатили в Україні понад 12 млрд грн
У 2024 році міжнародні компанії-нерезиденти, які надають електронні послуги фізичним особам на митній території України, задекларували понад 12,6 млрд грн податкових зобов’язань. Це еквівалентно $151 млн.
💥 ХРОНІКА ПІКІРУЮЧОЇ РОСІЇ

РФ може надати США права на родовища корисних копалин на зайнятих територіях України - Wall Street Journal
/ Отруєна пігулка - робота на анексованих РФ територіях.

США вперше за два десятиліття почали ставитися до Москви як до великої держави - FT

Картина світу порушилася: Трамп сплутав карти російським пропагандистам і еліті — The Moscow Times
У найскладнішому становищі опинилися боси держпропаганди в Кремлі і на державному телебаченні, які цілодобово розповідають багатомільйонній аудиторії про те, що за всіма бідами РФ криється підступна змова Вашингтона. Цього тижня в Кремлі активно аналізували ситуацію і пропонували зміни до методичних рекомендацій, за якими виходять в ефір головні новинні шоу і виступають прокремлівські лідери громадської думки.

Понад 100 тонн золота зникло з "заначки Путіна" - Фонду національного добробуту РФ - The Moscow Times
Минулого року резерви золота у ФНБ скоротилися на 171,2 тонни, хоча офіційно було оголошено про продаж лише 58,9 тонни.
Мінфін РФ не пояснив, куди поділися ще понад 100 тонн дорогоцінного металу.
/ Китай, Іран, ОАЕ ...?

Природний спад населення РФ у 2024 році зріс на 20.4% - interfax

Для РФ настав вирішальний момент у протистоянні з колективним Заходом - глава Міноборони Андрій Білоусов

Зять Орбана може купити російське відділення "Райффайзенбанку" - Der Standard
За даними австрійської газети, угорський мільйонер Іштван Тіборц може купити російський підрозділ австрійської банківської групи RBI. І хоча Der Standard називає цю інформацію "дикою чуткою з банківських кіл", видання зазначає, що між RBI і Тіборцем тривають "серйозні переговори". У них також беруть участь представники Центробанку та адміністрації президента РФ.

🌏 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ

Обійми Вашингтона з Путіним спрямовані на те, щоб вбити клин між Москвою і Пекіном — The Wall Street Journal
Експерти із зовнішньої політики охрестили зроблений Трампом маневр «зворотним Ніксоном» на честь того, як на початку 1970-х років цей президент змінив американську політику і пішов на зближення з комуністичним Китаєм у спробі поглибити розкол між Мао Цзедуном і Радянським Союзом. Цей вибір змінив геополітику холодної війни і створив основу для економічного розвитку Китаю.
/ Стародавня мрія американських політиків. Спочатку вона призвела до появи замість СРСР нового геополітичного суперника - КНР. А пізніше створила нового Гітлера сучасності.

Союзники США бояться витоку розвідданих - Politico
Вони шукають способи убезпечити свою розвідку від Трампа, зважаючи на його історію розголошення секретної інформації.
Деякі країни вже обмежували обмін даними під час його першого терміну, а зараз їхні побоювання тільки зросли, особливо з призначенням Тулсі Габбард.

Збитки ЄС від першої хвилі мит президента Трампа на сталь і алюміній сягнуть 28 млрд євро, — єврокомісар з питань торгівлі Марош Шефчович
Цього разу під мита потраплять у чотири рази більше європейських товарів, ніж під час перших торгівельних воєн США та Європи 2018 року. Йтиметься, зокрема, про готові вироби.

Трамп: «Ілон відмінно справляється, але я хотів би, щоб він діяв агресивніше.
Пам'ятайте, у нас є країна, яку потрібно врятувати, а в кінцевому підсумку - зробити великою, як ніколи раніше».

Губернатор Каліфорнії просить у влади США $40 млрд, щоб відновити штат після лісових пожеж - The Washington Post
/ Що він запропонує Трампу натомість?

Кандидат в канцлери Німеччини Фрідріх Мерц закликав до переговорів з Францією та Великобританією про ядерний захист
Це пов’язано з погрозами адміністрації США відмовитися від підтримки Європи. А очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок, на тлі висловлювань президента США Дональда Трампа про Зеленського та Україну пригрозила США розривом зв'язків.

США примушують Ірак відновити експорт нафти з Курдистану – Reuters
Штати погрожують Іраку санкціями, якщо країна не погодиться.

У п'ятницю тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших словацьких містах
Вони закликали прем'єр-міністра Роберта Фіцо піти у відставку продовжуючи протести проти проросійської зовнішньої політики країни — Reuters.
Сьогодні в Німеччині дострокові парламентські вибори
Найбільше питання - скільки голосів візьме ультраправа AfD. Якщо вони отримають можливість увійти або навіть сформувати урядову коаліцію, це може спричинити не тільки падіння німецьких акцій, а й дестабілізувати ЄС і Єврозону.

☄️ РИНКОВІ НОВИНИ

Bybit опрацювала рекордну кількість виведень після злому
Генеральний директор Bybit повідомив, що за 10 годин після злому біржа зіткнулася з найбільшим числом виведень в історії - понад 350,000 заявок.

Злом Bybit - це не FTX 2.0
Багато хто очікував "нового FTX", але замість цього Bybit продемонструвала холоднокровність і контроль над ситуацією.
На відміну від Mt. Gox, де комунікації не було, а користувачі роками чекали на компенсацію, Bybit діяла прозоро й оперативно.
Цей інцидент не просто найбільший з часів Mt. Gox, а й майстер-клас з антикризового управління.

Компанія Novo Nordisk (NVO) оголосила, що дефіцит її популярних препаратів для лікування діабету та схуднення, Оземпік та Веговий, закінчився
Ця новина негативно вплинула на компанію Hims & Hers Health (HIMS), яка під час дефіциту виробляла комбіновані версії цих препаратів. Після вирішення проблеми з постачанням Hims & Hers більше не зможе виробляти ці комбіновані препарати, що вплине на її ринкову позицію.
Акції HIMS у п'ятницю впали на 26% на великих обсягах, що припускає, що падіння ще не закінчилося.

Компанія Celsius Holdings (CELH) потрапила в заголовки газет завдяки придбанню компанії Alani Lu за $1,8 млрд
Що вважається стратегічно обґрунтованим кроком, який сприятиме зростанню та масштабуванню ринку енергетичних напоїв.
Очікується, що це придбання посилить позиції Celsius серед жінок-споживачів, демографічної групи, яка все більше споживає енергетичні напої.

Акції автоперевізників, включаючи Old Dominion (ODFL) та Saia (SAIA), зіткнулися з тиском
Оскільки J.P. Morgan попередив про потенційну втрату частки ринку, якщо Amazon (AMZN) увійде до сектору вантажних перевезень в якості конкурента.
Генеральний директор TFI International підкреслив поточні проблеми в галузі вантажних перевезень, прогнозуючи складні умови в першій половині 2025 року.

Акції Viking Therapeutics (VKTX) зросли на поновлених спекуляціях щодо поглинання, в яких, за чутками, зацікавлена Pfizer (PFE)
Це слідує за попередніми повідомленнями про потенційну зацікавленість Eli Lilly (LLY) у придбанні виробника ліків від ожиріння, ринкова капіталізація якого зросла до $3,5 млрд.

Акції Kenvue (KVUE) дещо зросли на фоні спекуляцій про зацікавленість у поглинанні з боку таких компаній, як Procter & Gamble (PG) або Unilever (UL)
Наразі компанія веде боротьбу за довіреність з інвестором-активістом Starboard Value, який наполягає на змінах, що мають підвищити ефективність акцій.

AMD (AMD) веде переговори про продаж заводів з виробництва серверних чіпів в Азії
Які потенційно оцінюються в $4 млрд. Продаж включатиме заводи, придбані в результаті купівлі компанії ZT Systems з метою розширення можливостей своїх систем штучного інтелекту для центрів обробки даних.

Попри спад ринку, капіталізація Ferrari (RACE) у 2025 році вперше досягла $90 млрд.
А найдорожчий серійний автомобіль в історії італійського автовиробника — F80, ціною близько $4 млн, неможливо купити. Усі 799 одиниць гіперкара зарезервовані для топклієнтів компанії.

Berkshire Hathaway (BRK-B) Уоррена Баффета в суботу зафіксував третій поспіль рекордний річний операційний прибуток
Цьому сприяло збільшення доходів від андеррайтингу та інвестиційного доходу в страховому бізнесі.
Berkshire завершила 2024 рік із грошовими коштами в розмірі $334,2 млрд.
Більша частина готівки лежить як забезпечення для страхового бізнесу холдингу зі 189 підприємств.
Berkshire ніколи не віддасть перевагу володінню активами, еквівалентними грошовим коштам, володінню «хорошим бізнесом».
Портфель акцій Berkshire в публічних компаніях у четвертому кварталі становив $272 млрд.
Грег Абель стане наступним СЕО компанії, коли Баффет відійде від управління.

Mercedes-Benz не буде слідувати за Tesla та Ілоном Маском у сфері роботаксі
Генеральний директор Mercedes-Benz зменшив очікування щодо потенційного парку роботаксі.

За оцінками Goldman Sachs, 10% тариф на нафту, запроваджений Трампом, може коштувати іноземним виробникам $10 млрд щорічно
Ціни на легку нафту мають зрости на 50 центів за барель, щоб зробити середню нафту з Близького Сходу більш привабливою для азійських нафтопереробників, оскільки нафтопереробники на узбережжі Мексиканської затоки США віддають перевагу вітчизняній легкій нафті перед імпортованою середньою маркою.
‘Mar-a-Lago Accord’
Наскільки серйозно слід сприймати ідею адміністрації Трампа щодо реструктуризації боргу США?

Йдеться про можливий добровільно-примусовий обмін короткострокових казначейських облігацій на 100-річні неринкові бонди, створення суверенного фонду для управління державними активами та застосування нових торговельних бар'єрів для зміни балансу світової економіки.

Джим Б'янко вважає, що адміністрація Трампа найближчим часом не реалізовуватиме ідею примусового обміну іноземних трежеріс на 100-річні облігації, що стало б безпрецедентним кроком у фінансовій історії США. Але ринок має бути готовий до великих змін.

Концепція "Mar-a-Lago Accord" — це не просто ідея ослаблення долара, а спроба фундаментально змінити глобальну фінансову систему через зміну структури держборгу США, примусове залучення іноземних кредиторів до довгострокового фінансування та використання торговельних важелів для перерозподілу економічної ваги на користь американських виробників.

План включає:
▪️Перетворення частини американського боргу в ультрадовгострокові облігації.
▪️Вимогу до союзників США платити більше за безпеку, у тому числі через зміну структури боргових активів.
▪️Використання тарифів як інструменту економічного тиску.

Чи реалістично це? Поки що ринок облігацій спокійний, але ідея “на олівці”. Багато елементів цього плану спираються на аналітику Стівена Мірана, який прямо говорить про необхідність зниження боргового навантаження США через зміну глобального торгового порядку.

Тут важливо розуміти взаємозв’язок: навіть якщо метою є ослаблення торговельного долара, фінансовий долар (той, що відображається в індексах, таких як Bloomberg Dollar Spot) може одночасно зміцнюватися. Наприклад, з моменту перемоги Трампа у 2024 році індекс зріс на 2,3%.

Ідея 100-річних облігацій виглядає як "прикрашений" варіант примусової реструктуризації боргу. І навіть якщо такі заходи здаються малоймовірними, сам факт їхнього обговорення свідчить про масштаб потенційних змін. Як сказав Б'янко: "Сприймайте ці ідеї серйозно, але не буквально".
Пам’ятаєте про розслідування WSJ про шахрайство в американській Medicare?
Тепер це переросло в повноцінне розслідування Мін’юсту США проти UnitedHealth.


Реакція ринку миттєва - за раз компанія втратила $30 млрд капіталізації.📉

Інвестори звикли до регулярних перевірок у сфері охорони здоров’я. Але UnitedHealth – беззаперечний лідер американського страхування, а розслідування стало кульмінацією загальної негативної тенденції щодо Medicare та страхових компаній – Humana і CVS впали на 5% і 2% відповідно.

Інші фактори тиску:
▪️Смерть CEO підрозділу UnitedHealth загострила суспільну дискусію щодо медичної системи США.
▪️Білл Акман активно атакує компанію в соцмережах.
▪️Додаткові справи: UnitedHealth вже під розслідуванням за антимонопольними справами та стикається з опором щодо поглинання Amedisys ($3,3 млрд).

Історично такі справи закінчувалися штрафами, але зараз політичний контекст інший. Республіканці підтримують розслідування, адже боротьба з шахрайством у Medicare співпадає з їхньою риторикою. Це також хороший спосіб задобрити електорат, який незадоволений величезними витратами на медичні страховки.
Як наслідок Ілон Mаск і DOGE можуть просувати перегляд правил Medicare Advantage.

Швидше за все, це закінчиться угодою із владою, якісь зміни і поступки будуть точно.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🗽WSJ: Америка хоче стати імперією. Але наслідки теж “імперські”

Одного разу, у серці великої імперії, що колись панувала над світовими фінансами й війнами, з’явився непомітний, але фатальний ворог. Він не носив уніформи, не вів армій у бій і не проголошував ультиматумів.
Його ім’я було - "Борг".

Історія знає багато імперій, що стали жертвами цього хитрого супротивника. У XVI столітті Іспанія Габсбургів збагатилася сріблом Нового Світу, витрачала мільярди на армії, флотилії та війну за владу в Європі. Але кожного разу, коли король стикався з фінансовими труднощами, він звертався до банкірів Генуї, випускаючи нові боргові зобов’язання. У 1600 році це ще здавалося прийнятним компромісом. У 1667 році Іспанія витрачала 87% своїх доходів на виплату боргу, а в 1640 році втратила Португалію. Колись могутня імперія, що лякала Європу, занурювалася у пітьму.

Франція у XVIII столітті повторила цей шлях. Людовик XVI підтримав Американську революцію, що виглядало блискучим стратегічним маневром, але державна скарбниця була вже зношена війнами та непомірними витратами. У 1788 році Франція витрачала більше половини бюджету на обслуговування боргу. Через рік вибухнула революція, а ще через чотири — король втратив голову під гільйотиною.

Британія у ХХ столітті також була на межі. Після Першої світової війни її борг перевищив 150% ВВП, а витрати на обслуговування боргу стали більшими за витрати на оборону. Це зробило країну вразливою перед лицем нової загрози. Коли Адольф Гітлер нарощував свою військову машину, Британія не могла собі дозволити змагатися з ним. Вона вдалася до політики умиротворення, сподіваючись, що гроші та час компенсують її слабкість. Це було фатальною помилкою.

Тепер на черзі США.
У 2024 році країна вперше з часів ізоляціонізму міжвоєнного періоду почала витрачати більше на виплату відсотків за боргом, ніж на оборону. У 2024 році США витратили $1.107 трлн на оборону, тоді як обслуговування боргу коштувало $1.124 трлн. Це критичний момент. Історія знає, що відбувається далі: суперники починають відчувати слабкість.

Суперечки про баланс між «гарматами й облігаціями» загострюються. Генерали вимагають більше коштів на оборону, банкіри вимагають гарантій виплат, платники податків не хочуть нових зборів, а мільйони громадян залежать від соціальних програм, які пожирають бюджет. У цьому хаосі Сполучені Штати ризикують стати черговою імперією, яка втратить контроль через фінансову нерозсудливість.

Але чи неминуча ця доля? У цьому питанні є лише одна відповідь: у 21-му столітті не армії визначатимуть переможців, а фінансова дисципліна. І якщо США хочуть зберегти свою силу, їм слід терміново переосмислити свої витрати, перш ніж вартість обслуговування боргу перетворить їхню гегемонію на спогад.
Який актив є найціннішим?

Час.
Його неможливо повернути чи відновити.

Чимало часу нашого життя ми витрачаємо на отримання досвіду. В інвестиціях так само.
Саме тому ми робимо наші навчальні програми - щоб ви заощадили свій час і вчилися на нашому досвіді!

Вже 27 лютого стартує наш флагманський курс для інвесторів-початківців на ринку акцій.

Бажаючим розібратися в темі радимо не відкладати відкриття та поповнення брокерського рахунку. Всі інструкції тут: @hugs_marathon_bot

Якщо рахунок вже відкрито і поповнено - сміливо реєструйтеся на наш курс: https://hugs.ua/marathon-for-beginner-investors-in-stocks/

І пам’ятаємо, що найкращий час почати інвестувати був вчора!
🤖
В мережі віруситься новий робот-гуманоїд.

Ніби черговий робот, але деталізація та реалістичність його скелетно-мускулатурної системи в такому ролику викликають дивні відчуття😱.

На Х одразу згадали "Westworld" , науково-фантастичний серіал від HBO, заснований на однойменному фільмі 1973 року (там дія розгортається у футуристичному парку розваг, населеному андроїдами, які спочатку створені для обслуговування гостей, але згодом виходять з-під контролю. Серіал досліджує теми штучного інтелекту, свідомості та етики технологій).

Це робот від Clone Alpha. Він заряджається самостійно, може слідувати за вами та навіть вести діалог. А ще він навчається новим навичкам через платформу Telekinesis.

Clone Robotics планує випустити 279 таких машин і вже приймає передзамовлення. Ціна невідома, але механічна рука, яку вони продають окремо, коштує $2800.

Користувачі задаються питаннями: Чи готові ви довірити такому роботу свій дім? Своїх дітей? І що буде, коли хтось захоче використати ці технології не лише для миття посуду? 🤔
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Музика затихає?🎸

💬Контекст для корекції ринку стає дедалі зловіснішим, а допомоги у вигляді додаткової ліквідності немає звідки чекати: ФРС залишається жорсткою, а Казначейство незабаром збере рекордні податки з фізосіб (зазвичай сплата податків на початку квітня).

JPMorgan каже, що «активність роздрібних трейдерів ще більше сповільнилася...", тим самим позбавивши ринок ще однієї опори.
Байбеки та відрахування із зарплат до пенсійних фондів звісно ж допомагають ринку але над ним сформувався занадто великий борговий тягар.

📣Тому наступний тиждень може бути ключовим для ринку акцій.
Попереду реакція на вибори в Німеччині та звіт NVDA (в середу після закриття ринку).

ℹ️Завтра ввечері Ерік Найман проведе черговий стрім для підписників LifeHUG`S та Patreon. Він буде дуже цікавим, враховуючи настрої на ринку. 🧨

Також на зустрічі в фокусі будуть:
▪️Енергетичні плани Трампа та можливості, які вони створюють.
▪️Потенційна "Угода Мар-а-Лаго", яку за лаштунками обговорюють професіонали та вплив на ринки потенційної угоди США та РФ.
▪️ Волатильність - це тепер один із класів активів, який недооцінений.
▪️Думки про Berkshire
та інше.

Підписуйтеся, щоб бути вкурсі!
Як-то кажуть, поінформований - значить озброєний.
👉LifeHUG`S https://hugs.ua/store/life-hugs/
👉Patreon https://www.patreon.com/ErikNayman
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/23 17:29:21
Back to Top
HTML Embed Code: