Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
3194 - Telegram Web
Telegram Web
Згадаємо Олександра Марченка — якому сьогодні мало б виповнитись 60 років.

Народний депутат від «Свободи» на початку вторгнення приєднався до своєї рідної 72 бригади і загинув у бою під час оборони Києва.

Сан Санич, памʼятаємо Вас.

Вічна Слава Герою!
Forwarded from svoboda.army
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🔥 ЗБІР НА НАЗЕМНІ ДРОНИ «ВЕПРИК» ТРИВАЄ!

Забезпечення логістикою переднього краю, евакуація поранених та суттєве зниження ризику для життя і здоров'я наших побратимів — ось чому батальйону «Свобода» так потрібні наземні дрони «Веприк».

Просимо поширити збір, щоб пошвидше наші піхотинці отримали ці засоби в користування.

⚡️Мета збору: 7 наземних дронів «Веприк»

🎯 Ціль збору: 2 100 000 ₴

🕰 Термін: якнайшвидше

🔗 Посилання на банку Моно: https://send.monobank.ua/jar/potzJnKYu

💳 Номер картки банки Моно:
4441 1111 2796 3183

🔗 Посилання на конверт Приват:
https://www.privat24.ua/send/2bq8q

💳 Номер картки конверта:
5168752132038814

Кожен донат — це крок до збереження життів наших бійців! Разом підтримаймо тих, хто боронить нашу свободу. 🙌

Батальйони «Свобода» у соціальних мережах:
🔸
TikTok 🔸Instagram 🔸Facebook🔸YouTube🔸Сайт
Forwarded from Тактикульна Бургерна (Callsign_Burger.ua)
Часи вже не ті які були коли робився цей мем, але потреба в нічниках нікуди не ділась. Тому прошу всіх по можливості долучитись до збору на ПНБшки для роти ударних БПЛА Свободи, 4БрОП Рубіж копійчиною, або розповсюдженням.

Карта
4441111127785818
Банка
https://send.monobank.ua/jar/6Vm8Tw34Kn
PayPal
Naduhaverygood@gmail.com
Forwarded from svoboda.army
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 Приєднуйтесь до батальйону «Свобода»! 🇺🇦

Воїни Нацгвардії, якщо ви готові до викликів, маєте силу волі та бажання захищати Україну, ми чекаємо на вас. Перевестися до батальйону «Свобода» стало простіше завдяки додатку «Армія+».

Як це зробити:

1️⃣ Сконтактуйте з нашою рекрутинговою службою.
Напишіть або зателефонуйте до Діагноза:
📞 +380 66 048 85 23
Після проходження співбесіди, Вам буде надіслано рекомендаційний лист, який необхідний для оформлення переведення.

2️⃣ Подайте заявку через “Армія+”.
Отриманий рекомендаційний лист завантажте під час подачі електронного рапорта. Для цього увійдіть у свій обліковий запис додатку «Армія+», оберіть розділ «Рапорти» → «Новий рапорт» → «Зміна виду служби».
Продовження в коментарях ⬇️
Вітаю усіх українців з подвійним святом: Днем Соборності і Днем Незалежності!

Акт Злуки було проголошено 22 січня 1919 року, в першу річницю IV Універсалу, яким 22 січня 1918 року було проголошено незалежність Української Народної Респубілки.

Наша Незалежність у ХХ столітті була проголошена саме 22 січня 1918 року, а у 1991 році її було відновлено.

22 січня 1919 на Софійській площі було урочисто проголошено Акт Злуки, який означав обʼєднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Респубілки в єдину неподільну державу. У тексті Акту Злуки було написано:

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народня Республіка і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.

Однині є єдина незалежна Українська Народня Республіка».
Бійцям батальйону «Свобода» 4 бригади «Рубіж» НГУ Олексію Дзюбці «Серпню» і Роману Голубу «Крафтеру» присвоєно звання Герой України (посмертно).

Вічна Слава Героям!
Forwarded from svoboda.army
Останнім часом ми отримуємо безліч запитань про те, як долучитися до батальйону «Свобода». Щоб допомогти всім зацікавленим, ми вирішили провести спеціальний ефір, у якому розповімо про все детально та розставимо всі крапки над «і».

У цьому спецефірі Андрій Іллєнко та Діагноз дають відповіді на актуальні питання. Ви дізнаєтеся, чи можливо потрапити до нашого батальйону після СЗЧ, на які посади ми беремо жінок, як відбувається підготовка новобранців та відповіді на наші питання.

Повне відео ви зможете знайти на нашому YouTube-каналі за посиланням:
https://youtu.be/qHudgKspDsg

Якщо у вас є ще питання, залишайте їх у коментарях під відео. Ми відповімо кожному, хто хоче стати частиною нашого батальйону!

⚡️ Долучайся до лав найкращих. Заповнюй анкету добровольця та вступай до Батальйону «Свобода»:
https://svoboda.army/recruitment-form/

Батальйони «Свобода» у соціальних мережах:
🔸
TikTok 🔸Instagram 🔸Facebook🔸YouTube🔸Сайт
На культурне життя часу майже нема, але з минулого памʼятаю, що мені сподобались фільми «Відьма» і «Маяк» американського режисера Роберта Еггерса.

А тут він заявив, що його новий фільм «Носферату» знятий, зокрема, під враженням від фільму Юрія Іллєнка «Вечір на Івана Купала». І у звʼязку із цим зробить спеціальний показ фільму батька у Нью-Йорку.

Так що тепер по-любому треба якось подивитись «Носферату».

А ви подивіться «Вечір на Івана Купала». Хороше кіно.
Крути - розставимо крапки над "і"

(Текст 2019 року)

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути був бій, а не побоїще. Героїчна і водночас ефективна бойова операція, яка нанесла ворогу важкі втрати та змусила затримати наступ на Київ на тиждень.

Так, у надважких умовах. Так, за тотальної чисельної переваги московських військ. Але тим вище треба оцінити героїзм українських воїнів. Ватажку інтервентів Муравйову навіть довелося брехати своєму керівництву та перебільшувати українські сили, щоб виправдати надмірні втрати та гальмування наступу.

Серед українських частин під Крутами була студентська сотня (120-130 людей), яка складалася з київської молоді. Це були добровольці, які проходили хоч і короткий, але військовий вишкіл. Тобто це точно не були випадкові юнаки, які не знали на що йдуть і навіть не вміли тримати в руках гвинтівку - як потім часто будуть розповідати. Це були молоді ідеалісти, українські патріоти - і це був їх свідомий вибір. Вважати їх "нетямущими хлопчиками" - це ображати їх та применшувати їхній подвиг. Три сотні вбитих у бою московських окупантів - найкраще свідчення мотивації та дієвості "дітей".

Найтрагічніший момент бою - розстріл більшовиками 27 українських полонених зі студентської сотні. Розлючені впертим спротивом українців та великими втратами, вороги зігнали свою лють на полонених. Саме про цих українських воїнів молодий Павло Тичина написав вірша "Пам`яти тридцяти".

Тези про "беззбройних дітей", які не розуміли на що вони йдуть і були кинуті на вірну смерть цинічним командуванням вперше були публічно оголошені... більшовицькою пропагандою! Зрозуміло з якою метою - посіяти недовіру солдат до командирів, показати українців ідіотами та нездарами, знищити моральних дух та готовність захищати власну державу. Потім ці ж тези на різний лад повторювали ворожі пропагандисти і (трошки з іншими акцентами) кілька поколінь українських політиків-мазохістів - аж до наших часів.

Претензії треба висувати політичному керівництву Центральної Ради. За саботування розбудови армії, за пацифістські ілюзії, політичну наївність, суїцидальне лівацьке доктринерство, абсурдні кадрові рішення - чого варта лише заміна Петлюри на майже більшовика Порша на посаді Генерального секретаря військових справ вже в розпал війни з більшовиками!

Але вірні Україні військові та добровольці до кінця виконали свій обов`язок і дали політикам ще один шанс. Те ж стосується і військового командування, яке часто поливали абсурдним брудом. Наприклад, що українські командири пиячили у вагоні-ресторані під час бою під Крутами. Це - ворожа брехня.

Командувач українських сил під Крутами Аверкій Гончаренко особисто керував боєм, ефективно організував оборону, грамотно і вчасно провів організований відступ, завчасно дав команду розібрати ділянку залізниці для затримки ворога. Група найменш готових до бою юнаків була відведена в резерв і фактично в бою участі не брала. Аверкій Гончаренко беріг своїх людей, наскільки це було можливо в тих умовах.

Командир студентської сотні Андрій Омельченко загинув у бою. Командир Січових Стрільців Євген Коновалець керував вуличними боями в Києві та задавив більшовицький січневий заколот. Генерал Всеволод Петрів на чолі Гордієнківського полку - один з героїв київських боїв січня 1918 року. Симон Петлюра на чолі Гайдамацького Кошу Слобідської України завершив розгром московської п`ятої колони.

Стримувальні бої під Конотопом, Бахмачем і Крутами, а також придушення січневого заколоту в Києві - це ланки єдиного процесу, який дав українським дипломатам надважливий час та легітимність для перемовин. Саме тому вдалося підписати Берестейський мир з Центральними державами, досягти міжнародного визнання УНР, отримати військову допомогу Німеччини та Австро-Угорщини, зірвати спроби Троцького легітимізувати харківських маріонеток з так званого "українського радянського уряду". Українська армія разом із союзниками негайно розпочинає вигнання московських окупантів з України. Вже за кілька тижнів було звільнено Київ. Ще через місяць - звільнено всю територію України.
В січні 1918 року українські військові дали Україні шанс. Але в українській політиці винниченки перемогли Міхновських - і програла Україна. Тому не змарнуймо шансу, який сьогодні для України виборили українські військові.

На фото - командир бою під Крутами, сотник Армії УНР Аверкій Гончаренко.
Forwarded from svoboda.army
Сьогодні вийде інтервʼю з бійцем 3-го батальйону «Свобода», який після отриманого поранення втратив ногу. Тепер «Тіха-Міха» збирає на колінний протез Genium X3 Ottobock вартістю 50 000$

Підтримай бійця - задонать на протез:

🎯 Ціль: 2 115 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/4y14nXiKdT

💳Номер картки банки
4441 1111 2155 8021

Батальйони «Свобода» у соціальних мережах:
🔸
TikTok 🔸Instagram 🔸Facebook🔸YouTube🔸Сайт
2025/02/24 02:06:48
Back to Top
HTML Embed Code: