Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
2198 - Telegram Web
Telegram Web
🇺🇸⚡️🇨🇦🇲🇽🇨🇳 Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про введення 25-відсоткових тарифів на імпорт з Канади і Мексики, а також додаткових 10-відсоткових тарифів на імпорт з Китаю, починаючи з першого лютого
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
На добраніч шановне панство

#JP

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Доброго дня шановні!

Адмін сьогодні жорстко працює

#JP

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Американський народний господарник 🔥

#шитпост
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇨🇳 Китайський NGAD шостого покоління отримав нову нашивку, на якій зображений винищувач J-36, що прямує до Америки

✈️ На ній також зображений американський B-21, який впав біля узбережжя США.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇹🇼✖️🇨🇳 Тайвань заборонив використання штучного інтелекту китайського DeepSeek в урядових установах через загрозу безпеці

🤷‍♂️ Міністерство цифрових справ заявило, що цей продукт передбачає передачу даних за кордон і може спричинити витік інформації, що становить ризик для державної кібербезпеки.

👀 Уряд Тайваню традиційно обережно ставиться до китайських технологій, враховуючи територіальні претензії Пекіна та його військовий і політичний тиск. Міністерство пообіцяло продовжувати моніторинг технологічних розробок та коригувати політику інформаційної безпеки відповідно до нових викликів.

🇰🇷 Раніше цього дня Південна Корея також заявила про намір отримати від DeepSeek інформацію про те, як компанія обробляє персональні дані користувачів.

🇫🇷🇮🇹🇮🇪 Водночас у Франції, Італії та Ірландії регулятори вже почали розслідування щодо використання DeepSeek особистої інформації.

🖥️ Попри застереження, безкоштовний AI-асистент DeepSeek швидко набирає популярність: він обігнав ChatGPT за кількістю завантажень у магазині додатків Apple. Це спричинило паніку серед інвесторів, що призвело до рекордного обвалу акцій компанії Nvidia, яка втратила 593 мільярди доларів ринкової вартості за один день.

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇨🇳 Different worlds, but same vibes

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from ADASTRA
🇨🇳🇺🇸 DeepSeek проґавила свою торгову марку в США

Китайське підприємство не змогло зареєструвати торгової марки у Бюро патентів і товарних знаків США, оскільки хтось вже подав відповідну заяву раніше на 1,5 доби.

Цей «хтось» - така собі Delson Group Inc., яка нібито реалізує рішення у царині штучного інтелекту під брендом DeepSeek з початку 2020 р.

У заявці компанія вказала, що її штаб-квартира знаходиться в Купертіно (Каліфорнія), а генеральним директором та засновником є такий собі Віллі Лу, котрий навчався у тому ж університеті, що і засновник «того самого» DeepSeek Лян Веньфен.

ADASTRA І Усе про міжнародні відносини
Зимнього ранку шановні!

#JP

国際アニャメ
👷🇲🇲"Провалена хунта" М’янми: чотири роки потому

👤Активісти, експерти та навіть деякі академічні коментатори охарактеризували військове захоплення влади в М’янмі 1 лютого 2021 року як "провалений переворот".

🏹Режим втратив значні території на околицях країни, зокрема контроль над двома регіональними військовими командуваннями на півночі та заході. Він стикається з усе більшим спротивом з боку етнічних збройних угруповань (EAO) та сил, що підпорядковуються тіньовому Національному уряду єдності (NUG). Економіка країни в руїнах, майже 35% населення живе в бідності, а понад 3,5 мільйона людей стали вимушеними переселенцями.

🗺З цього можна зробити висновок, що військовий режим "провалився" у спробах керувати М’янмою, здолати своїх ворогів і зміцнити свої позиції. Проте, незважаючи на численні прогнози про його неминуче падіння, він досі утримує владу.

🇲🇲Наприклад, у серпні 2023 року лідери трьох великих етнічних збройних угруповань заявили, що хунта "невдовзі впаде". Наприкінці 2023-го та на початку 2024 року, коли коаліція EAO та прихильників NUG завдала кількох великих військових поразок збройним силам на півночі та заході М’янми, громадянську війну почали називати "переломним моментом". Хунту описували як "смертельно поранену" та навіть таку, що "на межі колапсу".

🇷🇺Однак ці твердження виявилися передчасними. Більшість із них ґрунтувалися більше на бажаному, ніж на об'єктивному аналізі. Навіть зараз, через рік, деякі спостерігачі наполягають, що хунта перебуває в "термінальному занепаді".

🐵Попри численні проблеми, хунта виявилася напрочуд стійкою. Вона все ще контролює економічний центр М’янми та більшість населення. Її підтримують росія та Китай, які постачають зброю та забезпечують дипломатичний захист.

👀Хунта здатна обходити більшість санкцій та отримує значні експортні доходи. Крім того, вона продемонструвала гнучкість і здатність домовлятися про перемир’я зі своїми противниками.

🤔Опозиційний рух досяг значного прогресу у військовому плані, але залишається розділеним щодо стратегічних цілей. Хоча EAO та NUG поділяють спільну мету — знищення SAC, подальший план дій залишається неузгодженим.

🔫Військові перемоги принесли велику кількість зброї та боєприпасів, проте опозиція все ще відчуває нестачу ресурсів. NUG не вдалося отримати офіційне визнання або летальну допомогу від жодного іноземного уряду.

🤔Прогнозувати розвиток подій у 2025 році складно. Однак одним із ключових факторів залишається вірність та згуртованість збройних сил, від яких залежить виживання хунти. В армії явно є глибокі розколи, але на цей момент вона зберігає внутрішню дисципліну і, за винятком окремих "дезертирів", виконує накази хунти.

🇨🇳Китай єдиний іноземним урядом, який має волю та можливості впливати на ситуацію в країні. Це продиктовано виключно власними інтересами Пекіна. Він прагне забезпечити стабільність свого південного кордону, захистити свої інвестиції, зокрема економічний коридор до західного узбережжя М’янми, а також зберегти доступ до природних ресурсів країни.

🇨🇳КНР не зацікавлене у появі демократичного уряду в М’янмі. Йому важливо мати справу з будь-якою владою в Найп’їдо, яка здатна гарантувати хоча б певну стабільність і передбачуваність.

🇨🇳Саме з цією метою Пекін веде переговори з обома сторонами конфлікту, використовуючи їхні проблеми для просування власних стратегічних та економічних інтересів. Останнім часом він дійшов висновку, що хунта не зникне, і тому варта підтримки.

🤝 На зустрічі в Малайзії на початку цього місяця АСЕАН не запропонував нічого нового, що ще раз нагадує, що хунті нема чого боятися з боку іноземних урядів, які прагнуть тримати конфлікт на відстані.

🫤Хунта має серйозні проблеми на багатьох фронтах і не змогла досягти більшості своїх заявлених цілей. Проте в нинішніх умовах варто бути обережним і не надто оптимістично налаштованим щодо швидкого завершення конфлікту.

🧐Якщо за чотири роки з моменту перевороту історія чогось нас навчила, то це обережності в прогнозах щодо падіння військового режиму. І коли SAC вступає в свій п’ятий рік при владі, це варто пам’ятати.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇨🇦🇲🇽🇨🇳⚡️🇺🇸 Канада, Мексика та Китай відреагували на оголошення тарифів США

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що його країна запровадить 25-відсоткові мита на імпорт зі Сполучених Штатів у відповідь на тарифи на американські товари, оголошені Білим домом.

🗣 Трюдо провів прес-конференцію 1 лютого. Раніше Білий дім заявив, що США запроваджують 25-відсоткові тарифи на канадський імпорт. Енергетичні товари з Канади будуть обкладатися 10-відсотковою ставкою.

💬 Трюдо заявив, що тарифи на канадські товари матимуть реальні наслідки для економіки США. Він додав, що якщо президент Дональд Трамп "хоче відкрити новий золотий вік для Сполучених Штатів, то кращий шлях - це партнерство з Канадою, а не покарання нас".

Білий дім також оголосив про введення 25-відсоткових тарифів на імпорт з Мексики і додаткових 10-відсоткових на товари з Китаю.

🇲🇽 Президент Мексики Клаудія Шейнбаум написала в соціальних мережах, що заперечує твердження Білого дому про те, що мексиканський уряд має альянси з кримінальними організаціями, а також будь-які наміри втрутитися на території Мексики.

🗣Шейнбаум додала, що вона доручила міністру економіки вжити як тарифних, так і нетарифних заходів.

🇨🇳 2 лютого представник китайського міністерства торгівлі заявив, що Китай подасть позов до Світової організації торгівлі, а також вживе відповідних заходів.

🗣У його заяві також висловлюється рішуче незадоволення Китаю і опозицію діям США.
Державне інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що заходи США викликали широку опозицію як всередині Америки, так і на міжнародному рівні.

🤷‍♂️ Уряд Китаю неодноразово висловлював свою позицію, що тарифні заходи не відповідають інтересам ні Китаю, ні США, ні решти світу.

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵🛰 Японія успішно запустила навігаційний супутник Michibiki 6 за допомогою нової флагманської ракети H3

🚀 Запуск відбувся з космічного центру Танегашіма після одноденної затримки через погодні умови. За даними Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), всі етапи місії пройшли за планом, що стало четвертим поспіль успішним польотом H3 після невдачі на її дебютному запуску минулого року.

Michibiki 6 став п’ятим супутником у складі японської квазі-зенітної супутникової системи (QZSS), яка з 2018 року доповнює американський GPS, покращуючи точність геолокації для смартфонів, автотранспорту, судноплавства та дронів.

💬 Японія планує запустити ще два супутники до березня 2026 року, довівши систему до семи апаратів, що дозволить країні зменшити залежність від іноземних навігаційних сервісів.

🤔 До кінця 2030-х років Японія прагне розширити QZSS до 11 супутників, що значно покращить автономність її глобальної навігаційної системи. Це має стратегічне значення для національної безпеки та технологічного розвитку країни.

🤷‍♂️ Окрім розширення супутникової мережі, Японія працює над створенням надійної та конкурентоспроможної космічної транспортної системи. Ракета H3 є наступницею серії H2A та разом із меншим носієм Epsilon має допомогти країні зайняти сильніші позиції на світовому ринку запуску супутників, пропонуючи гнучкі та доступні рішення для комерційних клієнтів.

Маск, що з єбалом?
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌸 Добрий ранок шановні

#JP

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔 Так-с, ну що ж, я нарешті знайшов час та натхнення на довгочити, якими я дуже давно не займався, хоча дуже хотів, якщо чесно.

🇺🇸🇨🇳 Сьогоднішня тема в нас: Трамп та його політика щодо Китаю. У матеріалі від The Diplomat розповідається про двопартійний консенсус у США щодо Китаю, однак у той ж час політика Трампа щодо Пекіну залишається туманною

🗒 Стисло:

🇺🇸 Дональд Трамп, обійнявши посаду 47-го президента США, почав активно впроваджувати свої передвиборчі обіцянки через виконавчі укази. Серед ключових ініціатив – створення системи протиракетної оборони «Залізний купол для Америки», що має захистити США від балістичних, гіперзвукових і крилатих ракет. Також він скасував указ Байдена щодо штучного інтелекту, який, на його думку, стримував розвиток технологій через надмірне державне регулювання. Додатково Трамп оголосив курс на економічний протекціонізм із пріоритетом «Америка понад усе» у міжнародній торгівлі та екологічних угодах.

💼 Хоча прямої конфронтації з Китаєм нові укази не містять, їхній вплив на відносини між державами є очевидним. Держсекретар Марко Рубіо назвав Китай «найбільшою загрозою для США», а сам Трамп заявив, що Пекін відповідальний за постачання фентанілу, що спричиняє численні смерті американців. Попри жорстку риторику, стратегія щодо Китаю залишається нечіткою: Трамп продовжив дозвіл на роботу TikTok у США ще на 75 днів, але в той же час підкреслює необхідність жорстких торговельних заходів проти Китаю.

На думку експертів, у Трампа немає чітко структурованого плану щодо Китаю, а його підхід базується на імпровізації. Політолог Ендрю Пейн зазначає, що в адміністрації існують різні погляди на політику щодо Китаю, і кінцевий курс залежатиме від того, хто реально керуватиме цим напрямком. Сам Трамп застосовує свій характерний стиль «переплетення» тем, повертаючись до проблеми Китаю через різні аспекти – від наркотрафіку до технологічного протистояння. Ймовірно, що напруга у двосторонніх відносинах лише зростатиме.

❗️І як я вже говорив раніше, тепер повні версії довгочитів будуть публікуватися на патреоні, детальніше можна дізнатися за посиланням

🤵‍♂️ Прошу до ознайомлення!

Час на прочитання: 5 хв.

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵📉 Акції в Токіо падають на тлі нових тарифів США

🔽Ключові фондові індекси Японії впали більш ніж на 2% в понеділок на розпродажах, викликаних побоюваннями щодо негативного впливу на компанії після того, як президент США Дональд Трамп наказав ввести тарифи на Китай, Канаду і Мексику.

🚘 Особливо сильно постраждали автовиробники, оскільки вони мають виробничі бази в сусідніх зі Сполученими Штатами країнах, а побоювання з приводу ескалації тарифних заходів також погіршують ринкові настрої, кажуть брокери.

🔤 Індекс Nikkei Stock Average, що складається з 225 індексів, знизився на 1 052,40 пункти, або на 2,66%, порівняно з п'ятницею на рівні 38 520,09 пунктів. Широкий індекс Topix знизився на 68,27 пунктів, або на 2,45%, до 2 720,39.

🤔 На первинному ринку Prime Market падіння очолили акції транспортного обладнання, точних приладів та целюлозно-паперової промисловості.

💵Долар США ненадовго піднявся до верхнього діапазону 155 ієн в Токіо через побоювання, що тарифи можуть сприяти інфляції в США і змусити Федеральну резервну систему довше утримувати процентні ставки на високому рівні, залишаючи різницю в процентних ставках між Японією і США широкою.

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸 Маск заявляє, що USAID буде ліквідовано в рамках скорочення витрат уряду

🗣Мільярдер Ілон Маск, який очолює комісію з урядового скорочення витрат при адміністрації Дональда Трампа, заявив, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) буде закрито. За його словами, організація є "безнадійною" та не підлягає реформуванню. Президент Трамп підтримує цю ініціативу, а вже найближчим часом можуть відбутися подальші кроки щодо згортання діяльності USAID.

🇺🇸 Закриття USAID стане частиною ширшої політики адміністрації Трампа щодо зменшення федеральних витрат та переорієнтації ресурсів на внутрішні потреби США. У 2023 році агентство надало понад 72 мільярди доларів допомоги по всьому світу, фінансуючи програми охорони здоров’я, енергетичної безпеки та боротьби з корупцією. Проте вже зараз сайт USAID залишається недоступним, а його діяльність фактично заморожена.

🤡 Говорячи загалом про скорочення витрат і шахрайство, Маск заявив, що адміністрація Трампа може зменшити дефіцит США на 1 трильйон доларів уже наступного року. Він стверджував, що «професійні міжнародні шахрайські угруповання» викрадають величезні суми, видаючи себе за американських громадян або створюючи фейкових цифрових американців. Однак жодних доказів своїх слів Маск не надав і не пояснив, як саме він розрахував суму 1 трильйон доларів.

🤔 Окрім цього, виникають питання щодо доступу Маска до ключових урядових систем. Видання The New York Times повідомило, що його команда отримала доступ до платіжної системи Міністерства фінансів США, яка щорічно обробляє понад 6 трильйонів доларів у вигляді соціальних виплат і податкових повернень. Сенатор-демократ Пітер Велч назвав це "кричущим зловживанням владою" та вимагає пояснень від адміністрації Трампа.

😁 Попри це, президент США публічно підтримує Маска. За словами Трампа, Маск є "великим скорочувачем витрат" і хоча не всі його пропозиції будуть реалізовані, він "чудово справляється" із завданням скорочення урядового бюджету. Тим часом команда Маска продовжує встановлювати контроль над ключовими державними структурами, серед яких Управління з питань персоналу США.

Welcome back Ігоре Коломойський

国際アニャメ
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/11 16:18:58
Back to Top
HTML Embed Code: