Telegram Web
Live stream started
Live stream finished (33 minutes)
Судячи з картинки Чарлі, то у 2025 все буде зелене, а от у 2026 червоне. Це не прогноз))

Поділіться в коментарях, яка ваша інвестиційна тактика на 2025 рік?
Яка ваша інвестиційна тактика на 2025 рік?
Anonymous Poll
31%
більш обережна
54%
без змін
15%
більш агресивна
Бафет вийшов в кеш? Що це значить?

Розповів Любомир у 3 хв відео.

Напишіть будь ласка вашу думку, якщо хтось чекає обвал 2025, чи варто йому купути акції BRK?
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Kyiv Invest Meetup x iPlan #26 офлайн — це чудова нагода для живого спілкування з приватними інвесторами та експертами ринку в реальному часі

Цього разу обговорюємо найактуальнішу тему: "Фондовий ринок 2025: стратегії та прогнози для інвесторів". Зануримося у прогнози, ризики та нові можливості з реальними прикладами та кейсами.

У програмі:
✔️ Живі дискусії та обговорення
✔️ Практичні кейси та можливість дізнатися про досвід інших інвесторів
✔️ Нетворкінг: знайомство зі спікерами та шанс поставити їм запитання

📌 Київ, 5 грудня 2024, 17:00

KyivInvestMeetup x iPlan 2️⃣6️⃣

Чекаємо на вас в цей четвер!
Товариство, хто що думає про акції PLTR?

Чи не нагадує вам оцінка і їх ріст 1999 рік?

Пишіть в коментарях вашу думку!
#дайджест

🔹 Світовий обсяг торгівлі криптовалютами досяг рекордного показника в $10 трлн у листопаді, що свідчить про зростаючу роль цифрових активів на фінансових ринках. Деталі
🔹 Україна отримує 40-річну позику на $20 млрд від США. Умови кредиту спрямовані на довгострокову підтримку економіки країни. Деталі
🔹 Прогноз курсу гривні: на кінець 2025 року курс очікується на рівні 45–46 грн/$, за оцінками восьми провідних аналітичних команд. Деталі
🔹Міністерство фінансів та Агентство з управлінням боргом та ліквідністю презентували випуск облігацій для резидентів Словаччини. Деталі про цю новину та корисні поради для резидентів Словаччини за лінком.
🔹 У новому відео обговорили про всі платежі при купівлі і продажу нерухомості в Іспанії. Відео буде корисним усім, хто планує інвестувати гроші в нерухомість, а також тим, кого цікавлять деталі щодо податків та іншіх платежів.

🔸11 грудня розпочинається курс "Основи фінансової грамотності". Встигніть зареєструватися, щоб отримати практичні навички для управління своїми фінансами!
🔸11 грудня о 15:00 проведемо прямий ефір, на якому розберемося, що відбувається із первинною нерухомістю в Києві та Карпатах. Долучайтесь до ефіру та натискайте «надіслати сповіщення» - щоб не пропустити ефір та отримати змогу поставити питання спікеру.
📐 Скаляр і вектор у житті та фінансах.

Скаляр і вектор — це базові поняття математики, які також мають глибоку метафоричну природу:

Скаляр — величина з числовим значенням, без напряму.

Вектор — величина з модулем і напрямом.

🔍 З досвіду спілкування з людьми про інвестиційні стратегії: 3 із 4 прагнуть швидше досягти фінансової свободи й не працювати заради грошей. Але чому?

🧐 Метод "5 разів навіщо" допомагає зрозуміти справжні мотиви: задайте собі це питання декілька разів і ви отримаєте істинний мотив.

Нерідко таке рішення викликане небажанням залишатися в дискомфортних умовах (робота, колектив, керівництво). Це стимулює активно інвестувати, що добре. Але є ризик: жити майбутнім і забувати про сьогодення.

У фінансовому контексті це схоже на скалярну точку А (де є проблеми) і точку Б (де "все чудово").

Однак життя — це вектор, відведений нам відрізок часу, і наша задача — максимізувати щастя на всьому шляху, а не лише в одній точці.

Окрім фінансів в нас ще є час та 🔋 енергія, які також не статичні)

Як створити фінансовий вектор? 💼 Пропоную просту та ефективну стратегію:

1️⃣ Обрати реальний пенсійний вік (60-65 років) або близький до нього як орієнтир.
2️⃣ Визначити бажаний рівень доходу в старості (комфортна сума).
3️⃣ Прорахувати мінімально необхідні поповнення через симуляцію Монте-Карло (з запасом на 15–25 перцентиль).
4️⃣ Сформувати портфель з урахуванням ваших ризиків і цілей.
5️⃣ Закрити цю задачу мінімуму: поповнити рахунок, придбати активи.
6️⃣ Фокусуватися на динаміці активів, а не на їхній ціні. Кількість цінних паперів залежить лише від вас, а вартість — ні.

Таке консервативне планування дозволить вам закривати цю мінімальну ціль швидше. Хтось навіть за місяць зможе поповнити брокерський рахунок на рік вперед. І кошти які будуть зʼявлятись у вас потім - будуть більш гнучкими.

Що це дає?
💡 Ви отримуєте базову фінансову безпеку, яка дозволяє не хвилюватися про майбутнє.
🎯 Залишок коштів можна спрямувати на покращення якості життя вже сьогодні:
💻 Навчання новій професії.
📊 Запуск бізнесу.
🎨 Розвиток хобі.
🚀 Ризикові інвестиції (наприклад, криптовалюта).

Не впадайте в синдром відкладеного життя.
🌍 Події останніх років (пандемія, війна) довели: світ непередбачуваний, і ваші мрії можуть залишитися лише мріями, якщо відкладати їх на "кращий час".
🧘‍♂️ Емоційний стан покращиться, якщо ви почнете діяти вже зараз. Соціальні мережі та сучасні технології можуть швидко зробити ваше хобі або нову справу прибутковою.

Найголовніше: мінімум на майбутнє вже закладено, нехай це аж на 60-65 років, але він є. Розуміючи це ви зможете спокійно фокусуватися на теперішньому.

🎥 YouTube 🌐 Спільнота 🔹 Телеграм
Привіт, на зв’язку Любомир!

Конкретний прогноз одного інвестиційного банку як правило не має значення, хоча з мого досвіду у JP Morgan, Morgan Stanley та UBS дуже сильні аналітичні команди.

Втім їх загальна тональність і динаміка варта уваги. На 2025 у тому числі)

Доречі аж наскільки прибутковий 2024 рік жоден з аналітиків не очікував!
❗️Last call на курс "Особисті фінанси та інвестиції для початківців"❗️

Не проґавте можливість записатися на практичний курс iPlan.ua, щоб:
✔️сформувати власну фінансову незалежність і додатковий дохід
✔️навчитися інвестувати й отримувати стабільні прибутки у💲
✔️набратися досвіду в досвідчених інвесторів та обрати свій формат вкладень

Наші освітні курси - це:
☑️800+ задоволених учнів
☑️чіткі результати - від відкриття інвестрахунків до формування початкових інвестиційних портфелів
☑️особиста підтримка тренерів та спільнота однодумців

Реєстрація завершується сьогодні
🔜
#дайджест

🔹 Dragon Capital виходить на ринок житлової нерухомості Львова: компанія Томаша Фіали анонсувала будівництво нового ЖК. Деталі
🔹 Економічний прогноз на 2025 рік: аналітики ЦЕС очікують зростання ВВП України. Деталі
🔹 Зміни у переказах з картки на картку в Україні: НБУ вводить нові правила для прозорості транзакцій. Читати більше
🔹 Revolut адаптувався для українців: популярний фінтех-сервіс став доступним українською. Деталі
🔹 Радимо вам канал Віктора Домбовецького, він ділиться практичними інструментами ефективного мислення, побудови нетворку, відновлення ресурсного стану. Долучайтесь
🔹 Безплатний курс зі штучного інтелекту: опануйте ШІ для роботи та повсякденного життя за підтримки Мінцифри та IT-рекрутингової агенції Netpeak Talent. Деталі
Привіт, на зв’язку Любомир.
Цей уривок з фінтех розсилки, яку я читаю:

"Цього тижня криптовалюта Fartcoin досягла ринкової капіталізації понад 700 мільйонів доларів. Так, ви прочитали правильно.
Це перевищує ринкову капіталізацію приблизно 40% усіх публічних компаній США."

В своєму новому відео я розповів, чому не інвестую в Біткоїн BTC.

Поділіться в коментарях чи є крипта у вашому портфелі, який % вона займає?
Пише Карл Річардс про recency bias:

Одна з найнеймовірніших речей, яку ми робимо як люди, — беремо нещодавнє минуле та нескінченно проєктуємо його в майбутнє.

Через шалений темп новин проблема лише погіршується. Раніше «нещодавнє минуле» охоплювало кілька років, а тепер — лише кілька хвилин (або навіть публікацій у соцмережах).

Ми думаємо: якщо зараз погано, то так буде завжди. Якщо вартість портфеля падає, здається, що через кілька місяців ми взагалі залишимося без грошей.

З іншого боку, якщо все йде добре, нам здається, що так триватиме вічно.

Наприклад, якщо протягом трьох років у січні ви отримували премію, легко спокуситися додати цю «певну» премію в майбутньому до фінансового плану. Але може статися, що цього разу премії не буде — і це дуже розчаровує.

Нам варто «розширити» пам’ять трохи далі за останні пости у стрічці, пригадати часи, коли премії не було, а ринок був іншим.

Якщо ми це зробимо, то матимемо менше шансів знову й знову наступати на ті самі граблі.
За традицією ділимось з вами головними підсумками інвесткомітету iPlan.ua

🌍Макро

▪️В листопаді інфляція незначно збільшилася до рівня 2,7% (з 2,6% в жовтні). Житло залишається основною складовою інфляції.
▪️19 грудня ФРС знизив ставку на 25 б.п. до 4,25-4,5%. Згідно з прогнозами, наступного року ставка опуститься ще на 0,5 б.п. до 4%.
▪️У Великобританії в листопаді ставка знизилась з 5% до 4,75%. В Єврозоні в грудні з 3,4% до 3,15%.
▪️Американські high yield облігації мають невисокий рівень дефолтів на відміну від європейських корпоративних облігацій, де кількість дефолтів зростає.
▪️Ринки акцій та корпоративних облігацій стали дорожчими, ніж будь-коли з початку століття: у листопаді винагорода за ризик облігацій рейтингу «BBB» опустилася до мінімуму, а премії за ризик на ринку акцій коливаються в області значень, досягнутих перед Світовою економічною кризою 2008 року, Великою депресією та Доткомів.
▪️Акції США значно випередили інші регіони, зростання майже на 6%. Сезон прибутків за 3 квартал також був помірно позитивним для американських акцій, плюс очікування щодо дерегуляції підвищили фінансовий і енергетичний сектор США.
▪️В свою чергу Європейські акції дещо впали через занепокоєння щодо торгової політики США та попереджень щодо доходів від автомобільного сектору та сектору споживчих товарів.
▪️Goldman Sachs прогнозує 3% середньої дохідності на найближчі 10 років на американському ринку акцій. ▪️Частка “чудової сімки” складає понад 34% капіталізації S&P500. За останнє десятиліття ринкова капіталізація семи акцій зросла майже на 800%. Незважаючи на те, що ці акції продемонстрували високі показники, концентрація інвестицій лише в кількох може підвищити ризик концентрації.
▪️Goldman Sachs прогнозує, що equal weight S&P500 буде мати вищу премію ніж класичний S&P500.

🇺🇦Україна

▪️Курси долара та євро в порівнянні з попереднім місяцем зросли та знаходиться на рівні 42,05 грн та 44,28 грн. відповідно.
▪️Інфляція зросла до рівня 11,2%, що є більшим за очікування. 
▪️Відбулося підняття облікової ставки до 13,5%. Згідно прогнозів, на цьому рівні ставка залишатиметься щонайменше до літа 2025 року.
▪️Рада Нацбанку України оновила у вересні цього року Основні засади грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу - перехід до гнучкого інфляційного таргетування та завдання НБУ привести інфляцію до цілі 5% протягом 3х років.
▪️Згідно консенсус-прогнозу аналітиків на 2025 рік, курс складатиме 45-47 грн. за дол. Прогноз зростання ВВП 3,7%.
▪️Міністерство соціальної політики готує законопроєкт про зміни до пенсійної системи.

🌱Земля

▪️Реальна ціна на земельну ділянку складає від 2000 до 2500 дол. (агрегована відповідь від провайдерів)
▪️Ціну окремої ділянки формує якість ґрунтів, кількість опадів, EBITDA c/г виробника з 1га, конкурентне оточення, термін оренди,розмір орендної плати тощо
▪️Дінамика цін на землю. З моменту відкриття ринку: 
🔹 У гривні – на 42%
🔹 У доларі – на -6,7%
Середня за 2024 р.: 
🔹У гривні – на 17,5%
🔹У доларі – на 5,7%
▪️Реальна ціна оренди - 5 000 грн/га (для ділянок ціною $2200 га)

🏠Нерухомість  

▪️Згідно даних аналітики ЛУН, в 2024 запит на купівлю квартири залишається приблизно на рівні 2023 року.
▪️Вартість квартир на вторинці за рік збільшилась майже по всій країні, за виключенням східних областей. 
▪️На первинці середня вартість квартир зросла майже у всій країні. 
▪️Ринок оренди почувається найліпше: попит зростає, відповідно зростають і орендні ставки.
Попит на нерухомість зберігається здебільшого завдяки програмі єОселя. Кількість інвестиційних угод на мінімальному рівні.
▪️єОселя. На етапі будівництва можна купити квартири у 91 акредитованого забудовника (загалом 201 будинок).
Радабанк приєднався до програми.


Прочитати повну версію 👉 тут

Євдокимова Альона, фінансова планерка iPlan.ua
Я часто розмовляю з клієнтами про нішеві ETF (оборонка, старіння населення, космос, чиста енергія, Індія, you name it...)
І потім вибір ETF фонду для інвестування насправді набагато складніший ніж індексного, бо комісії тільки один з факторів, і не найважливіший.
Останнім часом під час обговорення цих ідей, я став показувати слайд про ICLN


Частина роботи інвестиційного консультанта, це зробити інвестиції більш ситстемними та менш емоційними. Працює ;)
Любомир
До нового року залишилося лише кілька днів, і це чудова нагода почати працювати над вашими фінансовими цілями.

Нагадуємо, що з 1 січня 2025 року ціни на наші пакети супроводу будуть підвищені. І це ще не все! Ми трансформуємо наш пакет Family
для ще більшої зручності:

▫️ Standard Ukraine – для тих, хто живе в Україні та хоче фінансової стабільності.

▫️ Standard International – для українців за кордоном, які прагнуть ефективного управління фінансами.

Скористайcя шансом зафіксувати стару ціну та обрати формат, який ідеально підходить саме вам!
➡️Подай заявку сьогодні, будь на крок ближче до своїх фінансових цілей.


Не відкладайте, бо вигідні умови діють лише до кінця грудня.🔥
2025/01/02 03:02:32
Back to Top
HTML Embed Code: