Telegram Web
Соцмережі остаточно перемогли традиційні ЗМІ. Telegram - на першому місці

76% опитаних українців споживає новини із соціальних мереж (дані опитування InMind).

-Головним джерелом новин для українців є Telegram-канали. Цей додаток також є основним каналом для спілкування.

-Натомість Facebook продовжує втрачати свою частку.

-Аудиторія у Viber і надалі зростає, але статистика споживання новин тут не змінюється.

-Зростає також і TikTok, в тому числі і як джерело споживання новин.

-WhatsApp також демонструє приріст аудиторії в Україні.
В Україні 362 000 ІТ-спеціалістів, з яких 5000 служать в Силах Оборони. Заброньовано від мобілізації приблизно 3500 фахівців

Такі дані наводить IT Ukraine Association.

У травні 2023 року айтівців в Україні нараховувалось 307 000 осіб, з яких 2000 були заброньовані і 4000-4500 – мобілізовані.

Загальна кількість військовозобовʼязаних айтівців складала 150 000 осіб.
Податкові перевірки вперше з початку воєнного стану вийшли на перше місце за кількістю скарг від бізнесу

Вперше за період дії воєнного стану найбільша кількість скарг від бізнесу надійшла на податкові перевірки, змістивши на друге місце проблеми з реєстрацією податкових накладних, свідчить звіт Ради бізнес-омбудсмена (РБО) за підсумками роботи у третьому кварталі 2023 року.

Протягом липня-вересня 2023 року бізнес-омбудсмен отримав 310 скарг компаній на поведінку державних органів та закрив 180 справ, розслідування 99 справ триває.

Податкових питань стосувалося 176 або 58% скарг (проти близько 70% у першому та другому кварталах 2023 року).

Категорія податкових перевірок вийшла на перший план.

Водночас проблеми в системі ПДВ врегульовано не до кінця і попри зменшення випадків блокування накладних їх кількість все ще в 3-4 рази перевищує прийнятний рівень.
​​Як в Україні хочуть оподатковувати дохід від криптовалют

У ВР зареєстровано новий законопроєкт про оподаткування доходів від крипти. Пропонується:

Для фізичних осіб: 5% на доходи фізосіб у перші три роки, 9% впродовж наступних п'яти років. Після восьми років застосовується загальна система оподаткування – 18%.

Для юридичних осіб: звільнення від ПДВ, крім службових токенів, якими будуть токенізовані товари та послуги.

Для провайдерів послуг: 18% податку на прибуток. З Дія Сіті можна обрати або 18% податку на прибуток, або 9% податку на виведений капітал. Операції провайдерів послуг, пов'язаних з віртуальними активами, звільняються від сплати ПДВ (за винятком консультаційних послуг).
"Не складається з МВФ": Радикальну податкову реформу 10-10-10 від Офісу президента відклали

Офіс президента продовжує розробку радикальної податкової реформи, яка передбачає значне зниження податків, але поки не бачить можливості для її запровадження через позицію Міжнародного валютного фонду (МВФ).

МВФ бачить ризик падіння доходів держбюджету внаслідок зниження податків.

"Вони вважають, що це призведе до зниження податкових надходжень. Вони рахують виключно прямо арифметично, не аналізуючи глибинну природу процесів, які відбуваються в бізнесі, в економіці. В них дуже лінійний розрахунок: є надходження 100 мільярдів при ставці 20%. Якщо ставка буде 10%, то надходження будуть 50 мільярдів. Вони не враховують те, що 70-80% зарплат в приватному секторі виплачується з оптимізацією податків, просто цього не бачать. Не бачать того, який масштаб несплати податку на прибуток за рахунок різного роду оптимізації. Тому, на жаль, поки що не складається", – розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
Бронювання ФОП та гіг-спеціалістів не буде. Проти Міноборони і Генштаб 

В Міноборони та Генштабі не підтримали пропозицію зробити гіг-спеціалістів і ФОП доступними для бронювання.

У червні 2023 року повідомлялося, що у Мінекономіки обговорюють можливості, як зробити ФОП і гіг-спеціалістів доступними для бронювання від мобілізації.

DOU звернувся із запитом до Мінекономіки із проханням прокоментувати, чи є вже якісь конкретні зрушення у цій справі.

Коротка відповідь: ФОП та гіг-спеціалістів бронювати не будуть. 

“Чинний закон передбачає, що бронюватися можуть лише підприємства, установи й організації. Законом не передбачено бронювання ФОП та гіг-контракторів. Наразі державними органами, галузевими об’єднаннями, представниками бізнесу не висловлено змістовних, збалансованих і узгоджених пропозицій щодо внесення змін до статей 23-25 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

"Крім цього, Міноборони та Генеральним штабом Збройних Сил України не підтримано пропозиції, спрямовані на розширення категорій військовозобов’язаних громадян України для отримання ними відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час шляхом їх бронювання”, - зазначив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Згідно з останніми даними від IT Ukraine Association, в Україні зараз є 362 тисячі айтівців. Із них служать орієнтовно 5000, а заброньовано 3,5 тисячі.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Це прекрасно🤣У останній серії "Супермами" взяла участь тіктокерка Яна Дога (11 млн підписників). Блогерка випендрювалась, що заробляє у місяць 20 тисяч доларів на ТікТоці і $30-50 на Інстаграмі, але проговорилась, що платить податки як ФОП третьої групи. Суперниці швидко порахували Янині грошики і вияснили, що або це піздьош про захмарні доходи, або держава недоотримує податків. Ліміт на фопі 8 млн гривень в рік, а Янин дохід в 4 рази вище.

Тіктокерка почала виправдовутися, що у неї немає "переліміту", бо дохід щомісяця різний. Впала на дурочку, назвала суперницю тупою і попросила "встала і вишла" з її квартири. Тепер у коментах під тіктоками Яни підписники запитують "Де податки?". Оце ми розуміємо соціально важливе шоу!

Відео: YouTube-канал СТБ
Аналітики двох українських компаній дослідили, який відсоток від середньої заробітної плати витрачається на оренду квартири середньої вартості в обласних центрах. Так, зазвичай винаймання помешкання "з’їдає" до 80% від зарплати, але все залежить від регіону та професії. 

biz.censor.net/n3458120
Співзасновники monobank ліквідують свій проєкт у Великій Британії

Фінансовий проєкт Koto, запущений співзасновниками українського monobank у Великій Британії у 2020 році, не зміг вийти на заплановані показники і буде ліквідований до кінця року.
Нацбанк скасовує усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню

З 01 грудня 2023 року буде скасовано усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на продаж ними готівкової іноземної валюти населенню.

За оцінками НБУ, це має сприяти мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами.
Майже половина іноземних підприємців у Польщі мають українське громадянство

За підрахунками польського Управління соціального страхування ZUS, підприємницьку діяльність, не пов'язану із сільським господарством, у країні ведуть уже понад 46 тисяч іноземців. Серед них майже 47% вказали українське громадянство.

Ще рік тому українці становили третину іноземців-підприємців, зазначають журналісти.

Другою за чисельністю групою, яка проявляє ініціативу в приватному підприємництві, є білоруси – 9034 особи, на третьому місці – підприємці із в'єтнамським громадянством (1154 заяви).

Трохи відстають підприємці із рашки (1030) та Німеччини (918).
Одна з найбільших ІТ-компаній в Україні звільнила 1000 фахівців і відкриває офіси за кордоном

Український підрозділ ІТ-компанії GlobalLogic Inc. (входить у Hitachi Group) з початку повномасштабної війни звільнив понад 1000 фахівців.

Ускладнює роботу компанії неможливість забронювати переважну більшість працівників та відновити закордонні відрядження для переговорів із замовниками.

З десятки найбільших IT-компаній GlobalLogic забронював чи не найменше працівників – всього 10. У компанії близько 100 штатних працівників, решта оформлені як ФОП, тому забронювати їх неможливо.

Разом зі скороченням штату в Україні GlobalLogic активно купує конкурентів та відкриває офіси за кордоном.
Роботодавці в Україні все частіше відмовляються брати на роботу чоловіків

Деякі керівники та HR почали вводити негласне правило – не брати на роботу чоловіків. Мовляв, їх можуть мобілізувати, а мобілізованого працівника компанія звільнити не має права.

Офіційно працевлаштувати чоловіка в штат без попередження військкомату наразі неможливо. Із січня цього року діють нові правила обліку для призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Вони передбачають, що під час прийняття на роботу призовник має надати посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов’язаний чи резервіст – військовий квиток.

Після того, роботодавець має упродовж семи днів повідомити територіальний центр комплектування та соцпідтримки про прийняття на роботу нового співробітника. Ті, своєю чергою, за необхідністю можуть запросити його до себе – наприклад, для оновлення чи уточнення даних.

Якщо чоловік раніше не служив в армії, то для працевлаштування він має з'явитися в ТЦК для отримання необхідного військово-облікового документу. Для цього його можуть зобов’язати пройти військово-лікарську комісію. В іншому разі, без документів, чоловіка на роботу прийняти не можуть.

І виходить, що з одного боку про нових співробітників не хочуть повідомляти компанії, а з іншого – самі чоловіки побоюються йти в офіційний штат.

По факту, єдиним легальним шляхом, який дозволяє уникнути військового обліку на підприємствах, – є "працевлаштування" в компанії через ФОП.

При оформленні ФОПа, чи співпраці з ним, військово-облікові документи не потрібні. Компанії можуть замовляти та сплачувати його послуги.

https://biz.censor.net/r3459874
Причиною масового технічного збою в роботі найбільшого мобільного оператора «Київстар» стала хакерська атака на ядро мережі

Про це повідомляє dev.ua з посиланням на джерела в компанії.

Уранці 12 грудня у роботі «Київстар», який має 24 млн абонентів, масштабний збій. Зв’язок і сайт оператора не працюють.
Just Бізнес
Причиною масового технічного збою в роботі найбільшого мобільного оператора «Київстар» стала хакерська атака на ядро мережі Про це повідомляє dev.ua з посиланням на джерела в компанії. Уранці 12 грудня у роботі «Київстар», який має 24 млн абонентів, масштабний…
Роботу Київстар можуть відновити через 4-5 годин

Поки ж через збій абоненти "Київстару" не можуть перейти на іншого оператора через національний роумінг

Водночас податкова повідомила, що користувачі ПРРО, які для зв’язку з фіскальним сервером ДПС використовують Київстар, до відновлення його роботи та для безперервного проведення розрахункових операцій можуть перейти у режим офлайн
Just Бізнес
Роботу Київстар можуть відновити через 4-5 годин Поки ж через збій абоненти "Київстару" не можуть перейти на іншого оператора через національний роумінг Водночас податкова повідомила, що користувачі ПРРО, які для зв’язку з фіскальним сервером ДПС використовують…
Беріть із собою готівку! Приватбанк повідомив про нестабільну роботу деяких терміналів для оплати

"У зв’язку зі атакою “Київстар”, деякі pos-термінали, банкомати та термінали самообслуговування Приватбанку можуть працювати нестабільно або не мати зв’язку", - йдеться в повідомленні банку
Російські хакери здійснюють масовану атаку на monobank

Повідомляє співзасновник проєкту Олег Гороховський
Just Бізнес
Беріть із собою готівку! Приватбанк повідомив про нестабільну роботу деяких терміналів для оплати "У зв’язку зі атакою “Київстар”, деякі pos-термінали, банкомати та термінали самообслуговування Приватбанку можуть працювати нестабільно або не мати зв’язку"…
СЕО "Київстар" Олександр Комаров: метою кіберзлочинців було знищення IT-інфраструктуру "Київстар" і ця мета частково була досягнута

Водночас через атаку частина банкоматів та POS-терміналів Ощадбанку також не працюють.
Експорт IT-послуг з України вперше покаже зниження у річному вимірі

Очікується, що у 2023 році експорт ІТ-послуг становитиме $6,7-7,1 млрд, що на 7,7-2,3% менше ніж минулого року.

Водночас, як ідеться у дослідженні Львівського ІТ-кластеру, загальний оборот галузі цього року має зрости до $8 млрд в порівнянні з $7,97 млрд минулого року та $7,89 млрд у 2021-му.

Тобто галузь зростає за рахунок внутрішнього попиту.

Комп’ютерні послуги становлять у 2023 року 41,5% загального обсягу експорту послуг.

У 2023 рік кількість ІТ фахівців збільшилась на 8% - до 307 тисяч спеціалістів.

Середня зарплата - $2,6 тис, або на $270 більше, ніж у 2022 році.

Частка IT у ВВП України становить 4,9%. А компанія, найнявши одного IT-фахівця, створює та зберігає 2,7 робочих місця.
2024/10/09 14:18:58
Back to Top
HTML Embed Code: