Telegram Web
​​🤩 Каразінський університет увійшов до першого випуску рейтингу THE Interdisciplinary Science Rankings 2025!

Сьогодні, 21 листопада, опубліковано перший випуск рейтингу THE Interdisciplinary Science Rankings 2025, який став результатом спільного дослідження міжнародного рейтингового агентства Times Higher Education та Schmidt Science Fellows. До нього увійшли 749 закладів вищої освіти з 92 країн, що стало рекордною кількістю для першого випуску рейтингу.

Перше місце у глобальному масштабі посів Массачусетський технологічний інститут, друге – Стенфордський університет, третє – Національний університет Сінгапуру. Лідерами за найбільшою кількістю закладів вищої освіти у рейтингу стали Індія (65 університетів) та Туреччина (45 університетів).

🏆 Каразінський університет посів позицію 601+ в глобальному масштабі. Загалом до рейтингу увійшли 11 українських університетів, серед яких Сумський державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». Крім того, 15 українських ЗВО отримали статус reporter.

Рейтинг сформовано на основі аналізу 11 показників ефективності для оцінки установ у трьох ключових сферах, кожна з яких представляє етап життєвого циклу дослідницьких проєктів: внесок (фінансування), процес (показники успішності, адміністративна підтримка та просування) та результати (публікації, якість досліджень та репутація).

Більш детально ознайомитися з результатами рейтингу можна за посиланням 🌐

#THEunirankings
​​Каразінський продовжує реалізовувати цікаві онлайн-заходи!

22 листопада відбудеться лекція Геннадія Єфіменка «Знищити Україну: спільна мета та відмінності у геноцидних практиках епохи Голодомору та сучасної московської агресії».

Геннадій Єфіменко — старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Сучасна росія у розв’язаній нею геноцидній війні не приховує своїх завдань — знищення України як такої, тобто знищення української нації. В епоху Голодомору ставилися такі ж завдання, але геноцидні дії приховувалися під іншими, часом протилежними гаслами.

Засадниче різнилася й ситуація у відносинах між Україною та Кремлем на початку 1930-х керівництво УСРР перебувало у цілковитому підпорядкуванні ЦК ВКП(б). Образно кажучи, в України не було ЗСУ. Тому кремлівські методи здійснення геноциду на початку 1930-х були нетотожні нинішнім. Але то було не лише вбивство голодом.

Про явні та приховані геноцидні практики Кремля в епоху Голодомору та їх зв’язок з сучасними діями російського агресора, про те, чому чинився такий злочин проти України та чому Кремль все-таки зазнав поразки, і піде розмова у лекції Геннадія Єфіменка.

🌐 Захід проходитиме онлайн на платформі Zoom.
🔗 Для участі необхідно зареєструватися. Посилання на онлайн-лекцію буде надіслано після реєстрації.

Початок заходу: о 13:30.

Запрошуємо всіх охочих!
​​ 20 листопада в межах робочого візиту Оксена Лісового з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку до Харкова відбулася зустріч зі студентами, аспірантами, викладачами, науковцями різних закладів вищої освіти й представниками МАН Харківщини.

На зустрічі також були присутні заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов і начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

💬 Під час розмови Оксен Лісовий зазначив, що Харків — один з лідерів у науковій сфері і так само залишається ним зараз завдяки ентузіазму ректорів, науковим інституціям, студентам, що підтримують освітню й наукову діяльність.

Наразі міністерство розробляє стратегію, як спростити механізми взаємодії бізнесу й наукових інституцій, як посилити співпрацю між ними. Сьогодні бізнес в Україні активно розвивається, чимало проєктів спрямовані на підтримку обороноздатності держави, тож підприємства мають шалений попит на компетентних фахівців.

📈 Крім того, говорили про тривалу стратегію розвитку науки в контексті відновлення України, що складається з декількох важливих факторів:
- залучення молоді до науки;
- залучення бізнесу до науки;
- розбудова інфраструктури;
- пошук інвестицій.

📌 Наша освіта й наука має колосальні перспективи для розвитку: суттєво збільшується бюджет, з’являються нові можливості й проєкти для науковців тощо. Пріоритет на цей рік — провести зміни в науці на краще, осмислити наявну ситуацію, раціонально дивитися на систему і шукати механізми її покращення.

Але всі ці речі неможливі без людей. Зокрема, Оксен Лісовий зазначив: «Найцінніше що є в нас — це людський капітал, який попри такі загрози проявляє таку стійкість».

Після виступу Оксена Лісового кожен присутній в залі міг поставити питання міністру та його заступнику. Зокрема, в залі обговорили питання аспірантури й наукових керівників, взаємодії бізнесу й університетів 🙌
​​Також напередодні зустрічі відбувся урочистий захід з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку за участі міністра освіти і науки України Оксена Лісового, начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, міського голови Харкова Ігоря Терехова, голови Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України.

Кожен виступив з вітальним словом і провів церемонію урочистого нагородження. Які нагороди отримали каразінці?

🎉 Відзнакою Міністерства освіти і науки України нагороджено колектив Каразінського університету — за найвищу публікаційну активність у виданнях з квартилями Q1-Q2. Каразінський став єдиним університетом Харківщини, який отримав відзнаку від Міністерство освіти і науки України!

🎉 Грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено Володимира Береста — доктора фізико-математичних наук, доцента, завідувача кафедри молекулярної і медичної біофізики факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем.

🎉 Почесною грамотою Харківської обласної військової адміністрації нагороджено Сергія Бердника — доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника, професора закладу вищої освіти кафедри фізичної і біомедичної електроніки та комплексних інформаційних технологій факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем.

🎉 Грамотою Харківської обласної ради нагороджено Уляну Тарабару — доктора філософії, старшого наукового співробітника навчально-наукового інституту «Фізико-технічний факультет».

🎉 Почесною грамотою Харківської міської ради нагороджено Вадима Кайдаша — кандидата фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника науково-дослідного інституту астрономії.

Вітаємо каразінців з заслуженими нагородами! Бажаємо нових здобутків, успіхів і наснаги в роботі. Університет пишається вами! 💙

Крім цього, Оксен Лісовий закликав науковців України до співпраці на горизонтальному рівні, тож на заході був влаштований ярмарок наукових винаходів наукових установ України. Кожен університет та інститут мав змогу презентувати здобутки останніх років та поспілкуватися про актуальні питання і розробки з колегами. Каразінський представили ННІ «Фізико-технічний факультет», ННІ компʼютерних наук та штучного інтелекту, фізичний факультет і факультет радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем 🙌
🫶 Хочеш стати частиною студентського театру Каразінського?

Ми – молоді люди, які об’єдналися в університеті, щоб боротися за майбутнє та сучасність через безмежність театрального мистецтва.

🎭 Студентський театр Каразінського – це простір, де кожен може знайти свій голос, втілити ідеї та відкрити нові горизонти через творчість і самопізнання.

Наші принципи:
🇺🇦 Працюємо, творимо, спілкуємось — українською
🤝 Толерантність та взаємоповага – основа нашої спільноти
💫 Чесність у кожному слові та жесті
📚 Відкритість до нового знання і нових ідей
💡 Сміливість у пізнанні себе

📝 Заповнюй форму та подавай заявку на кастинг до нашої трупи!

#каразінський_студентський_театр
Спільний захід на честь Дня пам’яті жертв Голодоморів: університет запрошує

🙌 23 листопада о 15:00 в музеї історії Університету відбудеться майстер-клас з виготовлення свічки пам’яті та тематична лекція від начальниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Марії Тахтаулової.

Одразу після майстер-класу відбудеться спільна участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку» в музеї історії Каразінського університету 🕯️

🌐 Реєстрація за посиланням.

Чекаємо на вас!
Профспілка студентів Каразінського дякує всім, хто доєднався до святкування до Дня студента🥰!

Разом ми не лише запалили, але й зробили важливу справу – зібрали 13 тисяч гривень на проєкт "Шлях порятунку" 🤩. Ці кошти вже передано на закупівлю нош-волокуш для підрозділів на Харківському напрямку.

📸 Найкращі моменти вечора вже чекають на вас:
Частина 1
Частина 2

Ви – круті! Дякуємо за підтримку, емоції та внесок у важливу ініціативу!💙💛
#профспілка_звітує
В Україні є давній звичай — у пам’ять про померлу людину запалюють свічку

Тепер це усталена практика — щороку в четверту суботу листопада українці по всьому світу запалюють свічки, аби вшанувати пам’ять тих, хто загинув від голоду.

Каразінський також долучиться до акції «Запали свічку» й закликає всіх 23 листопада о 16-й годині на вшанування пам’яті всіх убитих голодом: запаліть і поставте свічку на підвіконня. Її вогник символізуватиме нашу пам’ять і віру в перемогу.

Поділіться своїми запаленими свічками — викладайте в соціальні мережі фото з хештегом: #каразінці_запалюють_свічки
​​🚐💙 Цього тижня до Харкова прибув цінний гуманітарний вантаж, призначений для музеїв, архівів, бібліотек та інших інституцій культури.

Допомогу на загальну суму понад 100 тис. грн отримали й кілька профільних підрозділів Каразінського університету:
➡️ центральна наукова бібліотека,
➡️ музей природи,
➡️ центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр»,
➡️ художня галерея імені Г. Семирадського,
➡️ центр українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька.

Донорами виступили Бюро охорони культурної спадщини Муніципалітету Варшави та Фундація BRDA. Координаційну співпрацю між інституціями забезпечила Харківська міська рада, а також громадська польсько-українська платформа Dom Odbudowy Ukrainy.

Координаторами проєкту з боку Харкова стали:

👌 Юлія Згурська, заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, старша викладачка кафедри світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу навчально-наукового інституту «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу»,
👌 Ольга Вовк, заступниця директора Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, викладачка кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету.

Загалом до Харкова надійшло понад півтонни цінного вантажу, який склали зарядні станції та павербанки. Це приладдя допоможе інституціям культури бути більш стійкими в умовах енергонестабільності й ефективніше працювати над убезпеченням української історико-культурної спадщини.

Щиро дякуємо нашим польським колегам за неоціненну допомогу і підтримку у складних умовах воєнного лихоліття 🇵🇱
​​Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять мільйонів невинно загиблих від Голодомору 1932–1933 років — геноциду, влаштованого радянським тоталітарним режимом, та жертв масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років

Голодомор став однією з найжахливіших трагедій XX століття. За різними оцінками в цей період від голоду померло від 4 до 7 мільйонів українців. Людей цілеспрямовано позбавляли продовольства, конфісковували врожай, худобу, запаси їжі. Цей злочин був спрямований на знищення української нації, її ідентичності, культури та прагнення до свободи.

Ми згадуємо кожного, хто став жертвою цієї трагедії, кожну дитину, яка не побачила майбутнього, кожну родину, яка втратила рідних, кожну громаду, яка зникла з карти України. Це день, коли вся країна об’єднується в скорботі та молитовній пам’яті про наших предків, які стали жертвами штучного голоду.

Вшанування пам’яті — це не лише про скорботу за минулим, це й розуміння того, що боротьба за свободу та справедливість триває й досі. А запалена свічка пам’яті в наших вікнах – символ нашої поваги, солідарності та незламності.

🕯️ Спільнота Каразінського університету також долучилася до вшанування пам’яті жертв Голодомору і штучних голодів. Сьогодні студенти й співробітники відвідали майстер-клас з виготовлення свічки пам’яті та послухали тематичну лекцію від начальниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Марії Тахтаулової, а також приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті». Нехай світло цієї свічки стане нагадуванням про те, що пам’ять жива, а правда — нездоланна.

Вічна пам’ять усім загиблим 🙏
🎓 18 листопада студенти Каразінського університету взяли участь у святковому заході, організованому за ініціативи Харківського міського голови Ігоря Терехова

Ця масштабна подія з нагоди Міжнародного дня студента зібрала представників всіх ЗВО нашого міста. У межах заходу міський голова відзначив найкращих студентів закладів вищої освіти Харкова за їхні здобутки, активну громадянську позицію та внесок у розвиток міста. Серед нагороджених були й студенти Каразінського університету, зокрема Антон Воробйов (ННІ «Каразінський Банківський Інститут») та Олександр Пелюх (ННІ «Інститут державного управління»).

Головною подією став «Студентський інтелект-батл 2024», у якому змагалися команди з понад 20 університетів та академій Харкова на інтерактивній платформі Kahoot.

Святкування Міжнародного дня студента у Харкові вкотре підтвердило, що молодь міста — це натхненна, цілеспрямована та енергійна спільнота, готова до нових звершень 💙
​​🔵 Тиждень цифрової грамотності: запрошуємо долучитися

Тиждень цифрової грамотності — щорічна ініціатива, спрямована на вдосконалення цифрових навичок українців.

В умовах повномасштабної війни росії проти України цифрові знання також мають вирішальне значення для протидії пропаганді та дезінформації, розпізнавання фейків, ефективного використання цифрових технологій для особистої безпеки, сприяння перемозі та забезпечення сталого розвитку країни.

✔️ Запрошуємо працівників і студентів університету до перегляду освітніх серіалів на порталі «Дія.Освіта»:

«Кібергігієна для молоді»
«Базові знання з кібергігієни»
«Кібергігієна: як захиститися від фішингу»
«Персональна кібергігієна»
«Тест на розуміння кібергігієни»

Завдяки проєкту «Дія.Освіта» вже понад 6 мільйонів українців долучилися до програм з розвитку цифрових навичок. Зробіть наступний крок до зміцнення знань, які допоможуть захистити себе у цифровому середовищі! 🙌
Додаткові бали за твої досягнення!
Твоя активність — твоя перевага в рейтингу!


Якщо ти студент бюджетної форми навчання і активно займаєшся спортом, наукою чи мистецтвом, твої успіхи можуть бути оцінені додатковими балами.

🔹Щоб їх отримати, зроби кілька простих кроків:

1. Перевір свої досягнення згідно з пунктом 5.16 правил призначення і виплати стипендій
2. Для коректного підписання документів ознайомся із файлом «Умовні скорочення»
3. Зроби сканкопії документів за зразком
4. Заповни Google форму: уважно вписавши свої дані та прикріпивши єдиний файл з усіма досягненнями

📍 Документи приймаються з 25.11. до 09.12 включно.
📍Засідання комісії — 25.12.

❗️Досягнення приймаються за період з 29 травня 2024 року по 09 грудня 2024 року

📧 Маєш запитання? Пиши на пошту [email protected].

#профспілка_інформує
​​ Запрошуємо до участі у роботі дистанційної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Україна у світових міжнародно-регіональних політичних та економічних процесах», яка відбудеться 13 грудня 2024 року

Організатор заходу: кафедра світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу навчально-наукового інституту «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

🔵 Основні напрями роботи конференції:

• особливості двосторонньої та багатосторонньої взаємодії України з державами Європи та світу;
• перспективи євроатлантичної інтеграції України та створення колективної системи безпеки;
• світовий порядок та багатостороння дипломатія;
• вплив російсько-української війни на трансформацію архітектури європейської та світової безпеки;
• розбудова миру та вирішення конфліктів;
• роль України у формуванні нового світового порядку;
• Україна та підтримка енергетичної та продовольчої безпеки;
• основні напрями стратегічного партнерства Україна-США;
• вплив російсько-української війни на держави пострадянського простору, країни Центральної та Східної Європи;
• український діалог з державами Глобального Півдня;
• стратегічні пріоритети повоєнного відновлення України;
• роль сектору культурних та креативних індустрій у повоєнному відновленні України;
• Східна та Південно-Східна Азія в пріоритетах української зовнішньої політики;
• Україна в міжнародній миротворчій діяльності;
• економічна дипломатія як складова міждержавної взаємодії;
• культурна дипломатія України під час війни;
• публічна дипломатія як інструмент формування іміджу держави;
• гуманітарна дипломатія в сучасних міжнародних відносинах;
• гастродипломатія як інструмент міжкультурної взаємодії;
• вплив російської агресії на українську та світову економіку;
• туризм як чинник міжнародної взаємодії;
• Україна на світовому та європейському ринку туристичних послуг;
• європейський зелений курс та Україна;
• сталий розвиток та сталий туризм як імперативи повоєнного відновлення України.

Подання матеріалів: до 6 грудня 2024 року.

Початок заходу: о 10:00.

Форма участі: заочна (дистанційна) на платформі Zoom.

📩 Контактна інформація:
Адреса оргкомітету: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, навчально-науковий інститут «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу», кафедра світової політики, дипломатії та туристичного бізнесу, ауд. 366, майдан Свободи, 6, Харків, 61022.
E-mail: [email protected].

📄 Інформаційний лист (PDF)
Профспілка студентів Каразінського долучилася до збору коштів у межах проєкту «Шлях порятунку» 💙

Під час Міжнародного дня студента учасники не лише запалили, але й зробили важливу справу — зібрали 13 000 гривень на проєкт «Шлях порятунку».

👉 Цей проєкт реалізовує запит бойових медиків, досвід яких демонструє, що ноші-волокуші є одним з найефективніших інструментів під час евакуації.

Зібрані кошти вже передано на закупівлю нош-волокуш для підрозділів на Харківському напрямку.

Найкращі моменти вечора можна переглянути за посиланнями:

🔗 частина 1,

🔗 частина 2.

Пишаємося нашими студентами, дякуємо за внесок у важливу ініціативу!
2024/12/18 04:03:08
Back to Top
HTML Embed Code: